Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakberendező vagyok. Szívesen válaszolok bármilyen, a témával kapcsolatos kérdésre fórum

Lakberendező vagyok. Szívesen válaszolok bármilyen, a témával kapcsolatos kérdésre (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
427. Kókusz (válaszként erre: 425. - Funny.suzie)
2009. jún. 11. 22:45

Szia!

Tehát csak a kanapénál van padlószőnyeg? Szeretnél helyette újra padlószőnyeget, csak nem tudod milyen színűt vegyél? Nem lehet, hogy egyszerűen csak ráraksz egy szőnyeget? Az sokkal egyszerűbb lenne, kevesebb munkával jár... Aztán, ha lesz rá lehetőséged, kicseréled az egész padlóburkolatot. Színben talán a narancssárgát, feketét, vagy talán a bézs színt tudná javasolni szőnyegnek a meglévő színekhez.

Ugyan lehetséges, hogy egy helyiségen belül kétféle színű padlót variálunk, de az ugyanabból a családból származik, és szerintem így utólag, ha kétféle laminált padlót raksz egymás mellé, arról nagyon ordít, hogy "foltozva" van. De ha találsz ugyanolyat, akkor persze megpróbálhatod

:)

A könnyű tisztíthatóság szempontjából persze a laminált padló a célszerűbb a padlószőnyeggel és a szőnyeggel szemben, ezért, ha fenáll a lehetősége az újbóli foltotsodásnak, akkor szerintem érdemes a laminált padlót választani.

426. o.andi (válaszként erre: 424. - Kókusz)
2009. jún. 9. 23:38
teszek fel képet...a szinröl,és megnézed!!:-)köszi
2009. jún. 9. 23:12

Sziasztok! szia Kókusz! :)


Segítséget szeretnék kérni :) A nappalinkban az ülőgarnitúra résznél félkör-alakban (kb. a szoba egynegyede) van padlószőnyegünk, tört-fehér színű, de tönkrement (tiszta foltos, és nem tudom semmivel se kiszedni, a világ összelétező szerét kipróbáltam). Ezt szeretném kicserélni, csak nem tudom mire, ebbe szeretném ha segítenél.

A többi részen laminált padló van, közép világos, kicsit vöröses (enyhén).

Az ülőgarnitúra vörös (pici fehér-sárga mintákkal), a bútorok feketék (egyes polcok üvegből vannak), a "dohányzó" asztal üveg, a függöny vörös (és fehér), a fal nagyon világos, pasztell-drapp (kb.). Az ablak fehér, az ajtó is és tükrös is. :) Mit mondjak még? Tudsz valamit ajánlani? Színben, fajtában?

pl. rakhatok ide más színű laminált padlót?

köszi :)

424. Kókusz (válaszként erre: 421. - O.andi)
2009. jún. 8. 22:03

Szia Andi!

A barackszín nagyon közel van a narancs árnyalatához, ezért én nem javasolnál mellé, a sárgát már talán, de látni kellene.

Üdv

És köszi az "útbaigazítást" :)))

423. o.andi
2009. jún. 5. 16:40
414
422. o.andi
2009. jún. 5. 16:40
Kókusznak!!!
421. o.andi
2009. jún. 5. 16:39

Köszi szépen...kiváncsi voltam a véleményedre.Tudom igy nehéz látatlanba megmondani...

mit szólnál a naracshoz-sárgához???

olyan klassz szönyeget láttam,és hozzá még egy két kép...csak a függönyt nem tudom milyet vegyek...az is legyen narancs,vagy sárga??

:-)

üdvözlettel:

Andi

420. Krerika (válaszként erre: 418. - Kókusz)
2009. jún. 2. 14:03
Én is így gondolom! És mégegyszer köszönöm!
419. becseiagi (válaszként erre: 417. - Kókusz)
2009. jún. 2. 12:00
Igen, köszike megkaptam! Sokat segítettél!!! Mégegyszer köszönöm szépen!
418. Kókusz (válaszként erre: 416. - Krerika)
2009. jún. 1. 19:38
Ez elég érdekes, ha bordó a fal és a függöny is, nagyon homogén a kép, nem látszik meddig tart a fal és hol kezdődik a függöny. Én mindenképpen más színt ajánlanék függönyre, mint a falszínt.
417. Kókusz (válaszként erre: 410. - Becseiagi)
2009. jún. 1. 19:36

Szia Ági!

Írtam neked választ priviben!

416. Krerika (válaszként erre: 415. - Kókusz)
2009. jún. 1. 19:26

Köszi!

Nekem már azt is ajánlotta függönyös, hogy bordó függönyt vegyek. Én sem tartottam jónak!

415. Kókusz (válaszként erre: 409. - Krerika)
2009. jún. 1. 19:01

Szia!

A kedvenc színösszeállításom a bordó-narancssárga-sárga. Ez nagyon meleg összhatást kelt. De jól megy a bordóhoz a zöld és a krémszín is.

A meghatározó szín mellé választott kiegészítő színnek nem kell feltétlen egyszínűnek lenni. Én mindig igyekszem egy olyan textilt felkutatni, amin megjelenik az összes kiválaszott szín. Hogy a példádnál maradjunk, a bordó falhoz például sárga függönyt választanék, narancs-bordó-sárga mintás sötétítőt és mondjuk narancs lenne az ágytakaró vagy a szőnyeg. De persze lehet másképp is kombinálni. Csak arra figyelj, hogy a bordó falszín mellé már ne legyen bordó a függöny is, mert nagyon összefolyna.

A bútorzattól függően persze, de a bordóhoz nagyon illik az aranyozás is. Persze csak módjával, díszítésként. Mondjuk bordűrben, függönyelkötőben, díszpárnán.

414. Kókusz (válaszként erre: 407. - O.andi)
2009. jún. 1. 18:49

A barackszínt elég nehéz behatárolni, látatlanban azt mondanám, a kék bármelyik árnyalata jöhet, akár világosabb, akár sötétebb is.

Ami még szóba jöhet, a barna/bézs kombináció. Ez már csak azért is jó választás, mert ha átfestitek a falat, ez sok más színhez is passzolna. Gondolom, nem szeretnétek minden festésnél új szőnyeget venni :)

Persze nemcsak ezek a színek mehetnek a ti falatokhoz, de úgy, hogy nem látom, nem javasolhatok, csak általánosságban.

413. Kókusz
2009. jún. 1. 18:39

Először is mindenkinek mondom, hogy köszi a türelmeteket :) Az a helyzet, hogy a továbbiakban is hasonló lesz a helyzet a kérdéseitek megválaszolásában, mámint az időtényezőre vonatkozólag :))) Vagyis magyarul biztos, hogy nem tudok rögtön válaszolni mindenkinek, mert sajnos véget értek a boldog "békeidők", letelt a gyedem, elkezdtem dolgozni és mellékállásban lakberendezést csinálok. Vagyis magyarán semmire nincs időm, legfőképp Hoxázni :(

Továbbra is segítek, minden kérdésre válaszolok, csak idő kérdése az egész :))))

Szóval minden további kérdezőtől TÜRELMET KÉREK!

Köszi

Sziasztok

Kókusz/Ildi

412. o.andi (válaszként erre: 411. - Kókusz)
2009. máj. 29. 21:40
kösziiiiiii
411. Kókusz
2009. máj. 27. 22:06

Kedves mindenki!

Ígérem hétvégén mindenkinek válaszolok. Remélem senkinek sem "életbevágóan" sürgős a dolog! :)))

Köszi a türelmeteket!

2009. máj. 26. 12:50

Szia!


Nekem is lenne kérdésem hozzád! Remélem tudsz a "nyavajámon" segíteni!?

409. Krerika
2009. máj. 26. 10:00

Szia kókusz!

Ha már a színeknél tartunk, bordó színű a hálószoba fala, ehhez milyen függönyt és sötételőt javasolnál.

408. o.andi
2009. máj. 25. 20:01
javitom:-)Barackszinü:-))
407. o.andi
2009. máj. 25. 19:59

Szia!!

Szeretném megkérdezni hogy baracszinu falhoz,milyen függöny,és szönyeg lenne jó???

406. Kókusz (válaszként erre: 404. - 75bb1970ba)
2009. ápr. 1. 21:45

Szia!

Akkor nem feltétlen kell világos színeket használnod, bátrabban nyúlhatsz a kicsit sötétebb árnyalatokhoz is.

Az említett színekhez nekem először a barna ugrott be, finom kakaóbarna. De variálhatsz két színt is: a másik legyen egy olyan, amiből már van a szobában: narancs vagy sárga. Bizonyos magasságig legyen barna (mondjuk az ablak tetejéig), ott lehet esetleg egy sötétebb barnából egy díszcsík (valamilyen mintával), az afölötti rész és a plafon pedig sárga, akár narancsosbb árnyalatú is.

Ha a barna nem tetszik, lehet hozzá zöld vagy esetleg kék is. És itt is megcsinálhatod ugyanúgy a két szín kombinálását: a plafon legyen sárga.

405. Kókusz (válaszként erre: 403. - Szásenyka)
2009. ápr. 1. 21:16

Szia!

Persze, küldjed nyugodtan a rajzot, az e-mail címem megtalálod az adatlapomon!

Ez a probléma nagyon ismerős, amikor mi megvettük a házunkat, nekem dettó ugyanez volt : minden falon egy-egy ajtó, plusz egyik oldalon még egy ablak is. Szinte használhatatlan volt, így hát a konyha teljes átalakuláson ment keresztül, most nem is hasonlít az eredetire :) Viszont ez csak falbontással és új falak építésével volt megoldható, így elképzelhető, hogy neked is csak ezt tudom javasolni.

De majd meglátjuk, ne felejts minden méretet megadni!

404. 75bb1970ba (válaszként erre: 397. - Kókusz)
2009. ápr. 1. 13:06

Szia Kókusz!

Keletre néz a szobám ablaka, délig ragyogóan besüt a nap.

2009. márc. 31. 21:47

Kedves Kókusz,

ha küldök Neked egy alaprajz-szerűséget méretekkel, akkor tudnál segíteni nekem a konyha berendezésében? Minden oldalán vagy ajtó van, de legalább ablak alatta radiátorral, plusz még egy lépcsőfeljáró is belelóg. :O Borzasztó, úgy érzem nincs elég munkapultom, meg ami van a között is szaladgálni kell, mert nem egybefüggő.... Így utálok főzni. :(

402. Kókusz (válaszként erre: 400. - Judita79)
2009. márc. 31. 21:41
Oké, jelentkezz :)
401. Kókusz (válaszként erre: 399. - Myrthil)
2009. márc. 31. 21:41

Szia Myrthill!

Hát ez így elég nehéz kérdés úgy, hogy nem látom a lakást :) Csak általánosságban tudok egy-két dolgot mondani. A kanapé fölé tulajdonképpen bármelyiket lehet, akár képeket, akár polcot. Arra figyelj, hogy valamilyen rend szerint rakd fel őket: vagy szimmetrikusan, vagy asszimetrikusan, de akkor is egyensúlyban legyenek.

Képeket szerintem bárhová tehetsz, ahol nagyméretű üres a fal. Itt is az egyensúlyra figyelj. Lehetőleg egyforma méretű képeket tegyél egymás mellé/alá. Most nagyon divatos, ha egy témáról sorozatképet készítenek és egyforma méretűre keretezik.

Polcot leginkább funkcionális okokból tesznek fel, nem díszítő elemként. Így azt oda szereld fel, ahol szükség van rá. Persze lehet esztétika is a funkciója, mondjuk, ha telerakod dísztárgyakkal :)

Ha ennél konkrétabb választ szeretnél, akkor konkrétabb kérdést kérek :))))

400. Judita79 (válaszként erre: 398. - Kókusz)
2009. márc. 31. 16:47

na majd beszámolok, hogy milyen lett, és mi vált be! .D

köszi az infókat! J

399. Myrthil (válaszként erre: 1. - Kókusz)
2009. márc. 30. 22:16

Szia!

Én szeretnék tanácsot kérni!

Új lakásba költöztünk, és a falak még teljesen csupaszok. Szeretnék képeket, polcokat venni, de nem tudom, hova tegyen, mekkora legyen stb...

398. Kókusz (válaszként erre: 395. - Judita79)
2009. márc. 30. 21:46
Falfesték? Hát fogalmam nincs, hogy őszinte legyek :)))) De egy próbát megér!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook