Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » "Le tudlak fogyasztani" - Paul McKenna új módszere fórum

"Le tudlak fogyasztani" - Paul McKenna új módszere (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
928. 8e163afeff (válaszként erre: 927. - Csipkerózsika)
2010. máj. 31. 19:14

köszi! Én is ezt gyanítottam:-)

Ha a könyvet nem tudom letölteni, azt meg tudjátok mondani, mi az a 4 szabály, amit emlegettek? (akkor egyél, ha megéhezel - ennyit sikerült kiszűrnöm eddig:-))

927. Csipkerózsika (válaszként erre: 926. - 8e163afeff)
2010. máj. 31. 17:47
A letöltésben nem tudok segíteni,de igen, végig számolni kell visszafelé, miközben beszél, hogy ne kalandozzanak el a gondolataid, és ellazulj - megjegyzem nekem még így is sikerül néha elkalandozni másfelé...
2010. máj. 31. 17:20

Sziasztok, én testkontrollozom ugyan, de meghallgattam a cd-t, és nagyon sokat segít ebben is. Viszont gondolom, hatékonyabb lenne a McKenna-módszerrel együtt, így kipróbálnám...

Két kérdésem lenne: 1. a cd-n el kell kezdeni számolni visszafelé 300-tól... végig? Miközben dumcsiznak, az agy tudatos részével számolni kell?

2. A könyvet honnan tudom letölteni? Olvastam, hogy feltöltöttétek valahova a data-ra, de ez régebbi hsz, nem tudom, létezik-e még, és le tudom-e tölteni. Köszi!

925. adrixa (válaszként erre: 924. - Ágota 77)
2010. máj. 30. 08:40

Szia!

Szívesen.

Neked is sikeres fogyást, és majd mesélj, hogy haladsz!

924. Ágota 77 (válaszként erre: 923. - Adrixa)
2010. máj. 29. 10:32

Szia adrixa!

Köszönöm szépen a segítségedet! Le tudtam tölteni és meg is hallgattam már.

Sikeres fogyást kívánok Mindenkinek!

Sziasztok!

923. adrixa (válaszként erre: 922. - Ágota 77)
2010. máj. 28. 00:01

Szia!


21-es hozzászólásban van a cím, ahonnan letöltheted.

2010. máj. 27. 09:03

Sziasztok!

Nagy érdeklődéssel olvasom a fórumot. Én is szeretnék csatlakozni ehhez a módszerhez. Le tudom tölteni a netről ezt a hanganyagot? Tudtok segíteni?

2010. máj. 4. 11:14
Azt hiszem ezentúl reggel meditálok, ma bevált, nem aludtam vissza. :) Egyébként számomra szokatlanul kicsi adagokat eszem. Még sose hagytam meg ételt a tányéron (így lettem nevelve sajnos), de már tegnap se bírtam megenni mindent.
2010. ápr. 30. 21:46

Sziasztok!

3. napja hallgatom a CD-t, és már most változásokat érzek. Lassabban eszem, mint bárki a környezetemben. Ezelőtt mindig csak magamba tömtem az elém kerülő ételt. Most pedig élvezem. Na meg folyton sportolhatnékom van. :) Én csak ajánlani tudom mindenkinek. Én voltam agykontroll tanfolyamon, de valahogy nem tudtam ezen a téren előrelépni, úgyhogy ez a CD megmentett. :) Azt tervezem 1 hónapig minden nap meghallgatom egyszer és így végleg búcsút intek a túlevéseimnek.

Az a legjobb benne, hogy semmi erőlködés nem kell, max ahhoz, hogy időt szakítsak a meditációhoz, olyan természetes az egész. :)

919. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 918. - Adrixa)
2010. ápr. 26. 18:23
kipróbálom. De ma ez a meditáció rádöbbentett valamire, bár eddig is élő emlék volt. Azt kérdezte volt-e valami, amire határozottan emlékszel, hogy azóta nem vagy elégedett a testemmel. És nekem beugrott egy kék tréninggatyás kislány. 13 évesen nem elég, hogy szerelmes voltam, de még volt egy nyeszlett fejletlen barátnőm is, aki 10 kg-val könnyebb volt mint én, és folyton azzal tréningezett, hogy ő vékony. Én meg akkor azért már bögyös faros voltam, de nem kövér. És nyáron, 40 fokban hosszúgatyában mászkáltam, mondván, nekem vastag a combom :-). Milyen fura, hogy így megmaradt.
918. adrixa (válaszként erre: 916. - Bf3f2dc3a8)
2010. ápr. 26. 17:35

Próbálj meg úgy képzelegni meg álmodozni, hogy nem hallgatsz semmit hozzá. Csak úgy magadtól, elalvás előtt. Hátha sikeresebb lenne.

A gyerek téma nálunk ugyanilyen! Most is 5 perce ülök a gép előtt, de már egyfolytában hívnak. Komolyan jó volna néha rajtuk egy kapcsoló.

A férjem dettó: mit főztél? :-)))

917. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 916. - Bf3f2dc3a8)
2010. ápr. 26. 16:30
Ja, meg nekem a halogatás. AMikor valamihez nagyon nincs kedvem. Vagy, tudom mit kellett volna csinálnom, de nem tettem meg. Tök jól elhallgat a lelkiismeretem egy kis rágcsálás után. AZtán megint óbégat, hogy h. p. mennyit zabáltál már megint :-)
916. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 915. - Csipkerózsika)
2010. ápr. 26. 16:29

Igen azok, csak 10 deka mandula 600 kalória :-). És annyit simán lecsúsztatok :-)

Még így se megy :-). Heti 6x sportolok, annyi hobbim van, mint a fene, szinte sosem unatkozom. Persze néha engem is az unalom hajszol bele. Amikor semmihez sincs kedvem.

De asszem rájöttem, miért nem működik annyira a McKennás relax. Meg fogom próbálni ülve. Ahogyan a meditációt. (Ma kipróbáltam Czeizel Beatrix A test álma 1-ből a Találkozás a test szellemével-t. Megdöbbentő volt, és hihetetlenül megnyugtató.)

Szal ha mindig belealszom, és sajnos olyankor azonnal álmodom, tőlem aztán akármi szólhat a fülembe. És arra ébredek, hogy valami szörnyűséget álmodom. Így nem csoda, ha nem látom, milyen dögös vagyok :-). Majd referálok :-)

915. Csipkerózsika (válaszként erre: 914. - Bf3f2dc3a8)
2010. ápr. 26. 14:38

Akkor szerencsés vagy, mert az olajos magvak nagyon egészségesek.

Nyilván nagyon kevés ember él tök ideális életet ideális körülmények között. Kezelni kell megtanulni a dolgokat. Tudom, hogy nagyon nehéz, hisz én is ebbe a cipőbe jártam. Engem a stressz és az unalom az, ami könnyen evésbe hajszol. A megoldás: stressz ellen sport, unalom ellen elfoglaltság, társaság.

914. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 912. - Csipkerózsika)
2010. ápr. 26. 13:52

Csak ez rohadt nehéz. És nagyon sok dolog akkor sem oldódik meg, ha szembenézel vele. Ergo ott vagy, ahol a part szakad.

Hiszen a mindig nyüzsgő, sosem békénhagyó gyerekeket nem rakhatod az utcára :-), nagyon kevés embernek van álommunkája stb. Egész nap semmi bajom. Amikor hazajön a család, azonnal indul. Persze ebbe belejátszik, hogy utána mindenki a hűtőben lóg :-), és anya készítesz ezt , meg azt , enyém férjnek mindig első kérdése, mi a kaja? :-). Persze amit nem veszek meg, azt nem tudom benasizni. És sajnálatosan egészséges élelmiszerekből is meg lehet enni esténként többszázezer kalóriát :-). Nekem gyengém az olajos magvak. Nem a sózott meg ilyenek, hanem natúr mandula, dió, kesudió stb. Úgy állok a pult előtt, mint kutya a hentesbolt előtt, de hős vagyok :-)

913. Bonny Castle (válaszként erre: 912. - Csipkerózsika)
2010. ápr. 25. 21:21
Igen, ebben abszolút igazad van.
912. Csipkerózsika (válaszként erre: 911. - Bonny Castle)
2010. ápr. 25. 19:23

A megoldás az lenne, ha szembenéznél ezekkel az érzelmekkel. Hiába fekszel korán, attól még a problémát nem oldottad meg.

Egyébként unalom vagy szexuális kielégületlenség is okozhatja ugyanezt, vagyishogy állandóan úgy érzi az ember, hogy enne valamit.

2010. ápr. 24. 22:10

igazából a könyvet olvastam 2-3x,a CD-t nem hallgattam meg csak egyszer, mert nem szeretem az ilyen belassult dolgokat:D

Úgyhogy ettem amit kívántam,vendégségben is,de csak annyit amennyit kellett. És működött. Egy hónap alatt,sőt asszem kevesebb leadtam 5 kilót. (de ebbe mondjuk a kiürült bélsár is beletartozik).

De mivel az ételfüggőségem még jobban fokozódott,így most nem sikerül, akárhogy is próbálom. Úgyhogy szerintem Neked is ez lehet a bajod.:( És az este az kritikus időszak, megértelek miért vágysz még jobban kajára akkor,minden felszabadul olyankor,főképp a rossz érzelmek. Én erre azt tanácsolom, hogy próbálj lefeküdni minél hamarabb, én is ezt alkalmazom hétfőtől...mert ugye akkor megint nekikezdek.:D

Esetleg van msn-ed vagy valami? mert akkor beszélhetnénk és tudnánk ösztönözni egymást...?

Puszi

910. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 909. - Bonny Castle)
2010. ápr. 24. 21:11

Semmiképpen sem jó. 1200-1500 kcal alatt nem szabad enni, különben beáll pontosan az a raktározás, amit el akarunk kerülni azzal, hogy enni adunk neki.

Elárulod miket csináltál? Én hallgatom hősiesen, de este képtelen vagyok betartani, hogy csak akkor, ha éhes vagyok. És azt is, hogy éppen annyit, ami elég. és a kopogtatás is hiába. Nincs konkrét, hogy mire vágyom, de valamit mindig találok.

2010. ápr. 24. 17:10

Sziasztok!!

Nekem egyedül Paul módszere vált be. Egyszer már alkalmaztam,tök jó volt. Most is el akarom kezdeni.

de az a problémám, hogy ha tényleg CSAK akkor eszem,amikor éhes vagyok, akkor egy nap maximum 600 kcal-t fogyasztok. Ez normális? Mert ha koplalnék akkor ez már nagyon kevésnek számítana, de így? A testem tudja mit akar valószínűleg,de elég fura. Attól félek egy idő után ugyanúgy tápanyaghiány lép fel,mintha koplalnék.

Szerintetek?

908. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 907. - Adrixa)
2010. ápr. 24. 16:57
Hát én se . Az már nem étel, hanem trutyi :-)
907. adrixa (válaszként erre: 906. - Csipkerózsika)
2010. ápr. 23. 19:46

Á, nem eszek én gyorsan! Ha látnál! Már mindenki megebédelt, mikor én még csak a levessel végeztem. Csak a nasikra írtam, hogy azt szeretem gyorsan, de szerencsére nem nagyon élek vele, csak néha szoktam.

De az is igaz, hogy nem rágok meg minden falatot 32X, mit ahogy régen tanultuk. :-)

906. Csipkerózsika (válaszként erre: 905. - Adrixa)
2010. ápr. 23. 18:05
Márpedig ha gyorsan eszel, nem rágod meg rendesen az ételt. Ez pedig határozottan rossz hatással van az emésztésre és az anyagcserére. Ugyanis az emésztési folyamat már a szájban a nyál által megkezdődik.
905. adrixa (válaszként erre: 902. - Bf3f2dc3a8)
2010. ápr. 22. 21:08

Ezzel teljesen egyetértek! Én sem szeretek lassan rágni, inkább 2 falat közt tartok szünetet. A csirkehús pl. egy nagy mócsing lesz, ha az ember sokáig kérődzik rajta.

Nagy ritkán szoktam sós mogyorót enni. Szerintem azt sem lehet lassan, csak gyorsan. Ezekben a nasikban pont az a jó. Gyorsan tömni. Keveset eszek belőle, de azt gyorsan.

904. adrixa
2010. ápr. 22. 21:03

Én hozom a formám a heti 20-30 dekával, pedig azt hittem tavasszal gyorsabban fog menni.

A másik meg, hogy tiszta tudathasadásos lettem, mert úton útfélen megdícsérnek, hogy mennyit fogytam, és milyen jól nézek ki. Pedig most is kövér vagyok még, úgyhogy fura érzés. Amikor évekkel ezelőtt elkezdtem hízni, ennyi kilónál már mindenki lesajnált, hogy hogy meghíztam. Most meg mindenki el van tőlem ájulva. Furi. Hát igen, nem mindegy, hogy mihez képest...

903. adrixa (válaszként erre: 899. - F7141c40d0)
2010. ápr. 22. 20:58

Szia! Hát megvagy! :-)

Hát akkor jó lenne egy kis szünetet tartani szerintem, nem olvasni és nem hallgatni, mert tényleg az lenne a lényege, hogy ösztönösen jönnek a megérzések és nem kell rajta gondolkodni, hogy mit is egyen az ember lánya.

De a lényeg a lényeg, hogy jól nézel ki és jól érzed magad!!!

902. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 901. - Csipkerózsika)
2010. ápr. 20. 19:36

Elvben tudom, csak megtenni nehéz. Meg ez a kérődzés is. Azt állítja, ha sokáig rágom az ételt, majd élvezni fogom, és amikor már túl sokat ettem, nem élvezem az ízét. Nem tom, nekem a nyammogás alatt teljesen elvész az élvezet. Ennyi erővel fűrészport is ehetnék, annak is kb ennyi íze lenne.

Pl. ezért utálom a szálkás halat is. Egy órát tökölök valamivel, és szinte semmit sem ettem, mert nincs benne egy értékelhető méretű, ízes falat sem.

901. Csipkerózsika (válaszként erre: 900. - Bf3f2dc3a8)
2010. ápr. 20. 19:05
Pedig pont ez lenne a lényeg, nem foglalkozni vele. Bekapni és szépen lassan elkérődzni mindig azon, amit épp megkívántál.
900. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 899. - F7141c40d0)
2010. ápr. 20. 14:02

Ezek szerint nem csak én éreztem úgy, hogy mióta McKennázok, sokkal többet foglalkoztam a kajával, mint egyébként? :-).

A végén, amikor mondja, hogy nem fogsz mindig az ételre gondolni, esküszöm, azonnal valami sütit látok :-)

899. f7141c40d0 (válaszként erre: 886. - Adrixa)
2010. ápr. 19. 11:54

Itt vagyok ragyogok, megvagyok még... :) Csak nem nagyon volt mit írnom az elmúlt hetekben, nem is nagyon jártam erre. Besokalltam attól, hogy állandóan az étel körül forogtak a gondolataim (éhes vagyok, vagy nem vagyok, ezt kívánom-e vagy azt, ezt kéne megfőzni, csomagolni, magammal vinni, nem lesz időm enni, stb...), hogy cakumpakk (ezt fogalmam sincs hogy kell írni :DD) abbahagytam a kajálással való foglalkozást :)) Mérlegre se álltam már jó ideje, de szerintem se nem fogytam se nem híztam, legalábbis a ruhákból ítélve. Viszont nagyon jól és csinosnak érzem magam úgyhogy most élvezem ezt az állapotot :)

És azért olvaslak ám továbbra is Benneteket! :)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook