Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Leiden- mutáció és a teherbeesés/terhesség fórum

Leiden- mutáció és a teherbeesés/terhesség (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
2281. bodasz
2015. nov. 30. 22:19
Nagyon köszönöm a választ Gabka, és Zsuzsimanó a hozzászólást.Pont erre voltam kíváncsi. Holnap felhívom az endokrinológust,kérek időpontot. Még egyszer köszi!!:)
2280. Zsuzsimanó (válaszként erre: 2278. - Bodasz)
2015. nov. 30. 11:17
az a baj, hogy attól, hogy a TSH jó még lehet baj a T3-mal és T4-el is. csak ez a magyar protokoll, ha jó a TSH nem csinálják tovább.
2279. gabka2 (válaszként erre: 2278. - Bodasz)
2015. nov. 30. 09:48
A THS érték akkor jó, ha 1 körüli. Mindig ennyivel is sikerült a teherbeesés. Érdemes elmenni az endokrinológiára, ezen ne múljon semmi. Jelentéktelen kis dolognak tűnik, de mégsem az. Ami még számíthatott, a dokim azt mondta a 4. terhességnél, hogy radikálisan csökkentsem a szénhidrátot az étrendemben, mert az is okozhat vetélést, ha ott van valami probléma. Az első három hónapban alig ettem szénhidrátot. Utrogestan (progeszteron hormont)is nagyobb adagban adott a vetélés elkerülésére. Úgyhogy fogalmam nincs, melyik használt. :)
2278. bodasz (válaszként erre: 2277. - Gabka2)
2015. nov. 29. 22:03

Szia!


Köszi,hogy leírtad.:) Sok helyen olvastam már,hogy egy kis eltérés is számít a pajzsmirigy értéknél. Nem rég nézettem nagy labort és ott határértéken belül volt a TSH. A T3, T4 vizsgálatot csak indokolt esetben,vagy endokrinológus javaslatára végzik el,ilyenem még nem volt.Neked a TSH értéknél volt eltérés?Elég sokat olvastam már a pajzsmiriggyel kapcsolatban is,de nem kaptam még választ arra,hogy mégis milyen érték a jó egy baba megfoganásához.

2277. gabka2 (válaszként erre: 2274. - Bodasz)
2015. nov. 29. 17:49
Én a MÁV Kórházhoz tartozó meddőségi központba jártam, ott teljesen ingyen végzik a kivizsgálást, ha van 13. Kerületi címed. Dr.Vajda Miklós volt az orvosom, ajánlom mindenkinek. Pajzsmirigy kezelésre jártam még, mert nem voltak rendben az értékeim, és ez nagyon fontos mind a teherbeesésnél, mind a vetélés megelőzésében. Ami szerintem számított, akármilyen furcsán hangzik, elmentem egy kineziológushoz, mert már rettegtem a vetéléstől. 1 alkalommal voltam csak, de használt, megszűnt bennem az a borzasztó érzés, ha a terhességeimre gondoltam. Drukkolok nektek. :)
2276. bodasz (válaszként erre: 2273. - Anna.zs)
2015. nov. 27. 19:14

Rákerestem neten,belinkelem:

[link]


Nem tudom,hogy milyen szakorvos írta ki a vizsgálatokat neked,ha úgy döntesz,hogy felhívod őket akkor kérdezd meg,hogy milyen szakorvosi beutalóra van szükség.

Útiköltség térítést is lehet kérni (a szakorvos írja meg azt is aki a beutalót),így még olcsóbb. Nekünk kb.200 km volt az út oda, és ha jól emlékszem 7000Ft-ot térítettek vissza.


Ha van kérdésed írj,ha tudok segítek. :)

2275. bodasz (válaszként erre: 2273. - Anna.zs)
2015. nov. 27. 18:54

Szia!

A hematológus írta meg a beutalóm és időpontot is kért.Ez van az ambuláns kezelőlap fejlécén:


Debreceni Egyetemi Klinikai Központ

Bel.Int. B ép. Haemostasis szr. Thrombosis és Haemostasis Központ

Betegelőjegyzés:naponta 11-14 óra

Tel.: 36-52-411-717/57164


Szerintem meg kell,hogy csinálják TB-n keresztül a vizsgálatot.

2274. bodasz (válaszként erre: 2271. - Gabka2)
2015. nov. 27. 18:35

Szia!

Nagyon jó ilyen történetről hallani,olvasni.Tényleg sokat segít.

Ha nem túl nagy kérés leírnád,hogy milyen kezelés,módszer segített,hogy megszülessen a babátok? Privátban is jó,ha nem szeretnéd közzé tenni.

2273. anna.zs (válaszként erre: 2270. - Bodasz)
2015. nov. 27. 11:24

Szia!


Köszönöm a válaszod. Igen érdekelne, hogy pontosan hol végzik a vizsgálatot. (Bár Debrecen nekem is kicsit messze van, de megoldom :) ) Nekem szerencsére nem volt trombózisom, (csak visszeres a lábam 14 éves korom óta) és emiatt az jutott eszembe: hogy lehet hogy nem is végzik el TB-n keresztül a vizsgálatokat...? Amúgy az orvos, akinél voltunk a Róbert Károlyhoz tartozik jelenleg, de már nem sokáig. A két vizsgálat együtt 45-53eFt között mozog. Nekem kicsit húzós, de ha nem marad más...

2272. Zsuzsimanó (válaszként erre: 2271. - Gabka2)
2015. nov. 27. 08:35
:* köszönjük :) erőt merítünk a történetedből :)
2271. gabka2
2015. nov. 26. 17:46

Sziasztok lányok!


Kitartást mindenkinek!Két nagy gyerekem után szerettünk volna közös babát a férjemmel. Akkor voltam 41 éves. 3 egymás utáni missed ab-m volt 2 év alatt, kiderült, hogy többek közt Leiden mutációm van. A harmadik vetélés után már nem bíztam semmiben. Pontosan egy év múlva szültem meg a most 10 hónapos kisfiamat a 44 születésnapom után pár nappal. Ne adjátok fel!

2270. bodasz (válaszként erre: 2268. - Anna.zs)
2015. nov. 21. 19:58

Szia!



Nekem Debrecenben végezték az eddigi vizsgálataimat, kb.4-6 hétre kaptam időpontot a dokik aranyosak voltak,de maguktól semmilyen felvilágosítást nem adtak,hogy mire számítsak az eredményeimmel, én meg nem kérdeztem,mert nem tudtam mit is szeretnék tudni.Olyan "suta"volt az egész. Tulajdonképp utaztunk jó 2 órát,vártunk fél-1 órát,mosolyogva elmeséltették velem,hogy miért is vagyok ott, majd egy kis ampulla vért levettek egy másik helységben és ennyi.Olyan futószalag rendszer van ott is,mint minden TB. támogatott szakrendelésen. Az eredmény 3-4 hét múlva lett meg,én azt kipostáztattam(nem nagyon tetszett nekik),mert nem láttam értelmét annyit utazni a papírért.A diagnózis és a javaslat rajta volt és a hematológus akihez járok megmondta mit csináljak.Így utólag lehet,hogy visszamennék,mert már tudom,hogy mit akarok tudni és nem hagynám magam. Ja!! Lehet,hogy nem elég egyszeri vérvétel,mert ha eltérő értéket kapnak,akkor egy újabb kontroll vérvétel kell.(Nálam ez volt.)


Menni szeretnék a Róbert Károlyba is,mert szeretnék több vizsgálatot.A honlapjukon van árlista és szerintem telefonon is tudnak egy kb. árat mondani,ha megmondod miért szeretnél menni.

Nem biztos,hogy többe kerül,ha magánkórházban végezteti el az ember ezeket a vizsgálatokat, mintha csúszópénzeket oszt,hogy ne kelljen 3-4 hónapot várni, vagy hogy válaszoljanak is ha kérdez.


Ha érdekel pontosan,hogy Debrecenben hova kellett mennem megírom szívesen.

Remélem segítettem valamicskét.

2269. bodasz (válaszként erre: 2266. - Kata81)
2015. nov. 21. 19:15

Szia!

Már nem vagyok szomorú a vetéléseim miatt és most úgy érzem nem is félek újra teherbe esni.Sőt! Nagyon szeretném és várom, hogy megtörténjen. Szeretnék elmenni még egy kivizsgálásra pestre a Róbert K.-ba, mert nyugodtabb lennék,ha egy "pártatlan" eredmény is lenne. Jó lenne tudni,van-e értelme próbálkozni.Jobb tudni,ha már kicsúsztam ,mint reménykedni feleslegesen.


Immunológiával kapcsolatban csak annyit tudok tanácsolni,hogy szerintem nézz szét itt a hoxán,szerintem ezzel kapcsolatban is van fórum;így első kézből olvashatsz tapasztalatokat. Az biztos,hogy magán úton hamarabb találsz időpontot,mint TB támogatott szakrendelésen. Én Szentesen akartam elmenni endokrinológushoz és legközelebb áprilisra van időpontjuk. :o

2268. anna.zs
2015. nov. 21. 18:15
Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem. Van már egy 4 éves kisfiam, de a tesó nem jön össze. 3 missed ab után úgy döntöttünk a párommal, hogy felkeresünk egy magánorvost (a helyi kórház nagy nulla), aki a következő vizsgálatokat írta elő: thrombofilia szűrés (V. faktor Leiden mut., pothrombin G22010A mut., MTHFR C677T mut., MTHFR A1298C mut.), Immunpanel II. (infertilitás panel II.) A kérésem/kérdésem az lenne, hogy akinél végeztek már ilyen vizsgálatokat, hol és milyen áron, vagy lehet-e esetleg TB-n keresztül. Aki tud segíteni, előre is köszönöm!
2267. Kata81
2015. nov. 19. 16:40
Tud valaki ajánlani egy jó immunológust? Másodvéleményre lenne szükségem.
2266. Kata81
2015. nov. 19. 16:38
Bodasz, veled mi újság? Elolvastam a bemutatkozódat, sajnálom a vetéléseket.:( Olyan nehéz lelkileg újra belevágni egy újabb terhességbe, én legalábbis rettegek, hogy újra átélem. Pláne, hogy nálam végülis nincs is még meg a probléma forrása. :( Nekem kell még idő, hogy újra meg merjem próbálni.
2265. Kata81
2015. nov. 19. 16:33

Szia!!

Nahát, micsoda hírek!!! :) nagyon örülök és szorítok nektek!!!! Ismerem a szurit, én császár után egy hónapig szurogattam magam, elviselhető, ha muszáj, csak nekem szerintem nem biztos, hogy kellene, ez zavar. Meg, hogy nagy, feszes babás pocival...el sem tudom képzelni. De ügyesek lesztek, megoldjátok és minden okés lesz!

Szerinted az immunológiai vizsgálaton ezt nem nézhették? Mármint MHFR-t. Mert Leident megnézettem pár éve, az teljesen negatív.

Küldd el az elérhetőségüket kérlek, utánanézek.

De jó, hogy babás lettél, kiváncsian várom a fejleményeket! Minden jót Neked! :)

2264. bagoly0913 (válaszként erre: 2262. - Kata81)
2015. nov. 16. 20:33

Még annyi, hogy nekem a vérképnél minimális eltérés volt ami Leidenre utalhatot, vagy legalábbis valamiféle véralvadási porblémára. Én utána mentem el és a nyálból készített vizsgálatot csináltam meg. Az mutatta ki a Leident meg az MHFR heterozigótaságot.

Van egy cég, náluk ki is küldik postán a mintalevevőt és postán elküldöd, ők meg küldik az eredményt. Ők Budakeszi határán vannak, ha messze vagy lehet érdemes megcsináltatni.

Ha érdekel írj, megkeresem és elküldöm pivibe a pontos elérhetőségüket

2263. bagoly0913 (válaszként erre: 2262. - Kata81)
2015. nov. 16. 20:29

Szia!

Hát csoda történt :-)

Péntekre vártam 13-ára, de már 10-én mondta a párom, hogy hoz egy tesztet, mert túl zizi vagyok. 11-én megcsináltam, hogy megnyugtassam.

Ugyanis elkezdtem diétázni és tornázni,mondván úgyis kell 2-3 hónap legalább mire lesz valami.

Hát 11-én reggel olyan pozitív tesztem lett, hogy a kontrollcsík lassabb volt mint a másik :-)

Másnap hcg-t mérettem, mert az a biztos vérből 520 lett aznap amikor meg kellett volna jöjjön. Ma a másodszor is, hogy lássuk duplázódik :-) 2107 lett. Azt mondta a doki, hogy nagyon jó érték. Aznap mikor a pozitív teszt lett már elkezdtük szúrni a pocakomat.. ez van. Meg lehet szokni. A férjem nagyon ügyesen csinálja, nem fáj, nem lilul. Nem mondom, hogy kellemes, de elviselhető.

2262. Kata81
2015. nov. 16. 13:47

Sziasztok! Bagoly0913, hogy vagy? Eltelt 2 hét.

Nekem megjött Egerszegről az immunológiai eredményem. Kicsit vicces, vagyis érdekes...immunszerológiai leletek negatívak, tehát nem támasztják alá az antifoszfolipid szindrómát, de a klinikai kép alapján felvetHETő, ezért javasol ASA, pozitív teszt esetén LMWH alkalmazása.

Magyarán, bár a vérvétel alapján nincs APS-em, Leidenem sem, de azért szedjek állandó gyógyszereket és szurkáljam magam, ha terhes leszek. Olyan egyszerűen veszik ezt az orvosok...Nem mellesleg szólva, ha mégsem ez a baj, nem ez okozta a vetéléseket, akkor lehet, h kínzom magam a szurikkal, de ugyanaz lesz a vége??? Ti mit tennétek?

Higyjétek el, ha biztosan ez lenne az ok, megtenném, de csak azért, mert az elmondottakból erre következtetnek, nem szeretném.

Még nem hívtam vissza őket, pénteken jött meg a lelet. Asszem keresek még egy immunológust, megkérdezem, mi erről a véleménye. Lehet APS akkor is, ha a vér ezt nem támasztja alá?

Még vmi: a vizsgálatkor rákérdeztem az IR-re is (inzulinrezisztancia), azt mondták, erre most nem szűrnek, de ha találnak vmi mást, arra beállítják a terápiát és továbbra is VETÉLGETEK, akkor azt is meg lehet nézni. Na ja..mert vetélgetni olyannyira egyszerű......:(((

2261. bagoly0913 (válaszként erre: 2259. - Kata81)
2015. nov. 4. 10:00

Szia!


Igen, a múlt hónapba megjött végül. Most jhét végére várom. Vagyis nem :-)

De gondolom, hogy egy ideig pihen a szervezetem.

Sose hőmérőztem. Igazából nem is tudom, mikor van az alapján a peteérés. Majd lehet visszaolvasgatok itt többen leírták, ha nem lesz semmi haladás idén.

2260. bodasz (válaszként erre: 2259. - Kata81)
2015. nov. 3. 19:43
Szia!Én is APS-es vagyok a Leiden heterozigóta mutáció mellé.Nekem a hematológus azt mondta,hogy pozitív teszt után szednem kell az Aspirin protectet a szuri mellé,amit már terhesség előtt a Warfarin helyett kell szúrnom. Nekem napi 2x 0.6 -ost kell szurnom. Írj majd mikor megvan az eredményed,kíváncsi vagyok,hogy a Te orvosod mit mond,mert nekem gyanús,hogy nem ugyanaz a terápia az ország különböző részein. Ja!Olvasd el a bemutatkozó szövegem,ha érdekel,ott leírtam mindent. :) Szép napot!
2259. Kata81
2015. nov. 1. 14:00

Köszönöm lányok! Ezek szerint ha ez a gondunk (mármint az APS), akkor a szuri kiküszöböli? Félnék a koraszüléstől vagy késői magzatelhalástól, amiket szintén okozhat ez a hülye betegség.

Bagoly0913, korábban írtad, hogy pozitív lett halványan a teszted, azóta volt mensid? Hőmérőzöl esetleg? Nem okoskodni szeretnék, csak segíteni, nekem a hőmérőzésből mindig baba lett. Sajnálom a sok vetélést, reméljük, innentől már csak 9 hónapig tartó terhességeid lesznek.

2258. 388b941089 (válaszként erre: 2257. - Bagoly0913)
2015. okt. 29. 11:35
Ha megvan az ok, sztem innentől már biztosan össze fog jönni!
2257. bagoly0913 (válaszként erre: 2256. - 388b941089)
2015. okt. 29. 11:33

Köszi :)

Rajta vagyunk a témán. Ez a hét a peteérésé, ha minden igaz. Még az utolsó vetélés óta nem állt be normálisan.

2256. 388b941089 (válaszként erre: 2255. - Bagoly0913)
2015. okt. 29. 10:55
Szurkolok neked!!
2255. bagoly0913 (válaszként erre: 2253. - Kata81)
2015. okt. 29. 10:51
Nekem 4 vetélés után állapították meg, hogy szúrnom kell magam majd az első pozitív teszttől.
2254. zebracsikó (válaszként erre: 2253. - Kata81)
2015. okt. 28. 14:52
Az első pozitív terhességi teszttől kezdve szúrod magad majd naponta 1 vérhígítóval és nem lesz semmi baj.
2253. Kata81
2015. okt. 28. 14:50
Sziasztok! Új vagyok a fórumon.. 2 egymás utáni missed ab után genetikai és immunológiai vizsgálaton voltunk Zalaegerszegen. Az immunológus doktornő erősen valószínűsíti az antifoszfolipid szindrómát. Véreredmény még ugyan nincs meg, de eléggé elkeseredtem. Van egy 2,5 éves kisfiúnk és nagyon szeretnénk kistestvért neki. Nem mondanám a vele való terhességemet sem teljesen problémamentesnek, de összetehetem a kezeimet, hogy egészségesen megszületett. Előtte is volt már egy spontán vetélésem. Fizikailag és lelkileg is megviseltek ezek a dolgok, nem tudom, merni fogok-e belevágni egy újabb terhességbe, ha beigazolódik a doktornő gondolata. Van esetleg valaki, akinek ez a betegsége van? S ha igen, sikerült a kezelés alatti várandósságból babát kihordani? Megmondom őszintén, a hideg ráz a clexan majdnem egy évig való szúrkálásától, de ha ez garantálná, hogy nem vesztem el újból a babát, biztos erőt vennék magamon...:( Köszönöm, ha írtok, további szép napot mindenkinek!
2252. Ritus79 (válaszként erre: 2251. - Jeva)
2015. okt. 21. 13:17
Én öt évvel ezelőtt szültem. A 6. héttől szúrnom kellett a Clexane-t, először 0,4-et a terhesség végefelé 0,6-ot. Minden hónapban mentem vérvételre és konzultáltam a hematológussal. Semmi de semmi problémám nem volt a terhesség alatt, a szülés is teljesen simán ment. Szülés után még 4 hétig kellettek a szurik és ennyi. ÉLvezd a kismamaságot és nem lesz semmi gond!!!! :)
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook