Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Leiden- mutáció és a teherbeesés/terhesség fórum

Leiden- mutáció és a teherbeesés/terhesség (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
2191. Bogi33
2015. máj. 14. 12:03

Sziasztok!

Tegnap volt lombikos visszaültetésem, és a doki nekem nem javasolta a Clexane-t,pedig rákérdeztem. Azt mondta heterozigótánál nem kell. Volt így más is?

2190. bodasz (válaszként erre: 2189. - Kisvirag36)
2015. ápr. 15. 13:48

Szia Kisvirag36!

Nekem 3 éve volt egy mélyvénás trombózisom a bal térdhajlatomban,akkor 6 nap kórház,gyulladáscsökkentő+clexan szuri napi2x a hasba. Aztán otthon még pár napig szuri,majd beállították a warfarin véralvadásgátlót.

Beállítás alatt azt kell érteni,hogy a vér INR értéke(alvadással kapcsolatos) normál esetben 1-1,5 a labor papíron;ez a jó.Viszont akinek trombózisa,tüdőembóliája,vagy stroke-ja volt annak az INR értékét fel kell emelni alvadásgátló gyógyszerrel 2-2,5 -re,mert így kerülhető el a következő trombózis. Elvileg figyelni kell az étkezésre is a gyógyszer szedése mellett,de én nem ettem nagy mennyiséget sosem a "tiltólistás"zöldségekből,gyümölcsökből. Erről ennyit tudok írni.

Az,hogy a férjednek kellene-e szedni valamilyen alvadásgátlót,nem biztos ;ez szerintem sok mástól is függ,ezt majd a vizsgálatok után fogják pontosan tudni. Nálam azt mondták,hogy életem végéig gyógyszeren kell lennem,mert genetikai oka volt a trombózisnak. Nagyon úgy tűnik nekem(ahogy olvasgattam),hogy csak olyankor kell valamilyen véralvadásgátlót szedni,ha már bekövetkezett a trombózis. Úgy gondolom,hogy ha nem muszály ne szedjen az ember gyógyszert,mert a mellékhatás sem elhanyagolandó. Az én gyógyszeremnek csontritkulás az egyik mellékhatása. Nagyon sokat segít a trombózis elkerülésében,ha valamit sportol a férjed az is elég,ha fut;nem szabad huzamosabb ideig egy helyben ülni,ha olyan a munkája fel kell állni átmozgatni a lábait,hogy ne pangjon a vér az erekben.

Kérdésedre válaszolva,az aszpirint majd pozitív teszt után kezdem szedni,addig pedig a clexan injekciót szurkálom. Nekem mindenképp kell valamilyen véralvadásgátló. Én akkor mikor vizsgáltak, debrecenben voltam;nektek hova kell menni? Jó tanács:minden kérdésed írd le mielőtt dokihoz mentek,mert nem biztos,hogy akkor eszedbe jut. :) Szép napot!

2189. kisvirag36 (válaszként erre: 2188. - Bodasz)
2015. ápr. 14. 22:59

Szia Bodasz!


Köszi, hogy válaszoltál:-)

Igazából amikor elmentünk erre a vizsgálatra, csak én akartam megcsináltatni, de a doktornő azt mondta, hogy a férjemnek is szükséges, mert befolyásolja a teherbeesést. Sajnos azt nem mondta, hogyan, ezért keresgélek. Már sok kivizsgáláson vagyunk túl, és eddig minden eredmény jó, nem találják az okot, hogy miért nem jön össze a baba, most már több, mint 4 éve, ez volt az első, hogy kimutatták valami elváltozást.

Viszont függetlenül a teherbeeséstől, neked minden nap kell szedned az aszpirint? Sajnos nem sokat tudok erről a génhibáról, eddig nem is hallottam erről, de úgy gondolom, hogy a férjemnek is kellene valamit szednie, megelőzés érdekében. A hematológust mindenképp felkeressük, meg genetikushoz is megyünk.


Köszi :-)


Kisvirag

2188. bodasz (válaszként erre: 2187. - Kisvirag36)
2015. ápr. 13. 22:12

Szia Kisvirag36!

Nem leszek túl nagy segítség,de legalább válaszolok neked,mert nem igazán aktív ez a fórum mostanában.Én végig olvastam elejétől a fórumot,mert én is válaszokat kerestem.Olyan esetre nem emlékszem,hogy valakinek a férjénél volt leiden mutáció és azért nem jön a baba.Sokat olvasgattam neten is,és így sem találtam ilyen esetet.(Persze ez nem azt jelenti,hogy biztos nincs is ilyen.Nem vagyok orvos.)Az adatlapomon elolvashatod a történetem,én csak a saját tapasztalatom tudom leírni.Én a hematológusomtól is elég sok mindenre választ kaptam,érdemes megkeresni a hematológust akihez körzetileg tartoztok,úgy gondolom ő is sokat el tud mondani erről.Úgy tudom,hogy a leiden mutáció,(mindegy,hogy hetero-,vagy homozigóta)nőknél befolyásolja a teherbeesést,illetve a megfogant baba megtartását,kihordását.Nálam a következő a helyzet :van ugye a leiden heterozigóta mutációm és van APS(antifoszfolipid szindróma).

A leidenes nőket heparin injekcóval kezelik várandósság alatt,mert a vér alvadási faktora várandósság alatt egyébként is megnő.Leiden mutáció esetében a genetikai hajlam miatt pedig eleve magasabb(heterozigótáknál 8-10szeres, homozigótáknál 70-80szoros a trombózis esélye)a trombózis kockázata.

Nálam az APS miatt majd pozitív teszt esetén szednem kell aszpirin protektet is a heparin szuri mellé,mert az APS, a méhlepényen belül a hajszálerekben is trombózist idéz elő.Tehát ennyit tudok erről.Bocsi,ha kicsit bonyolult voltam;ha esetleg van még kérdésed szívesen válszolok,ha tudok. :)

2015. ápr. 13. 19:58

Sziasztok!


Egy kis segítséget szeretnék kérni. Nem jön össze a baba, 4,5 éve, eddig az összes vizsgálat rendben volt, most derült ki, hogy a férjemnél a Leiden heterozigóta, az MTHFR pedig homozigóta. Az eredményekkel együtt annyit mondtak, hogy ez is befolyásolja a teherbeesést, azonban nem fejtették ki, hogy hogyan. Valakinek van ebben tapasztalata, hogy ilyenkor mit lehet csinálni? Megyünk genetikushoz, csak még messzi az időpont. :-(

2186. bodasz (válaszként erre: 2185. - Molly74)
2015. márc. 25. 21:28

Szívesen!:)

Valamiért olyan érzésem van(ahogy a fórumot is olvastam),mintha nem egyformán kezelnék a leidenes "betegeket" az ország különböző részein.

Nem tudom mennyi segítséget kapunk majd ezen a fórumon,mert mostanában nem túl aktív.Volt egy csapat akik jó sokat írtak,de már vagy megszültek és azért elfoglaltak,vagy csak egyszerűen nem "járnak erre".

2185. molly74 (válaszként erre: 2184. - Bodasz)
2015. márc. 25. 16:54

Szia!

Köszi,tényleg tanulságos!

Nekem 3 missed és egy kémiai vetélésem volt.Csak utána jutottam el hematlógushoz,mivel azt mondták ha a szüleimnek nem volt 50 éves korukig trombózisa akkor fölöslegesen megyek.

Én már a próbálkozásnál szedtem az aspirint,most kellene átállnom szurira.

2184. bodasz (válaszként erre: 2182. - Molly74)
2015. márc. 25. 14:29
Szia! Ha van kedved olvasd el az adatlapomon a bemutatkozó szövegem,hátha segít.Nekem leiden heterozigóta mutációm és antifoszfolipd szindrómám van.
2183. bodasz
2015. márc. 25. 14:26

Sziasztok!

Új vagyok ezen a fórumon,bár elolvastam az elejétől,mert mi is babát szeretnék és nem vagyok problémamentes.Az adatapomon leírtam mindent ezzel kapcsolatban magamról,elég hosszúra sikerült.Nagyon tanulságos a fórum és úgy gondolom ha így segíthetek valakinek egy kicsit is,már megérte.

2182. molly74
2015. márc. 25. 12:26

Sziasztok!

Segítő tanácsot szeretnék kérni.Kb. 4-5 hetes terhes vagyok(szerintem nem félidőben fogant).Tegnap voltam orvosnál ahol még semmit nem láttak.Azt mondta a doki hogy vagy korán mentem ,vagy nincs baba.Menjek vissza 2 hét múlva.Ma csináltam napközben egy tesztet ami erős pozizív.

Kombinát trombózis hajlamom van,szúrnom kell magam a terhesség alatt.

Nem túl késő ha csak 2 hét múlva kezdem a szúrást?Szedjem addig tovább az aszpirint?

Tudom a dokitól kellene kérdeznem,de nektek van tapasztalatatok.

2181. Ekka
2015. márc. 25. 10:02

Sziasztok 💕

Leiden: homozygota mutans

Ez tesóm szűrési eredménye (miattam kellett neki is megnézni)

Az egyik orvos szerint bár 80% -os a kockázat nem kell gyógyszeres kezelés, mert TE esemény nem volt, még a háziorvos szerint kell a megelőzés, nem ártana gyógyszer.. Na, ilyenkor mi van?

Válasz erre Privát üzenet

2180. tuboly
2015. márc. 13. 10:42
Szia Anett.gy! Köszönöm a választ. Annak örülök, hogy a szuri nem magzatkárosító. (ezt is akartam kérdezni) :)
2179. bodasz (válaszként erre: 2178. - Dorsolya)
2015. márc. 11. 18:19
Szia!Nekem először szájnyálka vizsgálatból mutatták ki,miután mélyvénás trombózisom lett a bal térdhajlatomban.A nőgyógyásznál kaptam egy 3ezer forintos csekket és miután azt befizettem visszamentem a bizonylattal.Az aszisztens odadott egy pici üvegmosókefe szerű kefét,ezzel jól körbe kellett csutakonam a szám belsejét és beletette a fiolába.Ez ment vizsgálatra.Nem emlékszem mennyi idő mulva lett eredmény,de leiden heterozigóta lett.Azóta már vizsgáltak debrecenben is és alátámasztotta a maszek vizsgálat eredményét.Egyébként ott a doktornőnek mikor elmondtam és mutattam a papírt nem tudta mi az,nem is tudott róla,hogy van ilyen vizsgálat.Ha érdekel megírom a labor nevét ahol a vizsgálatot végezték.
2178. dorsolya
2015. márc. 9. 21:44
Én lassan 2 éve tudom,hogy heterozigóta vagyok.A lányom 16 éves és eljutottunk oda,hogy neki is elkellene végeztetnem a vizsgálatot.A kora miatt még egyik kórház sem fogadta,azaz a Tűzoltó utcai klinikára lehetne mennünk (ott van gyermek hematológia),de oda nem viszem mert együtt van az onkológiával,hosszú a várólista.Magán úton csináltatnám meg de nem tudom hol.Azaz olvastam a neten,hogy szájnyálkahártya kenetből már kimutatható a leiden mutáció,csak a kenetet kell levenni.Ti hallottatok már erről?Mennyire biztos ez az eredmény?
2177. Anett.gy (válaszként erre: 2175. - Tuboly)
2015. márc. 8. 11:51
Szia Tuboly! Sztem csak nőgyógyász gondozhat terhesen leidenest. A rizikó besorolásnál magast kaptunk, igaz én a túlsúlyom miatt is, de a leiden miatt is. A leiden miatt nekem nem kell tobbet járnom a dokihoz, havonta járunk. Biztosan szuriznod kell majd magad, megelőző dozissal, ami nem árt a babának. Én az 5. héttől bököm magam, nem vészes, de így a vége felé már kezdem picit unni. én hematologiara nem járok, a nőgyógyász is tudja ilyenkor a dolgát: súly alapján belovi a dózist, hizas esetén emel csak.
2176. Anett.gy (válaszként erre: 2173. - Ritus79)
2015. márc. 8. 11:43
Köszönöm a megnyugtató választ! :-)
2175. tuboly
2015. márc. 6. 10:07

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy fogamzásgátlót szedtem és trombózisom volt tőle.Kivizsgálások során kiderült, hogy leiden mutáció heterózigóta vagyok.

Konkrétan a terhesgondozásra vagyok kiváncsi, hogy ilyenkor csak nőgyógyász gondozhat v. szülésznő is? (az új törvények értelmében szülésznő is gondozhat terheseket) Mennyiben volt más a terhesgondozás (itt arra gondolok, hogy hányszor kellett menni, mit csináltak és hogy muszáj-e szurkálni majd magamat. Haematológiai papíromra az van írva, hogy kontroll terhesség esetén. Akik haematológiára jártak ott milyen vizsgálatok voltak a terhesség alatt.

Köszönöm előre is a választ és bocsi a sok kérdésemért csak a párommal babát tervezünk és szeretném tudni, hogy mire számíthatunk.

2174. one85
2015. márc. 1. 20:01
Sziasztok Én még a legelején sokat írtam ide.4 terhességből egy sem sikerült. A második után derült ki hogy Leidenem van. Én feladtam nincs erőm folytatni, na meg minden tartalékunk az orvosokra ment. Sok sikert és erőt kívánok Nektek
2173. Ritus79 (válaszként erre: 2172. - Anett.gy)
2015. febr. 24. 11:15

Szia Anett!


Nekem természetes szülésem volt, minden rendben volt. Ettől nem lesz több a véred, csak "selymesebbé" teszi a vérhígító szuri, hogy rögök ne alakulhassanak ki.


No para, minden rendben lesz! :)


Rita

2172. Anett.gy
2015. febr. 10. 15:18
Sziasztok! 30 hetesek vagyunk a picivel a pocakban és most már nagyon érdekelne, amiről a dokim egyelőre nem akart beszélni. Leiden heterozigóta vagyok egyébként, 10 évig szedtem syncumart, arról leállítottak tavaly januárban, mondván szükségtelen. Júliusban össze is jött a baba, nagy örömünkre. :) Terhesség 5. hetétől szurizom magam clexane-al (most 0.6-al), amivel semmi gond nem volt eddig. Szeretném kérdezni a tapasztaltakat, hogy a szülést mennyiben befolyásolja, sokkal több-e a vér vajon, mint egy átlagos szülésnél? Kinek milyen szülése volt (császár/természetes)? Van-e valami, amire különösen figyelni kell a véralvadásgátló adása miatt? Köszi előre is!
2171. emix (válaszként erre: 2170. - Ritus79)
2015. febr. 3. 12:37
Nekünk is csípett egy időben és kiderült,hogy gombás fertőzésem volt.Amint azt kikezeltük megszűnt a panasz! 7éve használom..
2170. Ritus79 (válaszként erre: 2169. - Emix)
2015. jan. 30. 14:17

A Pharmatexet mi is próbáltuk, de a páromat csípte... :(

Nekem Mirena spirált tett fel a doki szülés után, 4 éve semmi gondom vele!

2169. emix (válaszként erre: 2162. - Iloverunning)
2015. jan. 29. 16:31
Kedves Iloverunning! Én is leiden heterozigota vagyok!Persze az orvos nekem is azt mondta,hogy lehet de a hematológus nyomatékosan kijelentette,hogyha jót akarok akkor elfelejtem a fogamzásgátlók minden formáját, még azt is amit a külön vizsgálatok után esetleg szedhetek!!( a papírpomon az állt,hogy ha a véremet letesztelik bizonyos dolgokra és az kielégítő eredményt ad akkor néhány fajta hormon tabit szedhetek)!A hematológustól ezzel a diagnózissal egyenesen a nődokihoz vettem az irányt,hogy javasoljon vmi egyéb fogamzásgátló módszert mert én nem használhatok hormontabit! Erre úgy felháborodott,hogy mit képzelek én honnan veszem,hogy nekem nem lehet ( mi maga talán orvos?) és leordította a fejem! Azzal felírta a régit és hazaküldött! Az ilyeneknek nem lenne szabad praktizálni.. Ha használtam volna amit felírt az is lehet,hogy már nem élnék vagy jópár trombózisom lett volna azóta... Az első terhességemmel végig jártam a hematológiára és sok nővel beszélgettem akik trombózist kaptak a fogamzásgátlótól ( nekik nem is volt +rizikofaktoruk,mint nekünk a leiden) szóval elgondolkodtató! A gyógyszertárban elmeséltem a történetem és a gyógyszerésznő javasolta a pharmatex-et ami teljesen homonmentes helyi hatásu készítmény és ha megfelelően használod semmi baj nem lehet! Persze a nődokinak csak a bogyókat áll érdekében reklámozni sajnos :(
2168. emix
2015. jan. 29. 16:14

sziasztok! nagyon régen nem írtam már ide! kb.3 éve

2010- ben derült ki az első terhességem,(2011 júniusban megszületett a lányom) most a másodikat várjuk (7hetes vagyok)Még régebben az első terhességem előtt kiderült(SZERENCSÉRE),hogy Leiden heterozigóta vagyok! Most is mint akkor 0,4 es clexane-t szúrok! Ha valakinek kérdése van a témában nyugodtan írjon megpróbálok segíteni..

2167. molly74
2014. dec. 28. 18:30

Sziasztok!

3 missed ab és egy kémiai vetélés után kiderült hogy leiden-mutációm van és más hematológiai poblémám (von willebrand-szindróma).

Végül is nekem ez jó hír,mert talán végre megvan az oka a vetéléseimnek.

Tudtok nekem olyan budapesti nőgyógyászt ajánlani aki képben van ebben a témában?

2166. zsu0427 (válaszként erre: 2159. - Vgabi2013)
2014. nov. 25. 11:08

Spirált lehet használni, nekem volt fent 3 évig, olyan ami hormont nem bocsát ki. Multiload volt nekem, nagyon bevált, tavasszal levetettem mert babát terveztünk. Most vagyok 18 hetes.

Szülés után megint tervezek spirált feltetetni.


A Goldlilly sem tartalmaz hormont.

2165. zsu0427
2014. nov. 25. 11:05

Sziasztok. 5 éve első terhességnél leiden heterozygóta vagyok, szülés előtt 2 héttel és szülés után 4 hétig kellett Clexane-al (0,8) injekcióznom.

Most várjuk a második babánkat, 18 hetes vagyok, az orvos most azt mondta hogy a 3. trimeszter elejétől kezdjem el az injekciót Clexane 0,6-al. Így 2 hónap múlva kezdem. Szülés után is kellesz használnom 4-6 hétig.

2164. Kisbundi (válaszként erre: 2161. - Timike9494)
2014. nov. 22. 01:10

Szia,


mi is babatervezés előtt állunk. Én Leiden heterozigòta vagyok, 3 éve volt egy tüdőembòliám, akkor derült ki.Nekem az összes orvosom azt mondta, hogy mindenféle hormonális fogamzásgátlò ki van lőve. S végig szúrnom kell majd magam a terhesség alatt plusz folsav. 1 évig szedtem a syncumart, 1 évig a marfarint, most pedig az asachtált szedem ( ugyanaz mint az aspirin protect). Váltáskor pedig injekciòztam magam.

2163. Anett.gy
2014. okt. 10. 10:55
Sziasztok! Azoktól szeretnék kérdezni, akik Clexane-t használnak. Mennyibe kerül most támogatással együtt a 0,6-os? Tegnap ledöbbentem a patikában, hogy egy hónapra közel 8000Ft. Előtte a 0,4-es 1800Ft-ra jött ki /hó.
2162. iloverunning (válaszként erre: 2157. - Timike9494)
2014. aug. 22. 13:22
Nekem minden orvos azt mondta hogy leiden heteroval lehet fogamzásgátlót szedni, csak arra kell figyelni hogy alacsony hormontartalmú legyen.
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook