Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakberendező vagyok. Szívesen válaszolok bármilyen, a témával kapcsolatos kérdésre fórum

Lakberendező vagyok. Szívesen válaszolok bármilyen, a témával kapcsolatos kérdésre (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
457. Kyller (válaszként erre: 456. - Renibaba25)
2010. márc. 17. 11:07
Szia, szerintem Kokusz feladta. Nem valaszol tobbet sajnos. Nekem is nagy szuksegem lett volna tanacsra, de mar majdnem ket honapja nincs valasz.
456. renibaba25 (válaszként erre: 1. - Kókusz)
2010. márc. 16. 21:09

Kókusz, nagyon megörültem amikor felfedeztelek a fórumon

heteken belül új lakásba költözünk, és már napok óta azon gondolkodom, hogy milyen bútorzatot (főleg színek szempontjából) válasszunk.

legfőképpen a konyha előszoba és a nappali bútorzata foglalkoztat

a konyhában piros a padlócsempe, és a falon fehér csempe van piros virággal... az lenne a kérdésem, hogy serinted, milyen színű fal illet szekrény illene a piroshoz?

ugyanakkor a szobákban fekete bambuszpadló van ahhoz milyen falszin illetve szekrény illene ( itt gondolkodunk valami zöl szinben (fal, szőnyek esetében), olyanban mint amilyen az OTP bank szinei)


ja igen a fürdőszoba is piros, és a nyilászárók is sötétek


előre is kösz a segitséget,

vannak képeim is ha azok alapján jobban tudnál véleményt mondani priviben átküldeném

455. Kyller
2010. febr. 2. 16:10

Szia,


Az elozo lakoktol naddal bevont gardrobajtokat orokoltem. Arra gondoltam, hogy olcsobb, hogyha ezeket hasznalom fel, mintha uj ajtokat vennek.

Milyen otleteid vannak ezzel kapcsolatban? A naplomban vannak fent kepek es egy kis eszmefuttatas is erre vonatkozoan :)

Elore is nagyon koszonom a segitseget!

2010. jan. 31. 11:26

Kedves Kókusz!

A munkahelyemen sajnos szalagfüggönyt szereltek fel, de az az iroda, ahol dolgozom észak-nyugati fekvésű, ezért nem használjuk. Most van egy elég kopott csupasz ablakunk, mellette egy 15 cm-es falba olvadó színű függőleges csíkkal :(

Rendes függönyt persze már nem rakhatunk fel, de talán nem lenne túl borzasztó egy vitrázsfüggöny. Az iroda nem az a hiper-modern, inkább hagyományos bútorok vannak, nappali hangulatú. Mi a véleményed, nagyon furcsán nézne ki?

453. gabcsi8080 (válaszként erre: 452. - Totek63)
2009. dec. 14. 18:25
Kókusznak szántam és hidd el Ő érteni fogja!!!!!!!!
452. totek63 (válaszként erre: 451. - Gabcsi8080)
2009. dec. 14. 18:23
Hu de vicces!!!
2009. dec. 14. 07:42

Szia Kókusz!!!!!! :DDDDD


Van egy citromsárga és egy narancssárga falunk. :)

A fényképésznél milyen színű hátteret válasszunk, hogy harmónia legyen ne pedig üvöltő ellentét a kép háttere és a fal színe között???


Válaszodat előre is köszi: egy szentimentális hormonmérgezéses pocakos nőszemély!

Pusziiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!! :DDDDDDDDDDDDDDDDD

450. totek63
2009. dec. 13. 20:11
Sziasztok!! Rozsda szinü zsenélia ülőgarniturához jól fog menni a világos szinü butor ,barack szinü drapéria ,de milyen legyen a szőnyeg?
449. Kókusz (válaszként erre: 448. - 501f2aeb5b)
2009. nov. 26. 23:51

Szia!

A bordó függöny nem rossz ötlet, de ha rózsaszínes a fal mellette, akkor nem biztos hogy jól mutatnak egymás mellett. De ezt te döntsd el, hiszen azt írod, te látod a bézsben a rózsaszínt.

A színek arányaival kapcsolatban csak annyit, hogyha egy kontraszros színt választasz, abból mindig csak kevés kell, hogy legyen. Semleges színekből bármennyit, de az erős, meghatározó színekkel csak óvatosan bánjunk, főleg, ha nem túl nagy alapterületről van szó. Az asztalra való terítő viszont pont jó egy kis kontrasztos színhez. A bézs abszolút semleges és a barackvirág sem túl erős szín. El tudok képzelni egy barna-narancs kombinációt, vagy ha nem idegenkedsz tőle esetleg valamilyen lila árnyalatot: ibolyaszínt vagy padlizsánt.

Kérlek küldjél képet a házról, nagyon kíváncsi vagyok az eredményre!

2009. okt. 31. 14:04

Szia Kókusz! Többször beszéltünk már itt, levélben is. Végre elkészült a ház:)))))))))))))VÉGRE!

Nem minden olyan lett, mint beszéltünk, többek közt, mert a fürdőbe és az egyik szobába más árnyalatot festettek fel, ráadásul a homlokzat színét is meg akarták változtatni, amivel az egész ház teljessen más jellegű lett volna, de sikerült kiharcolni, hogy a mienkét hagyják békén, szóval gondolhatod.... Majd ha minden a helyére került küldök képeket. Viszont még vannak apróságok amiben újra a segítségedet kérném. Az egyik a hálószoba textilezése, bézs színű lett a fal, de sajna az a bézs amibe rózsaszínt is kevertek, nem feltűnő, de én látom benne... a bútor dió,krém dekorral matt króm foganyttyúkkal. Arra gondoltam, hogy ezeket a semleges színeket feldobnám egy kis bordóval, de kicsit tartók tőle, hogy a bordó függöny "ki akarna ugrani a helyéről" szerinted? A másik tényleg apróság, az étkező asztalra szeretnék olyan terítéket, mint amit a katalógusokban látni, ami tökéletes harmóniában van, amerikai konyhás nappaliban van az asztal, járólap bész, falak erős barackvirág, napfényben már-már narancsszínű, bútorok dió, az asztal üveglapos, bész textilbőr székkel, az arányokban vagyok elveszett, illetve, hogy milyen színnel kombináljak, függöny sincs még eldöntve, kéket semmiképp sem szeretnék... előre is köszi a segítséget!

447. Kókusz (válaszként erre: 446. - Kerena)
2009. okt. 26. 21:15

Szia!

Ha Szombathelyen laksz, akkor meg nem is vállaltam volna el, hogy őszinte legyek :)

De örülök, hogy már találtál valakit, sok sikert hozzá!

Ildi

446. kerena (válaszként erre: 445. - Kókusz)
2009. okt. 26. 09:45

Szia Ildi!


Köszönöm válaszod, közben én is kutakodtam a neten és találtam Szombathelyen egy kezdő lakberendezőt (mert szombathelyi vagyok). Ma jön megnézni a lakást.


Köszönöm mégegyszer!

Kerena

445. Kókusz (válaszként erre: 443. - Kerena)
2009. okt. 25. 22:22

Szia Kerena!

A lakberendezők díjszabása többféleképpen számítható, mindenki egyénileg dönti el, hogy melyiket használja. Létezik a ráfordított munkaóra alapján történő számítás. Van, aki a lakás alapméretét és az átalakítás mértékét veszi figyelembe. És van olyan is, aki a beépített anyagok/bútorok ára alapján számít fel százalékos költséget. De lehet akár ezek kombinációja is, a felújítás különböző munkafolyamataihoz igazodva. Részletes leírást a Lakberendezők Országos Szzövetsége honlapján olvashatsz: www.lakberendezok.hu/losz-informaciok/hogyan-lehetek-lakberendezo .

Ez persze nem szentírás, mindenki saját elbírálása szerint szabja a tarifáit. Egy befutott, ismert lakberendező nyilván nagyságrendekkel többet kér, mint egy kezdő lakberendező, mint amilyen én is vagyok. Ezért érdemes árajánlatot kérni és az ember az egyéni specialitásokat figyelembe véve alakítja ki azt. Ha ezek után szeretnél tőlem egy árajánlatot, akkor kérlek írj egy levelet az e-mail címemre és írd meg, hogy pontosan miről is lenne szó.

Köszi

Ildi

444. Kókusz (válaszként erre: 442. - Krix-Krax)
2009. okt. 25. 22:02

Kedves Krix-Krax!

Nagyon sokszor nehéz dolog tanácsot adnom írásban egy olyan "kézzelfogható" dologról, mint a lakberendezés, pláne úgy hogy soha nem is láttam, miről van szó. Színek tekintetében még csak-csak elmegy a dolog, nagy általánosságban, alapigazságokat figyelembe véve javasolok, de sokszor elmondtam/leírtam már itt, hogy rengeteg függ egy-egy árnyalattól is: az egyik zöld jól mutat a kék mellet, de egy másik árnyalatra már nem biztos, hogy igaz a dolog. Tehát azokat a színeket, amiket javasolok, egyénre kell igazítani, a környezettől és a saját stílusunktól függően.

De hogy milyen mintás legyen a függönyanyag, az már tényleg egy olyan dolog, amihez mindenképpen szükséges a személyes kontaktus. Ráadásul ez egy olyan dolog, mint az első látásra szerelem: ha meglát az ember valami szuper anyagot, ami színben és mintában (meg árban) is tetszetős, akkor veszi meg. A motívumokat nem szerencsés előre meghatározni, mert biztos, hogy nem talál az ember olyat, amilyet szeretne. Tudom, mert voltam már így :)

Így remélem nem haragszol meg érte, de csak színekben adnék tanácsot és meghagynám a dolog izgalmát, hogy találsz-e neked tetsző és színekben, mintában harmonizáló anyagot.

A dió eleve rozsdabarna, nyilván ezért is gondoltál rá, de én nem hiszem, hogy feltétlen ugyanolyannak kellene lenni a sötétítőnek, mint a konyhabútornak. Én inkább valami színesebbet mondanék, hogy kicsit elüssön a bútor színétől. A zöld tökéletes választás lenne, az sem baj, ha sötétebb színű, de ha félsz ettől, akkor válassz valamilyen világosabb árnyalatot. És szerintem a konyhaablakra is ugyanolyan kerüljön, ha már egy légtérben van az étkezővel. Hogy mintás legyen-e, azért függ attól is, hogy maga a függöny mintás-e. Ha igen, akkor a sötétítő inkább ne legyen az, esetleg ha az aprómintás, akkor passzolna hozzá egy csíkos sötétítő. De ez most megint olyan nehéz így látatlanban :)

A másik dilemmád, a vitrázsfüggöny dolog is könnyen megoldható: legyen egy készlet ebből is, meg abból is, így váltogathatod őket és nem fogod olyan könnyen megunni :) A vitrázs variációnál meg a sötétítőfüggöny maradhat a "saját" rúdján, így talán valamennyire eltakarja, hogy a függöny rúdja üres.

Remélem, azért valamennyire segítettem!

Szia

Ildi

443. kerena
2009. okt. 14. 10:01

Sziasztok!


Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy egy 55 nm-es lakást szeretnénk felújítani, ami ugyan be van rendezve, csak mikor beköltöltünk úgy voltunk vele, hogy legyen ágy aztán lesz valahogy. Időközben vettünk sok kiegészítőket, hogy ha felújítjuk ezek már megvannak. Szóval most szeretnénk felújítani. 1 szoba és 2 félszoba van, amiből az egyik étkező és egy nagyon pici konyha. Kb mennyibe kerül egy lakberendezővel összhangba hozni a lakást. Tudom, hogy az ár az megegyezés alapja de mégis mennyire számítson az ember? (mert nekünk nem mindegy, hogy 50.000 vagy 1.000.000 Ft) Csak most írtam valamit, mert nem tudom, hogy mennyiért dolgoznak a lakberendezők!

Segítségeteket előre is köszönöm.

2009. okt. 13. 22:20

Szia!

Örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra, s bízom benne nekem is tudsz segíteni.

Júniusban kezdtünk el egy konyhafelújítást a padlófűtéstől a konyhabútor beépítésig.Eddig minden szépen haladt, s lassan a legutolsó feladat áll előttem: a függöny megválasztása.Ennek anyagához, színéhez, mintájához szeretnék segítséget kérni.

A konyha, s egyben étkező is sárga/mint a madártej/, az elkészült konyhabútor klasszikusan modern- diófából. Nem túl sötét, de az L alak miatt két falrészt betakar. A másik oldalon is megjelenik a hosszú falrész megtöréseként, dekorációként a diófa polcos dekoráció /itt áll az ebédlőasztal/. A szabadon maradó falrészen van az utcára néző ablak. Eddig sötétítő függönyt használtam. Elképzelésem először az volt, hogy vitrázsfüggönyt is tehetnék, de akkor a sötétítő rúdja szabadon maradna. Sötétítő függönyre mindenképp szükségem van.A másik gondom a színek kérdése. A madártej sárga, dió színhez nekem a rozsdabarna, zöld harmonizál, de félek ,hogy sötét lesz.Neked mi a véleményed, milyen szín illene ebbe a közegbe?

Mintás, egyszínű ez is dilemmám.Mivel komoly elegáns a konyha a sötétítő anyagát is hasonlóra vegyem?

Elbizonytalanodtam-szívesen veszem javaslatodat. Hálásan köszönöm.

441. Kókusz (válaszként erre: 439. - 9bbaa658f2)
2009. okt. 12. 22:25

Szia!

Kérlek írj az e-mail címemre egy levelet. Írd meg benne a szoba összes méretét (falhossz, ajtó-ablak szélesség), illetve a berendezési tárgyak méretét is.

És kérek hozzá tőled is és mindenkitől, aki hozzám fordul tanácsért türelmet, mert mostanában gyakorlatilag semmi időm sincs. Így biztos, hogy nem egy héten belül fogok válaszolni. Előre is köszi!

440. Kókusz (válaszként erre: 438. - Cservenák Vali)
2009. okt. 12. 22:12

Szia Vali!

A barna elég semleges, sok szín illik hozzá. A zölddel együtt már kicsit szűkül a harmonizáló színek köre, de még így is van miből válogatni. Például a narancssárga-sárga falak, ezek ráadásul az emésztésre is kedvező hatást gyakorolnak.

Krémszínű falak, illetve egy-két bordó kiegészítő is jól mutatna az étkeződben. Bár függ a meglévő zöld szín árnyalatától, de egy világosabb máylvaszín is passzol a sötétítődhöz. Szóba jöhet még a capuccino is és a zöld különböző árnyalatai jelenjenek meg a világostól a sötétig a kiegészítőkön (asztalterítő, szalvéta, gyertya, kaspó esetleg szőnyeg).

Ez csak pár lehetőség, de ennél konkrétabbat nehéz úgy mondani, hogy nem látom, milyenek a meglévő színek. Remélem, azért kicsit tudtam segíteni a választásban.

2009. okt. 1. 09:50
Én szeretnék valami jó ötletet a szobánk átrendezéséhez ami egyben nappali és háló is.
438. Cservenák Vali (válaszként erre: 437. - Kókusz)
2009. szept. 28. 08:31
Csak barna szin van jelen szalagparketta van az étketőmben.fehér függöny és zöld sötitétő szönyeg nincs asztalterítő barna,az étkezőm barna az üléshuzat barna az étkező 5x5 délkeleti fekvésű.Egybe van a konyha az előszoba meg az étkező nincs elválasztva és minden barna. Köszönöm elöre is a segítségedet.
437. Kókusz (válaszként erre: 436. - Cservenák Vali)
2009. szept. 27. 23:13

Szia Vali!

Ez nagyon kevés támpontnak, jó lenne tudni még hogy milyen egyéb színek vannak jelen a textileken(függöny, szőnyeg, üléshuzat vagy párna, asztalterítő), milyen a padló: járólap, parketta stb. Milyen fekvésű az étkező, milyen nagyságú? Sok mindentől függ, de egyenlőre ennyi elég lesz :)

2009. szept. 20. 14:03
Szia! Steretném megkérdezni tőled,hogy az étkezőmben barna butorok vannak és,hogy milyen szinű legyen a plafon meg a fal,mert jövöre szeretnék festetni. Köszönettel
435. Judita79 (válaszként erre: 434. - Kókusz)
2009. aug. 13. 08:29
:DD hát kapkodtam el, tényleg, de csak mert nem találtam meg a festéket! :DDD
434. Kókusz (válaszként erre: 433. - Judita79)
2009. aug. 12. 23:11
Nem kapkottad el :DDD Vissza kellett olvasnom, mert már nem emlékeztem, mi volt a kérdés. De nem hiszem, hogy én sokat segítettem a válaszommal, te magad találtad meg a megoldást!
2009. aug. 10. 08:35

Sziasztok! Szia Kókusz!


megalkottam a feszített vászon képet! :DD Hát nem vagyok egy festőművész, de egész jó lett :D (kép naplóban) végülis, a br.co-ban találtam gyerek festéket, amire csak annyi volt írva, vízbázisú, és azzal festettem!:D Remélem nem pattog majd le, bár szerintem nem,mert eléggé hasonlít az akrilhoz! szerintem jó kis festék! :D

Csak azért írtam le, mert kérted hogy írjam le a végreredményt! :DD bele telt ugyan pár hónapba, mire megtaláltam a festéket, de jobb későn mint soha! :DDD


köszi a segítséget! J

432. o.andi (válaszként erre: 431. - Kókusz)
2009. jún. 16. 07:53

Igen...tényleg kár:-(

köszi a köszöntést!!

431. Kókusz (válaszként erre: 430. - O.andi)
2009. jún. 15. 22:15

Szia Andi! Először is látom, hogy ma van a szülinapod, úgyhogy boldog szülinapot neked!

Szóval ezt a függönyt és szőnyeget vetted? Jó az ágyterítő is, jó szőrös :)

Kár, hogy nem adják vissza a színeket a képek!

430. o.andi
2009. jún. 15. 17:26
naplóba tettem.....
429. funny.suzie (válaszként erre: 427. - Kókusz)
2009. jún. 12. 23:15

Szia!

köszi a tippeket! :)

azt hiszem, akkor majd akkor, ha az egészet ki tudom cserélni... :)

428. Kókusz (válaszként erre: 426. - O.andi)
2009. jún. 11. 22:46
Hová tetted fel a képeket? Nem látom az adatlapodon!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook