Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Koraterhes aggodalmak fórum

Koraterhes aggodalmak (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
250. Falevel85 (válaszként erre: 249. - Marish)
2023. aug. 8. 21:04

Jajj istenem. Nagyon sajnálom. 😢

Sajnos nekem is volt egy vetelesem. Tudom mit érzel. 😢

De gondolom műtét is lesz, még ha meg is indulna magától.

Remélem a dokid azért mondott pár biztató szót, h a következő megmarad. Ne adjátok fel!

249. marish
2023. aug. 8. 20:37
Csajok, hat sajnos en ma mar rossz hirt kaptam :( mar nem elt a baba a mai vizsgalaton. Holnap bemegyek valszeg a korhazba megbeszelni, hogy mi legyen a kovetkezo lepes (mutet v termeszetes uton kivarom)
248. marish (válaszként erre: 247. - Ágiii8)
2023. aug. 8. 12:06

Koszi!! Igen, en is nagyon remelem.


Igen, amikor van vmi gond, vagy hat akar gond nelkul, ez az altalanos elso trimeszteri aggodalom van, nehez kivarni ezeket az idopontokat. Mentalisan 2.5 hetet birtam, de elertem egy hatart.


Ugyhogy teljesen aterzem, hogy ez a 3 het az nagyon soknak tunik, nehez kibirni. Igen, sejtettem hogy ott kevesebben vannak a dokik, nehezebb idopontot kapni, amikor irtad hogy a haziorvosnak a helyettese van es nehez ugyet intezni. Sok kitartast kivanok neked is!!! Aztan csak eltelik ez a franya ido

247. Ágiii8 (válaszként erre: 244. - Marish)
2023. aug. 8. 11:52

Veled érzek! Nagyon remélem, hogy minden rendben lesz és szépen belehúzott a baba a növekedésbe!

Nem akartam írni, de én is visszamennék szívem szerint előbb, mint a "3 hetes időpont", amit az orvos kapott. A tényeken nem változtat, ha előbb megyek, viszont nagyon megnyugtató, ha tudom, minden rendben van. De nálunk kb ennyi időre lehet foglalni, még amikor véreztem, akkor is kettő hétig csak telefonálgattunk... (Olyan országrészben élek, ami enyhén szólva sincs jól ellátva orvosokkal)


Szorítok nagyon!!! 🍀🍀🍀

246. marish (válaszként erre: 245. - Falevel85)
2023. aug. 8. 10:17

Koszi!!!!

Na azt amugy nem mondtak h szedjek - sok vizet iszok, meg szedek vasat, nem tudom az segit-e?


De este rakerdezek erre a verhigito temara.

245. Falevel85 (válaszként erre: 244. - Marish)
2023. aug. 8. 10:12

Gondolok rád este. 🍀🍀🍀🍀 Nagyon remélem, h minden rendben lesz.

ne stresszel magad. Behozza magat a babu.


Verhigitot nem szedsz? H több vért kapjon a kicsi?

244. marish
2023. aug. 8. 09:56

En meg kepzeljetek csajok, ma hirtelen a semmibol teljesen elkeseredtem, eddig tokpozitiv voltam a problemak ellenere, de ma vmi megakadt. Ugyh foglaltam estere egy ultrahang vizsgalatot! (amugy csak kov het vege fele lenne a kovetkezo) Szurkoljatok, nagyon remelem, hogy minden oke lesz, dehat ki tudja.

Vannak most tuneteim, pl hanyinger (bar nagyon gyenge, de gyakori), puffadas, stb de az is igaz h progeszteronon vagyok mar nehany honapja, lehet amiatt is talan.

243. Ágiii8 (válaszként erre: 242. - Marish)
2023. aug. 8. 09:29

Nem, dehogy!

Csak a táblázatok között is mennyi eltérés van, van olyan, ami szerint az enyém is le van maradva, mert már 4 mm-esnek kellett volna lennie, van, amelyik szerint meg túlteljesít a korához képest.

242. marish (válaszként erre: 240. - Ágiii8)
2023. aug. 8. 08:58
Ja remelem nem voltam felreertheto, sztem is teljesen rendben van a merete, csak azon lepodtem meg hogy fiatalabbat irt, mint amirol en tudok ilyen meretnel, de akar amit a doki irt, akar amit en mondtam, datumban valahogy mindegy, a lenyeg h a meret jo ehhez az idoszakhoz es a szivhang is jo.
241. Falevel85 (válaszként erre: 239. - Ágiii8)
2023. aug. 8. 08:57
Mellbimbó érzékenység nekem is van. És kis émelygés.
240. Ágiii8 (válaszként erre: 237. - Falevel85)
2023. aug. 8. 08:52
Szerintem teljesen rendben van a mérete! Írják, hogy maga a beágyazódás is van akinek egy picit rövidebb, vagy picit hosszabb folyamat, de a tüsző kiszabadulása is csúszhat pár napot a középidőhöz képest és már meg is van, miért kisebb. De abban sem hiszek, hogy annyira kőbe lenne vésve ez a korai fejlődési ütem, erre is rengeteg pozitív példát lehet találni és tudok olyan esetről is a környezetemben, ahol annyira pici volt a baba, hogy az orvos vissza is hívta a kismamát, mert aggasztónak tartotta a méretet. Azóta megszületett, makk egészséges kislány.
239. Ágiii8
2023. aug. 8. 08:47

Minden táblázat másképp mutatja, nekem 0.35 volt cm-ben, ami pár nappal idősebbnek becsültek, mint naptár szerinti kora (5 hét 6 nap). Most, h. utánanéztem, találtam olyan táblázatot, ahol ennyi idősen 0.4 cm van meghatározva...


Hányinger alakul, sokkal jobban ébredtem, tegnap is jobban voltam már egy fokkal. Ami egyrészt jó, másrészt persze, hogy ezen is aggódom, mi van, ha nem jót jelent...

Új tünet: mellérzékenység, melltartót nem tudom elviselni magamon, még a zuhanyzás is kellemetlen. Gondolom, hogy normális, csak legtöbbször a terhesség legelején számolnak be róla, nekem meg a betöltött 7. héten lett teljesen hirtelen.

238. marish (válaszként erre: 237. - Falevel85)
2023. aug. 8. 08:28

Ja amugy azert kerdeztem, mert ha 0,24 cm (tehat 2.4 mm), akkor az egy 6+2-es meret a legtobb tablazat szerint, erdekes h nala ez 5+3-nak szamit, mert akkor meg nem is latszodna az embrio pl: [link]


De mindegy, a lenyeg vegulis az hogy minden rendben van es van szivhang :)))

237. Falevel85 (válaszként erre: 236. - Marish)
2023. aug. 8. 06:44
Nem tudom, sztem cm, nincs semmi a papíron. Semmi mértékegység 😅
236. marish (válaszként erre: 233. - Falevel85)
2023. aug. 7. 21:36

A CRL az 0,24 cm vagy 0,24 mm?

Illetve nagyon gratulalok a szivhanghoz!!!!

235. Ágiii8 (válaszként erre: 233. - Falevel85)
2023. aug. 7. 20:45

Nagyon jó hír!

Nekem még nem is mondták a genetikát, pedig nagyon hasonló korúak vagyunk.

Már elég sok magán nőgyógyász elvégzi a vérvételen alapuló kromoszóma vizsgálatot, attól függ, kivel szerződtek.

Orvosodat kérdezd meg, hátha.

234. Ágiii8 (válaszként erre: 232. - Lovelybaby1987)
2023. aug. 7. 20:41
Gratulálok! Nagyon jó jel!
2023. aug. 7. 19:01

Sziasztok. Most értem haza uh-rol. Ver a kicsi szíve. 🥰 úgy örülök.

Mensi szerint 6 hetes vagyok, de a baba mérete 5+3.

Mondjuk a kisfiammal ilyenkor csak petezsak volt és szikholyag.

Remélem minden rendben lesz.


Viszont genetikara majd Pécsre kell mennem, mert 38 vagyok. És már most kell az időpontot intézni.

Azt nem tudom, h ilyenkor a fizetős prena tesztet sem végzik el helyben???? Kaposvári vagyok.


Crl: 0,24

2023. aug. 7. 16:11

Sziasztok!

Ma már 5h 2 nap

A25 teszten már előbb kijött a tesztcsík mint a kontroll.

Annyira remélem, hogy minden rendben lesz.

Nem nagyon vannak tüneteim, kis hasfeszülés, neha enyhe émelygés.

Érdekes módon éjjel volt hányingerem.

Viszont rengeteget járok pisilni, ez minden terhességemnél így volt.

231. marish (válaszként erre: 230. - Ágiii8)
2023. aug. 7. 11:52
Na azt gondolom :D De legalabb tudsz rola
230. Ágiii8 (válaszként erre: 226. - Marish)
2023. aug. 7. 11:30

Reméljük alapos volt.


Nem, együttlétek most nálunk nincsenek, bár erre nem tért ki az orvos, de most az esti kúppal, az időnként kiújuló barnázással és az egész napos émelygéssel ez lenne az utolsó, ami az eszembe jutna.

229. Ágiii8 (válaszként erre: 227. - Ágio8405)
2023. aug. 7. 11:25
Az most nincs egy éve. csak a "helyettes helyettese" kb, vagyis az asszisztens hölgyekkel kell megbeszélni mindent, akik majd megbeszélik a helyettes orvossal, aki egy nap, leugrik egy órácskára valamikor, vagy nem. Egyik asszisztens hölgy anyum közeli rokona... Nem egyszerű ez sem.
228. Ágiii8 (válaszként erre: 225. - Marish)
2023. aug. 7. 11:22
Nagyon jól gondolkozol! Köszönöm, hogy megosztottad velem, sokat segített és szerintem másoknak is segíteni fog hasonló helyzetben, akik elolvassák.
227. Ágio8405 (válaszként erre: 221. - Ágiii8)
2023. aug. 7. 11:21
Háziorvos is lehet ki tudja írni, kérdezz rá ha az egyszerűbb.
226. marish (válaszként erre: 224. - Ágiii8)
2023. aug. 7. 11:20

Hematomarol: aha igen, az latszodna UH-n elvileg, nem tom lehet-e hogy nem szurta ki (tokre szamit h mennyire alapos). Jobb lett volna, ha igen, lett volna vmi konkret forras, amit latott volna.


Egyebkent nyugtatasul, lattam egy youtuber csajt, akinek brutal darabos verzese volt, meg piros is a terhessege alatt, de a baba folyamatosan szepen novekedett, most meg mar sztem lassan szulni fog. Neki pl olyat mondtak, hogy kismedencet hagyni kell pihenni, pl ne legyenek szexualis egyuttletek (es mondta is hogy amikor megis voltak, akkor ha nem verzett elotte, akkor utana elkezdodott megint neki). De neki ez a subchorionic hematomaja volt (nem tom hogy van magyarul) - viszont ha jol emlekszem neki se szurtak ki azonnal.

225. marish (válaszként erre: 224. - Ágiii8)
2023. aug. 7. 11:13

A ketelyekkel kapcsolatban: hat figyu nem konnyu, de en az egyik ultrahang utan egyszeruen eldontottem, hogy abba kell hagynom a kattogast es ugy kell hozzaallnom, mint egy "normalis" terhesseghez, mert persze sajnos lehet nem lesz jo a vege, de raerek akkor kiborulni, amikor megtortenik, addig azon fantazialni, hogy milyen rossz vege lesz napokon, heteken keresztul, egyszeruen felesleges es onkinzas.


Ugyanakkor ez nem azt jelenti hogy mindig okes vagyok, rengetegszer eluralkodik rajtam az aggodalom. Ilyenkor az segit, hogy talaltam nehany tortenetet ezen a forumon is, meg mashol, ahol hasonlo problema volt mint az enyem, es megis jo vege lett. Ezekben a pillanatokban ujraolvasom ezeket a sztorikat, es ezek tokre megnyugtatnak.


Szerintem ez a tanacs a dokitol "ne eld bele magad", amit amugy sokan mondanak, az egy rossz tanacs, mert pszichologiailag ilyen nem letezik. Vagy terhes vagy, vagy nem. Ilyen nincs h terhes vagy, de nem eled bele magad, mert az agyad nem tudja felig terhesnek kepzelni magat, es azt gondolni h a kis embrio az nem letezik vagy csak kicsit letezik.


En tenyleg csak egyszeruen atallitottam az agyamat arra, hogy ugy lassam a terhessegemet, hogy minden rendben lesz vegul.


Ha nem lesz vegul rendben, akkor majd amikor megtortenik, akkor majd szarul leszek, de attol nem leszek kevesbe szarul, hogyha "nem elem bele magam" elotte hetekig, a vege ugyanugy brutal megrazo lesz... csak igy legalabb jol telnek a heteim most, es nem folyamatosan szarul. (vagy hat... megszakitasokkal jol :) )

224. Ágiii8 (válaszként erre: 223. - Marish)
2023. aug. 7. 10:33

A hematóma látszódott volna az uh-n?

Nem mondott semmit. Reménykedtem, hogy talán egy pici méhszájseb vérezhet (olvastam, hogy a korai terhesség ilyesmi problémákat is felerősíthet.), vagy gondoltam én is a hematómára. De nem mondott semmi ilyesmit, uh tökéletes, méhszáj szép, csak annyit mondott, progeszteron hiánytól vérezhetek. Nem akartam külön kérdezgetni, csak mondta volna, ha feltételez mást is.


Protokolból is milyen sok progeszteront adnak, akkor gondolom, nem lehet ennyire rosszul lenni tőle. Valószínű a kettő összeadódik, előtte is kezdődött a hányinger, azt mondják 7. 8. hét körül a legerősebb (bár biztos van, akinek meg később volt a csúcson).


Figyelgetem magam, aztán a héten úgyis beszélek az orvossal, mert fel kell írjon még egy dobozzal, különben nem lesz elég a 9. hétig. Megkezdett 9. hét előtt egy nappal vár vissza.


Hogy vagy? Van valami bevált módszered, hogy a kételyeket hogy tudd elűzni a mindennapokban? Engem, annak ellenére, hogy nem talált kézzel fogható problémát a vizsgálatok során, annyira nem biztatott az orvos, gondolom a barnázás és az életkorom miatt, úgy állt hozzá, hogy ez a 3 hét sorsdöntő lehet, még ne éljem bele magam. Ezt a kételyt nehéz kezelni, főleg, hogy többet pihenek, többet vagyok/leszek tétlen az állapotom miatt, így kattoghat az agyam az eshetőségeken.

223. marish (válaszként erre: 221. - Ágiii8)
2023. aug. 7. 10:11
Amugy a barnazasra nem mondott a doki vmit h honnan jon? Lehet van hematoma, azt gondolom nem emlitette v nem latszodott az UH-n?
222. marish (válaszként erre: 221. - Ágiii8)
2023. aug. 7. 10:01

en ugy kaptam amugy a kupot h 200 mg-os es akkor azt kell tobbszor hasznalni per nap. Mondjuk nekem rengeteget kellet, 4*200-at per nap, mostmar "csak" 3*200-at es lassan csokkentem le ujra het vege fele 2 per napra - alig varom h ne kelljen hasznalnom. Nekem amugy a 9+0-tol kellett elkezdenem a csokkentenest, es hetente leveszunk 1-et.


Hat valszeg neked amugyis erosek a tuneteid, es arra vmennyit a progi raerosit.

Mert nekem anno amikor volt kemiai terhessegem, akkor is rogton progeszteronnal indultam es akkor is 800 mg per nap, de nekem konkretan 0 tunetem volt, meg egy kis puffadas se volt. Most viszont rendes terhessegnel sok tunetem van.

221. Ágiii8 (válaszként erre: 220. - Marish)
2023. aug. 7. 08:47

400mg-os.

Viszont nem tudom szétválasztani a tüneteket, hogy ez a rosszullét a várandósságot amúgy is kísérné nálam, vagy a progeszteron pótlás mellékhatása, vagy utóbbi felerősíti az előbbit.... ?


Most eléggé elkeseredtem. Este megint elkezdtem barnázgatni, nagyon minimálisan, de észlelhetően. Holnap töltöm a 7. hetet... Nagyon lassan telik az idő. Ja és most számoltam, még 8 napra elegendő progeszteronom van, orvosomhoz viszont 14 nap múlva kell visszamennem. Úgyhogy telefonálhatok.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook