Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Koraterhes aggodalmak fórum

Koraterhes aggodalmak (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2023. szept. 11. 17:18
Ági, miujsag? Mi volt ma? Bébik?
429. Ágiii8 (válaszként erre: 425. - Ágio8405)
2023. szept. 8. 19:09
köszönöm!
428. Ágiii8 (válaszként erre: 426. - Falevel85)
2023. szept. 8. 19:08

Köszönöm!

Hétfő!

427. Ágiii8
2023. szept. 8. 19:08

Hétfőn lesz a 12. hetes uh. Azóta is olvasgatok, külföldi tanulmányok vannak fent, igazából ne bizonyított a magzatkárosító hatás, de ha szétterjed a vérben, akkor azért ez a kérdés kicsit nyitott lehet. Elvileg nem terjed szét leggyakrabban, emésztőrendszerben marad, onnan ürül folyamatosan. Amikor magas lázat okoz és antibiotikum kell, az már a súlyos eset. Ha az anya kiszárad, az veszélyes a magzatra legjobban. Illetve szülés körül a fertőződés veszélyes még, mert a születés közben az újszülött könnyen megfertőződik, számára ez nagyon veszélyes lehet. Remélem nem írok hülyeséget, jól értettem mindent.

Azért nem öröm kb 10 hetes várandósan ezt összeszedni - na jó, nem tudjuk már bizonyítani, hogy ez volt, viszont arra kicsi az esély, hogy ugyanabban a közösségben, ugyanakkor jelentkező hasmenést személyenként más-más kórokozó okozta.

426. Falevel85 (válaszként erre: 424. - Ágiii8)
2023. szept. 8. 16:37

Én is remélem nem lesz semmi baj.

Mikor mész a genetikara?

425. Ágio8405 (válaszként erre: 424. - Ágiii8)
2023. szept. 8. 16:29
Drukkolok hogy ne legyen semmi gond.
424. Ágiii8
2023. szept. 8. 16:12

Most rossz hírrel jövök.

Meséltem, hogy nyár végén elutaztunk pár napra, belföldre, úgy gondoltuk, hogy egy nagyon megbízható helyre, ahová évek óta jártunk és több ismerős házaspárral, családdal nyaraltunk együtt, de az egész helyen csak kis számű vendéget fogadnak eleve, így azt gondoltam, higiénia is jobban megvalósul... Azt is meséltem, hogy már ott hasmenésem lett, ami napokig tartott, majd felerősödött a hányás és nem tudom, hogy a hormonok teszik, vagy más, én a hormonokra gondoltam. Többen jöttünk haza hasmenéssel és egy baráti család rosszabbul járt akikkel együtt voltunk, ugyanazt ettük az étteremben, szóval ott valaki a fertőzőre is került. Ezt tudtam, de úgy voltam vele, jobban elkapta valami nyári bélfertőzés, ilyesmi. Viszont ma beszéltünk és kiderült biztosan, neki salmonella fertőzése volt!!! Így jó eséllyel nekem is... Mit mondjak... Rettegek, hogy a baktérium okozott valami gondot a babáknál. Elvileg erre az esély kicsi, csak abban az esetben lehet, ha szétterjedt a vérben. Én viszonylag könnyebben, egy 3-4 nap alatt túljutottam a tüneteken, lázam nem volt... Viszont attól is függ, melyik törzs lehetett... Az ismerős leletén csak Salmonella "sp" szerepel...

423. Lovelybaby1987 (válaszként erre: 421. - Ágiii8)
2023. szept. 7. 18:17
Ilyenkor kezd el a szemeremdomb mögül kidomborodni a méh, és a vékony lányokon hamar látszik, meg a többedik babasoknál, meg ikreseknél.
422. Falevel85 (válaszként erre: 421. - Ágiii8)
2023. szept. 6. 11:36

Én nap 2×200 mg. Osszesegeben annyi mint neked.

De jövő héten csökkentek 300mgra. Mert van 100 mg-os is itthon.


Ma nekem is jó napom van, ma én se hanytam. Tegnap az orromon is jött... fúj...

13.hettol meg napi 1szer veszekbe 1 szemet este, utána elhagyom teljesen.

421. Ágiii8
2023. szept. 6. 10:49

Jó, hogy mindenki megvan. 😊

11hét 1nap elvileg, a hasam olyan nagy, hogy látom, megnézik már ismerősök. Mondjuk bő pólóban lehet nem volna feltűnő, de inkább testhez simuló felsőket viseltem eddig, nincs is nagyon pólóm. Erre nem gondoltam eddig, hogy ha nem beszélek róla, még védőben sem voltam, ezzel leleplezem magam. Utóbbi 3 napban nőtt nagyot amúgy.

Tünetek, talán mintha kicsit alakulnának... nem hánytam 3 napja, de az émelygés az egész napos. Progeszteronból nekem is elegem van...


Falevél milyen dózist szedsz? Én 400mg-os kúpot, napi egyszerit.


Szívhang figyelő biztos, hogy megnyugtató lehet!

420. Falevel85 (válaszként erre: 419. - Lovelybaby1987)
2023. szept. 5. 13:01

De jó. Klasz lehet egy ilyen kis gép.


Én kíváncsi vagyok hol lehet a baba. 11.hetem dübörög éppen. Tivadart a 14.heten éreztem először.

Lehet bekepzelem, de mintha érezném a babát. Arra tippelek, h lenn bal oldalon lehet. Tivus a jobb oldalon volt anno.

Kíváncsi vagyok a jövő heti niftire, h őt érzem e , v csak halucinalok, mert előtte megnezik a babát.😆😅


És nagyon gondolkozom azon is, h jövő héttől csokkentem a progi adagot. Teljesen ki vagyok készülve tőle. Ma meg progi bevétele előtt is hanytam. Nem bírom már ezt az alando rosszulletet. Semmi energiám.

2023. szept. 5. 11:59

Sziasztok! Köszönöm én is a megértést és a nyugtató szavakat

1 hete vettem szívhangfigyelőt, amit 9 hetes kortól lehet használni.

Persze nagyon szkeptikus voltam..de én az angelsounddal is 11 hetesen simán megtaláltam azonnal még 10 eve.

Most 8+3nál próbálkoztam, semmi, de a körülmények sem voltak megfelelőek, féltem hogy a gyerekek meghallják. Ma reggel( 9+2) nyugodtan keresgéltem sokáig, es egyszer csak, igaz pár masodpercre de meg lett. A saját erem lüktetése meg volt, picit arrébb húzva rögtön erzékelhető volt a dupla olyan gyors houhouhouhouhouhou...

Olyan boldog voltam. Igaz csak kb 2-3 masodperc volt az egész, de ketszer is.elkaptam.

418. Robin00 (válaszként erre: 417. - Ágio8405)
2023. szept. 5. 09:28
Köszönöm a biztatást 😊 beszéltem a házi orvosommal reggel, szerencsére nem kell bemennem, mondta, hogy telis-tele van a rendelő mindenféle vírusos megbetegedésben szenvedő beteggel. Mondtam neki, hogy 38,2 volt a lázam, ami gyógyszer segítségével lement másfél óra alatt 37,5-re, azt mondta nem kell aggódnom, valószínű semmi komoly, viszont azzal számoljak, hogy a hasfájás még pár napig eltarthat. Probiotikum, diéta, pihenés. Remélem a kisbaba ebből semmit nem érzékel odabent 🙏🏻
417. Ágio8405 (válaszként erre: 416. - Robin00)
2023. szept. 5. 08:20
Nyugi ennyitől semmi baja nem lesz. Sokaknak kell komoly gyógyszereket szedni. Vagy akár jön egy súlyosabb betegség. Múltkor olvastam egy kismama történetét akit műteni kellett. Egészséges kisfia született. Pedig ugye altatták, gyógyszerek stb. Szóval ha ez sem okoz semmit, akkor pár szem panadol aztán tuti nem árt.
416. Robin00 (válaszként erre: 415. - Ágio8405)
2023. szept. 4. 21:14
Köszönöm szépen, megnyugtattál. Nagyon féltem a babát, pár éve volt egy missed ab-om, így mindentől annyira megijedek, hogy azzal valószínű többet is ártok…
415. Ágio8405 (válaszként erre: 414. - Robin00)
2023. szept. 4. 21:05

Nyugodtan vegyél be gyógyszer ha 38 fölé megy. Nekem anno pont 12

Hetesen volt egy valami fosós virus. (Férjemmel egyszerre jött ki rajtunk) egy vagy két alkalom hasmenés volt csak de az én lázam felment este 38,5 körülre ha jól emlékszem. Paracetamolt vettem be mert az volt sos otthon. Semmi baja nem lett a kisfiamnak. Sem a hirtelen láztól, sem a nem ajánlott gyógyszertől. Másnapra semmi bajunk nem volt. Nekem sem ment vissza a gyógyszer után. Amúgy ilyen virusnál nekem mindig utána megy fel a lázam, amikor hányás hasmenés már nincs, nem rögtön.

414. Robin00 (válaszként erre: 413. - Falevel85)
2023. szept. 4. 20:21
Köszönöm szépen. Már 38,2-re felment. Zuhannyal le tudtam vinni 37,5-re, de újra felment. Az orvos azt mondta a zuhanyt ilyenkor nem is ajánlja, azt már csak 39 fok körül. Az a vicc, hogy a gyomrom már fele annyira se fáj mint napközben, mégis most megy fel a lázam….
413. Falevel85 (válaszként erre: 412. - Robin00)
2023. szept. 4. 19:53
Igen a panadol jó, azt vegyél be nyugodtan. Nekem is volt most hasmenés az elején. Én mondjuk lázat nem mertem. Kb 1 hétig tartott. Nem tudom az okát. Remélem hamar rendbe jössz.
412. Robin00 (válaszként erre: 411. - Ágiii8)
2023. szept. 4. 19:43
Így is sokat segítettél, köszönöm. Közben sikerült beszélni egy orvos ismerőssel (igaz nem nőgyógyász) azt mondta a paracetamol mehet nyugodtan, plusz napi egy Bio Gaia, C vitamin és a hasmenés/gyomorfájas miatt diéta - főtt burgonya, rizs, pirítós. Ezt azért írom le, hátha valaki ugyanezzel küzd, mivel azt mondják most ez nagyon gyakori, de 1-2 napon belül elmúlik.
411. Ágiii8 (válaszként erre: 410. - Robin00)
2023. szept. 4. 19:00

Akkor valami nagyon megbízható internetes oldalon próbálj utánanézni, ahol orvos "válaszol".

Fb-on ha benne vagy valamilyen kismamás csoportban, hátha van közöttük végzett védőnő, esetleg ott megkérdezni, akár név nélkül...

Panadol elvileg nem árt, nekem is ezt ajánlották. Magasra nem szökhet a láz, az is biztos. Sajnálom, hogy nem tudok érdemben segíteni...

410. Robin00 (válaszként erre: 409. - Ágiii8)
2023. szept. 4. 18:42

Köszönöm szépen.

Nálunk sajnos nincs védőnő, az orvosok délután 2 után már nem veszik a telefont. Egy megoldás van, ha bemegyek az ügyeletre, ott viszont félek, hogy még több betegséget összeszedek. Az ügyeletet sem lehet hívni, olyan egy buta rendszer van itt…

409. Ágiii8 (válaszként erre: 407. - Robin00)
2023. szept. 4. 18:36

Hívd fel a védőnődet, vagy az orvosodat! Ha egyik sem elérhető a legközelebbi nőgyógyászati osztályon, telefonon, biztos tudnak tanácsot adni.

Annyit tudok, hogy Panadolt végszükség esetén vehetünk be - nekem is volt olyan fejfájásom, hogy egyszer éltem vele, bár én még csak az első trimeszterben járok, lehet a másodikban már más lázcsillapítók is lehetségesek, de mindenképp egyeztess előtte szakmabelivel.

Mielőbbi jobbulást kívánok!

408. Robin00
2023. szept. 4. 18:13
A 37,9 után egy kicsit bevizeztem a kezem és a nyakam, hagytam megszáradni és újramértem. Így már csak 37,7 (amióta babát várok a délutáni/kora esti normál testhőm 37,2 és 37,5 között ingadozik).
407. Robin00
2023. szept. 4. 17:55
Sziasztok. Elnézést, hogy idepofátlankodok, de nagyon meg vagyok ijedve. Holnap leszek 16 hetes terhes, ma gyomorfájásra, hasmenésre és hányingerre ébredtem. Hívtam a körzeti orvost, azt mondták, hogy ha holnapig nem múlik menjek be reggel. Igyak sok vizet és 38 fok feletti láznál vegyek be lázcsillapítót, de addig semmiképp sem. Egész nap méregettem a lázam, most viszont 38,1 fokot mértem, viszont a napon ülök, téliesen felöltözve, pokróccal letakarva. A lázmérés után levettem a pulcsit, azonnal újramértem és most 37,9. Vegyek be azért gyógyszert, vagy még várjak kicsit? Nem károsíthatom a babát ha akár egy percig is 38 fok feletti a láz?
406. Ágiii8 (válaszként erre: 405. - Ágio8405)
2023. szept. 3. 13:08
Még valamivel több mint egy hét.
405. Ágio8405 (válaszként erre: 404. - Ágiii8)
2023. szept. 3. 11:37
Mikor mész uh-ra? Biztos minden ok ☺️
404. Ágiii8 (válaszként erre: 403. - Ágio8405)
2023. szept. 3. 09:19

Nem is tudom pontosan mióta, de egy másfél hete kb, egyáltalán nem jelentkezik.

Viszont helyette jött ez a napokig tartó fejfájás, elmúlt másfél hétben több napon át fájt a fejem, mint sem, pedig abszolút nem vagyok fejfájós, talán csak betegségek alatt.

Nem tudom, mi lesz az uh-n. A hasam igazából csak a puffadástól látszik, amúgy nem, pedig ikreknél már nagyobbnak kéne lennie (elég vékony alkat vagyok). Úgyhogy próbálok lélekben felkészülni mindenre. Nyilván azt szeretném, hogy szépen fejlődjenek, de annyi problémám volt és furcsaságok, hogy úgy érzem, fel kell készülnöm minden eshetőségre.

403. Ágio8405 (válaszként erre: 402. - Ágiii8)
2023. szept. 2. 19:04
Barnázassal mi a helyzet most?
402. Ágiii8
2023. szept. 2. 16:32

Teljesen megértem az aggodalmat, én is ezt érzem.

Mivel az utóbbi 3 napban úgy kidőltem, hogy nem sokat kelek fel, mert már attól felfordul a gyomrom, ha felállok, de még egy köhögésnek is hányás a vége. Sokat olvasgatok tapasztalatokat. Az a helyzet, hogy szinte mindenre van példa. Olvastam olyat, hogy valaki, akinek az első trim. végén halt el a magzata elkezdte hirtelen nagyon rosszul érezni magát. Van olyan, hogy a missed ab-ig kitart az émelygés, pedig már a magzat nem is él. Olyan is van, hogy a hirtelen elmúló tünetek az égvilágon semmit sem jelentenek, a baba jól van. És természetesen olyan is, hogy jelentenek valami negatív dolgot.

Magam részéről nagyon várom, hogy jobban legyek, mert ez már elviselhetetlen. Nem gondolom azt, hogy ez az állapot bármiféle garanciát jelentene arra, hogy minden rendben a babákkal. És nekem még a Prena is ott van, amiből egy bővítettebb csomagot ajánlott az orvos a korom miatt... Szóval hiába nem éltem át vetélést, mivel ezek a babák nagyon nem jöttek első szóra, így tudom mit jelent, ha elveszítem őket, azt, hogy lassan kifutok az időből. Ráadásul nekem az orvos azt tanácsolta, inkább csak a 12, heti uh után vegyük le a Prenát, nehogy az legyen, hogy feleslegesen vettük le, fizettem ki ezt a nem kevés összeget...

401. Falevel85 (válaszként erre: 399. - Lovelybaby1987)
2023. szept. 2. 10:55

Én is megertelek. Az első babát mi is elveszitettuk. Nálam reggel, és délelőtt erős a hányinger, de ezt leszamitva én se érzek semmit.

A fiammal a 14.heten éreztem először a mozgasat kicsit. Ugyh erre várok én is, h hebe hóba érezzem majd, aztán majd beindul, a végén meg kiveri a ház falat 😁


A rossz érzések természetesek, szerintem mindenki atesik ezen.

Várom a nifty eredményét én is, h megnyugodhassak kicsit.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook