Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Koraterhes aggodalmak fórum

Koraterhes aggodalmak (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
220. marish (válaszként erre: 218. - Ágiii8)
2023. aug. 7. 08:20
hany mg-os a kup?
219. Ágio8405 (válaszként erre: 216. - Ágiii8)
2023. aug. 6. 11:15
Sajnos az első trimeszterben végig.
218. Ágiii8 (válaszként erre: 217. - Falevel85)
2023. aug. 6. 10:17
Nekem kúpot írtak, esténként egyet. Nem tudom, enélkül hogy lennék, mert előtte is viszonylag hamar felfigyeltem a szagérzékenységre, émelygésre, de most már úgy elfajult, h. a napi teendőimet nem tudom elvégezni, dolgozni sem fogok hétfőn.
217. Falevel85 (válaszként erre: 216. - Ágiii8)
2023. aug. 6. 09:29
Az első trimeszterben végig kell szedni a progit, utána szepen leepiteni. Ha napi 2 kapszulát szedsz, akkor utána pár napig csak 1et, aztán esetleg 2 naponta aztán elhagyod. Én így csináltam a fiammal. Azt hiszem, h a 14.hetig szedtem kb, utána meg így lassan elhagytam.
216. Ágiii8 (válaszként erre: 215. - Ágio8405)
2023. aug. 6. 08:51

Reméljük.

Akkor ez a szagérzékenység általános lehet, ahogy írják.


Most jutottam oda, hogy elolvastam, mit okozhat a progeszteron pótlás. Csak a neten, mert mikor rápillantottam a papírra, olyan dolgon akadt meg a szemem, hogy kihajítottam. (Hajlamos vagyok agyalni a mellékhatásokon, jobb, ha nem is tudom előre) Nagyon sokaknál felerősödik a hányinger, fáradtság, hányás és felerősödnek a bélrendszerei panaszok is, akár székrekedés, akár ritkábban hasmenés is lehet. De az agyat is letompítja (- mondjuk ezt nem vettem észre, aztán nehogy olyan legyek, mint az idősek, akik húszszor megkérdezik ugyanazt egymás után, gondolom ők sem veszik észre magukon...)

Felkelni sincs kedvem, olyan pocsékul vagyok.


Vajon meddig kell ez a kezelés...?

215. Ágio8405 (válaszként erre: 213. - Ágiii8)
2023. aug. 5. 20:20
Hamarosan ez talán enyhülni fog. Nekem nagyon enyhén volt jelen az elején amikor még nem is tudtam hogy babás vagyok. Kb6 hetes lehettem amikor közöltem a férjemmel hogy a tusfürdője szaga és az ő szaga furcsa ahogy keveredik🤣 De csak röhögött rajta hogy mi van?... Aztán utána nem is foglalkoztunk vele, meg aztán nem is éreztem csak 1-2 napig tartott ez.
214. Ágiii8 (válaszként erre: 211. - Falevel85)
2023. aug. 5. 19:46
Velem is előfordul... Kitartás!
213. Ágiii8 (válaszként erre: 212. - Ágio8405)
2023. aug. 5. 19:45

Szerencsés vagy, ha elkerült a rosszullét!


Most találtam valamit, ami igaz, csak egy kis időre csak, de enyhít az émelygésen. A nagyon erős mentolos cukor, ma olvastam valahol, szerencsére találtam pár szemet, így teszteltem is és tényleg jó! Alig várom, hogy holnap kinyisson a bolt! Szeretnék már aktívabb lenni, a cél meg az lenne, hogy visszamerészkedjek a konyhába!


És a szaglásom érdekes még! Mosogatógépből kiveszem a tiszta poharat és engedek bele vizet. Esküszöm érzem a szagán az ételmaradék szagát, pedig a gép jó, a tabletta is és eddig sosem vettem észre. Sétáltunk estefelé az utcában egy kicsit és éreztem a házak között a lakás szagokat a nyitott ablakokon, pedig az úton mentünk, nem a járdán. Megcsapott szinte minden ház előtt valami kellemtelen szag. Nekem ez még egy nagyon furcsa tünet.

212. Ágio8405 (válaszként erre: 209. - Ágiii8)
2023. aug. 5. 19:17
Kitartás. Rossz lehet. Ez vajon min multik hogy egyiknek még csak émelygés sincs, nem hogy hányás. Más meg végig hàny 9 hónapot 🤷‍♀️ Nekem egy kósza hányingerem sem volt….
2023. aug. 5. 17:28
Engem ez a legszomj készít ki de nagyon. Ezt nagyon nehezen viselem
2023. aug. 5. 17:27

Mi elmentunk ma bevasarolni, akkor éreztem kis emelygest. És itthon kellett szaladnom a wcre, mert jött a róka. De én utána megkonnyebbultem. Én olyan rosszul nem vagyok még.

Érdekes, mert a fiammal ilyenkor még nem hánytam, hanem kb 10 napra, mint ahogy most tartok.

Meg a fiammal nem bírtam a magnéziumot, most bírom egyenlőre.

209. Ágiii8 (válaszként erre: 207. - Falevel85)
2023. aug. 5. 16:21

Neked jobb utána?

Nekem sajnos nem. Teljesen mindegy, hogy ki jön valami, vagy sem, ugyanúgy émelygek. És nem csak reggel, egész nap, még éjjel is, ha ráébredek. Nem tudok bemenni a konyhába sem, de a boltba sem vásárolni. Nagyjából semmit sem tudok csinálni, egész nap rosszul vagyok. Már csomó praktikát meghallgattam, elolvastam, de egyelőre semmi sem használ, sem a sós, sem a gyömbér...

208. marish (válaszként erre: 207. - Falevel85)
2023. aug. 5. 15:01
Na, akkor teljes uzemben a tunetek! 😀 Vmi kivaltotta, vagy spontan? Jol vagy amugy?
2023. aug. 5. 13:44
Nálam megvolt ma az első hanyas.
206. Falevel85 (válaszként erre: 205. - Marish)
2023. aug. 4. 15:32
Igen jo, en a kisfiammal a 11.héten mentem niftire, és a 12.-en lett eredmény, pont aznap, amikor volt a korházba is a 12.heti uh.
205. marish (válaszként erre: 204. - Ágiii8)
2023. aug. 4. 15:24
Ugy van, ha a terhesseg kezdetet nezzuk, akkor leszek 12+3 hetes.. de ha az utolso embryo merest vesszuk figyelembe, ami tokre le van maradva (doki az alapjan idozitette), akkor 11+0. Itt asszem standard, h 11. es 13. het vege kozott csinaljak, ugyh mindket datumot nezve jo vagyok.
204. Ágiii8 (válaszként erre: 202. - Marish)
2023. aug. 4. 15:07
Akkor már a 12 hét környékén jársz 17-én?
203. Ágiii8 (válaszként erre: 202. - Marish)
2023. aug. 4. 15:06
A panoramaról sok jót hallottam, elvileg picit korábban is végezhető, mint a többi vérvételes teszt. Prenáról nem sokat tudok, hasonlóak amúgy.
202. marish (válaszként erre: 201. - Ágiii8)
2023. aug. 4. 12:22

Ja na ez lesz amugy nekem 17-en - a kromoszoma vizsgalat, ilyen kombinalt modszerrel h ultrahang + vervetel.

Mi a kulonbseg amugy a panorama es prena kozott? Nem ismerem ezeket

201. Ágiii8 (válaszként erre: 200. - Marish)
2023. aug. 4. 11:48

Megértem teljesen!

Már nincs olyan messze a 17. Engem is csak 3 hét múlva hívtak vissza. Amiből már leketyegett pár nap, de még bőven van hátra. Ezek nehéz hetek... Nekem még a 12. héten is lesz egy komolyabb mérföldkő, mert 35 felett javasolják nálunk egy (legalább) nem invazív magzati kromoszóma vizsgálatot. Az orvos, akihez járok Prenával szerződött, én pedig Panorámát szeretnék, úgyhogy még nem tudom, hogy lesz.

200. marish (válaszként erre: 197. - Ágiii8)
2023. aug. 4. 10:37

Kepzeld, lemondtam!

Mult heten nagyon ideges lettem penteken, mert minden tunetem eltunt, olyan voltam mint terhesseg elott, ekkor foglaltam az idopontot. Aztan rogton masnapra nagyon sok olyan tunet jott, ami nem volt, vagy ha volt, erosebben jott elo (pl minden reggel hanyingerrel indul a napom, es tobbszor elojon napkozben).

Es gondolkoztam egy picit az idoponton, h ugymond erdekel, hogy fejlodik persze.. de mi van ha meg mindig nem teljesen annyit no, amennyi a nagy konyvben meg van irva, es picit kesobb fogja behozni a lemaradast? (van ilyenre is sok pelda) Akkor ez a vizsgalat csak megint idegesse tesz, es ezen fogok stresszelni. Most jo a kedvem, pozitiv vagyok, terhesnek erzem magam stb, ugy dontottem hogy inkabb ebben az allapotban maradok, es aug 17-en ugyis jon majd a genetikai teszt, addig kibirom (ha meg nem, foglalok masik idopontot :) )


Igen, a szedules nekem is sokat volt progi mellett.

199. Ágiii8 (válaszként erre: 194. - Ágio8405)
2023. aug. 4. 10:31
Igen, rossz belegondolni, hogy ha csak későbbre kapok időpontot, vagy ha az a vérzés jobban megindul... Mivel már bővel elhagytam a 35-öt ezért sem értem, 40 felé még inkább felírják, mert csak kezdenek kimerülni a petefészkek...
198. Ágiii8 (válaszként erre: 195. - Marish)
2023. aug. 4. 10:29
Én is kifulladok! Még egy kis hajolgatástól is. Ami vicces, mert szintén mozgékony életet éltem.
197. Ágiii8 (válaszként erre: 196. - Marish)
2023. aug. 4. 10:28

Köszönöm! Folsavat szedtem eddig és nagyon odafigyeltem az étkezésre, hogy minden nap vigyek be sok vitamint és ásványi anyagot. De ma már rendeltem célzottan terhesvitamint, mert úgy látom, a táplálkozás kevés lesz. És azért is, amit írt Ági, hogy "szédelegek" én is, azt hittem vitamin hiánya, de akkor írhatom ezt is a progi számlájára...


Voltál uh-n a héten? Mi újság? Minden rendben, ugye?

196. marish (válaszként erre: 192. - Ágiii8)
2023. aug. 4. 09:59

Aha ez a hasfajdalom siman lehet a progitol/terhessegtol.

Nagyon lelassul az emesztes, en mindennap megiszok egy pohar vizzel egy evokanalnyi chia magot 15-30 perc aztatas utan - preferalom a gyogyszerrel szemben, mert ugyanolyan hatasos, viszont tele van szuper vitaminokkal es asvanyi anyagokkal, omega3-mal stb, ami jo a babanak is - probald ki ha erdekel!

195. marish
2023. aug. 4. 09:53

En is ugye progeszteronon vagyok (de elkezdhettem vegre csokkenteni az adagot tegnap ota!).

Amugy egy ido utan sokkal jobb minden, de az elejen nagyon faradt voltam, szinte kimerult minden delutanra.

Es nekem is nagyon erdekes legszomjam van, viszonylag fitt vagyok, terhesseg elott rendszeresen edzettem, most meg 1 emelet utan ugy kapkodom a levegot, kell 1 perc mire magamhoz terek :)

194. Ágio8405 (válaszként erre: 192. - Ágiii8)
2023. aug. 4. 09:21
Na az szuper. Akkor csak ez lehetett a gond. Szerencse hogy nem lett gond hogy nem kaptál rögtön. A rosszullét normális. Sokan nagyon szédülnek tőle.barátnőm azt mondta végig olyan volt tőle mint amikor kicsit becsip az ember. Kába, fáradt volt tőle. Ahogy abba hagyta el múlt minden ilyen tünete.
193. Falevel85 (válaszként erre: 192. - Ágiii8)
2023. aug. 4. 08:57

A proginak elég sok mellekhatasa van, én is szenvedek tőle. Én is szédülök, nagyon álmos vagyok egész nap. Nekem az émelygés most kezdődik. És nagyon durva legszomjam van.

A progi felerositi a terhessegi tüneteket. Meddig kell szedned és mekkora mennyiseget?

192. Ágiii8 (válaszként erre: 190. - Ágio8405)
2023. aug. 4. 08:46

Mintha elvágták volna.

Kúpot kapok, orvos szerint ez a leghatásosabb.

Viszont nagyon sokat fáj azóta a hasam. Nem a méhem, hanem bélrendszer, nagyon kellemtelen. Progeszteronnak vajon lehet ilyen hatása?

Az émelygés olyan erős, hogy csak szédelgek egész nap, még éjjel is arra ébredek, hogy hányingerem van. Egy ebéd már visszajött, de jobb is volt utána. Az a rossz, hogy nem hányok, ahhoz még kéne egy kicsi, de olyan hányás előtti állapotban vagyok és nincs szünet, egész nap tart.

191. Ágiii8 (válaszként erre: 187. - Lovelybaby1987)
2023. aug. 4. 08:42
Gratulálok! Problémamentes terhességnél ideális a 7 hetes kor az első uh-hoz.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook