Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Koraterhes aggodalmak fórum

Koraterhes aggodalmak (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
400. Ágio8405 (válaszként erre: 399. - Lovelybaby1987)
2023. szept. 2. 09:14
Szerintem teljesen természetes hogy így érzel. Aki nem él át ilyet az is rendszeresen aggódik ilyen miatt. Csak azért mert mindenki tudja, hogy gyakran és sokakkal megtörténik. Vegyél szivhang figyelőt. Én 11. Héttől màr megtaláltam. Engem megnyugtatott hogy napi egyszer ráhallgattam. Van akit stresszel mert nehezen találja a szivhangot, nekem egyszer volt hogy kellett 1-2 perc hozzá. Amúgy mindig hamar meg volt. Na meg megspórolt egy felesleges orvoshoz rohanást is 20. hét körül amikor 1-2 napig nem éreztem mozogni, de mivel megvolt a szívhang így megnyugodtam. Szerintem sok aggódást megspórol. Amikor meg már éreztem a mozgást nem kellett.
2023. szept. 2. 08:31

Eddig én is nagyon rosszul voltam, 2 hete. Ha egyszer ettem valamit, legközelebb rá sem tudok nézni. Minden kajával igy vagyok. Kicsit nehez igy 2 het után reggelit találnom 😆

Viszint pár napja elmúlik a hanyinger, van hogy visszajön van hogy semmi. És amikor nincsen hányingerem, akkor egyszerűen semmit nem erzékelek abból hogy várandós vagyok, és ez rettentő ijesztő...úgy erzem vánszorog az idő, holnap töltöm a 9 hetet, és még 10 nap a következő UH.

Annyira ranyomja a belyeget az előző elvesztése, hogy csak forgolódom ejszakánként és látom magam előtt a jelenetet, amikor várom hogy valamit mondjon az orvos, de csak hallgat és keresi hosszú perceken át az eletjeleket.

Rettegek ettől az érzestől, hogy újra át kell élnem. Azt hittem túl vagyok rajta, de lehet hogy mégsem. Vagy csak nagyon nagyon erzékeny vagyok. Részt vettem egy csaladbarát lányzó évnyitóján és elpityeredtem rajta...egy evnyitón 😆 máskor röhögni szoktam a sok béna sablon szövegen.


Bocs hogy így kiöntöm ide az erzéseimet, de senki nem tud még a varandósságról nem tudom kibeszélni, és a férjemet sem akarom.mindig ezzel traktálni, mert az ő tehetetlen szomorúsága is élenken él a fejemben, amit végignézett és átélt, amíg el nem ment a nem létező babánk.

398. Ágiii8 (válaszként erre: 397. - Falevel85)
2023. szept. 1. 17:27

Nem mondták még, csak hogy ne hagyjak ki napot.

Akkora fejfájásom van, Panadol nem használ (ma végül vettem be gy szemet, tudom, hogy ebből is csak ritkán szabad). Ettem, de szerintem viszontlátom hamarosan.

Gyógyszer lenyelés detto. (progi nekem hüvelykúp)

Elkezdtem a Hipp Natalt inni vagy kettő hete, de egyszer kihánytam, azóta borzongok tőle.

Így lesz nekem is vérkép hamarosan, alapból vérszegény szoktam lenni...

Már majd csak kibírjuk valahogy a végéig!

397. Falevel85 (válaszként erre: 395. - Ágiii8)
2023. szept. 1. 15:25

Én is folyton émelygek. Nálam most megy a 10.het. már nagyon várom, h a progit ne kelljen szedni, szörnyű.

Magnéziumot se szedek, mert nem bírom lenyelni, majd ha elhagyott a progit.


Neked mondták valamit, h az ikrek miatt meddig kell használnod a progit?

396. tmt
2023. szept. 1. 14:58
Sziasztok! Van egy doboz (8 hét) femibion2 kapszulám, amelyből három napnyi adag hiányzik. Eladnám patikai ár alatt, 12.000 ftért. 2024.02. hóig jó.
395. Ágiii8
2023. szept. 1. 13:18

Sziasztok! Azt hittem, a 10. hét betöltése után szépen enyhülnek majd a tünetek. Mindenütt ezt olvasni. Nekem most durvult be a hányás, este is hánytam, reggel is és délben is. Megérzek valami szagot, sőt, már attól is hányok, ha erős émelyégés közben eszembe jut, hogy lehet hányni fogok, na abban a percben...

Nagyon várom, hogy múljon...

394. Ágiii8 (válaszként erre: 393. - Falevel85)
2023. aug. 29. 19:17
terhesség nélkül is kaptam már vas injekciót fiatalabb koromban, szóval tudom miről beszélsz... Gyógyszeresen nekem nem szívódik úgy, ahogy kéne.
393. Falevel85 (válaszként erre: 391. - Ágiii8)
2023. aug. 29. 18:34

Pont vérszegénység. Most biztos kell majd vasat is szednem.

Plusz a feherversejt ertekem magas

392. Ágiii8 (válaszként erre: 390. - Ágio8405)
2023. aug. 29. 16:22
Amúgy lehet ezen az autón nem is lehet vészes, de extra klíma nincs benne az biztos, csak a "fapados" (Dacia). Régebbi autónkban nem bírtam, mondjuk az jó régi volt...
391. Ágiii8 (válaszként erre: 389. - Falevel85)
2023. aug. 29. 16:20

jaj, mi lett rossz?

A vérszegénységet jelző értékektől én már előre félek, de nekem csak 12. hét után/körül mondták, hogy lesz.

390. Ágio8405 (válaszként erre: 387. - Ágiii8)
2023. aug. 29. 15:48
Aldi lidl tényleg brutál, nem is az hogy fújják hanem hogy kb 15 fok van az üzletben amikor kint 35. Nem tudom ez miért jó nekik… 🤷‍♀️ Nagy ritkán ott nekem is van hogy kiszárad a szemem. Nem tudom ez min múlik, néha egy egy bevásárló központban is, máskor meg nem🤷‍♀️
2023. aug. 29. 13:23
Ma voltam vervetelen. Egyik eredmény már fenn van eeszt-n. Hat nem ez életem verkepe. 5 csillagos ertekem is van. 😒
388. Ágiii8 (válaszként erre: 385. - Napocskaszemű)
2023. aug. 29. 11:35

Köszönöm szépen!


Gratulálok!

387. Ágiii8 (válaszként erre: 384. - Ágio8405)
2023. aug. 29. 11:34

Köszönöm szépen.

Én hozzá vagyok szokva. Sehol sem használok klímát, engem kifejezetten zavar. Aldiból, Tesco-ból is menekülök kifelé (ott eléggé nyomatják). Nagyon hajlamos vagyok arcüreg és fülgyulladásra. Kiszárad tőle a szemem és bepirosodik. Hajlamos vagyok légcső, hörgő gyulladásra. Nem tudom ennek mi az oka, egyszerűen a mellkasomnak sem jó érzés, talán mert annyira vékony alkat vagyok. Orvos a fülem miatt eltiltott korábban klímától.

Az új autónkon még egyszer sem kapcsoltuk be. Lehúzzuk az ablakot módjával, huzatot elkerülve. Nem vagyunk egyformák.

386. Falevel85 (válaszként erre: 385. - Napocskaszemű)
2023. aug. 29. 10:37
De jó, nagyon örülök 😊
2023. aug. 29. 06:47

Sziasztok!


Ági, mielőbbi gyógyulást kívánok!

Falevél, kitartást a hányásos időszakra!


Jó hírrel jöttem, tegnap hallhattam a szívcső pulzálást, 7 hét elején vagyunk. Elmondtuk a nagytesónak, akit leírhatatlan öröm volt látni mennyire szívből örül! ❤️

384. Ágio8405 (válaszként erre: 383. - Ágiii8)
2023. aug. 28. 20:18
Gyors gyogyulást. Hű nem semmi hogy klíma nélkül nyomtátok. Múltkor egy ismerős vitt ki 37 fokban a repülőtérre és egy órát utaztunk klíma nélkül mert elromlott a kocsijában. Azt hittem meg pusztulok. A mai ember már nincs ehhez hozza szokva. Amikor belépünk a terminálba rögtön mondtam hogy áldom aki kitalálta a klímát. Mit nem bírsz rajta? Vagy régebbi típusú klíma? Csak mert a digit klímát kb észre sem veszed ha ésszel van beállítva, használva. Csak annyi van hogy jó a hőmérséklet. Nem fúj nem erős nem gyenge. Észrevehetetlen.
383. Ágiii8
2023. aug. 28. 19:07

Sziasztok!

Megvagyok, hazajöttünk. Kifogtuk a legdurvább hőségnapokat, a hazaút volt nagyon kemény, már rendesen rosszul voltam az autóban, klímát nem bírom, huzatot nem bírom, nem tudtam elképzelni, hogyan hűtsem magam.

Hányinger visszajött, még a nyaralás alatt is hánytam.

És lett más is... Elkaptam valamit, valami hasmenés, nem mondom, hogy a legvészesebb a világon, nem vagyok a kiszáradás határán, vagy ilyesmi, de még tart, kettő és fél napja... Nem öröm ebben az állapotban, de bízom benne, hogy a babák egészségét nem érinti, mást úgysem tehetek nagyon. Pedig nem ettem össze-vissza, abszolút elkerültük a tömeget... és mégis.


Örülök, hogy mindenki jól van!


Marish, hogy vagy? Remélem már teljesen túl vagy rajta. Írj majd, ha jól esik.

382. Falevel85 (válaszként erre: 381. - Lovelybaby1987)
2023. aug. 27. 20:39

Nálam is visszajott a hányinger, és hányás, de sugárban...

Ma iker babakat nézni voltam, így 2ig nem ettem. Csak miután hazaertem. Valószínű ez volt a baj, h leesett a vercukrom. Mert amit megettem kikivankozott.

Probalj többször keveset enni. Sztem az segít.

2023. aug. 27. 20:33

Sziasztok!


Ma vagyok 8 hetes. Kb 1 hete már durván folyamatosan hányingerem van. Egyszer hánytam, de folyamatosan durva erős hányinger gyötör. És elképesztően gyenge vagyok.

Az első 2 terhességemmel összesen nem volt tizedennyi bajom 😆

380. Falevel85 (válaszként erre: 379. - Ágio8405)
2023. aug. 25. 18:32
Nálad mi újság Ági?
379. Ágio8405 (válaszként erre: 378. - Falevel85)
2023. aug. 25. 18:29
Nyugi. Sokaknak jönnek mennek a tünetek. Örülj neki, lehet nem tart sokáig.
2023. aug. 25. 18:27

Kicsit bepanikoltam ma, mert tegnap óta nincs hányingerem. Remélem jól van a baba.

Ami van, az a székrekedés....

A progitol meg álmos vagyok, de semmi émelygés, semmi hanyinger

377. napocskaszemű (válaszként erre: 375. - Lovelybaby1987)
2023. aug. 24. 19:54

Szia!

Szívből gratulálok❣️

Szuper, hogy ver a kis szíve❣️

Nekem azt mondta a nőgyógyász, van, hogy a beágyazódás is több idő, az szintén okozhat pár nap eltérést.

376. Falevel85 (válaszként erre: 375. - Lovelybaby1987)
2023. aug. 24. 12:27

Gratulálok. A par nap miatt ne aggódj, majd behozza a baba. 12.hetre már akkora lesz amekkoranak lennie kell. Nálunk is ez volt a fiammal.

A mostani baba meg érdekes módon napra akkora mint a terhesség.

Meg itt az elején ahány gép és orvos, annyiféle mérés...

Lényeg, h ver a szíve, él, ez a fontos.

2023. aug. 24. 11:18

Sziasztok!

Ma voltam dokinál , uh alapjan minden oké, dobog a kis szíves.

Saját szamításom szerint 7+3, Uh alapján 6+4 , de 7. Hét elejet is mondtak. 7,4 mm az ülőmagasság.

Pontosan tudom.mikor fogant, remélem ez az 5-6-7 nap meretbeli lemaradás nem jelent rosszat.

Olyan jó volt hallani a szívét, el is pityeredtem.

2023. aug. 23. 15:27

Ági, kellemes kikapcsolódást kívánok! Pihenj sokat!


Falevél, átérzem amit írsz! Igaz nem gyakran vagyok rosszul, de ha igen, olyan dolgoktól kapok pillanatok alatt hányingert ami engem is meglep. Na és a szagok…vadászkutyának érzem magam.

Megható gesztus ez a bronzlevél!

Kitartást kívánok!


Ágio, akkor nálatok is volt kacifánt. ☺️

Remélem a következő kontrolon már megnyugodhatok szívhang ügyben és elkezdhetek máson aggódni. 🤪😅

2023. aug. 23. 07:23

Jó pihenest Ági. Azért remélem tudsz lazítani is.

Nálam is egész napos a hányinger szinte, de főleg delelott és délután 4 körül rossz. Már várom, h vége legyen az első trimeszternek.


Ráadásul én nem csak a kajatol vagyok rosszul, (szeretek sminkelni és ha ránézésre egy palettara elfog a hányinger 😅😆, ez nem tudom miért van. Vagy lesz itt Kaposváron az életfa esemény, ahol a Kaposváron született babaknak egy bronz levelet adnak és a nevekkel feltuzik egy fára. Mi is most megyünk a fiammal, es ennek a gondolatától is rosszul vagyok, szabályosan hányingerem van ha erre gondolok. Ráadásul pont a délelőtti rosszulletes időszakban lesz a műsor. Vagy ha ránézésre vmi számomra undi dologra, pl egy bogár, attól is rosszul vagyok, vagy ha vmi a torkom kozelebe ér, pl takaró... 😅

Nagyon érdekes jelenség.

372. Ágiii8 (válaszként erre: 368. - Napocskaszemű)
2023. aug. 22. 20:51
Ha később fogant baba akkor lehet tényleg csak egy-két nap választott el, hogy láthatóvá váljon. Drukkolok!
371. Ágio8405 (válaszként erre: 365. - Napocskaszemű)
2023. aug. 22. 20:51
Kb 6+5 napos lehetett amikor orvosnál voltam ( nekem mèret alapján volt belőve végig mert mensim kb fogantatás előtt 6 héttel volt ) pulzálás volt látható de szivhang mèg nem.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook