Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kolonoszkópia altatásban fórum

Kolonoszkópia altatásban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
75. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 74. - Greeneyed)
2023. máj. 12. 18:32
Hétvégén én is jobban eleresztem magam kaja-ügyben de míg régebben ipari mennyiséget ettem (akár este 10-kor is) most valahogy nem bírok. Ki tudja miért, nem kívánom. Így "csak" 50-70 dkg megy fel hétfőre de az le is megy pár nap alatt.
74. Greeneyed (válaszként erre: 73. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 12. 14:56
Leírtad, hogy a reluxos tünetek miatt egy csomó (kalóriadús) ételt már nem eszel. Ez biztosan hatással van a testsúlyodra, igazából a vártnál szerintem kevésbé. Szóval ezen ne parázz, és mint írtam, én is fogytam, valószínűleg a gyulladás miatt, ami enyhe felszívódási problémát okozhatott. (De már elmúlt, és vissza is hízom, ha nem vigyázok.)
73. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 71. - Greeneyed)
2023. máj. 12. 11:24

Most utánanéztem, éppen 10% volt a súlyvesztés szeptember és március között. Ebbe tényleg bele lehet hülyülni egy idő után, én meg amúgy is hajlamos vagyok a pszichés gondokra sajnos ... beleértve az idegösszeomlást.

Jelenleg ott tartok, hogy már reménykedek, "csak" egy gyomorfekély vagy egy étel intolerancia (bár nem hiszem, hogy azt 30x év alatt ne sikerült volna felfedezni) esetleg felszívódási zavar. Bár a vasam és a hemoglobin is a minimum alatt van (pár tizeddel)

72. Greeneyed (válaszként erre: 66. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 12. 00:25

"Én gyárilag sápadt vagyok, remélem nem lesz belőle baj az altatásnál."

Én is az vagyok. Egész életemben azt hallgattam, hogy biztos valami bajom van, olyan sápadt vagyok.

Ha alacsony a vérnyomásod, akkor minimális az esélye, hogy emiatt ne legyél altatható.


Ne ijesztgesd magad, nincs semmi értelme, csak nem fogsz tudni koncentrálni, és éjszaka aludni, ha azon kattog az agyad, hogy a vizsgálat mely mozzanata lehet veszélyes és problémás. És ne higgy el mindent a Google-nak :) Egy sima fejfájásból is ki lehet hozni fél perc alatt, hogy ráktünet, és ne vegyen már tartós tejet az ember.


Tudom, mondani könnyebb, mint tenni.

71. Greeneyed (válaszként erre: 70. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 12. 00:13

"A szakemberek szerint mindenképpen aggodalomra ad okot, ha valaki hat hónap alatt az induló testsúlyának 10 százalékát (vagy annál többet), illetve ha egy hónap alatt a testsúlyának legalább öt százalékát elveszíti, anélkül, hogy ezért tudatosan tett volna."

[link]

Ettől nyilván messze vagy.

Egyébként ír az egyéb lehetséges okokról is:

"A gyulladásos bélbetegségek és a különböző felszívódási zavarok következménye is lehet a fogyás, részben mert az érintettek önkéntelenül is kerülhetik a problémát okozó ételeket, így az étrendjük túlságosan egyhangúvá és tápanyagokban szegénnyé válhat, részben pedig azért, mert hiába fogyasztanak elég ételt, az egyszerűen nem tud felszívódni a belekből."

70. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 69. - Gyöngy:))
2023. máj. 11. 23:17
Inkább az ijesztő, hogy február elejétől március végéig lement 4 kg (azóta "csak" 1) . Korábban is voltak stresszes időszakaim (nagyon más volt a szitu mint most...) de akkor csak híztam mindig.
69. gyöngy:) (válaszként erre: 65. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 11. 23:07

8 hónap alatt 9 kiló az nem drasztikus fogyás, inkább egyenletes, főleg úgy, hogy ebből 5 hó alatt 4 kg-ot fogytál. Az szinte semmi.

Stressztől meg lehet sokat fogyni.

Nálam volt, hogy 6 nap alatt 7 kilót fogytam stressz miatt.

68. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 67. - Nancy Ann)
2023. máj. 11. 22:57
"Csak" A negatív :) . Nem Magyarországon történt a sztori, itt egész sok van belőlünk, ott az emberek többsége 0 pozitív.
67. Nancy Ann (válaszként erre: 66. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 11. 22:49
Csak nem AB Rh negatív vagy?Tudtommal az a legritkább vércsoport.
66. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 62. - Nancy Ann)
2023. máj. 11. 20:12
Köszönöm, hogy leírtad a tapasztalataidat, megnyugtató, hogy fájdalom és drogosokra emlékeztető hablatyolás nélkül is meg lehet úszni. Én gyárilag sápadt vagyok, remélem nem lesz belőle baj az altatásnál. Vért egyszer azért nem tudtam adni mert olyan alacsony volt a vérnyomásom, hogy féltettek: ott ájulok el. Pedig olyan helyen voltam ahol kincset ért volna a vércsoportom mert igen ritka "madár".
65. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 64. - Greeneyed)
2023. máj. 11. 20:05
Szerencsére nálam legalább nem váltakozik semmi.. A felsorolt kaják mind durva savat, refluxot okoznak, azért is hagytam el őket. 77 kg voltam a "mini" magasságomhoz, most vagyok 68, végre nem nézek ki ducinak...de jó lenne, ha nem valami szörnyűség okozná a fogyást. Racionális oka mindenesetre nincs.
64. Greeneyed (válaszként erre: 61. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 11. 19:57

Ezek szerintem nem alarm és nem rákra specifikus tünetek.

A vastagbélrák alarm tünetei a véres széklet, a hasmenés és a székrekedés váltakozása, és a megmagyarázhatatlan, nagymértékű, hirtelen fogyás, de 8 hónap alatt 9 kiló nem tartozik ebbe a kategóriába.


Ha valamilyen gyulladás van az emésztőrendszeredben és a vékonybelet is érinti, az befolyással lehet a tápanyagok felszívódására, ami eredményezhet némi fogyást, főleg, ha "van miből". Nekem is mondogatták, hogy fogytam, körülbelül annyit, amennyit te. Rákérdeztem az orvosnál, azt mondta, hogy ez nem sok, és valóban: minden vizsgálat eredménye negatív lett az enyhe gastritisen és duodenitisen kívül.


"Egy tucatnyi étel-féleséget már nem is merek enni (pl. csoki, kávé, olajban sült ételek, rántott ételek, vörös húsok, zsíros kaják, citrusok stb)"

Ez általános ilyenkor, én is ezektől voltam szarul.

63. Nancy Ann (válaszként erre: 61. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 11. 19:35

Jól tette az orvos, hogy vizsgálatra küldött.

De, a stressz az arra hajlamosaknál tényleg durva emésztőszervi tüneteket csinál. (Azért mondom, hogy arra hajlamosaknál, mert az anyám pl. szívszanatóriumba került egy stresszes időszakban, neki ilyen jellegű tünetei lettek. Nekem az emésztésemre hat...)

Egyszer sok-sok éve életem egy rossz periódusában én is átéltem, hogy semmit nem tudok jóízűen megenni szinte, ég a gyomrom, azonnal WC-re kell menni evés után, puffadok, stb. Az orvos belengette a gyomortükrözést. Aztán elmentem egy klassz nyaralásra, ahol a végén már mindent ettem, a paprikás lecsóval bezárólag, gond nélkül.

Ja igen, és az emésztési panaszok, ha vannak, a menstruáció idején felerősödnek. Ezt mostanában én is tapasztaltam.

2023. máj. 11. 19:28

Nem olvastam el minden hozzászólást, de van tapasztalatom.

Teljes altatásban csinálták nekem, vagy 10 évvel ezelőtt. Magánúton,mert itt volt mód ilyenre. (Hogy ne csak bódítsanak) Akkor még bőven a harmincas éveim elején jártam.

Semmire nem emlékszem a vizsgálatból.

Előtte napon hashajtószert kellett inni. Nagyon kíméletes szer volt, egy "sima" hashajtó bogyó nekem mindig falkaparó görcsöket csinált, de ettől semmi fájdalom, csak tette a dolgát.

Altatás után teljesen jól voltam, taxival mentem haza, és semmi hülyeséget nem beszéltem. Otthon örültem, hogy ehetek a koplalás után.

A kikoplaltság meg az idegesség miatt jó gyenge és sápadt voltam, mikor az altatóorvos előtt meg kellett jelenni,meg is kérdezte, mindig ilyen sápadt vagyok-e. De semmi akadályát nem látta az altatásnak.

Az meg, hogy a vizsgálatot végző orvos mennyire jóképű meg fiatal, totál lényegtelen. Neki ez munka, és te sem randira mész.

Huszonéves koromban egy farokcsonti dermoid ciszta miatt egy sereg egyetemista előtt kellett ledobnom a textilt egy egyetemi klinikán...akkor egy picit kínosan éreztem magam, de azóta sem, pedig vizsgálták már minden testnyílásom.

61. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 55. - Greeneyed)
2023. máj. 11. 19:02

A tüneteim:

- 8 hónap alatt 9 kg fogyás (túlsúlyos voltam amúgy), ebből 5 kg az utóbbi 3 hónapban. Február elejétől gyakorlatilag tönkrement az életem egy bizonyos személy miatt , ezt inkább nem részletezem, elég annyi, hogy sok stressz ér napi szinten. Azt nem hinném, hogy a háziorvos által felírt (lórúgás mennyiségű) Rabeman szedése okozta a fogyást bár a szedés 3 hónapja tökéletesen egybeesett a -5 kg fogyással. NEM diétáztam , nem sportoltam, és 3 előtte évig semmitől nem bírtam fogyni.

- a reflux minden elképzelhető tünete, élen a böfögéssel, túlzás nélkül, mellkasfájdalommal kombinálva. Egy tucatnyi étel-féleséget már nem is merek enni (pl. csoki, kávé, olajban sült ételek, rántott ételek, vörös húsok, zsíros kaják, citrusok stb)

- puffadás ami a menszesz alatt ölt a legdurvább mértéket , olyankor gyomor és máj tájéki fájdalom is kíséri , "békeidőben" csak heti 2-3 alkalommal puffadok.


Nagyvonalakban ennyi. Szegény doki, én nem csodálom, hogy mindez (és az, hogy volt vastagbélrákos a családban - túlélte, jól van, azért mert a nulladik stádiumban tünetmentesen diagnosztizálták) triggerelte nála a legrosszabb eshetőséget (nálam is) és azonnal küldött a tükrözésekre.

60. Borian (válaszként erre: 58. - Greeneyed)
2023. máj. 11. 17:47
így van, sajnos a stressz sok mindent tud okozni
59. Greeneyed (válaszként erre: 57. - Sirga)
2023. máj. 11. 17:04
Megbízható, csak nem lehet szövetmintát venni vele. A vékonybél végigpásztázására ez a leghatékonyabb módszer.
58. Greeneyed (válaszként erre: 56. - Borian)
2023. máj. 11. 17:02

"a negatív lelet és egy doboz probiotikum meggyógyított"

Jó megfogalmazás. A stressz megbetegíthet.

Amiokor elmentem gyomortükrözésre, és elmondtam a tüneteimet, a gasztroenterológus egyik első kérdése az volt, hogy ért-e komoly stressz a tünetek megjelenését megelőzően. Ért.

Még ha nem is ez okozta magát a gyulladást, a fellobbanásában biztos volt szerepe.

57. Sirga (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 11. 17:00
Kapszulaendoszkópiát akkor végeznek TB alapon, ha mindkét tükrözés megtörtént, mégsem találták meg a kiváltó okot. (Általában Crohn betegeknél, de engem is "végignéztek" vele, mert vashiányos vérszegénységem van, amit egyik szakorvos sem tud indokolni, viszont a vaspótlás is teljesen eredménytelen.) Arról nem tudok, hogy ne lenne megbízható.
56. Borian (válaszként erre: 52. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 11. 16:29
Ezért még ne temesd magad. Én is úgy jutottam erre a vizsgálatra, hogy (mint utóbb kiderült) antibiotikum mellékhatása miatt) nem múló hasmenésem volt, plusz fogytam is (nyilván az idegességtől is, mert már én is aggódtam, mi bajom lehet). Mivel alapból vékony vagyok, klematórium-szökevénynek néztem ki a vizsgálat idején. És szerencsére nem találtak semmit, a negatív lelet és egy doboz probiotikum meggyógyított.
55. Greeneyed (válaszként erre: 52. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 11. 16:13

Nem írtad le részletesen a tüneteidet, szóval csak általánosságban tudom mondani, hogy a legtöbb emésztőrendszeri nyavalyának nagyon hasonló tünetei vannak.

Engem amiatt tükröztek, mert hónapokig heti 1-2 alkalommal derült égből rámjött a vizes hasmenés. A kolonoszkópia és a szövettan teljesen negatív lett.

Korábban kiderült, hogy van egy enyhe krónikus gastritisem és duodenitisen, ami valószínűleg hazavágta a bélflórámat.

Szóval ne könyveld el előre, hogy rákos vagy. A gyulladásos kórságoknak nagyon hasonló tünetei vannak.

54. Greeneyed (válaszként erre: 53. - 71ddaa07fa)
2023. máj. 11. 15:59
Egyetértek. Csak nincs rá kapacitás, sajnos.
53. 71ddaa07fa (válaszként erre: 52. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 11. 14:28
Tévedés, hogy 60+-os férfiaknak ajánlott. Már jóval korábban 40,45 éves kor környékén meg kellene csináltatnia ezt a vizsgálatot férfiaknak, nőknek egyaránt, függetlenül attól van-e panaszuk vagy nincsen.
52. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Greeneyed)
2023. máj. 11. 14:05

Köszi a linket, ez tegnap elkerülte a figyelmemet. Apropó mozgás, mindenféle sport és diéta nélkül 3 hónap alatt 5 kilót fogytam (mondjuk akkor kezdődöttegy olyan dolog ami azóta tönkretett lelkileg...)

AZ a fő oka, hogy 60+ os férfiaknak ajánlott vizsgálaton kell részt vennem fiatal nőként. Sajnos egyre inkább kirajzolódik a kép, hogy mi bajom lehet. Az orvos (akármennyire helyes) arcán is csak a döbbenetet láttam, mikor ezt megemlítettem.

51. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 48. - Greeneyed)
2023. máj. 11. 06:26
10-ből 9 császárosnak maradnak összenövései, pláne 2 műtét után, még ez is benne lehet a pakliban. Bár azokat a hasi UH-k is "látták" volna...
50. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - Sütikee)
2023. máj. 11. 06:24
Statisztikailag van rá esély (benne is van a tájékoztatóban) de nyilván a legtöbben nem abba halnak bele, hanem abba ami kiderül. Nem tudom mire jó a másik szavainak a kiforgatása.
49. Greeneyed (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 10. 21:28

Sajnos kapszulával nem lehet szövetmintát venni, körbejártam én is a lehetőségeket.

De így altatásban sokkal kevésbé volt az egész kellemetlen, mint vártam. Azon meg ne aggódj, hogy megalázó, az orvosnak ez rutin, ezer vastagbelet látott már, te pedig szépen átalszod az egészet.

48. Greeneyed (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 10. 21:23

"Na mindegy, annak az esélye, hogy nem rosszindulatú daganatom van (ami már a fél családomat kiirtotta) gyakorlatilag nulla."

Az eddig leírt tünetekből sok minden következhet, nem csak rák. Nekem az is gyanús, hogy a menstruáció felerősíti a tüneteket, nem lehet, hogy összenövéseid vannak a császármetszések után? Az okozhat emésztési problémákat és fájdalmakat.

47. Greeneyed (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 10. 21:17
Pedig jó, ha tudsz róla. A hashajtás kellemetlenebb, mint a vizsgálat (altatásban). Egy jótanács: vécézés után kend be az alfeledet valamilyen hidratáló, hámosító krémmel, megelőzésképp, mert a sok ürítés és vécépapírhasználat kicsípheti a bőrödet.
46. Greeneyed (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 10. 21:12

Többféle altatószer van. Én amint felébredtem, teljesen éber voltam, mentális képességeim teljes birtokában :)

Csak a biztonság kedvéért taxiztam haza, amúgy simán tömegközlekedhettem volna, semmi bajom nem volt.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook