Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha valakinek kérdése lenne hagyatéki eljárással, fizetési meghagyásos eljárással vagy végrehajtási eljárással kapcsolatban írjon, válaszolok fórum

Ha valakinek kérdése lenne hagyatéki eljárással, fizetési meghagyásos eljárással vagy végrehajtási eljárással kapcsolatban írjon, válaszolok (beszélgetős fórum)

1 2
2017. szept. 26. 21:04
Üdvözlök mindenkit! A következő a problémám: van egy jelzálog hitelem amiben én vagyok az adós az élettársam az adóstárs. A jelzáloggal terhelz lakásból már jó pár éve kiköltöztünk,így azt szétrombolták,lakhatatlanná tették.A hitelt nem fizetés miatt felmondták,behajtóhoz illetve végrehajtóhoz került. Van az élettársam nevén egy autó aminek én vagyok az üzembentartója. Most kaptunk egy végrehajtási jegyzőkönyvet miszerint az autón elidegenítési tilalom van és le akarják foglalni. Ez ügyben felkerestem a behajtó céget és részletfizetési megállapodást kötöttem velük. Ők ezt jelezték a végrehajtónak ,aki ennek ellenére sem veteti le róla az elidegenítési tilalmat. Mit lehet ez ügyben tenni?hogyan tudom elérni hogy újra "tiszta" legyen az autó? Egyébként egy 250 ezer forintot érő autóról van szó,a tartozás viszont egy millió forint...
35. zebracsikó (válaszként erre: 34. - Miklósi)
2014. okt. 2. 12:08
Köszönöm a választ!
34. miklósi (válaszként erre: 33. - Zebracsikó)
2014. okt. 1. 09:54
Igen jól értelmezi:)
33. zebracsikó (válaszként erre: 26. - Miklósi)
2014. szept. 30. 21:30

Jól értelmezem: ha nincs konkrét kitagadás a végrendeletben, csak egyszerűen egy másik családtag van megjelölve, akire az illető a házát hagyja, akkor attól még az örökhagyó gyermekének jár a köteles rész?

Köszönöm a választ előre is!

32. bettianyu (válaszként erre: 31. - Miklósi)
2014. szept. 25. 11:29
Köszönöm szépen!
2014. szept. 25. 11:02
Igen! Mivel az árvaellátás és a családi pótlék nem adóköteles jövedelem és nem is neked jár. Ezekből az ellátásokból csak akkor lehet vonni bármit is, ha ezeket az ellátásokat valamiért jogtalanul vetted fel. Abban az esetben ha bankszámlára kapnád, akkor a bank szó nélkül inkasszózza az összeget, mert nem nézik sajnos, hogy milyen jogcímen van a számládon a pénz, egyszerűen továbbküldik a végrehajtónak. Mert nekik a pénz az pénzt, tök mindegy, hogy honnan jön.
30. bettianyu (válaszként erre: 29. - Miklósi)
2014. szept. 25. 10:50
kapok 20085 ft özvegyit és 93525 árvaellátást,egyösszegben 113610 ft-ot akkor csak a 20085 ből vonhat 33% ot?
29. miklósi (válaszként erre: 28. - Bettianyu)
2014. szept. 25. 10:47
Szia! Árvaellátásból és családi pótlékból csak a jogtalanul felvett ilyen ellátást lehet vonni. Özvegyi nyugdíjból pedig 33%-ot.
2014. szept. 25. 10:34
Szia! Árvaellátást,özvegyi nyugdíjat kapok és családi pótlékot,postán,tilthat belőle a végrehajtó?
27. ubi pretium (válaszként erre: 25. - Miklósi)
2014. szept. 23. 13:51
Köszönöm! Nem voltunk igazán szoros kapcsolatban,sőt...de nem bántottam őt semmilyen módon.Ezek alapján nem értem a kitagadást,de mindegy,elfogadtam.A testvéremmel soha nem pereskednék!
26. miklósi (válaszként erre: 24. - 75 Hajni)
2014. szept. 23. 09:20

Azt gondolom ha nincs mit örökölni akkor nem. De a törvény így rendelkezik:


(1) Nem tartozik a kötelesrész alapjához


a) az örökhagyó által a halálát megelőző tíz évnél régebben bárkinek juttatott ingyenes adomány értéke;


b) az olyan ingyenes adomány értéke, amelyet az örökhagyó a kötelesrészre jogosultságot létrehozó kapcsolat keletkezését megelőzően juttatott;


c) a szokásos mértéket meg nem haladó ingyenes adomány értéke;


d) a házastárs vagy az élettárs, továbbá a leszármazó részére nyújtott tartás értéke;


e) az arra rászoruló más személynek ingyenesen nyújtott tartás értéke a létfenntartáshoz szükséges mértékben.


(2) A kötelesrészre jogosultságot létrehozó kapcsolat létrejöttének időpontja házasságból származó gyermek és a házastársak által közös örökbefogadással örökbe fogadott gyermek esetén a házasságkötés időpontja, más örökbe fogadott gyermek esetén az örökbefogadás időpontja, egyébként a gyermek fogamzása.


(3) Azt az ingyenes adományt, amelynek betudását az örökhagyó elengedte, nem lehet a jogosult saját kötelesrészének alapjához hozzászámítani.

25. miklósi (válaszként erre: 23. - Ubi pretium)
2014. szept. 23. 09:12

Szia! Végrendeletben ki lehet valakit tagadni de ennek ezek az okai:

Nem jár kötelesrész annak, akit az örökhagyó végintézkedésében érvényesen kitagadott. A kitagadás akkor érvényes, ha a végintézkedés annak okát kifejezetten megjelöli.


7:78. § [Kitagadási okok]


(1) Kitagadásnak van helye, ha a kötelesrészre jogosult


a) az örökhagyó után öröklésre érdemtelen lenne;


b) az örökhagyó sérelmére bűncselekményt követett el;


c) az örökhagyó egyenesági rokonának, házastársának vagy élettársának életére tört vagy sérelmükre egyéb súlyos bűncselekményt követett el;


d) az örökhagyó irányában fennálló törvényes tartási kötelezettségét súlyosan megsértette;


e) erkölcstelen életmódot folytat;


f) – akit végrehajtandó szabadságvesztésre ítéltek – a büntetését még nem töltötte ki;


g) a tőle elvárható segítséget nem nyújtotta, amikor az örökhagyónak szüksége lett volna rá.


(2) A nagykorú leszármazót az örökhagyó a vele szemben tanúsított durva hálátlanság miatt is kitagadhatja.


(3) A szülőt az örökhagyó a sérelmére elkövetett olyan magatartás miatt is kitagadhatja, amely a szülői felügyeleti jog megszüntetésére ad alapot.


(4) Házastársát az örökhagyó házastársi kötelességét durván sértő magatartása

2014. szept. 22. 19:06
Érdeklődni szeretnék a nagymamám meg halt nem volt végrendelet mert állitólag ajándékozás címen másra hagyta az ingatlant kérdésem apai mamám volt apukám 20 éve meg halt ilyenkor jár e köteles rész . Ha jár ezt hogy tudom érvényesíteni.
23. ubi pretium (válaszként erre: 17. - Miklósi)
2014. szept. 22. 18:51
Érdekelnének ezek a szigorú szabályok,megköszönöm,ha leírod nekem! :)
22. Érdekes73 (válaszként erre: 21. - Miklósi)
2014. szept. 18. 11:21
Köszönöm:)
21. miklósi (válaszként erre: 20. - Érdekes73)
2014. szept. 18. 09:12

A Ptk. pontosan szabályozza ezeket az indokokat.

de ha gondolod akkor megírod, ha érdekel, és nem minden esetben csak a gyerek örököl, hiszen nem mindenkinek van gyermeke.

20. Érdekes73 (válaszként erre: 17. - Miklósi)
2014. szept. 17. 13:58
Gondolom csak erős indokkal( vér szerinti gyermek esetén) lehet ilyet tenni...
19. miklósi (válaszként erre: 18. - Roberto baggio)
2014. szept. 17. 13:50
Irtam üzenetet
2014. szept. 15. 17:41

Üdv!

Egy nagyon bonyolult kérdéssel fordulok önhöz.Idézést kaptam az elhunyt nagyapám, elhunyt testvérének(örökhagyó) hagyatékijára. Az idézéshez csatolva megkaptam a végrendelet másolatát is,melyben az örökhagyó ráhagyott mindent az elhunyt nagyapám feleségére.Édesapám is már 15 éve elhunyt,tehát az öröklési rendben én állok soronköv-ként.Az örökhagyónak leszármazója nincs,gyermeke soha nem született,házastársa nem volt,szülei már nem élnek.A kérdésem az lenne,hogy mivel az örökhagyó szülei az én dédszüleim voltak, és már rajtam kívül nem él más rokona,sem édesapám,sem nagyapám,sem dédnagyapám,sem dédnagyanyám,akkor a végrendelet ellenére jár-e nekem köteles rész? A végrendelet még 2004-ben íródott kézzel,hitelesítve ügyvéddel nem volt.

Mihamarabb várom válaszát,előre is köszönöm.

2014. szept. 15. 10:24
A régi Polgári Törvénykönyv és jelenleg az új méginkább lehetővé teszi, hogy végrendeletben valakit az örökségből ki lehessen tagadni. Ennek szigorú szabályai vannak, ha kiváncsi vagy akkor leírom részletesen. Akkor a köteles rész sem jár.
16. ubi pretium (válaszként erre: 15. - Flóra76)
2014. szept. 13. 21:53
Köszönöm válaszod!Sajnos anyuval erről nem lehet beszélni,idegileg még mindig kivan apu halála miatt :(
15. Flóra76 (válaszként erre: 14. - Ubi pretium)
2014. szept. 12. 22:42
A jelenlegi törvények szerint köteles rész mindenképp van.Végrendelet esetén is.
2014. szept. 12. 22:08
Arról tud valaki valamit,hogy a köteles rész az mindig jár?Vagy ha volt végrendelet,akkor abból is ki lehet zárni valakit?Mi ilyenkor a teendő?
13. miklósi (válaszként erre: 12. - Beneliv)
2014. aug. 19. 11:35
Ha a pénzt otthon tartotta a papa akkor igen, egyéb esetben, ha bankban tartotta nem nagyon, mert a sogornő sem fér hozzá a bankban tartott pénzhez, hacsak a papa meg nem adja a PIN kódját a bankkártyához, meg nem ad meghatalmazást hogy a bankszámlájához hozzáférjen.
12. beneliv (válaszként erre: 1. - Miklósi)
2014. jún. 17. 23:24

Kedves segítő szándékú!

Arra lennénk kiváncsi, hogy apósom (aki már özvegy volt) elhalálozása után a lánya elhallgathatja/letagadhatja e az öröklendő vagyont (pénz formájú elsősorban) a férjem elől. Kizárólagosan a sógornő rendelkezik lakás kulccsal, információval, stb. Köszönettel

11. Anya11 (válaszként erre: 10. - Miklósi)
2014. febr. 25. 10:44
Köszönöm válaszát!
2014. febr. 25. 09:28
Az MBVK honlapján olyan ingatlanok vételét kínálja a végrehajtói kamara, amelyek a tulajdonos fizetésképtelensége miatt árverésre kerülnek. Jellemzően ez közüzemi tartozásból eredő, vagy lakáshitellel kapcsolatos tartozások. Az ingatlanok általában lakottak, tehát a tulajdonos mivel nincs más ingatlana benne lakik. Kérdés, hogy az ingatlan milyen állapotban van, kívül belül. Az ingatlan árverezési értékét a végrehajtó állapítja meg, beköltözhető értéket és lakott értékett is megállapít. Amennyiben egy ingatlanra licitálni szeretne, akkor általában a megállapított becsérték 65%-áért el lehet vinni.
9. Anya11 (válaszként erre: 1. - Miklósi)
2014. febr. 24. 14:54

Üdv.! MBVK-n való ingatlan,ingóság vételt javasolja,vagy csak tehermentest és beköltözhetőt? Mik lehetnek a buktatók? Ha nincs vevő egy kitett ingatlanra már sokadjára,ajánlhatok kevesebbet érte?

Köszönöm!

2014. jan. 28. 13:44
Köszönöm szépen a segítséget!
7. miklósi (válaszként erre: 5. - PassionGirl23)
2014. jan. 28. 10:15
Mindenképpen jelezzék a gyámhatóság felé, hogy milyen körülményeket észleltek a fogyatékkal élő személy tekintetében. Ezután a gyámhatóság megindítja a vizsgálatot, hogy az állítások igazak-e. Következő lépésben az illetékes bíróság kirendeli az új gyámot, esetleg Önöket.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook