Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » "Le tudlak fogyasztani" - Paul McKenna új módszere fórum

"Le tudlak fogyasztani" - Paul McKenna új módszere (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
898. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 897. - Csipkerózsika)
2010. ápr. 18. 21:13
Hát persze, a gyümölcslé, meg a sör egy rakás kalória. De az üres gyógyteában nincs kalória, mégsem működik vele :-)
897. Csipkerózsika (válaszként erre: 892. - Bf3f2dc3a8)
2010. ápr. 17. 16:53
Tényleg csak vízzel működik. Gyümölcslé, vagy más ital pl. sör hatástalan. Csak még szomjasabb leszek tőlük.
896. Csipkerózsika (válaszként erre: 889. - Bf3f2dc3a8)
2010. ápr. 17. 16:52
A karamellás tényleg mennyei... :)
895. adrixa (válaszként erre: 889. - Bf3f2dc3a8)
2010. ápr. 15. 21:09

Hol lehet megnézni a videókat?


Én meg a lila noisette-t szeretem. Jó édes. :-)

894. adrixa (válaszként erre: 890. - Csipkerózsika)
2010. ápr. 15. 21:08
De jó, hogy ezt írtad! Oda fogok rá figyelni én is.
893. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 892. - Bf3f2dc3a8)
2010. ápr. 15. 12:07
bocs, natrium muriaticum. Elírtam.
892. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 890. - Csipkerózsika)
2010. ápr. 15. 12:07

Ezt én is észrevettem. Már mindenki rajtam vihogott, mert állandóan vizesüvegekkel mászkálok. És brutál mennyiségű vizet iszom. Mindig van az asztalomon egy másfél l-es frissen facsart csapvíz, vagy ásványvíz (bár ebben nem hiszek igazán, hogy sokkal jobb lenne), a kocsimban is van egy üveg. És bizony, ha 4-5 l-t iszom, sokkal jobban megy. Sőt, ha nem iszom eleget, azonnal hízni kezdek. Dagdtam, mint a kismalac, amikor a munkám miatt egész nap autóban ültem szinte. Mégsem állhattam meg 5 percenként, főleg, mert voltak mellettem még ketten :-)

És érdekes módon, ha ez a sok folyadék nem víz, hanem mondjuk üres gyógytea, nem működik. Nem logikus, de így van.


Nekem az akupunktúra nem jött be erre. Illetve nagyon nyugodt voltam tőle, tudtam aludni, de semmi egyéb. Pedig egy neves profhoz jártam. De csináltam már természetgyógyászos fülbeszúróst is, na az sem. És irreális a 600 kalória, amit kérnek.


Ja, PMS. Utánaolvastam homeopátiának. A súlyemelkedésre, vízre, a calcium carbonicumot, és a na muriatucumot javasolja. C30-as dózisban. Nekem 15-ös van mindkettőből, most tesztelem a ca-ot. Eddig jónak tűnik. Nem vagyok dilis, és a mérleg hirtelen 1 kg-val kevesebb tegnaphoz képest, és a hasamból is eltűnt a puffadás. Érdemes rákeresni, több oldal is foglalkozik vele tünetek szerint.

891. Csipkerózsika (válaszként erre: 889. - Bf3f2dc3a8)
2010. ápr. 15. 10:22
Az akupunktúra is nagyon-nagyon hatásos.
2010. ápr. 15. 10:21

Ezzel sajnos én sem vagyok másképp, nagyon tudom utálni. Közvetlen előtte úgy nézek ki mint egy bálna. :( Viszont utána nagyon hamar lemegy hál isten.


Ne csüggedjetek!

Valamit akarok mesélni, amit talán hasznosíthattok ti is. Nemrég voltam természetgyógyásznál, aki azt mondta, hogy igyak többet, legalább 1 literrel többet naponta. Ezen kicsit megütköztem, mert én eddig is sokat ittam az átlaghoz képest, napi 2-3 liter meg szokott lenni. De hát jó, hallgattam rá és megpróbáltam. Napi 4,5 litert kezdtem inni, folyamatosan kortyolgattam egész nap. 2 napon belül azt vettem észre, hogy az arcbőröm gyönyörű sima és selymes lett, és hogy szinte egész nap egyáltalán nem érezek éhséget! Azért ettem valamit néha (1-2szer egy nap), de egyáltalán nincs az a markáns érzés, mint korábban, és nagyon keveset eszek összesen egy nap folyamán. Egyszerűen nem vagyok éhes.

Korábban olvastam már, hogy éhség esetén igyunk, mert a két érzetet könnyű összetéveszteni, de azért ezt nem hittem volna. Hogy ennyi vízre, és ilyen kevés kajára van szükségem. Szóval éhség esetén először jó sok ivás, aztán ha még mindig, akkor tényleg éhség. Próbáljátok ki, mert ez tényleg működik!

889. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 888. - Adrixa)
2010. ápr. 15. 09:53

Naná, hogy a simát :-). Ráadásul a karamellásat, különben sosem leszek nagyon dundi :-).

de ahogy mondod. Édesre sós, sósra édes. :-)

Most próbálkozom kísérleti jelleggel a homeopátiával. Elképzelhető, hogy működni fog. Már sok esetben használt,nem tom mér nem jutott előbb eszembe. Talán mert kicsit macera.


Nem tudom, hogy itt írtam-e már, mert teljes ÉFT lázban égek :-). Szóval McKenna egyik módszere (amit a sóvárgásra alkalmaz kis egyszerűsítéssel), úgy tűnik működhet, ha kitartóan csinálom. Érdemes elolvasni a free letölthető ÉFT kézikönyvet.

Ja, és tegnap elkezdtük azurammal megnézni a McKenna videókat is. Jórészt az, ami a könyvben, de így látni is, kicsit más.

888. adrixa (válaszként erre: 887. - Bf3f2dc3a8)
2010. ápr. 14. 18:28

Tudom, hogy nem vigasztal téged, de ilyenkor én is össze-vissza eszek vagy 3 napig. Akkor van nálam az édesre sósat, sósra édeset történet. Egész nap. Jobb, ha ilyenkor kerülöd a mérleget!

A lilatehenes csokiból a diétásad veszed, vagy a simát? A diétás is finom?

2010. ápr. 14. 12:23
Botrány van. Elvileg egészen jól mennének a dolgok, ha nem nyúlna bele mindig ez a rohadt nőcis PMS. Ilyenkor egy idegbeteg sáskává változom. Az egy dolog, hogy a mérleg is rondán megugrik felfelé, mert minden gramm vizet megtartok magamnak. Ez lelkileg nem igen segití elő a diétát. De, még rámtör a zabálhatnék is, ami megint gáz. És a tetejébe még diéta nélkül is idegbeteg lennék, amitől meg úgyis zabálnék. Be is zárult a kör. + 1 kg a héten, de múlt héten volt az 2 is. Pedig akkor a diétát is betartottam. Majd egy fél zacskó gumicukor és egy tábla csoki megvigASZTALT :-). Ennek eredményeképpen az egyik + kg eltűnt. Éljen a fogyókúrás lilatehenes csoki :-)
886. adrixa (válaszként erre: 882. - F7141c40d0)
2010. ápr. 13. 21:21

Hahó Szilvi hol vagy???

Mi van veled?



Újabban rögtön elalszom, mihelyt megtudom, hogy jó fülembe tettem-e a jobb oldali füldugót. Remélem így is használ. :-)

885. adrixa (válaszként erre: 884. - Zsuzsinci)
2010. ápr. 10. 17:03

Jó utat neked!


Jelentem én sem állok valami fényesen, márc. végén vizsgáztam, és előtte 3 hétig nem figyeltem oda az evésre, sokszor csak idegnyugtatásként nasiztam. De bizti erre volt szüksége a szervezetemnek. :-) Több is lettem másfél kilóval, de a vizsga után pár nap alatt le is ment, és még 20 deka. Úgyhogy újabb "mélyrekordon" vagyok.


Többiek merre vagytok?

2010. ápr. 7. 18:09

hogy álltok lányok?


Nekem a szokásos fél kiló pluszminusz... de péntekn rajtolok Marokkóba, nagy reményekkel, hogy a sok mozgás és a meleg majd jót fog tenni :D

883. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 882. - F7141c40d0)
2010. márc. 30. 10:54

Én pont fordítva vagyok vele. Még a tükörrel sincs annyira gond. Vagyis de. De amikor fényképen visszanézem magam, mindig elámulok. Anyám, én tényleg ilyen dagadt vagyok? :-)

Tenap mCKenna szellemében olyan lekváros kiflit vacsoráztam :-). Pedig előszedtem én a sovány felvágottat, zőccsiket stb. Azt hittem arra vágyom. Aztán jött a gyerek a lekváros kiflivel. :-). Na itt vesztem el. Ezzel a lassú rágcsálással van egy kis gondom. Ha túl sokáig rágcsálok, képtelen vagyok élvezni az étel ízét. És ne mondja nekem Mr. Jófej, hogy azért, mert elég volt. AZ első falat?

Régen én sem reggeliztem. Aztán tudatosan ráneveltem magam. MAjd rájöttem, hogy fáradt vagyok, ha nem eszem, és főleg este zabálok válogatás nélkül. Ha egész nap úgymond jól tartom magam, kevésbé gázosak az esték.

882. f7141c40d0 (válaszként erre: 880. - Zsuzsinci)
2010. márc. 30. 09:04

Igazad van, tényleg ott a kulcs, hogy ne foglalkozzam vele, és csinosnak érezzem magam. Egy jó ideje már nem is álltam mérlegre, mert nem érdekel, csak azt nézem, hogy a tükörben tetszem magamnak :) A kajával sem foglalkozom már, csak eszem amikor úgy érzem, és kész. És most tényleg sokkal jobban érzem magam :)

Azt vettem viszont észre, hogy nekem a fejemben lévő énképpel van a gond, ha nem látom magam, akkor érzem magam kövérnek. Aztán ha belenézek egy kirakatba az utcán, vagy a tükörbe itthon, rájövök hogy nem is vagyok dagi. Furcsa, biztos ennyire belémívódott, amikor kamaszként formátlan voltam és zsíros :S Ezen kéne dolgoznom...

2010. márc. 30. 08:12
Arról beszéltek, amit okos emberek kitaláltak, hogy hogy KELL enni. De hogy tudhatnák jobban a mi testünknél, hogy mikor mi kell neki? Úgyhogy a napi xszer akárhány kalóriás étkezés, meg az összes mintaétrend felejtős. Akkor és annyit eszek, amikor és amennyi kell, és ami.
880. zsuzsinci (válaszként erre: 877. - F7141c40d0)
2010. márc. 29. 23:31

királyi reggeli... stb... háááááát tudjátok nekem már általános iskolás koromban se ment reggelizni, régebbre nem emlékszem vissza. Soha nem bírtam ébredés után 2-3-5 órán belül egy falatot se lenyelni. Most se megy. Nem is eröltetem, még ha erre esküszik is a tudomány, nekem nem jön be. Ellenben ami bejön: általában 8-kor kelek, és úgy 11-12 körül kezdem érezni, hogy picit éhes vagyok. Ilyenkor szoktam gyümölcsöt enni, amit és ahogy jól esik. Ez általában eltelít úgy délután 3-4-ig ilyenkor eszem a főétkezést, és ha este 7-8 között még éhes vagyok, akkor valamit.


És ne csüggedjetek, én tavaly szeptember óta nem fogytam semmit, de folyton megkapom, hogy milyen jól nézek ki, és senki sem hiszi el, hogy a mérleg mutatója ugyanott áll több mint fél éve (igaz karácsonykor visszajött 2 kg, de január közepéig le is adtam).


Szerintem egy titok van, hogy ne stresszelj rá a súlyodra, próbáld meg elfogadni és szeretni önmagad, ahogy vagy. Nagyon nehéz, nekem se megy mindig. És nagyon sokszor érzem úgy (főleg ruhaüzletekben a próbafülkében), hogy egy nagydarab zsírdisznó vagyok... és rajtam semmi nem áll jól, és ilyenkor eszembe jut, hogy na de hát, ha én ezt képzelem magamról, akkor ilyen is leszek... :( Szóval nincs megfelelő énképem, és ez se jó.

879. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 877. - F7141c40d0)
2010. márc. 26. 21:37

Csak ne add fel. Menni fog. Ez a -7 kg 3 hónap eredménye. Mert kb 1 hónapig semmi sem mozdult. Most megint kezd kicsit.

Amikor tudatosan akartam 5x enni, nekem se ment. Főleg, mert nem fért bele az időbe. Heti 6 edzés. Előtte ugye ne egyél, de akkor hogy legyek 2 étkezés között? Szóval tudatosan 3 étkezésem van kb, meg egy kis ez az :-).

Én inkább próbálok továbbra is 1200-1500 kalóriát enni, és rásegíteni a McKennás alapelvekkel és a relax-szal.

878. f7141c40d0 (válaszként erre: 876. - Bf3f2dc3a8)
2010. márc. 26. 21:10
Na nézd meg, a -7 kilódhoz pedig elfelejtettem gratulálni! Gyönyörű eredmény!!! :)
877. f7141c40d0 (válaszként erre: 876. - Bf3f2dc3a8)
2010. márc. 26. 21:03

Hát nem tudom, nekem kezd nagyon uncsi lenni ez a 4-5-szöri evés :( Már szó szerint idegesít, hogy 2-3 óránként megéhezek, mert ha tényleg csak annyit eszem hogy éppen ne legyek tele, akkor bizony az elég kevés, és hamar újra éhes leszek. A munkám miatt meg már folyton azon stresszelek, hogy lesz-e időm enni két vendég közt, mennyi kaját vigyek magammal a szalonba, vajh' mit fogok megkívánni, stb. Egyszerűen már fárasztó, hogy egész nap a kajával kombinálok, fárasztó ennyiszer enni, hogy még változatos is legyen :) Irigylem azokat, akik egy nap 3x esznek. Amúgy pont nemrégiben találtam egy orvos által írt anyagra, ami az emészthetőség szempontjából vizsgálta az étkezést, és ő azt mondja, hogy a sokszor keveset már elavult nézet, mert a vizsgálatai azt bizonyítják, hogy a "királyi reggeli-polgári ebéd-szegény vacsora" a legmegfelelőbb az emésztőrendszernek. Mondjuk ha kevesebbszer kicsit többet eszek, tényleg kevesebb bajom van, de a fene se tudja... meg az emészőrendszer szerinti helyes étkezés nem biztos hogy egyezik a súlycsökkentést célzó étrenddel :))


Néha nekem is van ilyen érzésem, amiről te is írsz, hogy kevés nem lenne belőle elég, sőt, abba se tudnám hagyni. Úgyhogy én még viaskodok, hogy inkább vegyem, egyem és várjam hogy majd kiegyensúlyozottak legyenek a vágyaim, vagy inkább ahogy te is mondod, meg se vegyem :) Nem tudom, mostanában semmit se tudok... Na én is jól kipanaszkodtam magam :) De úgy érzem kicsit megtorpantam, sajnos lankand a lelkesedésem... :(( nem fogytam már nem is tudom hány hete semmit. És unom az evést :( :)

876. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 845. - F7141c40d0)
2010. márc. 26. 13:15

Sziasztok!


Szerintem a lehető legjobban teszed, hogy naponta 4-5x eszel keveset. Ha elvonatkoztatunk Mc-kennától, akkoris alap, hogy ha ugyanazt a mennyiséget egyszerre eszed meg, az nem egészen ugyanaz, mintha egész napra elosztva.


Elég sokat visszaolvastam, és a régiek szinte mind leolvadtak :-). Visszatérve a topikra. Hallgatjátok a cd-t? Az egy dolog, hogy mindig belealszom. De az a hülye számolás is idegesít, mert ellazulás helyett jön a hol is tartottam? És ha elalszom, arra ébredek, hogy őrültségeket álmodok. Ezeket meg annyira nem szeretném beprogramozni a tudatalattimba :-).

Ha nem hallgatom, hanem fejből relaxálok a könyvvből, akkor egy picit jobb.

Na, meg a sóvárgós. Olyan kaja nincs, amiről egy életre szeretnék lemondani, de este mindig ennék. És ha nincs egy valami amire rápattanok, akkor egész este csapkodjam magam, hogy minden ehetőt elkerüljek, hiszen nem vagyok éhes, mégis ha a kajára gondolok, Pavlov táblát akasztana a nyakamba? :-))

Hiszek benne, és alapvetően tetszik, de azért óvatos duhaj vagyok. Főleg, mert már 3 hónap alatt annyira szokásommá vált az egészéges dorbézolás, amivel leküzdöttem 7 kilót, hogy nem szeretném elrontani egy csokirohammal. Okés, hogy rágd meg, meg lassan, meg nincs "rossz" étel (mert van:-) stb., de ez nekem kicsit drogos feeling. Inkább teljesen elkerülöm, mert egy falat nem fog kielégíteni, viszont egy vagonnal meg nem akarok betolni.(most pl. a mandula a favorit. Egyszerűen nem veszek, mert különben seggére nézek a zacskónak, mindegy mekkora :-) Nem mondom, hogy hétvégéken nem bűnözök időnként, de már nincs lelkiismeretfurdalásom. Illetve minimális. Mert látom a célt, és tudom, hogy megcsinálom, és meg is tartom. És már nem tudatosan, hanem rutinszerűen nem veszek édességet, és olyasmiket veszek, főzök, amik finomak, de egészségesek. Persze nem vagyok bioőrült, de ma már többre értékelek egy kölest köretnek, mint egy sült kruplit. Ami nem jelenti azt, hogy nem szeretem a sült krumplit, csak ha tehetem, akkor nem eszem.

A tiszta tányér rám nem annyira igaz, bár általában megeszem, ami a tányéromon van. De csak azért, mert eleve keveset szedek. Nem is ebből szoktam túlenni magam, hanem a második körből :-).

Na, most jól kibeszéltem magam.

2010. márc. 19. 13:57

ÉN a nyárban és a friss gyümölcs-zöldségben bizok :) De persze az is igaz, hogy mostanában "gyakran" nasizok este... lehet, ha megemberelném magam, menne minuszba.


Egyébként jól érzem magam a bőrömben igy is. :)

874. f7141c40d0 (válaszként erre: 871. - Adrixa)
2010. márc. 19. 06:59
Meglátod, mire 18 lesz, addigra már úgy rögzülnek majd a helyes táplálkozási szokásai (a Te jóvoltadból :), hogy nem is akar majd másképp enni :)
873. f7141c40d0 (válaszként erre: 872. - Zsuzsinci)
2010. márc. 19. 06:55
Mondjuk az tény, hogy nyilván van olyan testsúlyod, amit a tested ideálisnak érez, és akkor nem megy lejjebb. A magasság/súly arányod alapján te is teljesen rendben vagy sztem, bár az én BMI indexem is normális, mégsem ideális a testem :) Meg ez persze attól is függ, hogy mennyi rajtunk a zsír-izom arány, mert önmagában a súly semmit sem mond. Viszont nem tudom, te hogy vagy vele, de én kb másfél éve voltam 4 kilóval könnyebb, és könnyedén tudtam is tartani egy ideig, szóval biztos, hogy mehetnék még lejjebb :)
2010. márc. 19. 00:20

Mit szóljak én? Tavaly szeptember óta nem moccan :( Időnként kicsit felmegy, 1, 1,5 kilót, aztán szépen vissza...


Lehet bele kell törődjek, hogy ennyi, s nem tovább? :(

871. adrixa (válaszként erre: 870. - F7141c40d0)
2010. márc. 18. 15:57

Na pont így voltam a kúra után én is.


Mióta a múltkor 3 nap alatt lement több mint 1 kiló, hát azóta meg sem moccan a mérleg! Mindig így van, bevárom magam, hogy meglegyen a heti 40 dkg átlag. :-)


Mindig írni akartam, csak feledékeny vagyok, hogy nagyon fini volt a karfiol, bevált, hamarosan megint lesz! Köszi az ötletet.

Hétvégén láttad volna milyen cirkusz volt 2 falat répa miatt. De nem adom fel, elvégre én vagyok érte a felelős, majd ha 18 lesz, azt eszik amit akar. :-)

2010. márc. 18. 14:44

Én is hallottam a lúgos vízről, az állítólag nagyon jó! Biztos használni fog az is, meg a tea is. De ha a zöldségek is lúgosítanak, akkor azokat vajon miért nem kívánja? Tényleg, múltkor ízlett a karfiol?


Én nagyon jól érzem magam a kúra óta, jobb a közérzetem és az emésztésem is, de a fogyást nem igazán indította be, sőt, ma ugyanannyit mutatott a mérleg mint egy hete :( Nem mondom, hogy boldog voltam :S

869. adrixa (válaszként erre: 867. - Blanka25)
2010. márc. 17. 23:06

Köszönöm a választ!

Mindig húst meg tésztát enne, nagyon oda kell figyelnem, hogy mit adjak neki. Próbálkoztam már mindenféle lúgosító kajával, teával, most egyedül a lúgos víz és a savópor amit megiszik, remélem ezek is használni fognak.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook