Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Leiden- mutáció és a teherbeesés/terhesség fórum

Leiden- mutáció és a teherbeesés/terhesség (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2311. Bogyó0225 (válaszként erre: 2308. - Bodasz)
2016. jan. 2. 20:51

Szia Bodasz,

ezt is köszönöm, mindenképp megnézetem akkor a T3 és T4-et is.

Mindenképp szakorvosokhoz is el fogok menni és ezt én is ajánlom mindenkinek! Hiszen mindenki maradjon a kaptafánál, de azt ismerje jól! ;-)

2310. Bogyó0225 (válaszként erre: 2307. - Bodasz)
2016. jan. 2. 20:47

Szia Bodasz!


Köszönöm, hogy írtál és nem kizárt, hogy foglak a kérdéseimmel zaklatni... a fórumot egész sokáig visszaolvastam, de rengeteg hozzászólás van...

Közben elolvastam az adatlapodat is, mit mondjak elég tanulságos... nem elég, hogy bizonyítottá válik a Leiden még lehet más is a háttérben... nos ez alátámasztja, hogy jól tettem, hogy érdeklődöm nálatok, így már erre is figyelhetek!

Egyébként most hol tartotok?

2309. Bogyó0225 (válaszként erre: 2306. - Kata81)
2016. jan. 2. 20:40

Szia Kata81!


Köszönöm szépen, hogy ilyen hosszan és tartalmasan válaszoltál. Borzasztó, hogy egy évben kétszer is át kell ezt élni (nem mintha ritkábban jobb lenne... :-() Nekem márciusban volt az első, utána mint szinte mindannyiunkkal nagyjából letudták annyival, hogy a természet szelektál és lehet csak a sors csúnya fintora volt ez velünk szemben. Minden esetre a TSH-t akkor megnézték azt rendben találták. Iszonyat módon megviselt mindkettőnket, elég sok idő telt el mire összeszedtük magunkat. A következő picinkkel a pozitív teszt után rögtön kaptunk időpontot az orvoshoz, aki támogatásként utro kúpot írt fel, hogy azzal ártani nem fogunk. De sajnos ennek is missed ab. lett a vége, ami néhány héttel ezelőtt, dec.17-én volt... így egyelőre nagyon nehéz....

Az orvosommal abban maradtunk, hogy az ünnepeket most már töltsem pihenéssel, de a kivizsgálást januárban megkezdőjük. Kicsit őrlődöm, nem is tudom mi lenne a jobb...ha kiderülne, hogy van valami "bajom", de legalább választ ad sok mindenre...


Hozzátok azért is regisztráltam be, hogy egyrészt sorstárakkal tudjak erről beszélni egy kicsit, hisz Ti értitek meg igazán ezt a keserűséget. Másrészt pedig azért is, hogy érdeklődjek kinél milyen vizsgálatok voltak, hova küldtek benneteket, mennyi időbe teltek a vizsgálatok, utána mennyi idővel tudtatok ismét pocakosak lenni...??? Na és persze azt sem szeretném, hogy 1-2 vizsgálat után azt mondják, hogy ennyit tehettek, hanem ha kell én hívjam fel a figyelmüket még 1-2 lehetséges dologra... nem szeretném mégegyszer átélni mindezt. Bár mindkétszer pici ideig érezhettem magam kismamának, de imádtam azt az érzést és szeretném minél hamarabb újra azt érezni. Szeretném élvezni a terhességet, nem csak túl lenni rajta...

2308. bodasz
2016. jan. 2. 20:31

Szia Mindenki!

Olvastam,hogy Kata81 írta,hogy a TSH-t feltétlenül nézesse meg Bogyó0225. Én 1 hónapja mentem el endokrinológushoz aki az inzuliterhelést(ami nem sima cukorterhelés!)kiírhatja, meg a hormonszinteket(ciklus 3.nap és 21.nap)ez mellé még T3;T4 vizsgálatot is kért,ha a TSH indokolja.

Na most az eredményemre az van írva, hogy TSH vizsgálat "időkorlát miatt nem lehetséges". Az előző vizsgálat eredménye (ami pont 1 hónapja volt, nagylabort kértem a házidokitól) 1,38ml/l!! és néztek T3 és T4 -et!? Nem értem miért,mert elvileg az 1,38 az jó érték. Viszont a T3 értékem nem lett jó 6,14pmol/l lett és referencia pedig 3,80-6,00 -ig jó.

Nem tudom,hogy ez mennyire nem jó,majd dokihoz valamikor január vége felé megyek szerintem,mert az inzuliterhelés eredménye addigra lesz meg. Azt viszont már sejtem,hogy attól,hogy a sima TSH vizsgálat eredménye jó,attól még a T3,T4 lehet rossz,ami a teherbeesést nagyban befolyásolja úgy gondolom.

A lényeg,hogy 3 év kínlódás után azt javaslom mindenkinek aki teheti,hogy ne várjon 3 évet,ne "fogadjon"szót a háziorvosnak,"mezei" nőgyógyásznak aki rálegyint,hogy a természet tudja mit csinál,szelektál stb.( TISZTELET A KIVÉTELNEK!!).

Elmenni SZAKORVOSOKHOZ!: endokrinológus, hematológus, és olyan nőgyógyászati rendelőbe ahol tuti modern ultrahang van!

Én Csongrád megyei vagyok(priviben megírom a várost is,ha valakit érdekel),az endokrinológus,akihez elmentem,azt mondta mikor megkérdeztem, mégis melyik nőgyógyászt javasolja nekem ott ahol lakom?. Azt válaszolta,hogy nem is nőgyógyászt ajánlana,hanem inkább egy jó ultrahangost akinek a felszerelése is naprakész.Lehet,hogy már írtam is korábban erről.

Óóó jó sokat írtam,de fontosnak tartottam,hogy tudjatok erről. Szép estét! :)

2307. bodasz (válaszként erre: 2305. - Bogyó0225)
2016. jan. 2. 19:57

Szia!

Most olvastam,hogy új vagy és érdeklődsz.Nem tudom mennyire olvastad végig a fórumot,elég sokat írtam én is ide. A bemutatkozó szövegemben leírtam a történetem,olvasd el,hátha az is segít. Ha lesz kérdésed, bátran kérdezz mindenre válaszolok,ha tudok. :)

2306. Kata81
2016. jan. 2. 15:47

Szia Bogyó0225!


Hasonló cipőben járok Veled, én is két babát vesztettem el 2015-ben (januárban 10. héten elhalt magzat, júniusban 8. héten elhalt magzat majd spontán vetélés, de mindkétszer műtöttek). Különbség, hogy nekem már van egy 3 éves kisfiam. Az ő megfoganása előtt is volt már egy spontán vetélésem. Nekem a nőgyógyász ajánlotta a genetikai és immunológiai kivizsgálást, adott beutalókat (nekem adott és páromnak is kellett kérnie a háziorvostól!) Zalaegerszegre mentünk (Veszprém megyeiek vagyunk). Valójában nem találtak semmit, de valószínűsítik az antifoszfolipid szindrómát (vérvétel nem támasztotta alá, de mivel sok altípusa van, s nem vizsgálnak mindre, ezért a klinikai kép alapján erre fognak kezelni). Ha bevállalok még egy terhességet, ott már szúrkálnom kell magam véralvadásgátlóval nekem is. Nekem egyébként nem volt sosem trombózisom, vagy hasonló problémám, anyumnak viszont kb 30 éves korában volt és apum is vérhigítókat szed, plusz a két missed ab adja az okot, hogy ezt a betegséget nevezték meg nálam. Amúgy a fiam születésekor kicsi és meszes volt a lepény, az ő súlya 2750 g volt 39 hetesen, ezek is lehetnek az antifoszfolipid szindróma miatt.

Köszönöm, akik írták, hogy el lehet viselni a szurikat. Ha majd ez következik, úgyis írok nektek, mert kelleni fog a lelkierő... Attól félek igazán, hogy vállalom ezeket a dolgokat és mégis bekövetkezik a baj. Hiszen az okot fehéren feketén nem találták meg.

Bogyó, még valami. Ha eddig nem tetted, kérlek, nézesd meg a tsh-dat, háziorvos felírja a vérvételt. Azt a legkönnyebb kideríteni és helyretenni.

Szép napot és boldog Új Évet mindenkinek!

2305. Bogyó0225 (válaszként erre: 2304. - Zsuzsimanó)
2015. dec. 31. 11:36

Neked sem egyszerű... így olvasva jól kijutott neked is... Nálatok volt a családban bármi ilyen? De egyébként hihetetlen, hogy egy embólia után abba hagyatják veled a gyógyszert... kicsit ettől tartok én is, hogy félvállról veszik a dolgot, te persze mindent elhiszel... aztán a saját bőrödön tapasztalod annak kárát...

Ezek a vizsgálatok, amiket ajánlsz te is, arra a nőgyógyász tud elküldeni? Hematológust hol és hogyan tudok találni? Oda is a nőgyógyász küld vagy a háziorvos?

2304. Zsuzsimanó (válaszként erre: 2303. - Bogyó0225)
2015. dec. 31. 11:27

Tüdőembólia fiatalon, véralvadásgátló évekig, majd orvosi utasításra annak elhagyása. kb. 10 év múlva teherbe estem, elhalt majd be is indult a vetélés. nem kellett műtét. Újra terhes lettem, akkor már adni akartak progeszteron pótlást. Betegtájékoztatón szerepelt a korábbi embólia miatt tiltás, ezért hematológus, ő adott egy injekciót, amit naponte kellett beadnom magamnak. Második is elhalt, picit tovább bírta. És utána jött a kivizsgálás, visszaállítottak a véralvadásgátlóra (elvileg abba se lehetett volna hagynom) és mikor ezt állították be már akkor is napi két injekciót kaptam.

Én megnézetném ezt a helyedben, pajzsmirigy + IR=inzulinrezisztencia.

2303. Bogyó0225 (válaszként erre: 2302. - Zsuzsimanó)
2015. dec. 31. 11:20

Szia!


Köszi a választ, viszont nem tejesen értem. Tehát a 2. terhességnél már kaptál injekciót mégis elhalt a terhesség? Majd ezt követően, de már egy másik dokinál állították be a pontos adagot? Most hol tartasz, van már kilátásban baba?

A családban sajnos volt/van vérrel kapcsolatos betegségek... tulajdonképpen miden előfordul... érszűkület, tüdőembólia, cukorbetegség, rák... sajnos széles a paletta....

2302. Zsuzsimanó (válaszként erre: 2301. - Bogyó0225)
2015. dec. 31. 10:45

szia :)

nekem szintén ez volt, Leiden mutációm van. A másodiknál kaptam már a terhesség alatt injekciót, valószínűleg nem eleget (a váralvadásgátló beállítás alatt dupla annyit kaptam, mint a terhesség alatt, de a beállítás már egy másik dokinál zajlott)

és volt a családban bármi ilyen?

2015. dec. 31. 10:28

Sziasztok!


Új vagyok a fórumon, tegnap este találtam látok... Egyelőre még csak érdeklődöm és bújom az internetet a lehetséges kivizsgálások és problémák miatt... 2015-ben sajnos két missed ab.-om is volt, mindkettő nagyjából ugyan abban az időben. Első terhességek voltak, így eléggé megviselt mindkét eset, de gondolom ezt annak (sem) nem kell bemutatnom, aki ezt átélte... :-(

A nőgyógyászommal abban maradtunk, hogy az év végét már töltsem pihenéssel, regenerálódjak, aztán januárban elkezdünk néhány vizsgálatot. Pontosat nem mondott, de azt nagyon kérdezgette, hogy volt-e már trombózis a családban vagy bármi vérrel kapcsolatos betegség... ezen felbuzdulva és mert persze nem hagy nyugodni a gondolat, hogy miért történhetett mindez kétszer is meg velem elkezdem bújni az internetet, mindenféle szakmai leírásokat olvasgattam és fórumokat nézegetek. Próbálom összegyűjteni azokat az információkat, hogy azok akik sajnos hozzám hasonló cipőben járnak/tak, ők hogyan indultak el a kivizsgálás rögös útján, hova küldtek benneteket először, hányszor kellett menni, mennyi volt az az idő amíg az eredményre kellett várni, jó hematológus ajánlása... stb.

Várnék minden hasznos tanácsot, gondolatot amivel én is utána tudnék járni mindennek és ami után bizakodva gondolhatnék arra, hogy 2016. utolsó napján már én is boldog anyukaként ülhessek itt vagy legalább is már a szemmel láthatóan is méretes pocakomat simogassam...

Köszönöm szépen előre is a válaszokat és a jelenleginél sokkal Boldogabb Új Évet kívánok Mindenkinek!

2300. bodasz (válaszként erre: 2299. - Bagoly0913)
2015. dec. 30. 00:04

Szia!

Én már jártam így.Elég sok idő volt mire teljesen elmúlt úgy,hogy azt a részt békén hagytam.Gondolom azért lett egyre nagyobb,mert ugye nem úgy alvad a vér,mintha nincs véralvadásgátlás. Biztosan eltaláltál egy kis eret.Ha rosszabbodik (viszket,fáj,pirosodik) mutasd meg dokinak.

2015. dec. 28. 17:26

Sziasztok!

Már egy ideje megy a hasba szurka, nem lilult be soha. Most az egyik igen, de csak másnapra -reggel szurok-és egyre nő w göb alatta.olyan fél diónyi már és érzékeny. Lila ,olyan mintha egész véraláfutásos lenne.

Ti jártatok így?

2298. bodasz (válaszként erre: 2296. - Kata81)
2015. dec. 17. 20:58

Szia!

Tényleg szinte minden fejben dől el.Nekem is volt-van olyan időszakom mikor már tele van a hócipőm vele(leginkább az eredménytelenség miatt szoktam belefáradni) és olyankor sikerül rosszul a szurkálás. Aztán eszembe jut miért is csinálom és egy darabig megint könnyen megy.

2297. gabka2 (válaszként erre: 2296. - Kata81)
2015. dec. 16. 21:18
A cél érdekében könnyen ki lehet bírni, ne félj. Rosszabbul hangzik, mint ami.
2296. Kata81 (válaszként erre: 2293. - Bodasz)
2015. dec. 16. 18:19

Szia!

Még nem mentem vissza az immunológiára, talán majd tavasszal. A postán küldött papírokon csak ASA kezelés áll (teherbeesés tervezésétől), nem tudom én sem, mi ez. Hogy lehet bírni ennyi hónapig minden nap az LMWH-t???

2295. gabka2
2015. dec. 13. 15:15
Lányok! Ha valakit érdekel, maradt Fraxiparin 0,6 injekcióm, 2017-es lejáratúak,mivel egy hónappal hamarabb született a picur, én pedig előre kiváltottam. Ha valakit érdekel, írjon üzenetet!
2294. Zsuzsimanó (válaszként erre: 2293. - Bodasz)
2015. dec. 8. 10:37
úgy tudom aszpirint szoktak még ilyenkor javasolni/adni. de erről dokival konzultálj majd mindenképpen
2293. bodasz (válaszként erre: 2283. - Kata81)
2015. dec. 7. 16:56

Szia!

Most olvasgattam vissza itt a fórumon egy kicsit, és érdekelne, hogy neked milyen gyógyszert javasoltak az LMWH szuri mellé,mert én is ebben a cipóben járok.

2292. bodasz
2015. dec. 7. 16:45

Na voltam a doktorbácsinál.

Mint kiderült a Róbert K.-ban is rendel,úgyhogy jó helyre mentem. Most még semmi extra nem történt, kiírt 2 vérvételt: egy cukooterhelésest és egy hormonszint nézést 3. és 21. napon. A T3;T4 -re is írt vizsgálatot,ha a TSH indokolja. Megkérdeztem, hogy nőgyógyászt javasolna-e akivel jól tud együtt dolgozni,mert sajnos mi akik az utcáról megyünk be,csak azt látjuk,hogy kedves,aranyos az orvos,vagy nem.Pedig legalább olyan fontos a szakmai tudás,ha nem fontosabb.

Azt mondta,hogy nem fog tudni nőgyógyászt javasolni,inkább egy jó ultrahangos szakember kell,ahol a készülék is modern. Mert sajnos ahova én járok nem valami jó a gép.

Nekem még nem volt átjárhatósági vizsgálatom és ezek szerint az ultrahangos vizsgálataim sem biztos, hogy pontosak voltak.

Szóval kaptam egy ultrahangos doki nevet,meg ahogy beszélgettünk, kicsit vonakodva megemlítettem ,hogy a Róbert K.-ba volt időpontom, csak lemondták, mert a dokinak el kellett mennie.Azóta még nem kértem új időpontot. Ekkor mondta, hogy ő is rendel ott, úgyhogy jó helyen vagyok, nem beszéltem senki ellen. Meg így még "kicsit" olcsóbban meg is úsztam ezt a vizsgálatot.

A terheléses cukor vizsgálat eredménye majd a vérvétel után kb.3 hétre lesz meg.

Más nem jut most eszembe,ha bármi érdekel valakit kérdezzen nyugodtan. :)

2291. bodasz (válaszként erre: 2287. - Bagoly0913)
2015. dec. 7. 16:15

Szió!Én amikor már nagyon teli volt a tavasszal a hasam és úgy tűnt bele sem bírom szúrni a tűt,elkezdtem az oldalamba szúrni.Semmi bajom nem lett. A combomon én is próbáltam tavaly,de nekem nincs rajta zsír,hanem csak izom(genetikai)ezért sokszor irtóra fájt,meg egyszer egy idegszálat is eltaláltam és 1-2 hónap volt mire elmúlt. Valaki egyszer mesélte,hogy a felkarjába szúrta a fiának,mikor műtét után szükséges volt.

Én úgy tudom,hogy zsírszövetbe kell szúrni az a lényeg. Szerintem kérdezd meg nyugodtan a védőnőt,vagy a hematológust.

2290. Zsuzsimanó (válaszként erre: 2287. - Bagoly0913)
2015. dec. 7. 15:18
én az oldalam és köldököm között csíptem össze a bőrt
2289. Zsuzsimanó (válaszként erre: 2286. - Bodasz)
2015. dec. 7. 15:18
várom :)
2288. Ritus79 (válaszként erre: 2287. - Bagoly0913)
2015. dec. 7. 14:37
Én pocakba nemis mertem szúrni én a combomba szúrtam végig!
2015. dec. 7. 14:21

Sziasztok!


Aki terhesség alatt szúrta magát, szigorúan a köldöktől a megadott távolságba tette.

Hallottam, hogy valaki az oldalába szúrta? Olyan, mintha kicsit kezdene vastagodni a pocakomon a bőr, vagy csak ahogy fel vagyok puffadva.

Ti hogy csináltátok?

Köszi

2286. bodasz (válaszként erre: 2284. - Zsuzsimanó)
2015. dec. 7. 08:02

Sikerült endokrinológus magánrendelésére időpontot kérnem. Múlt héten hívtam, és mára adott időpontot,úgyhogy kíváncsian várom,mit fog mondani :)Amúgy SZTK rendelésre áprilisban lett volna időpontjuk.

Ha már lesz miről írnom,(remélem már délután)mindenképp írok.

Ja, amúgy elkezdtem méhpempőt szedni kb. 2 hete.

2285. Zsuzsimanó (válaszként erre: 2283. - Kata81)
2015. dec. 3. 10:10
egyetértek...mindent magunknak kell kitalálni
2284. Zsuzsimanó (válaszként erre: 2281. - Bodasz)
2015. dec. 3. 10:10
na? mikor mész? és hova?
2283. Kata81
2015. dec. 2. 15:06

Sziasztok!


Nagyon ritkán tudok csak jönni, elnézést, hogy nem válaszoltam, aki írt a hsz-omra. A tsh-val kapcsolatban: Nekem év elején a januári missed ab után derült ki, hogy a tsh-m magas, akkor asszem 4,36 volt. (A vizsgálatot én kértem a háziorvostól.) Éppen, hogy csak határértéken felül van, a t3 t4 jó volt. Háziorvos nem adott rá semmit, majd 3 hónap múlva, amire kaptam időpontot endokrinológián, akkor már újra terhes voltam, elkezdtem szedni a tiroxint, de ugye az a baba is elment. A lényeg, hogy sok doki rálegyint a tsh-ra, azt állítják, ez nem okozhatta a missed ab-okat. De én rengeteget olvastam utána, külföldi szakanyagokat is, ott meg állítják, igenis okozhat bajt, ha terhességben vagy annak tervezésekor nem 1 körüli, de max 2 a tsh értéke. Nekem most 1,6 körül van, már jó, de azóta ugye volt immunológiai vizsgálat is, ott azt állítják, antifoszfolipid szindrómám van, tervezett terhességnél szedjek gyógyszert és szúrjam magam LMWH injekcióval. Szerintük a tsh-nak nem kell olyan alacsonynak lenni, mert ezek csak találgatások, nem igazolja semmi, hogy vetélést okoz. Közben meg több pesti ismerősöm endkrinológusai állítják, hogy magas tsh gondokat okoz. Na, ilyenkor legyen okos az ember lánya.

2282. Zsuzsimanó (válaszként erre: 2281. - Bodasz)
2015. nov. 30. 22:30
:)
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook