Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Különös módon népszerűsítették a szoptatást. Mi a véleményetek erről, mert én kiakadtam rajta? fórum

Különös módon népszerűsítették a szoptatást. Mi a véleményetek erről, mert én kiakadtam rajta? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
668. 9678a02221 (válaszként erre: 666. - Cippora)
2012. aug. 1. 12:26

A kampany celja a szoptatas az anyatej fontossaga.Tobbezer no szoptatta a gyerkocet,valoszinu ujszulott kortol az X evesig.Az hogy a magyar mediaban pont ez a foto jelent meg az egy jo nagy baki:(

Itt nem arrol szol a tortenet,hogy akik nem szoptatnak,azok a felhivastol majd meggondoljak magukat.Azokrol az anyukakrol szol,akik a szoptatas mellett voksolnak,es kimernek allni az elveik mellett..Ha mar csak 1 nem szoptato anyuka meggondolja magat,jot tettek..

667. Szerénke83 (válaszként erre: 663. - 9678a02221)
2012. aug. 1. 12:23
Aki eddig sem akart szoptatni, mert féltette a mellét az ettől a reklámtól nem fog, sőt még inkább nem akarja.
666. Cippora (válaszként erre: 663. - 9678a02221)
2012. aug. 1. 12:19

Lássuk be,hogy nem ez a kampány célja.Ha az lenne,amit te írsz,azoknak a nőknek akik a mellüket féltve,vagy bármilyen más okból nem akarnak szoptatni,azoknak olyan kampányfotót kellene mutatni,ahol egy csecsemőt szoptatnak,bár még azzal sem érnének túl sokat szerintem...Szerinted azok a nők ettől a kampánytól majd fognak akarni???De most őszintén...szerintem ezt te sem gondolod komolyan...


Számomra ez a fotó a hosszú évekig tartó szoptatást népszerűsíti,népszerűsítené,csak pont rossz módon csinálja.Sőt tudod mit?Szerintem ezt nem is kellene kampányolni!Aki akarja úgyis csinálja,aki meg nem,az nem.

2012. aug. 1. 12:10
sőt még vakok is születésükkor mindkét faj, ugyanis zárt szemhéjjal születnek, ami olyan két hetes korban nyílik ki :)
664. jozsi.38 (válaszként erre: 660. - Gavrilo1)
2012. aug. 1. 12:04
a francokat születik foggal. fog nélkül születnek és egy hónapos koruk után bújnak ki az első fogaik.
663. 9678a02221 (válaszként erre: 662. - Margó1965)
2012. aug. 1. 12:03
Ez a foto KAMPANY celjabol keszult,az olyan holgyek reszere akik feltik a melluket,vagy odzkodnak a szoptatastol.Sokan osszekeveritek a szezont a fazonnal:)Ezek a kampanyok nem azoknak az anyukaknak szolnak,akik valamilyen oknal fogva nem tudnak szoptatni,hanem azoknak akik NEM IS AKARNAK,es tapszerezik a kicsiket.Az ilyen celu kampany az anyatej fontossagara hivja fol a figyelmet.Nem ertem mi van ezen sokkolo:(A mediaban latott mellektol nem kapsz sokkot,csak ha gyerek is tartozik hozza?
2012. aug. 1. 11:59

A fotót csak most néztem meg.Azért ez így sok(k).

A másik véglet.

2012. aug. 1. 11:55
Húsz évvel ezelőtt meg sem fordult a fejemben, hogy nyilvános helyen szoptassak. Annyira nem volt elfogadott. Meg tudtam oldani, mert nem volt más választásom, de én semmi botrányosat nem látok abban, ha valaki diszkréten megszoptatja a babáját egy parkban a padon vagy akár egy étterem.
660. Gavrilo1 (válaszként erre: 658. - Jozsi.38)
2012. aug. 1. 11:51
A kutya, macsak foggal születik. Sokáig szoptatnak a saját élettartamukhoz viszonyítva.
2012. aug. 1. 11:49

Nem kell.........de lehet.....

Lehet, hogy lassú felfogású vagyok, de nem értem, hogy miért zavar ez másokat?

MAGÁNÜGY.

658. jozsi.38 (válaszként erre: 657. - Csgybzs)
2012. aug. 1. 11:46
ez engem is érdekelne. ha a kutya, macska elválasztja a kölykét amint kibújnak az első fogacskák és tudnak enni, akkor nekünk embereknek, miért kellene a tartós fogazat megjelenéséig szoptatni?
657. csgybzs (válaszként erre: 655. - Egypt)
2012. aug. 1. 11:26
Miért? Mármint nem miért nem érv (nem csatázunk, beszélgetünk), hanem miért kéne addig?
2012. aug. 1. 10:48
Az eszkimók 5-6 éves korig szoptatnak. Nekem furcsa, szokatlan, de ott teljesen természetes.
655. egypt (válaszként erre: 653. - Csgybzs)
2012. aug. 1. 10:42
Na hát ez azért így nem igaz. És ha már a biológiát nézzük, aszerint pont hogy 6-7 év lenne a szoptatási idő. Erről olvastam egy cikket nemrég. Szóval ez nem érv, sőt...
654. 0a84e34983 (válaszként erre: 652. - Szerénke83)
2012. aug. 1. 09:36
Igen egyet értünk.Nekem ne akarják itt megmagyarázni,hogy muszáj volt az utcán szoptatni.Nekem soha nem kellett,mert meg akartam oldani.
653. csgybzs (válaszként erre: 650. - Egypt)
2012. aug. 1. 09:32

Szerintem meg pont hogy a mai napig nincs időpont amire azt mondják, hogy kell vagy nem kell. Mert tényleg minden gyerek és minden anya és kettőjük kapcsolata más..

Az összefüggés max annyi, hogy nem minden tápszeres gyerek lesz allergiás és minden anyatejes kicsattanó... egyébként meg kinek meddig jó.

Meg ami még mérvadó lehet, az az egyszerű biológia. Az emlőből való táplálás azt a célt szolgálja, hogy a gyerek ne haljon éhen amíg nem tud saját maga enni.

652. Szerénke83 (válaszként erre: 612. - 0a84e34983)
2012. aug. 1. 09:23
Hasonlóan gondolkodunk, hasonlan meg tudtuk oldani az életünket anélkül, hogy az után kellett volna szoptatnunk.
651. Gavrilo1 (válaszként erre: 650. - Egypt)
2012. aug. 1. 09:17

Én is így gondolom

A tápszerek előtt is születtek gyerekek Ha a mamának nem volt teje ott volt a szomszéd asszony, testvér, szoptatós dajka stb. Volt hogy valaki még 2 -3 másik gyereket is megszoptatott. Nem a tehéntej volt az első amihez nyúltak. És akár 3-4 éves korukig szoptak, teljesen normális volt. A legegyszerűbb, legtisztább megoldás.

650. egypt (válaszként erre: 649. - Csgybzs)
2012. aug. 1. 09:07
Én csak azt nem értem, miért akarjuk megmondani, meddig "kell" szoptatni is mikortól nem. Nekem is fura, mikor egy 4-5 éves még nem vált le az anyjáról, de nincs semmiféle bizonyított káros hatása, akkor meg ha otthon csinálják csak, kinek mi köze hozzá? Az meg kimondottan idegesít, mikor azt mondják, egy év fölött már nem kell szoptatni. Miért nem? Melyik lenne jobb a gyerekemnek helyette, a táp vagy a tehéntej? Ugyan mi baja lesz tőle, ha 2 éves koráig még anyatejet kap ezek helyett?
649. csgybzs (válaszként erre: 647. - Egypt)
2012. aug. 1. 09:03

Ja, hát persze, nem is azt mondtam, hogy nem. Bár a pacalpörkölt, stb is egyéni példa.. :)

Nyilvánvalóan az a legjobb mód, szerintem a legtöbb nő úgy is csinálja..ahogy itt olvasom nagyon sok nő bőven a "muszáj" 6 hónapon túl szoptat..

2012. aug. 1. 09:01
De szeritem azok is csak azért vannak hogy a sok"hülye" felfogja ,nem jó még a "sör" a kicsi gyereknek,adjál neki inkább tápszert ha nincs tejed!
647. egypt (válaszként erre: 644. - Csgybzs)
2012. aug. 1. 09:00
Egyéni példákat ki lehet ragadni, de sosem ez számít, hanem a nagy átlag, és anyatej+normális hozzátáplálás mellett kevesebb az esélye az allergiák kialakulásának, ez tény. Ami nem azt jelenti, hogy mindenki allergiás lesz, aki tápszert esetleg tehéntejet kapott, illetve túl korán kezdték hozzátáplálni. De nagy átlagban igaz.
646. jollymama (válaszként erre: 645. - Egypt)
2012. aug. 1. 08:59
Lehet hogy akkor csak nem figyeltem?? A gyógyszertárban ott láttam ,de ott mit nem reklámoznak?
645. egypt (válaszként erre: 643. - Jollymama)
2012. aug. 1. 08:57
Nehogy már... Újságokban, orvosnál, védőnőnél szórólapokon... Tele van vele minden.
644. csgybzs (válaszként erre: 637. - Egypt)
2012. aug. 1. 08:54

Nálam úgy volt, hogy anyukám hatalmas "tejcsárdája" (még tejtestvérem is volt) három hónap alatt kiapadt, egyik napról a másikra. Én meg baromi éhes voltam. És a tápszert, meg a pépeket nem szerettem, szóval elég hamar azt ettem amit ők. Semmire nem vagyok allergiás, még csak náthás sem voltam évek óta.... a vérnyomásom alacsony, de azt örököltem.

Nem hiszem, hogy bármire rá lehetne húzni ezt a szoptatás-nem szoptatás dolgot, az allergia szerintem az élelmiszerek rossz minőségében keresednő. Régen a kertben leszedtek agy sárgadinnye nagyságú körtét, vagy almát, vagy bármit, most már csak génkezelt, színezett gyümölcsök jutnak azoknak, akik nem tudják maguknak megtermelni. És így van ez minden mással is... sajnos.

643. jollymama (válaszként erre: 642. - Gavrilo1)
2012. aug. 1. 08:51
én még sosem láttam tápszer reklámot!
642. Gavrilo1 (válaszként erre: 640. - Jollymama)
2012. aug. 1. 08:48
Szerintem reklámozzák eleget a tápszert is. Minden mama alapból bevásárol cumisüveget, üvegmelegítőt, már recepttel megy haza a kórházból. (bár nálunk még cumisüveg se volt, nem vettem szándékosan)
641. egypt (válaszként erre: 640. - Jollymama)
2012. aug. 1. 08:45
Ez így rendben van, teljesen egyetértek vele, de te nagyon nem ezt írtad előzőleg.
2012. aug. 1. 08:43
A tápszerbe olyan vitaminok is kerülnek ami nincs az anyatejben ,ugyanakkor az anyatej tartalmazhat olyan anyagokat ,mérgeket amik egyáltalán nem használnak a babának. Mindíg is aszoptatás mellett voksoltam ha van rá mód és lehetőség ,de nem minden áron! 3 fiam van ,sajnos sokáig nem tudtam őket szoptatni ,de amíg igen azt szívvel lélekkel és bömböltem mikor elapadt a tejem. Aztán nevelőszülő lettem két újszülött került hozzám ,sajnáltam őket hogy nem adatott nekik meg ez a természetes táplálás. De csodák csodájára az egyik gyerkőcnél ,érkezése után 5 nappal megindult atejelválasztásom,és 4 hónapig szopizott a kicsi.Boldog voltam hogy megadhattam neki. Úgyhogy nekem senki ne forgassa ki a szavaimat hogy én nem támogatom a szoptatást,csak azt mondom ha nincs rá mód akkor sem jelent hátrányt a tápszer,ezt ugyanúgy kéne reklámozni hogy ne essenek kétségbe aszoptatni nem tudó anyák és ne akarjanak öngyilkosak lenni már az anyság elején ,mert azt hiszik nem alkalmasak.
2012. aug. 1. 08:42
Én vállalom, hogy még 2-2,5 évesen is szopott némelyik gyerekem. És igen nem azért mert enni akartak, hanem mert kellett nekik a bújás, anya közelsége. De 8-12 hónapig (gyerekenként változott) csak szoptak, még vizet sem ittak. És egyik se volt és most sem beteges. Lányom még nem szedett antibiotikumot pedig már 4 éves lesz. A nagy számok törvénye alapján kellene lenni betegesebbnek is közöttük, annyira nem vagyunk genetikailag tökéletesek, hogy arra foghassuk... :-))
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook