Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Leiden- mutáció és a teherbeesés/terhesség fórum

Leiden- mutáció és a teherbeesés/terhesség (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2341. Bogyó0225 (válaszként erre: 2340. - Bagoly0913)
2016. jan. 20. 09:23
Nagyon szívesen. Tegnap voltam gyógyszertárban, megkérdeztem és mondta a hölgy, hogy valóban van erre gyorsteszt, de kb. 6.000 Ft... szóval még ő maga is lebeszélt róla. Háziorvos tudna küldeni, de állítólag sokára van eredmény, így ő pl. egy magán helyet mondott nekem, hogy ő is ott csináltatta kb. 4.000 Ft-ért, és 2-3 nap alatt van eredmény...
2340. bagoly0913 (válaszként erre: 2339. - Bogyó0225)
2016. jan. 20. 08:52
Köszi.Várom a folytatást. Most kaptam időpobtot gasztrológiára febr. 4-re. De ha lenne gyors teszt kipróbálnám
2339. Bogyó0225 (válaszként erre: 2335. - Bagoly0913)
2016. jan. 19. 18:20
Ma reggeli vérvételen sorolták, hogy lehetne még kérni immunológiai vizsgálatot is, akkor említette ezt a hölgy. (ma reggel csak a véralvadási faktorok miatt vettek). De épp most vagyok úton házi orvoshoz is, őt megkérdezem, hogy pontosan hol tudnék még csináltatni ilyet. Illetve így munka közben gyorsan rákerestem és elvileg gyógyszertárban lehet kapni valami gyors tesztet, lehet azt megkérdezem, hogy milyen.
2338. Zsuzsimanó (válaszként erre: 2337. - Bogyó0225)
2016. jan. 19. 15:43

nem tudni pontosan az okát, de szerintem nem az, hanem a Leiden. Az elsőnél nem kaptam injekciót, a másodiknál meg keveset.


nem tud, háziorvos csak sima vércukorra. endokrinológus, mondjuk nekem anno a nőgyógyászom is el tudta intézni a kórházban, de most már magánba járok vv-re.

2337. Bogyó0225 (válaszként erre: 2334. - Zsuzsimanó)
2016. jan. 19. 13:42
Neked az IR volt a probléma? Arra tud háziorvos is küldeni?
2016. jan. 19. 13:05

Azért jó ez az oldal...tényleg mindig lehet új dolgot hallani :-)

továbbképzésnek is tökéletes lenne, néhány "orvosnak"...

2335. bagoly0913 (válaszként erre: 2331. - Bogyó0225)
2016. jan. 19. 13:04

Szia!

A lisztérzékenységre hol csináltatsz? Nekem már néztek pár dolgot, de ez ne merült fel.

Most neki fogok ennek futni.

Sima háziorvos is írhat erre beutalót, vagy nőgyógyász?


Köszi

2334. Zsuzsimanó (válaszként erre: 2331. - Bogyó0225)
2016. jan. 19. 12:13

Az immunológiai részhez nem értek, de az IR-hez igen.

Nem árt a 60 perces, én pl vékony vagyok és ott ugrik meg az inzulin. bár kimutatható volt az IR a két pontos vv-vel is esetemben.

2333. Bogyó0225 (válaszként erre: 2332. - Kata81)
2016. jan. 19. 10:49

Szia Kata!


Ohh ez a lisztérzékenység meglepett... rákerestem a neten, ahogyan reggel felírta a hölgy, de először még azt gondoltam,hogy talán csak elírta, de ezek szerint nem és tényleg néznek ilyet. Furi, hogy akár egy ilyen is okozhatna vetélést?! Immunológián és genetikán belül mit néztek, emlékszel esetleg? Az immun dolog miatt elküldött endokrinológushoz?

Az, hogy ugyanaz-e a kezelés, azt sajnos nem tudom, de nem lehet kizárt mert elvileg mindkettő a trombózis hajlam és véralvadás problémájára utal. Délután - bár háziorvoshoz megyek - de rákérdezek, ha gondold.

2332. Kata81 (válaszként erre: 2331. - Bogyó0225)
2016. jan. 19. 10:18

Szia Bogyó!


Nekem a nőgyógyászom egyből az immunológiai és genetikai vizsgálatot javasolta, ott néztek meg kb 10 féle autoimmun betegségre és lisztérzékenységre.

MTHFR esetén is ugyanaz a kezelés terhesség alatt, mint leiden vagy APS esetén? Szóval ASA kezelés és LMWH szuri? Azért kérdem, mert nekem azt hiszem, MTHFR-t nem néztek még, de Leident igen, az negatív, APS is negatív, de javasoltak a fenti kezelések. HA így is úgy is kell, akkor nem nézetnék MTHFR-t is.

Köszi!

2016. jan. 19. 09:15

Sziasztok!


Rég jelentkeztem... de eljött a január, így nálam is megkezdődtek a vizsgálatok... A nőgyógyászom a Leiden, MHTFR és APC-vel kezdi. Ma reggel voltam vérvételen és nagyon aranyosak voltak a hölgyek, akik vették a vért. További lehetséges vizsgálati pontokat javasoltak, mellyel kapcsolatban kérdésem is merült fel. Volt köztetek olyan, aki a szokásos Leiden és társai, IR és pajzsmirigyen kívül immunológiai vizsgálatokat is kért? Valami olyasmit írtak fel nekem, hogy nézzek utána pl. Coeliazia, APA, RF-nek. Szerintetek van értelme, kérjem ezt is vagy várjam meg az eddig levettek eredményét? IR-nél célszerű kérni a 60 perceset is?


Köszönöm!

2330. Gillian28
2016. jan. 17. 18:44

Tudnátok segíteni, hogy egy ilyen vérvétel alkalmával milyen vizsgálatokat szoktak kérni?

Mivel egy magán laborba megyek, így én mondom meg, mit szeretnék. Leiden, MHTFR és PLA (GPIIIa)és CBS vizsgálatot biztos kérek, ezeket nézték a szüleimnél. Ezeken kívül van még valami, ami fontos lehet? Köszi!

2329. Gillian28 (válaszként erre: 2328. - Bodasz)
2016. jan. 17. 07:48

Köszönöm a választ! Jaj olyan butaságot írtam, mindkét szülőm heterozigóta, tehát csak 1-1 allél rossz mindenből.. (fejenként 2 mutáció) Sajnos már nem tudtam javítani, miután elküldtem. Szóval így van még egy pici remény, hogy nem örököltem semmit, vagy lealább nem mindent. Elolvasom a cikkeket, azt is nagyon köszi!

Fogok jelentkezni, ha meg van a vizsgálat eredménye! :)

2328. bodasz (válaszként erre: 2327. - Gillian28)
2016. jan. 16. 22:35

Szia!


A kérdéseidre a válaszok sorban.

-Ahogy eddig olvasgattam mindenféle orvosi és nem orvosi honlapokon,igen kicsi az esélye, hogy nem örököltél semmilyen mutációt. De mindig ott van a de!!:)

-Sajnos nagyon úgy néz ki,hogy ide csak olyanok írnak (engem is beleértve) akiknél problémát okoz a baba kihordása,vagy egyáltalán teherbe esni.


-Az, hogy anyukád koraszülött volt, azért van összefüggésben ezzel a mutációval,mert ha valaki homozigóta az azt jelenti,hogy mindkét szülője hordozta a mutációt. Tehát már az anyukád anyukájának is hetero-,vagy homozigóta mutációja volt,ezért lett koraszülött az anyukád.

Nekem Leiden heterozigóta mutációm van.Van bemutatkozó szövegem,ha érdekel olvasd el, leírtam a történetem. Nálam valószínűleg apukám hordozza valamelyik formáját,mert infarktusa és nyitott szívműtétje is volt már.


Nem tudom mennyire keresgéltél rá neten a problémádra,de küldök egy-két linket, hasznos olvasni valóval.

Nagyon fontos,hogy ne idegeskedj,mert ha kiderül pontosan mi is a gond azt már lehet kezelni és megérkezik a baba is. :)


[link]


Ez fontos! Sokkal jobb,mint a folsav, ahogy olvastam. Én Femibiont szedek,abban is folát van.


[link]


Remélem nem fárasztottalak le nagyon. Ha lesz még kérdésed írj bátran,hátha tudunk valami okosat írni. Elég vegyes a társaság tapasztalata.

Szép estét! :)

2327. Gillian28
2016. jan. 16. 17:18

Sziasztok!

Én még csak most megyek kivizsgálásra, de nagyon izgulok, mert a családi kórelzmény így néz ki: Anyum leiden homozigóta, MTHFR homozigóta, Apum szintén leiden homozigóta, MTHFR homozigóta. Ez teljesen véletlenül derült ki, nem volt trombózisuk és a anyumnak a terhessége is problémamentes volt.

Azt szeretném megtudni, hogy

- Ilyen családi előzménnyel jól gondolom, hogy kb. 10% esélyem van, hogy semmilyen mutációt ne örököljek?

- Van itt köztetek olyan, aki igazoltan leidenes és ez semmilyen problémát nem okozott eddig (gyermekvállalásnál sem)? Úgy sejtem, ide azok jönnek, akiknek már adódott problémájuk, de hátha tudtok pozitív példát is mondani, akár a környezetetekből!

- Mivel ez egy öröklődő génhiba, így nyilván a felmenőknél sem ment minden zökkenőmentesen. Anyum pl. 28(?) hétre született... Ti is koraszülöttek voltatok? Vagy ez nem áll összefüggésben a leidennel? A Ti születéseteknél minden rendben volt?

(elnézést, ha olyan kérdést is feltettem, ami már elhangzott korábban, sok hozzászólást elolvastam, de mindre nem volt időm)

Köszi előre is! És kitartás mindenkinek!

2326. bodasz (válaszként erre: 2325. - Littlebiscuit)
2016. jan. 9. 15:28

Szia!

Olvasgass csak,hátha a mi tapasztalataink és történeteink segítenek. Nem szabad rálegyinteni és még hónapokig,évekig próbálkozni úgy,hogy nem tudod az okot és megoldást. Lehet csak egy picike probléma van.

Az, hogy állandóan a várandósság és a babák körül forog minden gondolatod szerintem normális,ha az ember rákészült és már ott volt a pozitív teszt a kezében,aztán meg elmúlt ami szinte el sem kezdődött. Ezért kell megnézetni mi is a bibi. Kiderül,orvosolják és ott lesz a várva várt picurka. Az már egy pozitív dolog,hogy ilyen könnyen teherbe tudtál esni.

2016. jan. 8. 09:48

Sziasztok lányok,

Csatlakoznék ha megengeditek.

Habár még semmi konkrét diagnózis nincs, sajnos már 2 nagyon korai (5. és 6. hét) vetélésen vagyok túl, ráadásul rövid időn belül szeptember óta próbálkozunk csak. Az első után mivel szépen kitisztultam rögtön szabad utat kaptunk, megint összejött de sajnos ugyanaz lett a vége.

Már be is utaltak minket genetikai vizsgálatra 21-én megyünk meg vérből néznek majd pár dolgot nem tudom a Leiden benne van-e mert a papiron kézirással van a felsorolás nameg olaszul ezekkel az orvosi kifejezésekkel még nem vagyok nagyon képben. De remélem ezt is megnézik és kizárják.

Most pihenős hónapunk van.

Én picit vonakodtam ezektől a vizygálatoktól - jobban szeretném hinni hogy szimplán a természet végezte a dolgát és a következő kis babszem már egészséges lesz és minden rendben. De végül jobb ez hogy kivizsgálnak mintha legyintenének hogy előfordul..

Most viszont próbálok lelkileg regenerálódni. Persze mivel ilyne korai szakaszban voltak nem olyan mintha már szivdobogást hallottam volna és utána történik meg. Mégis megvisel.

Állandóan ez jár a fejemben de tudom hogy nem nagyon segitek azzal ha agyalok, utánaolvasok. De rengetegszer esik meg hogy az esti filmen csak nézek ki a fejemből de az agyam ezen kattog. Ezt szeretném befejezni mert tudom hogy nem tesz jót. Februárra nemcsak a testemnek kell regenrálódnia de mentálisan is, hogy kész legyünk az újra. Csak kicsit nehéz, mindenhol körülöttem barátnők, pici babával, vagy pocakosan.

Na, regényt irtam igy elsőre.. Igyekszem majd visszaolvasni.

2324. Kata81 (válaszként erre: 2317. - Gabka2)
2016. jan. 4. 15:30

Szia Gabka!


Köszi, hogy leírtad a tapasztalatodat. Akkor már csak az IR az, amit meg kell nézetnem, a többi 3 csekkolva és rendben...(azaz pajzsmirigy alulműködés kezelve van, Leiden negatív lett, progim rendben van a szeptemberi hormonvizsgálat alapján.)

2323. Bogyó0225 (válaszként erre: 2321. - Gabka2)
2016. jan. 4. 14:03

A bűvös második...

Nem adjuk fel csak pozitívan és a jövőbe tekintve lehet.

2322. Bogyó0225 (válaszként erre: 2320. - Zsuzsimanó)
2016. jan. 4. 14:02
Köszi, hát akkor majd meglátjuk! Szép lassan én is elindulok a kivizsgálás útján de legalább már tudom, hogy mit kell tennem és hova kell mennem, amit köszönök is nektek!
2321. gabka2 (válaszként erre: 2319. - Bogyó0225)
2016. jan. 4. 13:24

Szia Bogyó!


Én a 2. vetélés után kerültem a meddőségibe, ott derítették ki a Leiden mutációt, azért kellett szúrnom magam. Rosszul írtam, a 2.-nál még nem szúrtam, akkor még nem tudtam. Egyébként érdekes, hogy a két nagyobb fiamat mindenféle szúrás nélkül hordtam ki. Nekem tulajdonképpen nem lehet tudni, mi volt az igazi ok, leiden, pajzsmirigy, progeszteronhiány, talán stressz, meg valószínű a korom, mert az első vetélésem 41 évesen volt, ilyenkor már benne van sajnos a pakliban, hogy nagyobb a vetélés esélye.

Ne adjátok fel!

2320. Zsuzsimanó (válaszként erre: 2305. - Bogyó0225)
2016. jan. 4. 09:20
annyira változó, engem valamire be tudott utalni nőgyógyász valamire háziorvos. Mindent meg kel próbálni, de pl az inzulinrezisztenciámat már magánban intézem, vérvételt mindent. Mondjuk a nődokimat is. Családban? szívroham ilyenek, konkrétan embólia nem, de hát a szívroham is érelzáródás miatt van, ha jól tudom.
2319. Bogyó0225 (válaszként erre: 2317. - Gabka2)
2016. jan. 3. 21:31

Szia Gabka!


Nálad nem csináltak korábban vizsgálatokat, csak a 3. vetélés után?

Írtad, hogy a 2. és 3. terhesség alatt szúrtad is magad. Ezek azok, amik sajnos így is vetéléssel végződtek? Miért kellett szúrnod magad? Végül is nálad mi volt az ok?

2318. Bogyó0225 (válaszként erre: 2315. - Kata81)
2016. jan. 3. 21:27

Szia Kati!


Bizony friss... és már holnap dolgozni is kell menni, ettől egy kicsit kivagyok... :-( azt hiszem még szívesen ellennék itthon.


Szerintem mindent meg kell nézetni, az IR-en már ne múljon, menj el mindenképp. Amiket javasoltatok és én is olvastam azt mind meg fogom nézetni, már csak önmagam megnyugtatása érdekében is.

2317. gabka2
2016. jan. 3. 20:04

Sziasztok! Mindenképpen fontos kivizsgálni és a MÁV Meddőségiben, amit jó szívvel ajánlok mindenkinek, ezzel kezdik:


1.inzulinrezisztenciát

2.a pajzsmirigyproblémákat

3.leident

4.progeszteronszintet


Az én dokim azt mondta a a 4. terhességnél (előtte 3-szor vetéltem el 2 év alatt), hogy egy konferencián most beszéltek arról, hogy szinte a leggyakoribb ok az inzulinrezisztencia, ezért mivel szerinte nem voltak túl jók az inzulinterhelés értékeim (Legalábbis egy terhességben), azt javasolta, minimális szénhidrátot egyek csak. Ezt is tettem az első 3 hónapban, a baba is megmaradt, persze biztos, nem ez volt az egyetlen ok. Utrogestant én 3*3-t szedtem az elején. A második, harmadik terhességnél az elejétől szúrtam magam, vagyis más ok is közrejátszott a vetélésekben. Van még valami, amit már írtam régebben, de valahogy mégis úgy érzem, nekem sokat segített, elmentem kineziológushoz, hogy a vetéléstől való félelmem csökkenjen.

2316. Kata81
2016. jan. 3. 14:47
Most gondolkodom, azt hiszem, úgyis kell valamikor visszamennem endokrinológiára, majd kérek beutalót IR vérvételre. És akkor már mindent megnézettem, amire gondoltam.
2315. Kata81 (válaszként erre: 2309. - Bogyó0225)
2016. jan. 3. 14:36

Szia Bogyó!


Oh,sajnálom, neked még nagyon friss ez a dolog. Nagyon nehéz ez és biztosan van valami oka, ki kell deríteni, ez már nem véletlen. Örülök, hogy a tsh-d rendben volt. Nekem az első missed ab után derült ki ez (érdekes módon nekem a t3,t4 rendben volt,csak a tsh volt 4,36), tünetem semmi nem volt. Én az áprilisban megfogant babánál nagyon éreztem, hogy megint baj lesz (amúgy akkor már én is kaptam utro-t) :( ettől is félek egy újabb terhességnél, hogy szanaszét fogom stresszelni, aggódni magam. Lélekben is fel kell készülni, mert már akkor is gyomoridegem van, ha háziorvoshoz megyek :O Hormonsort én is megcsináltattam szeptemberben, minden teljesen jó (már a tsh is, szedem a tiroxint!). Genetikán is rendben voltunk, csak az immunológián feltételezik az APS-t. Eddig jutottam. Házidokim adott beutalót hematológiára másodvéleményért, de azt mondta, ne számítsak arra, hogy felülírja az immunológus javaslatát. Így oda még nem kértem időpontot. Nincs a városunkban hematológia, macerás lenne elmennem, fiam egy hét múlva kezdi az ovit, én hónap végétől újra dolgozom. Nem hiszem, hogy lesznek további vizsgálatok.

Ti mit gondoltok amúgy, érdemes lenne még menni valahova? Az inzulinterhelésen én is gondolkoztam. Van annak vmi tünete, vagy az nélkül is tud ennyire komoly lenni a dolog, hogy vetélést okoz??

Mondjuk időm van még, mert idén szerintem nem vágunk bele újra. Egyedül a gyerekek közti egyre nagyobb korkülönbség zavar...(ha lesz egyáltalán tesó..)

Amúgy ha megmaradt volna az áprilisi babánk, már mindenórás lennék. :( bocsánat,csak ilyenkor ez még nehezebb.

2314. bodasz (válaszként erre: 2310. - Bogyó0225)
2016. jan. 3. 13:59

Szia!


Most az endokrinológus által kiírt vizsgálatokat végeztetem el, ebből még hátra van a 21.napi hormonszintes vérvétel. Aztán ha megjött szegedről az inzulinterhelés eredménye,akkor megyek hozzá,hogy megtudjam az "ítéletet". :)

2313. aniko8888
2016. jan. 2. 23:05
A leidenre én is napi egy injekciót szúrtam, abszolút megszokható :)
2312. aniko8888
2016. jan. 2. 23:03

Sziasztok !

A Versys klinikán a lombik előtt széles körű vizsgálatot végeznek ( genetika, leiden, immunológia stb. ) és külön kell endokrinológussal is beszélni, illetve egyéb szakorvossal, kinek mi szükséges. Ezek után szerintem alapos feltérképezés után indul csak a rogram. Én örülök, hogy ide jöttem.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook