Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kolonoszkópia altatásban fórum

Kolonoszkópia altatásban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
45. Bichi (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 10. 21:10
Igaza van Sütikeenek, ezek tények, azért mert majd nem tudsz róla, attól még ez van ott :D
44. Bichi (válaszként erre: 30. - Andi6020)
2023. máj. 10. 21:06
Akkor nem kaptak túl sokat, nálunk anyámat és a férjemet is bódították, és se kép, se hang...
43. 71ddaa07fa (válaszként erre: 36. - Ancsika4)
2023. máj. 10. 20:52
Nekem a 4 liter hashajtó folyadék elfogyasztása volt a legrosszabb. Nem is tudtam meginni mindet, mert egy idő után, ha ránéztem már, nem csak alul, de felül is tisztultam. :))
42. Icuska538 (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 10. 20:42
Tudom hogy most neked ez nagy problem, de ennyire ne aggódj. Az ember nagyon sok mindenen átmegy amit nem is gondol. Az az altatás meglesz, nem egy hosszú, előtte nem különösebb vizsgálódás.Vigyáznak rád!
41. 71ddaa07fa (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 10. 20:41
Nekem ettől, mikor 2008-ban először tükröztek, sokkal durvább tüneteim voltak. Szóval nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni.
40. 71ddaa07fa (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 10. 20:35

Nagyjából igen. Én az első tükrözés után, mikor sétáltunk haza, végig mulatós dalokat énekeltem, holott nem szeretem ezt a stílust, másrészt énekelni is csak ritkán szoktam, főleg nem az úton. :))

Második alkalommal, ahol pihentettek, azt mondtam a feleségemnek, mert volt tv is a pihenő szobában, hogy maradjunk ott estére, mert lesz egy kézilabda meccs és ezen a tv-n meg szeretném nézni.

A harmadik alkalom után magam sem tudom miért, de bementem a munkahelyemre. Másnap aztán kérdeztem a főnökasszonyomat, hogy nem mondtam-e számára valami sértő vagy kétértelmű dolgot, mert ha igen elnézést, ,,be voltam lőve" és nem tudom mit beszéltem. Csak annyit mondott, hogy le voltam lassulva de semmi sértő megnyilvánulásom nem volt.

Az utolsó két alkalommal, meglepő módon otthon pihentem és semmi extrát nem műveltem. :))


Szóval igen, benne van a pakliban, hogy csinál az ember fura dolgokat de ez a bódító injekció hatása.

39. Sütikee (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 10. 20:35
Egy kolonoszkópiába nem halt bele senki!
38. Sütikee (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 10. 20:34

Te kérdeztél, ő meg leírta, hogy mi történik! Undorító vagy sem, ez van!

És már ne haragudj, de ez már csak hiszti, amit csinálsz! Más is túlélte, te is túl fogod!

37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - Ancsika4)
2023. máj. 10. 20:26
Hát, ez a leírás igazán undorítóra sikeredett. Na mindegy, annak az esélye, hogy nem rosszindulatú daganatom van (ami már a fél családomat kiirtotta) gyakorlatilag nulla. Most nem fogom az egyéb tüneteimet részletezni. Kár, hogy nem lehet törölni a topikot...m
2023. máj. 10. 20:13
Előtte napról nem írtak,adnak egy rakás hashajtót,elmondják,hogyan,és mikor szedd be!Aztán ussgyi egész napos WC,hogy tiszták legyenek a beleid!Majd adtak egy Dormicum injekciót vénába,és attól nem érzel semmit,teszed azt amit mondanak!Nem csak egy orvos végzi ezt,vannak ott vagy négyen!+ a gépíró,amiket diktál a doki,azt írja!Ez egy 10perces beavatkozás,és nem érzel semmi fájdalmat!Szólnak,hogy kész,leszállsz az asztalról,és jól kifingod magad,a beadott levegőt kiereszted!Semmi fájdalom,és idegesség,simán letelik,hogy észre sem veszed,hogy máris vége!
35. Sütikee (válaszként erre: 32. - Andi6020)
2023. máj. 10. 19:57
Egyet értek veled! Én 17 évesen estem át rajta, altatás nélkül! Simán ki lehet bírni!
2023. máj. 10. 19:51
Zárójel bezárva, még annyi kérdésem lenne Azokhoz Akik átestek a kolonoszkópiához kapcsolódó altatáson: itt is olyan altatószert adnak, hogy ébredés után olyan vagy mint aki be van lőve és össze-vissza beszélsz (nagyrészt hülyeséget)? Tele a YouTube ilyen "vicces" videókkal - én nem tartom humorosnak őket.
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Andi6020)
2023. máj. 10. 19:48
Nem nevezném hisztinek, csak "kicsit" tartok tőle, hogy ki fogja felnevelni a két kiskorú gyerekemet...
32. andi6020 (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 10. 19:22

Elhiszem, hogy ilyen érzéseid vannak, hálistennek én ezt sosem éreztem. A dokinak ez rutin. Én nem találok benne semmi megszégyenítőt. Ez csak a te fejedben van. Ami mondjuk neked pont elég.

Mondjuk összeszedhetnéd magad picit. Felnőtt ember vagy. Amit csinálsz, az kőkemény hiszti és önhergelés.

31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Andi6020)
2023. máj. 10. 18:55
Na, én nem akarok kommunikálni vele, miközben...fúj, le se írom. Mi a francért nem terjesztenek el már valami kevésbé megszégyenítő szűrési módszert (mondjuk létezik kapszula-endoszkópia de 1.irdatlanul drága, 2. nem 100% megbízható , 3. A magamfajta tünetes selejteknek "nem ajánlott")
30. andi6020 (válaszként erre: 24. - Bichi)
2023. máj. 10. 18:40
Ez amúgy nem így van. Anyósomat bódították, és anyámat is, egyik sem aludt, végig ébren voltak, kommunikáltak az orvossal.
29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Bichi)
2023. máj. 10. 17:40
Akkor inkább ne szóljon egy szót se. Mindkettőnknek jobb lesz... ha "alszom", egyébként valószínűleg végig balhéznám az egészet, ő meg idegrohamot kapna. Ezt sem akarom kockáztatni, de főleg a traumát nem.
2023. máj. 10. 17:07

(Ez kicsit offtopic, de: [link]

Az edzetlenségen sosem késő változtatni. Én is elpunnyadtam az utóbbi években, nemrég kezdtem újra konditerembe járni, már most sokkal jobban bírom a terhelést.)

27. Greeneyed (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 10. 17:01

Az még fiatal :)

Ha az EKG és a szív UH rendben volt, akkor nincs semmi gond, szvsz. Az edzetlenségen könnyű segíteni, ha zavar. Nem kell sok, csak némi otthoni torna vagy lépcsőzés, pár hét és érezni fogod a javulást.

26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Greeneyed)
2023. máj. 10. 16:54
Vészesen közeleg a negyedik x csak jobban esett úgy lerni, hogy 30+ :) Nem tudom milyen állapotban van az érrendszerem , az utóbbi 3 kardiológiai kivizsgálás (ekg, szív uh) nem talált gondot, viszont minden mozgástól hamar kifulladok. Remélem csak az edzetlenség miatt...
25. Greeneyed (válaszként erre: 24. - Bichi)
2023. máj. 10. 16:41

"Egyébként a bódításnál sem tudsz semmiről semmit, hisz hatásra "alszol", csak nem olyan mélyen, előbb ébredsz."

Ezt cáfolom, én végig ébren voltam, és mindenre emlékszem (gyomortükrözésem volt bódításban).

Mondták, hogy mindenkire másképp hat, van, aki tényleg "nem tud magáról", és van, akinél csak nyugtató hatást vált ki.

24. Bichi (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 10. 16:34
Nem ilyen tünetekre gondoltam, de mindegy is. Egyébként a bódításnál sem tudsz semmiről semmit, hisz hatásra "alszol", csak nem olyan mélyen, előbb ébredsz. Értem én azt is, hogy jó pasi neked az orvos, de könyörgöm, neki mi különbség van, hogy te alszol-e vagy sem, sőt, talán még tökös csajnak is tartana, és még szólna is hozzád pár kedves szót...
23. Greeneyed (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 10. 16:08

Kicsi az esélye, hogy gond lesz; fiatal vagy, az érrendszered még jó állapotban, nem lesz csak úgy mindenféle keringési problémád. Az egyetlen lehetséges probléma az, ha tényleg addig idegeskedsz, hogy pánikba esel. Ami a vizsgálatot illeti, nincs okod rá, hidd el. Hamar túlleszel az egészen, a kínos helyzetet meg csak addig kell kibírni, amíg felfekszel a vizsgálóasztalra és elalszol. Ez pár perc.

Hívd fel a rendelőt, tedd fel nekik ezeket a kérdéseket, ez segít megnyugodni.

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Icuska538)
2023. máj. 10. 15:53
Mondjuk eddig még nem altattak soha, csak 2 császárom volt epidurállal (ami gond nélkül tette a dolgát szerencsére, 5-10 másodperccel az injekció beadása után)
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Icuska538)
2023. máj. 10. 15:51
Aranyos vagy, de nem az altatástól félek hanem attól, hogy mi lesz ha nem vagyok altatható (magamat ismerve trauma...úgy pár évre )
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2023. máj. 10. 15:49
Ha az enyém is leesik (bár soha életemben nem ment 90 alá) inkább meg se csinálják - ha az egyetlen alternatíva az, hogy ébren legyek. Szerintem ezt jó előre közölni fogom az orvossal is, köszi, hogy megemlítetted.
19. Icuska538 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 10. 15:48
Nem csak magas vérnyomás az altatás kizáró oka. Ennyire ne félj az altatástól.
18. andi6020 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 10. 15:48
Dehogy vagyok hős. Csak sodródok az árral.
17. andi6020 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 10. 15:46
Engem bódítottak volna, de mivel állandóab leesett a szaturációm 83 körülire, a doki nem mert bódítani.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Andi6020)
2023. máj. 10. 15:46
Te egy hős vagy, én sajnos sokkal gyengébb személyiség vagyok... Pl. még mindig azon pörgök, pedig egy hete voltam a dokinál, hogy mivel "érdemeltem ki" hogy 30valamennyi évesen vastagbélrák-gyanú merült fel nálam...
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook