Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melyik a legjobb ásványvíz a mindennapi fogyasztáshoz? fórum

Melyik a legjobb ásványvíz a mindennapi fogyasztáshoz? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. júl. 17. 11:48
aminek az össz.ásványi anyag tartalma 500mg/l. Amelyik neked a legjobban izlik. Én a theodorát szeretem, és a Mizsét, akármennyire is olcsó a Mizse sztem sokkal jobb mint a szentkirályi pl. nekem az nem izlik
82. adri25
2008. júl. 14. 14:46
szénsavmentes
2008. júl. 14. 13:25
Vera forrásvíz, vagy szentkirályi mentes. Mindkettő lúgos.
2008. máj. 9. 16:42
Nálunk a viz elég ihatalan igy marad az ásványviz,ebbe is mindig más félét veszünk.
2008. máj. 9. 12:32
Én 90%-ban szénsav mentes vizet iszok, de néha jól esik a szénsavas, akkor nem problémázom rajta. De sajnos abban is van igazság, hogy előfordul olyan ásványvíz is, amelyik szennyezettebb mint a jó minőségű csapvíz.
78. be52089f0e (válaszként erre: 77. - Angyal63)
2008. máj. 9. 12:24
Ez így van. Hosszú távon nem szabad ugyanolyat inni, gyakran kell váltani. És az is lényeges, hogy ne legyen túlzottan szénsavas.
2008. máj. 9. 10:31
Azt hallottam valahol, hogy az asványi anyag és nyomelem tartalom miatt nem szabad folyamatosan 1 féle ásványvizet inni, hanem pl. hetente váltani kell más tipusra. Én ezt csinálom. Minden alkalommal új fajtát veszek, így csak pár hét múlva jutok u.a. tipushoz vissza.
76. supin
2008. ápr. 19. 16:20
Szénsavmentes legyen ez a legfontosabb. Én hetente váltogatom..
2008. ápr. 19. 11:09

Ásványvízet csak végszükség esetén veszek, ha forróság van és nincs nálam víz vagy már elfogyott, mert az sokszor rosszabb minőségű, mint a csapvíz.

Iváshoz egyenlőre az ökomagot használom, de nagyon gondolkodom egy jó minőségű víztisztitón.Egy ideje forralom a vizet és szűröm is éjszakára, mert nálunk estefelé már ihatatlan. Nem könnyű nap mint nap végigcsinálni, de azóta egészségesebbek vagyunk.

Ja és Nem mindegy, hogy te vagy a víztisztitó, vagy tisztán iszod a vizet, mert más már megtisztitotta. És a rossz minőségű víz hosszútávon (esetenként rövid távon is) tényleg betegségeket okoz, és teljesen mindegy, hogy palackból vagy csapból iszod.

2007. aug. 21. 22:19
Mi is alacsony asvanyianyagtartalmut fogyasztunk, kimondottan csecsemoknek ajanljak, az ize pedig osszehasonlithatatlan a tobbi asvanyvizevel. Ettermekben szoktam csak masmilyet inni (mert ilyet ott nem szolgalnak fel), mind sos, sot allott viznek tunik ehhez kepest.
73. 8d784868d0 (válaszként erre: 72. - H.editke)
2007. aug. 21. 22:03
:)
72. h.editke (válaszként erre: 68. - 8d784868d0)
2007. aug. 21. 17:26

76. Hsz.:

Veled értek tökéletesen egyet. A nagy olvasásban félrenyomtam valamit, de nagyon jól írtál. Sajnos vannak akik az ásványvízen kívül nem hajlandók mást fogyasztani. Én ha iszom, akkor szénsavmentes vizeket fogyasztok, és megnézem hogy alacsony legyen az ásványianyag tartalma.

71. h.editke (válaszként erre: 67. - Pirosalma)
2007. aug. 21. 17:24
Tökéletesen egyetértek. Jól beszélsz.
70. 8d784868d0 (válaszként erre: 69. - Pirosalma)
2007. aug. 21. 15:54
?
69. Pirosalma (válaszként erre: 68. - 8d784868d0)
2007. aug. 21. 14:03

Most erre mit mondjak? Ha nem értesz az élettanhoz és a biokémiához, nincs mit magyaráznom.

Úgyhogy igazad van.

(Nem mellesleg a csapvízben nincs feltétlenül kevesebb oldott ásványianyag, mint az ásványvizekben.)

68. 8d784868d0 (válaszként erre: 66. - Pirosalma)
2007. aug. 21. 13:08

HA MOST MEGINT VITATKOZOK, AKKOR AZ MÁR GÁZ DE KÉÉNYTELEN VAGYOK:)))

a vesekőképződés igenis nagyban befolyásolható momentuma az ásványi anyag tartalom, a szervezetbe történő bejuttatásának mennyisége, és mikéntje!

az egészséges szervezet is tönkretehető ha sok követ nyelünk!

:)

mert nem az a számunkra definiálható táplálék!

/*ha mondjuk kőevő manók, vagy markólók lennénk, akkor imádnánk a követ:)))*/:)))

de így nemigen szeretjük!

a vese, és a többi járulékos szerv ami feldolgozza a táplálék folyékonyabb részét nem erre van beállva!

természetes szűrőként működnek, de idővel eldugulnak, mert telítve lesznek!

ha pedig eldugulnak akkor mellé csordul a cucc!!!!

ergo: felszapodik a káros mellékanyag!

az ásványvízfogyasztást nem a mindennapokra találták ki! csak a ma embere szeretne egésségessen élni, ezért kinevezte az ásványvizet életmegóvó alap rendszbaálynak, és napi szinten szeret szabályok közt élni!/* vagy inni a szabályzatot:))*/

ennyi.

a csapvíz ezerszer jobban kell mint az ásványvíz!

felforralva pedig nincs egéségessebb nálla!

sőtt!

ha egésségessen táplálkozó emberről beszélünk, akkor szinte egyáltalán nem kell ásványvíz, mert egyéb sruktúrákban juttajuk be a szervezetünkbe a z ásványokat!

/*:)

hasta la vista

67. Pirosalma (válaszként erre: 61. - D606bc0fd7)
2007. aug. 21. 09:17
Rendben:-)
66. Pirosalma (válaszként erre: 63. - 8d784868d0)
2007. aug. 21. 09:16

A konkrét üzleti részébe nem szólnék bele, mert nem értek hozzá.


Viszont minek kevernének bele utólag ásványianyagokat? Nem éri meg. Foszfátot (só) meg keverhetnek nyugodtan, nem lesz bajunk tőle (a nitritet, nitrátot viszont ne...).


A vesekőképződés ennél összetettebb, és amennyi ásványianyagot mi fogyasztunk, iszunk a különböző vizekkel, egészségeseket nem fenyeget a veszély. A vesekőképződés nem egyszerűen az ásványianyag-bevitel függvénye.

65. d606bc0fd7 (válaszként erre: 63. - 8d784868d0)
2007. aug. 21. 09:10
Annyi ásványviz nem létezik, amennyit a bepalackozva hétről-hétre a boltokba nyomatnak :)
64. 8d784868d0 (válaszként erre: 63. - 8d784868d0)
2007. aug. 21. 09:01
:)
63. 8d784868d0 (válaszként erre: 62. - D606bc0fd7)
2007. aug. 21. 09:01

nagyon jól látod a lényeget!

a lényeg hogy alig volt szó világbajnokságról, max a biokémia versenyéről! ahol jó laboránsok versenyeztek!

jah..... senki sem garantálja... ez a lényeg!

gyakorlatilag nem csak ők, hanem minden ásványvizet forgalmazó cég, gyakorlatilag csapvizet nyomat.

mondjuk nem a csapból, hanem az ivóvíz bázisból!

de a lényeg ugyanaz!

fúr egy kutat 900- m-re, és kész az ásványvíz!

jah.... hogy utólag kevernek bele nitritet, foszfátot, stb? ez kit érdekel?

isszák az emberek dögivel, dől a lóvé, aztán 10 év mulva vesebeteg lesz, veseköve lesz, a kedves fogyasztó! és nem tudja miért!

mert nem helyes ha állandóan követ eszünk! /* ásványok*/ az emberi gyomor nem a kő evésre van szakosodva, hanem az egyébiányú akár döglött állatok tetemeit faljuk ezerrel! na jó, egy kis zöldséget is fogyasztunk!

62. d606bc0fd7 (válaszként erre: 58. - 8d784868d0)
2007. aug. 21. 08:54
:):) És ki garantálja, hogy minden egyes palackban pontosan ugyanolyan minőségű viz van, mint abban a világbajnok palackban? :D
61. d606bc0fd7 (válaszként erre: 60. - Pirosalma)
2007. aug. 21. 08:52

Pff..Ebbe nem akarok belemenni, mert szerintem felesleges időpocsékolás.

Nem vagyok sem biokémikus, sem vegyész, de hasonló sem...Nincs jól felszerelt laborom, amiben kivizsgálhatnám SZEMÉLYESEN azt például, hogy mi található egy pohár vizben.

Mivel ilyen lehetőségem nincs, csak találgathatok, mint ahogy találgatsz többek között te is.

Ez pedig valóban időpocsékolás :)

60. Pirosalma (válaszként erre: 59. - D606bc0fd7)
2007. aug. 21. 08:37

Szia! Ok:-)

De egyáltalán mire alapozol, miből indulsz ki?

59. d606bc0fd7 (válaszként erre: 55. - Pirosalma)
2007. aug. 21. 08:25
Én is szkeptkus vagyok :)
58. 8d784868d0 (válaszként erre: 57. - Biológus)
2007. aug. 21. 08:09

hadd ne írjak erre semmit sem. fogalmam sincs!

tudtam fejből de már nem tudom,,,

azt viszont tudom, hogy barátom volt a mostani szentkirályit tulajdonló cégóriás tulajdonosának fia. aki átvette a világbajnoki díjat. a vízért!

nos, nem hívatalos forrásból, belső embertől, tudom hogy valójában miről van szó! ezér inkább szomjan döglök akkor sem veszek profit orientált csapvizet!

amikor mondtam az ifjú titánnak:)))) csak röhögött!

57. biológus (válaszként erre: 54. - 8d784868d0)
2007. aug. 20. 23:00

Ez igazán jellemző... hm. De már ilyesmiken nem lepődöm meg.

A vízről: mi van benne? (csak nagyjából)

2007. aug. 20. 19:44

Hogy ez csak most jutott eszembe (már megvan a könyv régóta).

Kötelező, alapirodalom a témához (más kérdés, hogy némi alapismeret szükséges az átlátásához): [link]

Tartalomjegyzék is van benne (a wordos formátumot érdemes szerintem letölteni, utána CTRL + F-fel lehet keresni a szövegben). Viszont sok lényeges dolog nincs benne (hormonok, agonisták lebontása), azokat inkább a farmakológiánál kellene keresni.

55. Pirosalma (válaszként erre: 51. - D606bc0fd7)
2007. aug. 20. 17:09

Szia!

Nem írtam, hogy hihetetlen. Csupán szkeptikus vagyok (már leírtam, miért).

Ha sok helyen olvassa az ember, attól az állítás igaz lesz? A C-vitaminról és egyáltalán a vitaminokról is lehet ezer helyen olvasni, hogy mindent meggyógyítanak. Persze a megadózisok jótékony hatását (egészségeseknek) eddig még senkinek sem sikerült bizonyítania.

54. 8d784868d0 (válaszként erre: 50. - Biológus)
2007. aug. 20. 17:01

akkor csak azt idd!

én is azt ittam, sőtt képes voltam vagy 2 évig havonta elmenni oda ahol még lehetett kapni, de aztán győzött a kényelem,, és nem megyek azóta!

az ize, a stílusa, az alapvető alkotóelemei mind-mind klasszisok!

többet ér mint bármilyen szentkirályi, vagy egyéb túl futtatott víz!

ja.... a multkor nem írok városnevet, szóval a multkor mentem az egyik pályán, és láttam amint az eredeti san benedettót szálító kamiont éppen pakolták eredeti olasz san benedettóval, valahol a duna-tisza közén.

gondolom ferdén fúrtak, és a taljánok alá ment a fúró, és ezért tudják nállunk palackozni:))))

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook