Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vastagbéltükrözés altatásban, a MÁV Krh.-ban. fórum

Vastagbéltükrözés altatásban, a MÁV Krh.-ban. (beszélgetős fórum)


1 2
38. mekegi (válaszként erre: 37. - Liliom10)
2022. nov. 5. 17:38
Írók privatban!
37. liliom10 (válaszként erre: 36. - Mekegi)
2022. nov. 5. 17:33

Először a jó hír(nek tűnő):

"Mit jelent a Sine morbo kifejezés a diagnózisnál?

A SINE MORBO jelentése: betegség nélküli, egészséges.


Tehát, ha azt olvasod a papíron, hogy sine morbo, tudd, hogy nagy eséllyel nem találtak anatómiai elváltozást benned. Ugyanakkor, ha továbbra is fennállnak panaszaid, tüneteid, esetleg érdemes másodvéleményt kérned. Ha már ezen is túl vagy, esetleg érdemes lenne egy pszichológussal beszélj problémáidról, tüneteidről, mert gyakran előfordul, hogy a testi tünetek mögött lelki problémák állnak."

Itt nem írom le részletesen a történetemet, de az életben már tapasztaltam annyit, hogy nem szabad hagyni magad, ha panaszaid vannak, a végére kell járni, mi okozza !

Ha esetleg leírod privátban, mi történt a bélpanaszaid kezdete óta, hátha lenne hasznos ötletem a többéves gastroenterológiára járásom után...

36. mekegi (válaszként erre: 35. - Liliom10)
2022. nov. 5. 17:24

Kedves liliom10!


37eves múltam vissza visszatérő hasi panaszok miatt fordultam orvoshoz.A vizsgálat előtt is fájdogált volt h begörcsölt a munkámat akkor nem tudtam ellatni haza kellett mennem. A mostani vizsgálati lapra csak annyit írt a főorvos ( nem ő kezel csak a vizsgálatot csinálta) h sine morbo.. Nem tudom mit jelent.. Még h vizsgálatot nem tűrte.. De ez nem teljesen igaz mert az elején szépen halad nem fájt csak ahogy a vizsgálat halatt úgy a fájdalom is fokozódott elég intenzíven..

35. liliom10 (válaszként erre: 34. - Mekegi)
2022. nov. 5. 17:04

Nekem 1X volt vastagbéltükrözésem. Se bódítás, se más érzéstelenítés nem történt, nagyon fájt, azt hittem, szétreped a hasam. Ez kb. 18 éve volt. Nem találtak semmit.

Később a férjemnek talán 3X volt tükrözés, neki bódításban végezték, nem emlékszik semmire, semmi rosszra.

Nemrég mesélték, hogy valakinek nem tudták végigtolni a csövet, ezért abbahagyták, és (ha jól emlékszem) hasi ultrahang vizsgálatra küldték. Többet nem tudok.

Hány éves vagy ? Adtak valami szakvéleményt, leletet ?

Szerintem az nem normális, hogy még most is fáj, de nem értek hozzá.

34. mekegi
2022. nov. 5. 16:05

Sziasztok! Szeretnek a témához hozzaszolni esetleg tanácsot kerni..


A problemam a következők! Folyamatos puffadás hasmenés van hogy veres de ez ritkán.. fáradékonyság állandó meg van neha h hányingerem van. Voltam a héten vastag eltukrozesen sztk alapon , de sajnos nem tudtak végig csinálni a vizsgálatot mert erős kibírhatatlanul fáj a jobb oldalt.. olyan szinten h ordítottam a fájdalomtól kiabáltam h hagyja abba mert nagyon fáj.. az ágyat ütöttem annyira.. bódításban csináltak a vizsgálatot..

Sajnos azóta is fájalmaim vannak...


Már nem tudom h mit csináljak hova forduljak? H kiderüljön h miért fájt/ fáj ennyire?!

2014. ápr. 22. 20:42
Nos, megvolt nekem is, (Szeged-SZTK), és leírom részletesen, hogy az én példám is bátorító lehessen mások számára. Gyomor és béltükrözésre is elő voltam írva egymás után.. Féltem, rettegtem, mint állat. Behívtak, vetkőzzek le, a vastagbéllel kezdjük. Farmer, bugyi le, lyukas sexi naci fel, zokni marad. Ágyra felfeküdni jobb oldalamra. Magzati póz. A dokinő benyúlt az ujjával a végbelembe, így érzéstelenítette. Aztán bedugta azt a csutorát. Az ujjamra kétszer feltettek gondolom valami pulzusmérőt, ami pár másodperc alatt megmérte a pulzusom. Majd a hátamra fektettek óvatosan, és ekkor beadta a dormicumot az asszisztensnő. A dokinő aranyos tündéri volt, mondta ne izguljak, még a kezemet is megsimogatta, kérte, vegyek pár mély levegőt. Na ezután nem sokra emlékezem, ez a dormicum jó cucc lehet, néha ránéztem a kamerára, szép rózsaszínű volt minden ahogy kell, a dokinő mondta hogy szépen kipucolódtam, és szép a belem. Dejó! :) Egyszer volt egy távoli nagyon tompa érzésem, az is egy kanyarnál szerintem de nem fájt. Abszolút. Majd mondta hogy már kész is vagyunk. Rögtön utána a gyomortükrözés, amit már eddig kétszer csináltak, és érdekes, ettől tartottam kevésbé, mégis ez nehezen ment egy kicsit a végén. Mondták, hogy lassabban vegyem a levegőt, lazítsak kicsit, próbáljak ne öklendezni...hát könnyű mondani...a lényeg az is megvolt. A torkom még most is szúr, kapar és nyeléskor tompán fáj, jól megizélgethették, remélem ez még belefér, a nyálam abszolút alig folyt, ami meglepett, mert eddig mindkétszer ömlött. Azért a végén tényleg jött ki valami epés, savas cucc, lehet az marta fel...szóval vastagbéltükrözést én bódításban abszolút ajánlom, dormicummal totál kibírható. Sosem gondoltam, hogy ezt fogom leírni, de a gyomortükrözés rosszabb volt... pfff...pedig eddig ennek ellenkezőjét bizonygattam. Persze bódítás nélkül lehet szar lett volna a lenti is. A vastagbéltükrözés hála negatív szóval úgy tűnik irritábilis bél szindrómám van, a gyomortükrözésnél meg kis rekeszsérvet állapítottak meg, meg nyelőcső refluxot, epés reflux, kis foltos gyulladás, szóval ott van egy kis baj, de kezelhető, kaptam rá gyógyszereket. Egyszóval érdemes megcsináltatni mindkettőt, ha kell, de túlaggódtam a vastagbélkolonoszkópiát. Köszönöm aki gondolt rám és szurkolt! :)
32. youlcsi (válaszként erre: 31. - Lolkabolka8810)
2013. nov. 4. 09:15
nem értem. a colitis és a bódítás nem zárja ki egymást!
2013. nov. 3. 23:08
sziasztok. nekem is most volt vastagbéltükrözésem. előtte olvasgattam a fórumot, de sajnos ahol nekem csinálták nem volt lehetőség altatásra és a bódítást az esetemben nem tartotta biztonságosnak az orvos. mivel sajna fekélyes vastagbélgyulladást diagnosztizáltak nálam, ezáltal a vizsgálat is nagyon fájdalmas volt, mivel gyulladt beleknél mindig fokozott fájdalommal jár. én bevallom őszintén...nem vagyok egy nyávogós alkat...de kb végig üvöltöttem a fájdalomtól. nekem főleg a levegő fájt, ahol a gyulladás van, azon a részen olyan volt, mintha szétszakadnék. a szövetminta levétele már nem volt fájdalmas, azt már néztem is a monitoron, mert akkor már kijött a levegő. mivel a betegségemet a későbbiekben is ellenőrizni kell, ezért tuti, hogy keresek majd olyan helyet (akár magán klinikát) ahol megcsinálják altatásban, mert sajna egy következő vizsgálattól nagyon félek. senkit sem szeretnék elrémiszteni a vizsgálattól, de nekem sajna ilyen negatív tapasztalataim vannak, annak ellenére, hogy az orvosommal maximálisan meg vagyok elégedve és rettentő odafigyelően kezeli a betegségem, jó és gondos orvos. csak hát abban a kórházban nincs lehetőség altatásra...ezek az itthoni körülmények. mamámnak már háromszor csináltak tükrözést, ebből egyszer bódították, akkor nem emlékezett semmire, kettőnél viszont éber állapotban volt. az egyik (szintén gyulladt belek) miatt rettenetesen fájt neki, a másik vizsgálat, ahol polipot diagnosztizáltak pusztán kellemetlen volt számára.
30. Jucuska (válaszként erre: 29. - Youlcsi)
2012. márc. 15. 17:47

Köszönöm youlcsi.

Csak túlleszek ezen a megpróbáltatáson is.

29. youlcsi (válaszként erre: 28. - Jucuska)
2012. márc. 14. 21:21

a bódításhoz nem kell anesztes... az csak altatásnál van. a bódítás sima vénásan adott nyugtató, általában dormicum.


kitartás!

28. Jucuska (válaszként erre: 27. - Youlcsi)
2012. márc. 14. 19:16

Szia Youlcsi


Engem is jövő héten ükröznek sztómán keresztül, és kivesznek egy kis polipot. Én nagyon félek, állitólag bóditásban csinálják. / még rák előtt magánklinikán tükröztek anniyra nagy fájdalmaim voltak igy nincs összehasonlitásom / Kérdezem a bóditáshoz is szükséges aneszteziológus ?

27. youlcsi (válaszként erre: 26. - Baba19880913)
2011. márc. 3. 20:47

szia!

bódítással kibírható, általában egyáltalán nem éreznek közben semmit az emberek (lényegében rövid, felszínes altatás)

de ha kórházban lehet kérni altatással egy tb-finanszírozott vizsgálatot (tehát beutalóval mész), akkor valószínűleg az altatást is finanszírozza a tb... inkább a gond az szokott lenni, hogy nincs megfelelő anesztézia-kapacitás... azaz egy ilyen vizsgálatra nem tudnak altatóorvost biztosítani...

2011. márc. 3. 16:34

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy akinek altatással csináltak a béltükrözést mennyit kellett érte fizessen? Mert én altatás nélkül tuti nem bírnám ki:( Én vidéki vagyok de egy hozzánk közeli városban szeretném csináltatni! Válaszotokat előre is köszönöm!

25. Médy
2010. máj. 7. 09:09

Sziasztok!

Régóta olvasgatlak Titeket, nagyon hasznos fórum.

Momo65! Hozzád lenne egy kérdésem, kérésem: meg tudnád-e adni - ha megadható - az orvosod nevét, aki altatásban végezte a béltükrözést? Teljesen egyetértek Veled, hogy így kérted ezt a vizsgálatot. Nem vagyok Bp-i, de nyáron meg tudom oldani, hogy felkeressem ezt az orvost. Előre is közönöm a segítséged és mihamarabbi gyógyulást kívánok Neked és a többi fórumozónak is.

24. youlcsi (válaszként erre: 23. - Momo65)
2010. febr. 1. 07:28

jó reggelt!


nekem nagyon jó orvosom van :) és ő sincs közel.

az, hogy nem úgy hat a bódítás, mint kellene, az abszolúte egyéni dolog. sajnos van, akiknek nem igazán használ...

23. momo65 (válaszként erre: 22. - Youlcsi)
2010. febr. 1. 04:12

Sajnálom, sajnállak.

Bár csak ajánlhatnám az én orvosomat de tudom, messze vagy.:(

22. youlcsi (válaszként erre: 21. - Momo65)
2010. jan. 31. 19:07
igen :D
21. momo65 (válaszként erre: 20. - Youlcsi)
2010. jan. 31. 11:34

Szia Youlcsi!


*Ugye nem tévedek, hogy az IBD fórumon is ott vagy?

*Te írtad, hogy most tükröztek, és nagyon fájt?

20. youlcsi (válaszként erre: 19. - Momo65)
2010. jan. 31. 09:34

a kontamináció nem csak hasmenéssel jelentkezhet. lehet puffadás, görcsök, zuborgás... szóval bármi.

én a probiotikum (eddig progastro volt itthon, de most protexint mondott a doki, kicsit barátságosabb az ára) mellett normixot kaptam rá (cifrant és kliont már próbáltam, nem jött be :)).

talán most már jó lesz ;)


sok szerencsét, és kitartást a vizsgálatokhoz :)

19. momo65 (válaszként erre: 18. - Youlcsi)
2010. jan. 31. 09:30

*Nekem nincs, nem is volt "csak" görcsölök, Papaverin nélkül nem telik el napom.

*A Progasztro-t már 2 hónapja szedem, elég sokat segített, most felemeltem napi 2 teáskanálra ( na ez sem olcsó :S ).

* A nyers tejet már õsszel elhagytam (pedig úgy imádom), de most már próbálgatom az egyéb tejes cuccokat.

*Már alig várom, hogy kivizsgáljanak ezügyben is, talán megtalálom a megoldást.

18. youlcsi (válaszként erre: 17. - Momo65)
2010. jan. 31. 09:21

szia!

nekem is nézték a héten a laktóz és laktulóz intoleranciát. mind2 pozitív lett, azt mondták, a felborult bélflóra miatt. vsz a hasmenés is attól van.

17. momo65
2010. jan. 31. 08:00

Szia!

*Köszi az érdeklõdést.:)

*Diag.: apró divertikulumok ( gondolom minden második velem egykorúnak van )a szigmabélben, 1-3 mm-esek. Gyulladás nem látható, de majd akkor leszek nyugodt teljesen, he megjön a szövettan eredménye (kb.2 hét).

*Most már csak azt kell kiderítenem, hogy mitõl görcsölök, kluttyogok, fújódok. Ételallergiára (v. intoleranciára) tippelek, már találtam is egy helyet, ahol ezt majd jól kivizsgálják, csak ahhoz még pénzhez kell jutnom.

16. youlcsi (válaszként erre: 15. - Momo65)
2010. jan. 30. 22:10

momo!

örülök, hogy túl vagy rajta :) főként, hogy ilyen jó tapasztalatokkal.

eredmény?

15. momo65
2010. jan. 28. 13:54

Sziasztok!


Nekem megcsinálták tegnap a tükrözést, itthon vagyok. Az altatás kiútött rendesen, de legalább nem tudtam semmirõl.

Soha, semmilyen körülmények között nem engedném altatás nélkül.

Utólag a betegszállító fiúval jót nevettünk, mert amikor kihozott, szólt, hogy ébredezzek, de állítólag mondtam neki, hogy ne beszéljen velem így, mert úgy is az autópályán vagyunk, hagyjon aludni, aztán sírva fakadtam smile.

Aztán még vagy fél óráig sírtam . Este hazahozott a férjem, de nagyon gyenge vagyok. Hál istennek tiszta voltam, a kórházban kapott, teába kevert , teljesen íztelen valamitõl kipucolódtam. Reggel kaptam még két beöntést, aztán kiültem a folyosóra nézelõdni, mert nem bírtam a szobában meglenni. Onnan szó szerint futva mentünk a nõvérkével, azt sem tudtam hová. De oda mentünk.

Nagyon-nagyon rendesek voltak. Le a kalappal, a MÁV Gasztro dolgozói elött.

A dokimat meg egyszerûen imádom. Nyugodt, mindíg mosolyog, higgadt, mindent meg lehet vele beszélni. Egy tündér. Tiszta szívvel ajánlom mindenkinek.

14. momo65 (válaszként erre: 13. - Cbc7d5fe99)
2010. jan. 24. 15:21
Neked milyen tüneteid voltak?
13. cbc7d5fe99 (válaszként erre: 11. - Momo65)
2010. jan. 24. 09:10

semmi gond megértelek!! sajna így voltam énis!!

és képzeld mire ezeket végigjártam elmúlt minden bajom!!

azóta sincs semmi!!

12. momo65
2010. jan. 24. 05:04

Köszi a bíztatást mindenkinek, de tulajdonképp arra volnék kíváncsi, hogy ebben a kórházban volt e valaki v.béltükrözésen.

Hm?

11. momo65 (válaszként erre: 8. - Cbc7d5fe99)
2010. jan. 24. 05:00

Bocs, tényleg félreértettelek.

Kicsit ki vagyok már készülve a sok fájdalom miatt, és amiatt is, hogy nem tudják még 4 hónap után sem kitatálni, hogy mi bajom van.

10. youlcsi (válaszként erre: 5. - Momo65)
2010. jan. 22. 08:54

hát... kitartás!

mással nem tudlak biztatni :)


én is hétfőn megyek, és vsz kedden lesz a colon.

9. andi6020 (válaszként erre: 5. - Momo65)
2010. jan. 22. 08:05
Nem hiszem, hogy sajnálná, ettől függetlenül nem kellene leharapni a fejét. Csak azért, mert mennyi rossz dolgon mentél át, még nem kellene támadni, nem bántott. Szerintem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook