Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakberendező vagyok. Szívesen válaszolok bármilyen, a témával kapcsolatos kérdésre fórum

Lakberendező vagyok. Szívesen válaszolok bármilyen, a témával kapcsolatos kérdésre (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
247. Kókusz
2008. okt. 1. 13:58
Mindenkinek köszönöm a kedves szavakat! Nagyon jól esnek! Olyan jó azt olvasni, hogy örülnek nekem :))))
246. Kókusz (válaszként erre: 242. - Hugi7705)
2008. okt. 1. 13:56

Bár van kétféle programom is, ami erre van, de egyiket sem ajánlanám. Az egyik túl egyszerű (magyar, bár nem azért egyszerű), nem éppen proffeszionális. A másik meg pont az ellenkezője: annyira bonyolult, hogy én sem igazodom ki rajta. És mivel amerikai gyártmány, egy csomó olyan dolog van benne, ami Amerikában szabvány, itthon pedig még csak nem is hallottunk róla.

Az az igazság, hogy nem is használom őket. Mindkettőt a férjemtől kaptam, de még azelőtt, hogy elkezdtem volna a lakber sulit. Amióta pedig végeztem, eszembe sem jut, hogy használjam őket. Minek, mikor itt a két kezem? A lakber tanárunk is mindig leszólta az ilyen programokat. Most már megértem, hogy miért. Mindig azt mondta, hogy a kézzel készült kép sokkal élettelibb, pontosan a szabálytalansága miatt. Mert nem olyan egyenesek a vonalak, egyenetlen a festék, a ceruza stb. És pont ez adja az egyediségét.

Természetesen csinálnék neked látványtervet, ha kéred. Írj levelet az emilcímemre és megbeszéljük a többit. Az adatlapomon fenn van!

245. Kókusz (válaszként erre: 241. - Quenn)
2008. okt. 1. 13:44
Nincs mit, nagyon szívesen!
244. Kókusz (válaszként erre: 240. - Hugi7705)
2008. okt. 1. 13:43
Nagyon kedves, amit írsz. Mejegyezned meg nem kell a tanácsaimat, csak visszaolvasol és rögtön felfrissül az emlékezted!
243. Kókusz (válaszként erre: 239. - Obsoleta)
2008. okt. 1. 13:42

Nem találkoztam testközelben még ezzel a festékkel, így nem tudom, tényleg annyira súrolásálló-e. De mivel nem drágább, mint más diszperziós festék, érdemes kipróbálni. Aztán a tapasztalatokat majd megoszthatnád velem!

A parafát pedig nagyobb barkácsáruházakban érdemes megnézni!

2008. okt. 1. 09:39
Kókusz! Mond nincs valami programod amivel belső látványtervet tudnék készíteni? Vagy esetleg te nekem? ;) Ez túl nagy meló lenne?
241. quenn (válaszként erre: 238. - Kókusz)
2008. szept. 30. 15:02
nagyon köszönöm :)))
2008. szept. 30. 09:19
Sziasztok jó reggelt! Kókusz olyan jó hogy rád találtam. Olvasom itt az okos, és használható válaszaidat. remélem meg iis tudom jegyezni őket. Vagy ha festéshez kerülünk akkor tudsz még konkrétabb tanácsokat is adni nekem. Tényleg köszönöm, hogy itt vagy.
239. Obsoleta (válaszként erre: 231. - Kókusz)
2008. szept. 29. 22:43
Kókusz,te egy angyal vagy,komolyan!Köszi a linket,meg minden mást is!Az a festék megmozdította a fantáziám,lehet hinni annak,hogy súrolásálló?Azért nem olyan durva a helyzet,napi szinten nem kellene lemosni,csak néha-néha.De azért többször,mint amit kibír a diszperzit.A parafát passzolom,azt még meg kell néznem,hogy pontosan milyen,mert még így falra nem hallottam.Ezer köszönet még egyszer!
238. Kókusz (válaszként erre: 237. - Quenn)
2008. szept. 29. 22:32

Tényleg, kicsit homogenizáltad a szobát :) Az nem baj, hogyha csak egy színt használsz, csak legyenek különböző árnyalatúak: az egészen világostól a sötétig.

Ha unalmasnak tartod,akkor itt az ideje, hogy kicsit feldobd a szobát! Jöhet egy pár színkombináció.

A barna-sárga-narancs színtrió magyon meleg, barátságos hangulatot kelt. A narancs pedig már egyébként is megjelenik a szőnyegen.

A bézshez remekül illik a kék. Világosabb árnyalatokra gondolok, mint például a búzakék, égkék.

A vajszín-mogyorószín-bordó is nagyon harmonizál egymással.

Ha bátrabb vagy, kipróbálhatod a lila vagy a rózsaszín árnyalatait is, a sárgát pedig, bármelyik kiegészítő szín mellett maradsz, választhatod harmadiknak.

Ha az egyetlen, amin más szín is megjelenik a barnán kívül, a szőnyeg, megpróbálhatod az azon lévő színeket visszahozni a többi textilen: narancs, zöld és nem tudom, mi volt a harmadik.

Mint már többször is írtam, ezek a tanácsok csak általánosságban igazak. Az, hogy két szín harmonizál-e egymással, az árnyalatuk dönti el. Az, hogy mennyire telített, mennyire harsány, kiegészítő színei egymásnak, vagy kontrasztjai. Éppen ezért azt javaslom, hogyha anyagot mentek választani, ha van rá lehetőséged, vigyél magaddal színmintát: már meglévő textilből, vagy csempe-járólap darabból (biztos maradt a csempézésnél letört darab) és tedd őket egymás mellé. Sokkal könnyebb dolog élőben látni, mint odaképzelni az adott színt. Így könnyebb választani!

237. quenn (válaszként erre: 234. - Kókusz)
2008. szept. 29. 21:03
ja és több textil nincs, a fa székekre a párnákat, majd a függöny alapján akartam kiválasztani.
236. quenn (válaszként erre: 234. - Kókusz)
2008. szept. 29. 21:01
A kanapé világos homok színű, a szőnyeg bézs színú, rajta olajzöld, lila, narancssárga színű szalagok futnak keresztbe.
235. Kókusz (válaszként erre: 230. - Hugi7705)
2008. szept. 29. 20:50
Szia Hugi, itt vagyok!!!
234. Kókusz (válaszként erre: 233. - Quenn)
2008. szept. 29. 20:50

Szia!

Milyen színű a kanapé? Vagy a helyiségben megjelenő többi textil (ha van): párnák, szőnyeg?

233. quenn
2008. szept. 29. 20:05
Szia Kókusz, egy kis segítségre lenne szükségem. Milyen színű függönyt javasolsz a nappalinkba, ami egylégterű a konyhával és az étkezővel, a fal színe mindenhol mokka, fehér plafonnal, a járólap is barnás árnyalatú, világos. Már két éve beköltöztünk, de még nincs függöny, mert nem tudom eldönteni a színét. Ja még annyit, hogy az egész helyiség kissé egyhangúra sikerült ezzel a sok bézs és barna árnyalattal. Azt hittem jól fog kinézni, de nem :(((
2008. szept. 29. 17:25
Köszi Kókusz a választ, írtam privit.
231. Kókusz (válaszként erre: 228. - Obsoleta)
2008. szept. 29. 15:51

Sejtettem, hogy erről van szó. De azért van néhány tippem, hátha megtetszik valami.

Az első és legegyszerűbb a mosható fal. Most nem a diszperziós falfestékre gondolok, hiszen arra hiába mondják, hogy vízálló, a harmadik letörlésre a festék is jön... Létezik tényleg lemosható falfesték, a Düfa gyártja : [link] Ezen az oldalon találsz róla infót, az ára pedig nagyjából ugyanannyi, mint más, minőségi piszperziós falfesték.

A másik lehetőség a parafa. Létezik többféle vastagságban, lapokban, tekercsben, tapétában is, fajtától függően, többnyire ragsztani kell. Mivel elég sötét a színe, ezért csak bizonyos magasságig rakjátok, mert egyébként nagyon beszűkíti a teret.

Talán a legolcsóbb megoldás az öntapadós tapéta, abból is van már millióféle mintázattal, lehet válogatni közöttük.

Eszmbe jutott még a bambusz is, de annak, a lambériához hasonlóan macerás lenne a felszerelése.

Igazság szerint a terméskő szuper megoldás lenne, talán nem olyan nagy az előszoba, hogy 70-80 centiig ne burkolhatnátok vele a falat. De ha mégsem megy, talán hasonlót tudtok csinálni matt, nyers színű, rusztikus felületű csempéből. Összetöritek nagyobb darabokba és mozaikként rakjátok fel a falra. Így első pillantásra úgy néz ki, mint a terméskő.

Lenne még egy-két ötletem (műgyantás terméskő-utánzat, vágható műanyag falburkoló lap, falburkoló panel), de ezek árban kb. ugyanannyiba kerülnek, mint a terméskövek, csak egyszerűbb, tisztább a felszerelésük.

Remélem, adtam használható ötletet, írd meg, ha valamelyik tetszik!

2008. szept. 29. 12:07
ma senki nem jön?
2008. szept. 29. 09:53
sziasztok jó reggelt!
228. Obsoleta (válaszként erre: 225. - Kókusz)
2008. szept. 27. 23:09
Szió,köszönöm a választ!Én is a sárgára gondoltam,örülök,hogy te is ezt mondtad!Az előszobába valóban a jó tisztíthatóság miatt kellene a csempe.Háziállatunk van,és néha igen kellemetlen foltokat hagy.Olyan burkolat kell,ami mosható,tartós,és olcsó.Terméskövet szerettem volna igazából,de az drága.A lambéria macerás panelban a sok fúrás miatt.Más ötletem nincs,de a csempe tényleg fura oda.Valami matt,nem csempéhez hasonlóra gondoltam,de igazából passzolok,tényleg nincs ötletem,mit lehetne még kitalálni.
227. Kókusz (válaszként erre: 224. - Igyildiko)
2008. szept. 27. 23:01

Szia!

Nagyon jó, ha a kandalló fölötti falszakasz más színű, mint a többi rész. Mindíg valami erőteljesebb, erősebb színt kell választani. Hiszen a kandalló álatalában a helyiség fókuszpontja, és az élénk falszínnel ezt csak fokozni szeretnénk, ráirányítani a figyelmet.

Nem mondhatnám, hogy mestere vagyok a kandallóknak, de mit szeretnél tudni?

226. Kókusz
2008. szept. 27. 22:54

Kedves Marcsa!

Először is a gyerekszoba: a sárga meglehetősen "univerzális" szín, szinte minden más illik hozzá. Így az alapján döntsd el a függöny színét, hogy milyen más színek jelennek meg a szobában: szőnyeg, ágytakaró, bútorok. Ha lehet, olyan színt válassz, ami már máson is megjelenik. De írj nyugodtan konkrétumot, majd akkor mondok pontosabbat is!

Változó, hogy mihez választ az ember színt. Mivel a bútorokat nem cseréli le az ember évente (legalábbis legtöbben így vagyunk ezzel), alapjában véve ez határozza meg a színeket. Ezért kell jól meggondolni, hogy például az ember milyen kanapét választ. Ezért jó egy semleges színűt keresni, amihez sokféle szín passzol. A szekrényektől már szerencsére azért nem függ annyira a dolog. Van amikor az ember beleszeret egy textilbe, akár függöny, drapéria vagy párnahuzat és megveszi. Ebben az esetben a falszínt kell ahhoz igazítani. De van, akinek konkrét ötlete van, hogy milyen színű legyen a fal és ahhoz kell a harmonizáló anyagokat megkeresni. Ez azért alkalmasint nehezebb feladat, mint kiválasztani a megfelelő falszínt.

Az biztos, hogy a legegyszerűbb (legolcsóbb) a falat újrafesteni vagy új függönyt varrni, mint új kanapét vásárolni.

A konyhabútor magasságát a te magasságod határozza meg, hiszen te fogod (gondolom) a legtöbbet használni! A standard konyhapult magasság 90 cm (ebben már benne van a munkapult is!). Ezt lehet emelni vagy csökkenteni, aszerint, hogy milyen magas vagy. Ha átlagos a magasságod, akkor nem érdemes nagyon variálni vele. A felső szekrény pedig efölött 40-60 cm-re van, megint csak attól függően, hogy mekkora vagy (mondjuk a karod :)))) Tehát a felső szekrény alja a földtől számítva 130-150 cm-re van. Általában 50 centit hagynak, mégpedig azért, mert a konyhacsempék legtöbbször 10 cm-esek, ezért pont 5 sor jön ki, így nem kell félbevágni. De ha más méretű a csempe, akkor azt is figyelembe lehet venni.

A gáztűzhelynél pedig, ha szagelszívó van, azt a tűzhely felett 60-80 centivel teszik. Tehát valamivel feljebb, mint a felsőszekrényt.

Remélem, mindenre válaszoltam :)

225. Kókusz (válaszként erre: 220. - Obsoleta)
2008. szept. 27. 22:29

A kékhez meg a zöldhöz kapásból a sárga ugrott be, de esetleg a barnának is a világosabb árnyalatai is szóba jöhetnek, mint például a bézs, mogyorószín.

Miért akarsz az előszobába csempét? A könnyű tisztíthatóság miatt? Én ebben az esetben biztosan valami mást javasolnék, mert valahogy furi nekem oda a csempe. Ha megírod az okát, talán tudnék más alternatívát javasolni!

Egyáltalán nem baj, hogy kérdezel,azért indítottam ezt a fórumot :)

2008. szept. 26. 21:56
Örülök, hogy van valaki aki ért a lakberendezéshez! Az idén kezdtük el a házunk felújítását és talán jövőben el is készülünk vele. Most csak egy kérdés a sok közül: a nappaliba kandallót szeretnénk és milyen lenne ha a falakat nem egyszínűre festenénk, hanem a kandalló falát élénkebb színre a többit pedig egy hozzá illő pasztellre? Értesz a kandallókhoz is?
2008. szept. 26. 19:13

Még egy kérdés.

Konyhában a konyhabútor szekrénysora, ami a kályha és egyebek fölött van, ált. milyen magasan szokott lenni? Férjem 170 cm-re gondolt, de szerintem az túl magas.

Mert készítettjük a konyhabútort.

222. M_Marcsa (válaszként erre: 221. - M_Marcsa)
2008. szept. 26. 19:07
A függöny színét a bútorokhoz, kiegészítőkhöz, vagy a falhoz választjuk? Vagy vannak különböző helyzetek és nem általános?
221. M_Marcsa (válaszként erre: 201. - Kókusz)
2008. szept. 26. 19:05

Nagyon szépen köszönöm.

Halvány sárga gyerekszobába milyen színű függöny, drapéria menne? Kicsi lánynak gondoltam.

Hogy legyen vidám is. Narancs? Halványzöld?

220. Obsoleta (válaszként erre: 218. - Kókusz)
2008. szept. 26. 16:27
Köszönöm szépen! Kérdeznék még egyet,ha nem baj?A konyhában kékeszöld a konyhabútor és kék a csempe a falon.Az előszoba egy légtérben van vele,(l-) ,ilyen beugróból nyílik,mint a zárójelben lévő térképen látható. :D Szóval,kellene az előszobába,meg a konyhába valami jó falszín,ami passzolna.Meg szeretnék csempét is a falra az előszobában,de az a gond,hogy abból a kékből nem jó,ami a konyhába van,mert akkor nagyon kórházas lenne.Valami mattított csempén gondolkodom,de nem tudom,hogy milyennel nem nézne ki hülyén,mert hát a konyhába is az lenne az egyik falon.Viszont a meglévő csempét nem akarnám leszedetni,mert tök drága volt.Nem tudom,hogy ez érthető-e így,lehet,hogy kicsit össze-vissza fogalmaztam meg.Remélem nem baj,hogy ennyit kérdezek. :)
219. hugi7705 (válaszként erre: 218. - Kókusz)
2008. szept. 26. 16:00
Köszi nagyon aranyos vagy!
218. Kókusz
2008. szept. 26. 15:54
Mindkettőtöknek szorítok a babáért!
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook