Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Koraterhes aggodalmak fórum

Koraterhes aggodalmak (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
310. Ágiii8 (válaszként erre: 309. - Ágio8405)
2023. aug. 16. 09:16
Köszi, hogy írtad, pont olvastam róla tegnap. Akár lehetne is, mert nagyon érzékeny vagyok és a felhelyezéskor is már minden bajom van, de pont olyan a barnázás, enyhe pecsételő vérzés, mint abban a két hétben, mikor még nem kaptam progeszteront. Bár még ettől még éppen nem lehetetlen, hogy ez az oka. Bár így lenne.
2023. aug. 16. 07:28
Nem lehet hogy neked is csak felmarja a hüvely falát a progi? Vagy te szájon át szeded? Sok lombikost paráztat be a hüvelyen keresztül használt progi ezzel.
308. Ágiii8 (válaszként erre: 307. - Marish)
2023. aug. 15. 21:43

Köszönöm szépen!

Sajnos nem vagyon teljesen optimista, próbálok minden eshetőségre felkészülni lélekben.

Lehet a kórházba jól befektetnének, ami lehetne akár megnyugtató is, de így, hogy egész nap kínoz a hányinger az öklendezésig, csomó étel látványa is kiakaszt és a legfurább dolgokat kívánom csak enni, ami naponta változik, nem is tudom, mi lenne velem ott. Itthon már van segítségem, amiért nagyon hálás vagyok és meg tudtam oldani pl., hogy reggel mindentől undorodtam, de megkívántama sárgadinnyét, megkaptam, ami azért ha csak 20 percre is, de segít a közérzetemen. Ami vicces, a friss kenyér, zsömle, kifli látványától, illatától is öklendezem, nyilván a kórházban senki sem készítene nekem sós főtt krumplit vacsorára. Ha nagyon erős görcseim lennének, vagy erősen véreznék, vagy már a második trimeszterben lennék, akkor muszáj lenne bemenni, de így, hogy méhenkívüli kizárva, talán nem teszem ki magam nagy veszélyeknek, a magzatért pedig megteszek mindent (pihenés, progi, magnézium, vitaminok). (De senki se tegyen így, csak azért, mert én így teszek, mert nem biztos, hogy helyesen gondolom, nehogy valakinek ezért baja legyen!)


Jól vagy?

307. marish (válaszként erre: 303. - Ágiii8)
2023. aug. 15. 21:17

Na akkor jovo heten lesz uj hir! Ja amugy vegulis igazad van, sokat nen tudnak mondani, es foleg ha tokbonyolult bejutni, akkor tenyleg jobban jarsz a pihenessel!


Kitartast kivanok es h hetfon csak szuper hirek lesznek!

306. Ágiii8 (válaszként erre: 305. - Falevel85)
2023. aug. 15. 17:51
Köszönöm. Már a hányással küszködöm. Barnázás azóta is halvány, de bőséges.
2023. aug. 15. 17:16

Remélem minden oké odabenn.

Csak ez az első trimeszter teljen mar el, utána már nincs ekkora rizikó.

304. Ágiii8 (válaszként erre: 302. - Ágio8405)
2023. aug. 15. 16:10
esténként 400mg cyclogest, szerencsére sikerült beszerezni, folyamatosan használom.
303. Ágiii8
2023. aug. 15. 16:08

Köszönöm.

Először nagyon megijedtem és hozzá kell tennem, ami kicsit kínos információ, hogy erőlködés után jelent meg az egy csepp vér (progeszteron nagyon felborította az emésztésemet, egyik héten szorulás, másik héten hasmenés..)

Ezután kaptam frászt és elkezdtem bepakolni pár dolgot, lezuhanyoztam, rendbe tettem magam. Aztán kicsit megnyugodva elkezdtem olvasgatni (természetesen a vérzés megszűnt, nem úgy olvasgattam, hogy közben volt még). Ha bemegyek, annál több nem történhet, hogy emelnek a progeszteron adagomon, a babát nem tudják belém ragasztani, ha mennie kell, menni fog. Ha bementem volna délelőtt, úgyis beültetnek a rendelőbe, aztán gondolom át az ultrahangra, jobban járok, ha itthon pihenek nyugiban. (nem követendő példa, saját felelősségre döntöttem így, nehogy valakit befolyásoljak!!!) Ezt tettem, azóta minimális barnázás van, alig látszik a tisztasági betéten. Közben eszembe jutott, hogy ilyen egy nagyobb csepp vér volt már, szintén hasonló helyzetben néhány hete, írtam is, akkor is megijedtem, de akkor még nem kaptam progeszteront.

Most várok... Görcs nincs, viszont enyhe feszüléseket érzek az alhasamban. Főleg oldalt, ott kifejezetten, petefészek alatt, kicsit az oldalam felé. De menstruációs görcsök nincsenek. Közben az elviselhetetlen hányinger...

Hétfőre van időpontom.

302. Ágio8405 (válaszként erre: 300. - Ágiii8)
2023. aug. 15. 15:48
Drukkolok hogy minden rendben legyen. Írj majd mi volt. A progi pótlás még megy vagy elfogyott már?
301. Falevel85 (válaszként erre: 300. - Ágiii8)
2023. aug. 15. 09:47
Hívj egy mentőt, vigyenek korhazba, ne gondolkozz
300. Ágiii8
2023. aug. 15. 09:14

élénkpirosra váltott a vérzés, nem sok, egy nagy csepp...

Nincs sok lehetőségem, muszáj lesz kórházba mennem, hogy megnézzen valaki.

Kérdés hova...

299. Ágiii8
2023. aug. 15. 09:01

Most fekszem, amit nagyon nem szeretek...

Barnázgattam még éjjel is, szóval eléggé lehangolt vagyok.

Az egésznapos rosszullétek mellé most pont ez hiányzik.

Nem vagyok biztos benne, hogy ez a baba megmarad.

298. Ágiii8 (válaszként erre: 296. - Marish)
2023. aug. 15. 08:55

Nagyon szerencsés lelki alkat vagy! A pozitív hozzáállásod biztos, hogy segítségedre lesz.

Ezután reméljük, jön hamar az egészséges baba!

297. Falevel85 (válaszként erre: 296. - Marish)
2023. aug. 15. 08:45
Örülök, h pozitív vagy. Így van, ez lezajlik és utána jön már az egészséges picur. Mert most már a tested is tudja mi a dolga.
296. marish (válaszként erre: 292. - Falevel85)
2023. aug. 14. 20:21

na pont egy 2-3 oraja elkezdett a foltozas, nem faj meg semmi, de orulok h vegre beindult.


lelkileg kepzeljetek egeszen jol vagyok, arra fokuszalok h ezen tulleszek most es nemsokara remelhetoleg majd lesz igazi siker!!!

295. marish (válaszként erre: 293. - Ágiii8)
2023. aug. 14. 20:19
szerencsere sikerult, csak nem jo h ez ilyen stresszes mrg bonyolult! kitartast kivanok!!!
294. Ágiii8 (válaszként erre: 291. - Marish)
2023. aug. 14. 18:41

Igen, Pest megyében, ahol előzőleg is vettem és ahol a magánorvosom is rendel. A mi megyénkben csak megrendelni lehet, 5 forgalmasabb gyógyszertárat hívtam, de nem volt készleten egyikben sem.


Ilyen-olyan magánorvos, mintha valami útszéli sarlatán lenne... Abban a kórházban meg persze a legjobb orvosok. Komolyan, azért is félek a vetéléstől, hogy nehogy odakerüljek...


Jól vagy?

293. Ágiii8
2023. aug. 14. 18:39

Köszönöm, sikerült, bár kellett hozzá utazni!

És elkezdtem barnázni, ahogy szoktam néhány naponként... Nem vészes, de elveszi az ember kedvét, vagyis bizalmát abban, hogy minden rendben lesz.

292. Falevel85 (válaszként erre: 291. - Marish)
2023. aug. 14. 18:31
Hogy vagy? Meg nem indult be a vérzés?
291. marish (válaszként erre: 289. - Ágiii8)
2023. aug. 14. 17:35

Hu basszus :(( esku ez annyira bosszanto!!! “ilyen-olyan maganorvos”…. olyan jo h ilyen segitokeszek es kedvesek. Nem eleg h az ember aggodik, de ennyi tamogatast se kap es meg ezen kell extran stresszelnie.


A veget nem ertettem viszont: akkor Pest megyeben valahol meg tudod most venni?

290. Falevel85 (válaszként erre: 289. - Ágiii8)
2023. aug. 14. 17:35

Hát ez döbbenet...

Akkor végül sikerült kiváltani? Lesz progid mara?

289. Ágiii8
2023. aug. 14. 14:10

Az asszisztens hölgyet nem értem el ma és nem tdudtam, felkerült-e a gyógyszer a felhőbe, mert azt hittem, mikor ma felírják, küld egy sms-t, hogy mehetünk érte a gyógyszertárba. Mára már nincs progeszteronom...

Ezért felhívtam azt a kórházat, ahová tartozunk, a nőgyógy. osztályt és egy viszonylag kedves női hangnak (nővér Lehetett) elrebegtem a problémámat. Hogy végső esetben bemehetek-e a leletemmel és felírják-e a gyógyszert, mert a progeszteron tartja bennem a magzatot, így is vérezgetek egy picit néha. Válasz: az ügyeletes orvos nem fogja "ilyen-olyan magánorvos" írta gyógyszert felírni nekem!!! Kicsit meglepődtem... Ja, majd ha elvetélek a progeszteronhiánytól, akkor ellát, de hogy ezt megelőzzük, a gyógyszert nem írja fel, akkor sem, ha itt a pecsétes, aláírt lelet a kezemben, ahol látszik, felírta az orvosom.

Háziorvos amúgy ezt nem írhatja fel, megkérdeztem a gyógyszertárat telefonon.

Közben kiderült, fenn a felhőben a gyógyszer és az is, hogy a megyében nincs készleten, úgyhogy irány Pest megye! Ezzel nagyjából ki is lehet találni, melyik megyében élek, hol szárnyal ennyire az egészségügy...

288. Ágiii8 (válaszként erre: 285. - Ágio8405)
2023. aug. 12. 10:33
Privátban szívesen megírom.
287. Ágiii8 (válaszként erre: 286. - Falevel85)
2023. aug. 12. 10:32

Köszönöm!

Az nálunk úgy megy, mivel nincs háziorvos, jön egy helyettes valamikor, általában nagy késésekkel. Közben legalább harmincan ülünk a szűk váróban... Amúgy is minden kihallatszik a rendelőből, de az egyik asszisztens nagyon közeli rokonom, szóval ha ott íratom, akkor az egész közösség tudni fogja az állapotomat - ha egyáltalán felírja a helyettes orvos. És az orvosom szerint ez a terhesség még teljesen bizonytalan, nekem nem esne jól még világgá kürtölni.

286. Falevel85 (válaszként erre: 284. - Ágiii8)
2023. aug. 12. 08:02
A progit a háziorvos is fel tudja írni, ha rajta van a leleteden, h progeszteron javasolt. Emiatt nem kell a nogyogyaszra várnod. Tegyél egy probat
285. Ágio8405 (válaszként erre: 284. - Ágiii8)
2023. aug. 11. 19:56
Szomorú 😞 ez melyik megye?
284. Ágiii8 (válaszként erre: 271. - Falevel85)
2023. aug. 11. 19:37

De jó, örülök, hogy szépen haladsz!


Bár besétálhatnék én is! De nálunk... Sztk alapon heti 3x van talán rendelés, de limitált, hány fő mehet és ha beteltek az időpontok, akkor ez van. Viszont az orvosok, akik rendelnek, hát... Az egyik kiabál, a másik nem áll szakma magaslatán, hogy enyhén fogalmazzak.

Ezért nincs más hátra, megyéből ki és keresni egy magánorvost. És mivel nálunk ez a helyzet, mindenki ezt teszi, így ott is teltház van. Látod, amikor kettő hétig vérezgettem folyamatosan is ki kellett várnom az időpontot, nem különösen hatotta meg az orvost a helyzetem.

Amúgy pont ma próbáltam közelebbi időpontot kérni és felíratni még progeszteront, mert hét elején kifogy. Erre az orvos szabin van... Hétfőn talán ír nekem valaki a kórházban... Hát remélem nem felejtik el!

Szóval mennék én is sűrűbben, ha lenne hová.

Ez van, ebben a megyében látjátok ennyire "szárnyal" az egészségügy!

283. Ágiii8 (válaszként erre: 275. - Ágio8405)
2023. aug. 11. 19:30
Azta, ezt sem tudtam! Nekem elvileg nincs IR-em.
282. Ágiii8 (válaszként erre: 270. - Nilem023)
2023. aug. 11. 19:20
Köszönöm szépen!
281. Ágiii8 (válaszként erre: 276. - Ágio8405)
2023. aug. 11. 19:18
az enyémre egészen biztos, hogy folsav van írva. Most nézem, Olasz gyógyszer, ezt nem tudtam.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook