Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A cickafarkfű (a teát annak is előnyös fogyasztani, aki teherbe szeretne esni) fórum

A cickafarkfű (a teát annak is előnyös fogyasztani, aki teherbe szeretne esni) (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4
2011. nov. 10. 15:14

Sziasztok! Én is ma kezdtem,szerintetek úgy jó,hogy reggel cickafark tea délután meg palástfű?Vagy rakjam össze a kettőt és úgy egy csészével?

Én 16-ra várnám a nem vártat,de adódott némi gondom:-)Ha kérdezitek majd megosztom és ma úgy döntöttem elkezdem mindkét teát inni.Én úgy olvastam mindkettőt lehet terhesen is napi 1-el,tehát ha az lennék sem árt elvileg.2-3om hónapi iszogatással azt olvastam sokakat helyre tett már:-)Kíváncsi leszek rá.Ugyanis 3om éve élek büntetlenül nemi életet és a havim már kezd beállni,de mégis érdekesen alakulnak a dolgaim:-(Remélem a teák rendbe tesznek.Fórum a kedvenceim közé került.Üdvözletem mindenkinek

2010. jún. 17. 13:17
Sziasztok. Én is most kezdtem cickafark fű teát inni, de palástfűvel kombinálva. A gyógynövény boltba azt mondták, hogy a ciklus 1. felében a cickafarkfűt kell inni, a 2. felében pedig a palástfűt. Én jövőre szeretnék elkezdeni próbálkozni, hogy legyen babánk, előre szeretnék felkészülni, mivel nekem is voltak problémáim a menstruációval. Gyakran túl hosszú volt a ciklus, mivel az egyik petefészkem policisztás. Remélem, ez segít, mert sokan azzal riogatnak, hogy ilyen esetben nehezen jön össze a baba. Van itt valaki, aki ilyen célból issza ezeket a teákat? Milyen tapasztalatotok van ezzel kapcsolatban? Előre is köszönöm a válaszokat.
113. t.Ili (válaszként erre: 110. - Trapp)
2010. máj. 16. 13:48

szia.Van egy ismerősöm.4 éve nincs neki menszi.

Orvosok semmit nem találtak.

Szerinted segíthet?

112. Trapp
2010. máj. 16. 12:59

Édesanyám mindig azt mondta, mikor én is aggódtam, hogy azt 1 nő rögtön megérzi, ha terhes... Ő már másnap érezte... Ha nem is feltétlen fizikailag mutatkozik meg, érzed!!!!


Vegyél 1 tesztet szerintem!


Minél tovább (többet) izgulsz, annál később jön meg... Így 1re rosszabb lesz!

111. berniii
2010. máj. 14. 22:31

huh köszönöm.

ezt nemis tudtam, h ilyen anyag van az óvszereken..:O

ezzel sokat segítettél, mégbiztosabb vagyok abban, h semmivész, és tényleg csk felfáztam..

de ha neadj isten mégse, akkor ilyen korai stádiumban(2hét), még nemis jelentkeznek fájdalmak, mg ilyesmik, ugye??

110. Trapp
2010. máj. 14. 14:03

Ne aggódj! :)


Biztos lehetsz benne, hogy csak felfázás, és ha az aktus alkalmával semmi baj nem történt!


Nem olyan könny ám teherbe esni! :O Ha csak abból indulunk ki, hogy spermicid anyaggal vannak bevonva az óvszerek... :P Ha 1 kicsi ki is jut, ebben az estben egyébként sem jut fel a hüvelyen, másik úgyis meghalt, ahogy kikerült, mert az az anyag megölte!


A felfázás nagyon tudja befolyásolni a menstruációt, az idegesség még jobban... Nekem ilyen alkalmakkor heteket, hónapokat késett..


De ez alkati kérdés...


Sok idegeskedést megspórolnál, ha vennél 1 megbízható tesztet ;) Tudod, az egészség a legfontosabb!!


Ui.: Az ülőfürdő jó!!!!!

109. berniii
2010. máj. 13. 20:04

hát köszönöm..:D

csk az nyugtalanít, h azóta fáj a petefészkemnél..olyan, mintha menstruációs görcseim lennének..hát nemtudom. 17én meg kell jöjjön elvileg...:/

a teát már nemiszom, viszomnt csináltam vele 2x is ülőfürdőt..

mrt szerintem azsem kizárt, h felfáztam..elég lengén öltözködtem mostanság..

de ha mégsem felfázás, és nem alaptalanul félek, akkor nemtudom, milesz...sz nagy para lenne...:S:S

108. Trapp
2010. máj. 13. 12:59

Szia!


Ne haragudj, de butaság amit csinálsz!!

A jóból is megárt a sok!


Szerintem neked amúgy sem szükséges, inni a teát... Ha (isten ne adja) terhes vagy (de ez kizárt dolog szerintem is ;))úgysem jön meg a teától sem... Szerintem jobb lenne, ha terhességi tesztet vennél, azon nyomban kiderülne, mi a szitu...


De 5 bögre?? :P Pfff, 1 nap alatt is sok!


Aki kúrát csinál, annak reggelente 1 bögrényi frissen elkészített forró főzet, szép lassan elkortyolgatni... és persze üres gyomorra... Nekem ez állította be... 6 hétig ittam (előírás szerint) és rendbe rakta a hormon háztartásom... És úgy képzeld el, hogy nekem előtte 1,5 évig 1eltalán nem volt menstruációm...

107. SzSzV (válaszként erre: 106. - Trapp)
2009. dec. 1. 19:38

Mondjuk még csak holnap lesz egy hete hogy késik és mint írtam a fogamzásgátló előtt is nagyon rendszertelen volt, általában 6 hétre jött meg!:(

Rendes virágzatot iszok, annyi most nincs belőle hogy ülő fürdőt vegyek de veszek még és csinálok ilyen ülőfürdőt!

Köszönöm hogy szorítasz nekem, nagyon sokat jelent!

106. Trapp
2009. dec. 1. 12:59

Akkor biztosan kemény problémák lehetnek ott, ha még nem jött meg :(


Nem baj, rá se ránts! Igyad még 1 hétig!!!


(Ugye NEM filtereset iszol? o.O)


Sztem vegyél ülő fürdőt is!! 2-3 naponta (100g cickafark)


És ha gondolod 1 kis beöntéssel is rá segíthetsz! Ha eddig nem csináltál ilyet, először csak vízzel, és mikor úgy ahogy kitisztultál, cickafarkteával...

Sztem sokat számít!


Nagyon szorítok neked!

105. SzSzV (válaszként erre: 104. - Trapp)
2009. nov. 30. 18:20

Igen, téged:)

Örülök neki, remélem ez így is fog maradni:)

Már jó lenne ha nekem is megjönne és jó lenne minden!

Már csak a héten kell inom és letelik a 6 hét, tovább biztos nem iszom, akkor már értelme sincs, annyira meg nem jó hogy csak úgy tovább igyam!:)

104. Trapp
2009. nov. 30. 08:26

Engem kérdeztél? :D


Nekem igen, meg! :) másodszor is, úgy néz ki tényleg rendbe rakott belülről :)


Igyad csak, majd kialakul!!!!

103. SzSzV (válaszként erre: 102. - Trapp)
2009. nov. 28. 18:51

Neked megjött már azóta?

Nekem szerdán kellett volna de még semmi!:(

Még 1 hét hátra van a 6-ból, még iszom a teát is!

102. Trapp
2009. nov. 27. 08:44

Kitartás! Nem az ízéért isszuk! :D


Sok sikert!


Ui.: Cukorral ne, de ha nagyon rossznak találod, mézet tehetsz bele! :)

2009. nov. 24. 14:59
Huhh...ma volt az első cickafarkos reggelem:) Hát szörnyűűűűűűű:( Nem tudom,hogyan fog ez lecsúszni minden reggel, főleg éhgyomorra. De! Mindent ugye a cél érdekében.
100. Trapp
2009. nov. 12. 18:31

Nincs mit :) Szurkolok, h jó legyen!!


Sztem éhgyomorra hatásosabb! Nekem 1 'füves' :D asszony azt mondta éhgyomorra igyam...

99. Babarózsa84 (válaszként erre: 97. - Trapp)
2009. nov. 11. 23:13
Egyébként fontos,hogy reggel éhgyomorra igyam meg?Napközben nem lehet?
98. Babarózsa84 (válaszként erre: 97. - Trapp)
2009. nov. 11. 23:12
Köszönöm a segítséged,s meg is fogadom!
97. Trapp
2009. nov. 10. 09:54

Szia! Igen, igen, egy hat hetes kúrát mindenképpen csinálj - főleg ha a bogyó szedés előtt sem volt normális a mensid -. Elviekben rendbe rakja a méhet.


Nekem 1 évig nem volt mensim, miután abbahagytam a fogit, de a teától nekem is megjött!


Reggelente elég 1 csésze - 2-2,5 dl - ÜRES GYOMORRA!


Ha gondolod vehetsz ülő fürdőt is, ehhez 100g szükséges!



Én 'nagymama gyógynövényei'-t használtam :) De sztem TÖK MIND1 ;)


SOK SIKERT!!!

96. SzSzV
2009. nov. 9. 20:35

Sajnos nem tudom hogy mikor lenne jó elkezdeni ezt a teát de szerintem majd csak a mensid után!

Igen az lesz az:)

95. Babarózsa84 (válaszként erre: 94. - SzSzV)
2009. nov. 9. 19:44

Köszönöm a segítséged! Ma már vettem is teát, de nem filteres. Ez van ráírva: közönséges cickafark virágos hajtás Herbária. Ugye, ez lesz az?

Azt hiszem megfogadom a tanácsod, s csinálok egy 6 hetes kúrát. Még szedem a tabit, még van másfél hetem.Szerinted várjam meg a menses elmúlását? vagy kezdem el még ma? vagy mikor kezdjem? Talán a menses legelső napján?

94. SzSzV (válaszként erre: 93. - Babarózsa84)
2009. nov. 9. 18:51

Szia! Szerintem elsőre neked is kéne csinálnod egy hat hetes kúrát a többit nem tudom!

Én palástfüvet nem ittam így ezzel kapcsolatban nem tudok neked segíteni!

Én ittam a mensi alatt is és 6 napig volt meg és még azóta is iszom mert még csak 2 hét telt el!

2009. nov. 8. 20:57

Asszem a palástfüvet még nem keverem be, amíg nem derül ki, hogy miként is fog alakulni a ciklusom? Vagy? vélemény?

Egyébként a cickafarkat a menses ideje alatt is lehet inni?

2009. nov. 8. 20:56

Sziasztok! Nagyon sokat olvastam a cickafarkfű teáról, s úgy döntöttem, hogy elkezdem inni.

Egyelőre még fog. tabit szedek, de az utolsó levél, s úgy terveztem, hogy a mensi után el is kezdem. A fő ok, hogy anno, évekkel ezelőtt, amikor még nem szedtem tabit, hát mondhatni nem is menstruáltam normálisan. . . talán 1 év alatt 2-szer volt vmi. A tabi rendesen beállította. Viszont. . . abbahagyom a bogyót, mert 1 éven belül babát szeretnénk, s szeretnék felkészülni rá, s ahogy olvastam rendbehozza a tea a mensest. Szóval a kérdésem, hogy mennyi ideig igyam, ha egyelőre nem tudom, hogy a pé-m, s ciklusom miként fog alakulni?

91. SzSzV
2009. nov. 6. 17:06

Jaj de jó, örülök neki!:)

Én is remélem hogy most már mindkettőnknek lesz mensije rendszeresen!

Nem tudom hogy hol lehetne eladni őket de próbálj meg ilyesmire rákeresni a neten vagy írd be a fogazásgátlód fórumára, itt is biztos van ilyen bár nem tudom hogy te mit szedtél!

90. Trapp
2009. nov. 6. 10:29

Elmúlt, hála :)

Azért nem bántam, hogy legalább alaposan letisztultam. Remélem 3 hét múlva ismét lesz vmi. :)


Szorítok neked is, h sikerüljön!


Ui.: Maradt még 2 levél fogamzásgátlóm... Hol tudom őket eladni?

89. SzSzV (válaszként erre: 88. - Trapp)
2009. nov. 5. 17:49

Drukkolok hogy vége legyen napokon belül!

Tudom hogy leszólják az orvosok a gyógynövényeket meg a homeopátiát pedig én is inkább azokba hiszek mint a gyógyszerekbe! De akkor is ha még meg lesz egy hét múlva is én tuti elmennék egy dokihoz mert ez se normális!

88. Trapp
2009. nov. 5. 16:31

Már nem iszom, 6 hétig ittam, és a 4. héten jött meg!

Már kezd gyengülni a mensi...


Nem mek orvoshoz, úgyis feszt leszólják a gyógynövényeket. Többet adnák 1 füvesasszony szavára :)


Max Pestre mennék el - ott van olyan kórház, ahol természetgyógyászokkal 1ütt dolgoznak.



De már sztem 2 nap és vége!

87. SzSzV (válaszként erre: 86. - Trapp)
2009. nov. 4. 19:01

Ennyire én se tudom a dolgokat, nem tudom hogy mit kaparnak ki ilyenkor és azt se hogy lehetnek e következményei de szerintem jobban járnál ha elmennél vele a nőgyógyászodhoz és elmondanád neki ezt az egészet hogy mi volt hogy volt!

Még mindig iszod a teát? Ha igen akkor szerintem hagyd abba!

Én még mindig iszom a teát, 6 hétig csinálom a kúrát de szerencsére nekem már el is múlt!

86. Trapp
2009. nov. 4. 15:13

O.o Ha ez nem történik meg, annak lehetnek-e következményei? És mit kaparnak ki? O.o


Drágám, nekem kb 1 hónapja jön : D

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook