Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakberendező vagyok. Szívesen válaszolok bármilyen, a témával kapcsolatos kérdésre fórum

Lakberendező vagyok. Szívesen válaszolok bármilyen, a témával kapcsolatos kérdésre (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
487. Tempo (válaszként erre: 486. - Cand Ida)
2010. szept. 2. 13:56

Értem, köszönöm a segítséget. :)

Tempo

486. Cand Ida (válaszként erre: 465. - Tempo)
2010. szept. 2. 12:11

Szia!

Én szeretem a természetes dolgokat, így a fa közel áll hozzám. Kültéri festékkel vagy lakkal lekezelve szerintem akár az IKEA-ból is összeállíthatsz egy polcrendszert magadnak, esetleg fiókkal is. Vannak natur fa polcos elemek, tárolásra, amit kültéri fapáccal, lazúrral, lakkal vagy festékkel tudsz lekezelni az időjárás ellen. A rattan szép, de drágább kategória.

A fém se jobb, mert rozsdás lesz, a műanyag pedig nem túl igényes.

Csak arra vigyázz, hogy ne olyan helyre kerüljön, hogy a bútor egyik oldala vezeti le a vizet, mert akkor egy idő után sérülhet.

Itt kedvedre keresgélhetsz a színek között:

[link]

[link]

485. Tempo (válaszként erre: 468. - Cand Ida)
2010. szept. 2. 11:32
Örülök, hogy tényleg valaki próbál válaszolni is. :) Ha esetleg van időd, megnézed kérlek a 465. kérdést?
484. renibaba25 (válaszként erre: 482. - Cand Ida)
2010. szept. 1. 19:29
szia ez nagyon jó ötlet... igaz nem saját kezüleg készül, de nem is készen veszem... van bőségesen anyag ugyhogy marad ilyesmire is mint amiket javasoltál
483. Cand Ida (válaszként erre: 482. - Cand Ida)
2010. aug. 31. 19:01
und :)
482. Cand Ida (válaszként erre: 481. - Renibaba25)
2010. aug. 31. 18:59

Jó keresgélést és alakítást :).

Ha megfogadsz egy tanácsot, ne tegyél sok Micimackós dolgot, max. 1-2 plüssállatot, nehogy te undd meg. A függöny anyagából ha te készítesz pl.a lámpákra búrát vagy az ágyba rácsvédőt, takarót, lepedőt az hangulatos, Micimackós és cserélhető :).

481. renibaba25 (válaszként erre: 478. - Cand Ida)
2010. aug. 29. 15:04

köszi szépen...

most a mocimackó irnyába keresgélek mindent, azért mert a fügyönyök olyanok, és gondoltam az akkor máshol is feltűnhet majd a szobában

480. Cand Ida (válaszként erre: 479. - Renibaba25)
2010. aug. 26. 12:38

Örülök :)

Itt tudsz nézelődni:

[link]


[link]

2010. aug. 25. 10:05

köszi szépen találtam is egy-kettőt ami tetszene, pl. a csigás nagyon aranyos


valami jó ötlet még falimatricákra, bordűrökre, hol lehet nagy választékban ilyesmit találni, kisebb apró kieegészitőket

478. Cand Ida (válaszként erre: 477. - Renibaba25)
2010. aug. 24. 23:09

Sajnos a gyerekeken, betegeken és az állatimádókon lehet keresni...s ezt ki is használják. Emiatt ajánlottam az Ikeát, mert nekem is nagyon tetszenek a bútorok, amik a linkeken vannak...de az áruk horror. Viszont az Ikeából is izlésesen, ötletesen be lehet rendezni minden helységet.

A fogantyú csere jó ötlet, s ha natur fa, még pácolni is lehet. De vannak mindenféle alakok műanyagból is.

[link]

477. renibaba25 (válaszként erre: 476. - Cand Ida)
2010. aug. 24. 19:04

köszi az ötleteidet, kb a szoba egynegde vana képben.. ilyen volt lementve, mig öres volt a szoba akkor készült, mára raktárhelységé alakult (egyenőre )amiatt nem készitetetm más fotót

az ikeas dolgok nagyon praktikusnak tünntek most, már épp azon kattog az agyam hogy atokra mondjuk ha afogókat kicserélem valami vidámra nagyon csajos és modern bútor lehet belőle, de akár igy is jók...amőgy az egyik linken tényleg nagyon profik abútorok, de valami horror az áruk, azért kb 150-200 ezerből szeretném megúszni a bútorokat

476. Cand Ida (válaszként erre: 475. - Renibaba25)
2010. aug. 24. 12:07

Láttam a képet, köszi :)

Nekem elég picinek tűnik a hely vagy csak a képet készítetted közelről?

Az ablak alá végig lehetne fiókos, polcos tárolót tenni...akár a pelenkázó is odakerülhetne, ha nem húz egyáltalán az ablak. Bár én a pelenkázóhoz szoktam egy kisebb lámpát tenni, amire sokszor szükség van.

A linkeket, amiket küldtem...azok között vannak tárolók, akár egyformákat is választhatsz egymás mellé vagy egy polcos, egy fiókost felváltva, hiszen egy babával csak egyre több cucca lesz az embernek, ahogy nő.

Az ülő részt én nem tenném az ablak alá, egy kényelmes fotel akár az egyik sarokban is elfér egy állólámpával, ami szoptatásnál is hasznos lehet. Csak a fénye ne világítson a kicsi szemébe... úgy kell átmenetileg letakarni.

Nekem tetszik az a megoldás babaszobáknál, hogy nem a falnál van közvetlenűl a kiságy, hanem valahol a "szobaközépen"...így a kicsinek sokkal nyitotabb a világ, később jobban tud nézelődni....és a különböző sugárzások miatt is tologathatod, ezt ő úgyis megválasztja, hogy hova.

Ezt nagyon fontosnak tartom, mert ettől is függ, hogy jól alszik-e egy baba?!

Ha a narancsos falat választod, akkor egy drappos vagy barna szőnyeg is jó lehet narancsos mintával.

Ha a krémes szín máshol is van a lakásban, s nem szeretnéd a babánál is, akkor valóban a narancs és annak árnyalatai mennének, mivel burkolat is elég meghatározó.

El tudnék pl képzelni az IKEA-ban kapható rízslámpákat, mert a padlóhoz nagyon jól illene. Akár hangulatlámpának is, éjszakai fénynak a sarokban :)

De a polcokra akár kosarakban is teheted a cuccokat, játékokat.

Igen, akár díszcsíkot is tehetsz a falra a két szín közé, de a fehéret azért szeretem, mert az a plafonról visszaköszön. de ha elbírja a szoba, miért ne legyen másszínű.

475. renibaba25 (válaszként erre: 473. - Cand Ida)
2010. aug. 24. 09:55

sziasztok


igen jól látod a rózsazsin téleg nem jön szóba nálunk:)

jól hangzik a falfestés ötleted a plafont én is fehérre gondoltam és van is fent olyan szegő akármi, a fal és a plafon találkozásánál (nem tudom a nevét:)

a drappos, krémszin, törtfehér javaslat sem rossz de a lakásban feltűnnek ezek a szinek, ugyhogy inkább azt hiszem egy narancssárgámm irányba mennék el... a szőnyeg kérdéésvel még nem fogllakoztam ...

a fügönnyön fehér alapon vannak a micimackóból ismert figurák, a sötétitőn pedig sárgás, narancssárgás alapon csak micimackó van....


ja igen az elválasztást a faéon akár taépétacsikkal is meg lehetne oldani most hogy igy javasoltad az elválasztó csikot.

ja igen egy két képet megpróbálok feltenni az adatlapomra a szobáról hogy jobban el tudd képzelni, amúgy az ablak alá is kéne valam ipraktikus tároló- ülőkés megoldás... ha arra is van ötleted

474. Cand Ida (válaszként erre: 472. - Arcansas)
2010. aug. 23. 18:22
Én örülök neked, hátha több véleményt is kapnak az érdeklődők :).
473. Cand Ida (válaszként erre: 471. - Renibaba25)
2010. aug. 23. 18:21

Szia!

Először is gratulálok a babához!

Most látom, hogy írtad, hogy kislány lesz :).

Nem ismerem az izlésedet, így küldtem néhány linket levélben. A Micimackós valóban elég meghatározó, sokszínű, így lehet belőle bőven válogatni. Milyen alapon vannak a figurák a függönyben? Úgy érzem, hogy a tipikus babaszoba szín a rózsaszínt, elvetetted. A barackszín, akár világos, akár sötétebb jó ötletnek tűnik. Én szeretem a két színű szobákat. Alul pl. egy középbarack, középen egy fehér csík, épp amilyen a vastagabb festők által használt ragasztócsík, kb. 3 cm lehet és felül egy drappos, krémszín vagy törtfehér. Ha egy színben gondolkozol, én tennék valami egyszerűbb hungarocell díszcsíkot, kb. 25-28 cm-re a plafontól. Az alatt lenne egy halvány szín, akár egy meleg napsárga vagy egy barack, s a díszcsík is fehér és felette is fehér lenne a plafonig és a plafon is.

A szőnyeg milyen színű lesz?

2010. aug. 23. 13:53

sziasztok!


Én is bekapcsolódnék a témába,ha nem baj.Persze én elég tanácstalan vagyok,de szívesen olvasok ötleteket:)

471. renibaba25 (válaszként erre: 468. - Cand Ida)
2010. aug. 23. 10:18

sziasztok

szia Ida, örülök, hogy szakértő is társult ismét a fórumhoz, jónéhány hónapja, én is segitséget szerettem volna kérni, de már nem volt kitől. azót megoldottuk az akkor kérdést, most viszont újabb ált elő, be kell rendeznünk a gyekeszobát, decemberben kislányunk születik:)

van egy két elképzelésem... a szoba elég világos, egyik falon végig ablak húzódik, emiatt arra gondoltam hogy oda, valami praktikus, tárólórekeszes, ülőkés valami kéne, amúgy kiságy, penekázó, és szekrény.... a padló fekete bambusz, az ajtók, ablakok is sötétébarnák, emiatt fehér bútorra gondoltam... a falak szine még kérdéses, ttalán valami narancssárga... ami már megvan az a függöny sötétitő, ami micimackós, szóval dekor terén ezen a vonalon indulnék el... ha vannak jó ötleteid, esteleg, olyan linkek, ahonann a megfelelő bútorokat beszerezhetnénk nagyon megköszönném

470. Cand Ida (válaszként erre: 467. - A1f813b884)
2010. aug. 22. 12:59

Szia!

Mindez milyen stílusban?

Amire gondoltam...az a következő lenne a nappaliba. Ha ragaszkodsz a két színhez, akkor mindenképp a barna árnyalatait tenném alulra, bordürnek a függönnyel/ülőgarnitúrával harmonizáló óarany színt választanék és felülre a krém, drapp, vajszín, törtfehér vagy tojáshéj mehetne. Nem nagyon variálnám, mert sok lesz a szín. A szőnyeg milyen színű?

A konyha kicsit nehezebb. A munkalap milyen színű? Van benne kék és halvány narancs, de milyen az alapszín...melyik van benne többségben? A narancs mennyire domináns benne? Ettől függ, hogy egy halvány barackszín menne-e? Ha most piros, akkor esetleg próbáljátok meg egyszer fehérrel átfesteni, át fog ütni...és kaptok egy halványabb, visszafogottabb, de mégis pirosas színt. Így az is kiderülne, hogy a halvány barack mennyire illene oda? Mindenképp halványnak kéne lennie, mert a lambéria is világos. De én így elsőre a törtfehér, tojáshéj és ezek rokonszínei mellett szavaznék, a kék konyhabútor és a világosbarna lambéria miatt. A járólap milyen színű?

A plafon mindenhol fehér kéne legyen!

Kérdezz nyugodtan, mert a válaszaid még változtathatnak.

469. a1f813b884 (válaszként erre: 468. - Cand Ida)
2010. aug. 22. 12:05

Szia!

Szerintem nem pofátlanság, mivel a fórumindító hónapok óta nem válaszol senkinek. Esetleg te tudnál segíteni nekem 467-es hsz.-al kapcsolatban?

2010. aug. 21. 11:48

Sziasztok!

Nem tudom mennyire tűnik pofátlannak, ha én is betársulnék....mert a topikot nem én indítottam. Ugyanezzel a címszóval viszont nincs értelme újat indítani. 7 éve végzett lakberendező és enteriör tervező vagyok, s nem gyorstalpalón végeztem...tehát nem csak szekrényt tudok tologatni, hanem falakat is...sőt, többször terveztem már kész házakat és az építészhez már ez a rajz került. Időt és pénzt sporolt, aki így terveztetett. Szívesen bekapcsolódnék az itteni beszélgetésbe.

2010. aug. 4. 09:30

Szia!

Szeretném a segítségedet kérni, hogy milyen színűre festessem a nappalit és a konyhát. A nappalinkban van egy óarany csíkos ülőgarnítúra. Sikerült olyan függönyt választani hozzá, ahol szintén visszaköszön ez a szín. Viszont a szekrénysorunk világoskék. Tudom érdekes párosítás, de a szekrény eredetileg nem ide lett szánva, de még egy jó pár évig nem szeretném lecserélni. Ja és két színűre szeretném középen bordűrrel elválasztva.

A konyhám világosbarna lambériás a konyhaszekrény pedig világoskék. Ezt már így vettük. Valami őrülten vad piros színt kent fel hozzá az előző tulaj. Szerinted ide illene valami halvány narancs, mert konyhapult mintájában kék és halvány narancs foltok vannak. Vagy tudsz ajánlani valamit? Előre is nagyon köszönöm!

466. ilonkaM
2010. aug. 1. 22:15

Nem akarom reklámozni, de ezt muszáj megmutatnom. xD Annyira ötletes ez a csocsóasztal. Nem az az átlagos, randa piros, kék műanyag bábukkal. :D

[link]

465. Tempo
2010. júl. 31. 13:36

Kedves Kókusz!

Abban szeretném a tanácsod kérni, hogy egy erkélyre milyen polcos bútor lenne javasolt? Szeretném, ha három oldalról zárt lenne, s vagy polcos vagy fiókos legyen. A legnagyobb gondom, hogy amit találtam (pl. rattan, fa, stb) nem időjárás-álló.

Köszönettel,

Tempo

2010. márc. 17. 12:06
egyébként bekukkantottam anaplódba, a mágnesfalad tök szupi nagyon ötletes... a nád, vagy milyen ajtó, hát nem tudom egy sima átfestés lami élénkebb vidám színre nem passzolna, és estelge rá egy egy kis tapétadarab, azok atapétalevonók, habár lehet az a nem egyenletes felület miatt úgy simán nem maradna meg
2010. márc. 17. 11:59

fent van az adatlapomon

a falakon, plafonon már nem akarunk smemi pirosat... elég a padlócsempe az előszobában, konyhában és a piros fürdő:)

2010. márc. 17. 11:55
felteszem az adatlapra, pár pillanat mulva megnézheted:)
461. Kyller
2010. márc. 17. 11:51
ja, nem nezem meg :) azt hittem a naplodban, vagy az adatlapodon vannak a kepek . Bocs
460. Kyller
2010. márc. 17. 11:49
Semmi gond. Attol fuggetlenul, hogy a profi lakberendezo nincs itt, mi meg adhatunk tanacsokat egymasnak. Maris megnezem a te kepeidet, hatha beugrik valami hasznalhato otlet. :)
459. renibaba25 (válaszként erre: 457. - Kyller)
2010. márc. 17. 11:35
ja már látom is mit szerettél volna megtudni:) bocsi nem figyeltem meg
458. renibaba25 (válaszként erre: 457. - Kyller)
2010. márc. 17. 11:34

szia, iagazd lehet:(most néztem, hogy még tavalyi az utolsó hozzászólása...

ti egyébként mit szeretnétek, ki/újjá alakitani?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook