Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » "Le tudlak fogyasztani" - Paul McKenna új módszere fórum

"Le tudlak fogyasztani" - Paul McKenna új módszere (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2010. márc. 17. 20:23

Viszont szerintem az nem is nagy baj, ha a gyümölcsöket annyira nem szereti, mert nagyrészük savasitó hatású.

Viszont a zöldségek lúgositó hatásúak, abból kellene minnél többet...

867. Blanka25 (válaszként erre: 866. - Adrixa)
2010. márc. 17. 20:18

Lehet benne valami, hogy ezért nem kivánja a zöldég-gyümölcsöt. Akkor előszöris lúgositani kell a szervezetet. Viszont még mielőtt mindenféle lúgosító "csodaszerek" után néznél, adnék egy jótanácsot ;)

Minden gyógytea lúgositó hatású (nem a filteres izesitett gyümölcsteákra meg feketeteára gondolok hanem pl. kamillatea, csipkebogyó, csalántea, hársfa, bodza stb....) Kerüljétek a cukrot, (mert ez nagyon-nagyon savasit!, füstölt dolgokat, csökkentsétek a húsételeket.

Egyébként én magamon érzem, mikor eszem egészségelenül, mert olyankor olyan szinten ég a gyomrom hogy tyűha...:(

Egyébként a gyümölcsök közül én sem szeretem pl. az almát, narancsot, mandarint, meggyet...vagyis nyersen nem, deminden más formában igen :)

866. adrixa (válaszként erre: 865. - F7141c40d0)
2010. márc. 17. 15:07

Hello Szilvi! Na hogy vagy azóta?


Voltunk a kisfiammal természetgyógyásznál, és azt mondta, hogy azért nem eszi és nem kívánja a gyümölcsöt és a zöldséget, mert el van savasodva a szervezete. És amíg helyre nem állítjuk, nem is fogja megenni.


Ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalat, vélemény? Mert így kicsit ellentmond McKennának. Így hiába várom, hogy megkívánja. :-(

865. f7141c40d0 (válaszként erre: 864. - Adrixa)
2010. márc. 14. 20:36

Köszönöm, köszönöm :))


Csatlakozom, ma én is többet ettem sajnos. Mikor már ehettem volna, nem nagyon éreztem éhséget, hiszen az már tegnap elmúlt. És féltem, hogy nem is leszek újra éhes, viszont nem akartam hogy belassuljon az anyagcserém, úgyhogy szépen ebédeltem. Kaja közben pedig vhogy megéheztem :) A nagymamámnál voltam egyébként, és a kedvenc desszertemet készítette, aminél bizony nem álltam meg az elég volt érzésnél, csak a húúú de tele vagyoook-nál ocsúdtam fel :))

864. adrixa (válaszként erre: 863. - F7141c40d0)
2010. márc. 14. 19:33

Hú, Szilvi! Óriási Gratula!!!! Hős vagy!!!!!



Nekem kaja szempontból szörnyű volt a hétvége, sokat ettem, mert volt mit, nem figyeltem az elég érzésre. Sebaj, holnap hétfő. :-)))

863. f7141c40d0 (válaszként erre: 862. - Adrixa)
2010. márc. 14. 16:08

Szó ami szó, eléggé szenvedtem a löttyöktől, főleg az olajostól (majdnem visszajött az egész :S), de túléltem, és nagyon eredményes volt! Egy csomó kövecskétől megszabadultam, pár elég nagytól is! Úgyhogy örülök, hogy sikerült végigcsinálni :)


Bocsánat lányok, hogy eltértem a témától!! :)

862. adrixa (válaszként erre: 861. - F7141c40d0)
2010. márc. 13. 14:04
Ok, várom!
861. f7141c40d0 (válaszként erre: 860. - Adrixa)
2010. márc. 13. 07:41

Na akkor én sem mondok le a reggeli joghurtba-müzlimről, max kicsit kevesebb joghurtot teszek bele :) Köszi a tippeket, remélem meg bírom csinálni, majd beszámolok, hogy sikerült! :)


Szép hétvégét mindenkinek! Itt gyönyörűen süt a nap :)

860. adrixa (válaszként erre: 859. - F7141c40d0)
2010. márc. 12. 22:56

Szia! Nekem reggel kakaóval indul a nap (kávé helyett), és a délelőtti joghurtot sem hagyhatom ki. Úgyhogy aznap is megettem. Ebédre pici tésztát és főzeléket ettem. Aztán csak víz. Ha az este folymán szomjas leszel, vizet ihatsz, csak ne sokat. Nekem muszály volt inni mindig a keserűsó után, jól kiöblítettem a számat. Brrr...

Mindig mondogattam magamnak, hogy ezt "érted teszem". He-he. Nekem nagyon jól sikerült, sok sikert kívánok neked is!!!!

Úgy pörögsz majd utána, hogy csak na! Nagyon jó lesz!!!

2010. márc. 12. 21:09
adrixa: holnap itt a szombat, csinálom a májtisztítást! :) Azt írják, hogy teljesen zsírmentes reggelit és ebédet kell enni, tejet, húst sem szabad, te miket ettél?
858. 991c3bb01e (válaszként erre: 856. - F7141c40d0)
2010. márc. 12. 11:50
Remélem mire az oviba kerül addigra megszokja, hogy akkor és annyit eszik amikor és amit akar. Mostanába éjszaka 3-4 óra körül is felkell néha hogy éhes, és meg is mondja mit kér. Általában banántot, almát, vagy körtét kér. Kicsit nehéz jókedvűen felkelni gyümitpucolni az éjszaka közepén, de ha erre van szüksége, akkor én nem állok az útjába. Ilyenkor arra gondolok, hogy így nagy esélyem van rá hogy a lányomnak nem kell fogyiznia felnőtt korába, ezért megéri akár az éjszaka közepén is felkellni érte. :-)
2010. márc. 12. 11:40

Igen nekünk is sikerülni fog, csak nem megy egyik napról a másikra. :-) De nem szabad feladnunk!!!

Én is úgy gondolom, hogy ennél jobb módszer nincs az ideális testsúly elérésére, és ha nem is egy-két hét alatt, de idővel meg tudjuk változtatni a rossz szokásainkat. Kitartást nektek is.

856. f7141c40d0 (válaszként erre: 853. - 991c3bb01e)
2010. márc. 12. 10:31
Hú akkor neked nagyon jó tanítómestered van otthon! :)) Tök jól csinálod, hogy hagyod, hogy kövesse azt, amit a szervezete mond neki. Mi itt lettünk elrontva anno, én főleg az oviban, ott nyomtak belénk mindent :S Hát én is irigylem a lánykádat, az biztos! :) De nekünk is sikerül fog visszatalálni a testünkhöz! :) És akkor ezek szerint a kis adagokat is meg tudod oldani, amit a lányok mondtak, hátha az segíteni fog :)
855. Csipkerózsika (válaszként erre: 853. - 991c3bb01e)
2010. márc. 12. 10:29
Ne irigyeld érte, ezt te is meg tudod tenni. Egyszerűen csak a testedre figyelj.
854. Csipkerózsika (válaszként erre: 851. - F7141c40d0)
2010. márc. 12. 10:28

Az étteremben, meg a munkahelyen is ott lehet hagyni a tányéron a maradékot - vagy elcsomagoltatni - ha már jóllaktál.

A kis adagtól semmiképp nem érezheti úgy magát senki, hogy kevesebbet kapott. Mert pont arra figyelünk, hogy mindenképp addig együnk, amíg jóllakunk. Tehát ha kevés, lehet még egyszer merni.

853. 991c3bb01e (válaszként erre: 851. - F7141c40d0)
2010. márc. 12. 09:38
De én mindig itthon eszem :-) A 3 éves lányommal vagyok itthon aki szeptemberben kezdi az óvodát. Na ő az aki tényleg betartja McKenna tanácsait :-) Születése óta akkor eszik amikor éhes és annyit amennyi jólesik neki. Kereken 3 kg-val született 6 hónapos korára amikorra meg kell a gyerekeknek a súllyukat duplázni akkor pont 6 kiló volt, egy éves korra triplázni kell ő 10 deka híjján 9 kiló volt. :-) és most is olyan a súllya hogy nincs rajta felesleg izmos, hihetelenül csinos. Én tényleg úgy vagyok vele, hogy ha csokit akar reggelire vagy ebédre akkor azt kap. Így nincs vele gondom, mert sokszor inkább gyümölcsöt vagy joghurtot vagy ilyeneket kér édesség helyett. Ha ebédre csokit eszik akkor biztos hogy főtt ételt kér uzsonnára. Hihetetlenül lassan eszik, és ha csak egy kanállal van a tányéron akkor se eszi meg azt ha már jól lakott. Úgy irigylem érte.
852. f7141c40d0 (válaszként erre: 851. - F7141c40d0)
2010. márc. 12. 09:21
akarom mondani "ottHON eszel" :)
851. f7141c40d0 (válaszként erre: 848. - 991c3bb01e)
2010. márc. 12. 09:20

Szia Napsugár!


Én arra gondoltam, hogy miért baj az, ha néha többet eszel a kelleténél? Hiszen így is fogytál, méghozzá nem is keveset, nagyon ügyi vagy! :) Szóval működik a dolog, teljesen jól csinálod! Jó módszer, ha kis adagokat szedsz, de egyrészt gondolom te sem mindig ott eszel, a munkahelyeden meg az étteremben nem mondhatod meg, hogy mennyit kérsz a tányérra. Másrészt pedig tényleg nehogy az legyen a vége, hogy a kis adagtól úgy érzed, hogy kevesebbet kapsz, mint amennyit szeretnél, és vissza kell fognod magad. Ezzel pedig pont a módszer legcsodálatosabb része veszne el, az, hogy semmit se kell megvonnod magadtól, nem kell semmiről se lemondani! Én legalábbis így látom. Néha én is többet eszem, mint amire szükségem lenne, főleg nasiból, de így is fogyok, ezért nem érdekel. Mert tudom, hogy amint elkezdeném mondani magamnak, hogy húú ezt nem kéne, ez túl sok stb, akkor még jobban akarnám... Szép lassan biztosan átszokunk, csak a testünknek és a lelkünknek is meg kell szoknia, hogy mindent megkap ha akar, szóval nem kell többet habzsolnunk és tartalékolnunk :) Bocs ha hosszú voltam :)

850. adrixa (válaszként erre: 848. - 991c3bb01e)
2010. márc. 12. 08:42

Gratula a mínusz kilókhoz!

Hát igen, keveset kell szedni! Csak akkor meg úgy érzi az ember, hogy "éhezik". Ezért én a nagyon fini kajákat a süteményes kistányérba szoktam szedni (na persze egyedül itthon, nem vendégségben), mert arra kevés fér, mégis úgy néz ki, mintha rendes adagot enne az ember. De már most azon is ott tudom hagyni a maradékot.

849. Csipkerózsika (válaszként erre: 848. - 991c3bb01e)
2010. márc. 12. 08:13

Egy megoldás van: nagyon kicsi adagokat merni.

Grat az eredményhez!

2010. márc. 12. 08:02

Sziasztok!


Én is csatlakoznék hozzátok. Tavaly decemberbe olvastam a könyvet. Januári fogadalmam az volt, hogy McKenna módszerét fogom követni. Eltelt 3 hónap, de még mindig vannak problémáim, pl. sokszor nem tudom abbahagyni az evést ha finom az étel és addig eszek amíg a tányéromon van. Sajnos én még most felnőttként is csak azt hallom az anyámtól, hogy mindent meg kell enni ami a tányéron van. Ha van valakinek erre jó ötlete, hogy hogyan győzzem le ezt a gyerekkori rossz beidegződést, hogy semmit nem hagyunk a tányéron azt megköszönném. Egyébként még így is sikerült 3,5 hónap alatt 5,5 kilót fogynom, nekem ez nagy dolog mert még soha nem sikerült fogynom 1-2 kilónál többet.

847. adrixa (válaszként erre: 845. - F7141c40d0)
2010. márc. 11. 10:14

Szia!

Gratulálok!!!! Nagyon jó, lassan, de biztosan, így nem fognak visszajönni a kilók! És nem is kell érte kínozni magad, ugye milyen jó?

Én is 5x eszek naponta, de nagyon kicsit. Az ebéd ami "nagyobb" mennyiség, a többi gyümölcs vagy joghurt, csoki ilyesmi.

Jó bulizást és táncolást!!!

846. f7141c40d0 (válaszként erre: 840. - Zsuzsinci)
2010. márc. 11. 08:27
Azért nem hiszem én, hogy csak optikai csalódás volt! :) Biztos látszik rajtad is, hogy formálódsz, és ezt mások mindig jobban észreveszik, mert nem látnak annyira gyakran, mint te magadat a tükörben :)
845. f7141c40d0 (válaszként erre: 843. - Adrixa)
2010. márc. 11. 08:22

Közben eszembe jutott, hogy este bulizni megyek, úgyhogy biztos fogok inni egy-két pohár sört, meg sokat táncolni, és ilyenkor másnap mindig kevesebb a súlyom (gondolom letáncolom, meg kipisilem-izzadom a folyadékot), úgyhogy úgy gondoltam inkább ma mérekezem, hogy ne csalós eredménynek örüljek holnap :)

Szóval ma megint -0,5 kg a múlt péntekihez képest! :) Annnnnyira örülök!!!


Jó nektek lányok, akik egy nap csak kétszer esztek! Én amióta csinálom ezt a módszert, úgy érzem elég hamar eltelek, így egyszerre mindig elég keveset tudok csak enni, és rendszerint meg is éhezem 2-3 óra múlva, 4 óra már rekord. Szóval egy nap legalább 5x eszem, de ha az én szervezetem ilyen, hát akkor ez van, el kell fogadnom.. :)

844. adrixa (válaszként erre: 841. - Blanka25)
2010. márc. 10. 19:08

Nekem akkor van ilyen pár nap, mielőtt megjön. Akkor van az, hogy sós aztán édes, megint sós, stb... De ez max. 2-3 nap. A többi 25 nap normális vagyok. :-P

Tudod az izom 3x olyan nehéz, mint a zsír, azt mondják. Tehát ha a hájt izomra cseréled, a mérleg szerint nem fogysz, viszont sokkal jobban nézel ki, és ez a lényeg!

843. adrixa (válaszként erre: 839. - F7141c40d0)
2010. márc. 10. 19:05

Az olajos már kész felüdülés a keserűhöz képest! Azt mondják, kell beletenni citromlevet vagy c vitamin port, és akkor nem lesz olyan keserű. Én viszont azt hallottam, hogy nem szabad változtatni az eredeti recepten, mert akkor jönnek a gondok.


Nekem 40 deka megy le átlagban hetente, épp azért csodálkotam most a -1 kilón. A heti -1nek én is nagyon örülnék!

Kivi leszek a pénteki eredményedre!

842. Csipkerózsika (válaszként erre: 841. - Blanka25)
2010. márc. 10. 11:45

Nem biztos, hogy a tea miatt van.

Mert én is így vagyok, újabban 2x eszek naponta. Másodszorra már alig valamit.

2010. márc. 10. 11:37

Nekem sajna 1-2 napja előjönnek olyan kívánási hullámok, amikor nem is vagyok éhes, bár ez annak tudható be, hogy pár napja elég későn fekszem és már nincs erőm meghallgatni a hanganyagot. De ha van időm persze hallgatom. :)

Szóval a kilók annyira nemm akarnak moccanni, de lelkesen mozgok mellette, már most vékonyabb a derekam optikailag, + a hasam is sokkal feszesebb.

De! Tegnap pl. érdekes, hogy a reggeli 8 órakor elfogyasztott péksüti után még délután 3-kor sem voltam éhes....3 után mentem ki ebédelni..lehet,hogy a csalánteák miatt van, mert elvileg szinten tartja a vércukorszintet...

2010. márc. 10. 11:06

Sziasztok!


Nekem ugyan a mérleg még mindig 79.9 és 80.5 között ugrándozik, de megint megjegyezte valaki, aki ritkán szokott látni, hogy "mi van magával, nem adnak enni otthon, olyan sovány"... Persze jól esett az elismerés, ilyenkor érzem úgy, hogy megéri :P Azt azért tudjátok, hogy 183 centi magas vagyok, tök feketében, magassarkúval, karcsúsított kabátban... szóval volt optikai tuning :D

839. f7141c40d0 (válaszként erre: 838. - Adrixa)
2010. márc. 10. 10:58

Húha, az igen! :) Én pénteken megint mérlegelek (a két hetet nem bírom ki sehogy se, így megalkudtam a heti mérekezésben :), kíváncsi leszek én hogy állok :) Még a heti egy kilónak is nagyon örülnék, nemhogy 3 nap alatt :) Ügyi vagy!!


Most hétvégére nem csináltam programot, úgyhogy ha törik, ha szakad, megcsinálom a májméregtelenítést. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy meg tudom-e enni azt a sok keserűsós vizet... Uuuuutálooom a keserűűűt! Remélem nem fog visszajönni :) Az egyik fórumban olvastam valakit, aki felébredt hajnalban és kihányta az olajos mixet :)))

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook