Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kolonoszkópia altatásban fórum

Kolonoszkópia altatásban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Borian)
2023. máj. 10. 15:43
Szinte gondoltam, hogy külföldön civilizáltabban állnak hozzá... Az egész procedúra kínos, megalázó, nekem meg egy jó kis hajlamom is van a szorongásra, depresszióra, PTSD-re. Ha valamiért az egekbe szökik a vérnyomásom és emiatt nem leszek altatható, inkább nem csináltatom meg, kérek másik időpontot. Soha nem vállalnám be altatás nélkül.
14. Borian (válaszként erre: 3. - Bichi)
2023. máj. 10. 15:33
Ez nem pár perc, és hidd el, nagyon tud fájni. Külföldön és 18 alatt nem is csinálják altatás nélkül.
13. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 10. 15:29

"Egy ülésben" csináltak nekem kolonoszkópiát és gyomortükrözést, mindenféle érzéstelenítés meg bódítás nélkül.

Nem mondom, hogy nem fájt, de kibírható.

12. Greeneyed (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 10. 15:15

Gyomortükrözésem volt bódításban. Annak a hatása elég megjósolhatatlan, van, akit kiüt, van, akinél csak nyugtató hatás érvényesül - én az utóbbi kategóriába tartozom, ébren voltam végig, emlékszem, mi történt, de relaxált állapotban voltam. Nem volt vészes, sokkal rosszabbra számítottam, de vastagbéltükrözést nem vállaltam volna így.


Különben nem biztos, hogy a vastagbeleddel gond van, vagy hogy komoly gond van, de jó, hogy alaposan kivizsgálnak.


Az orvossal kapcsolatban még annyit, hogy nem ketten lesztek a vizsgálóban, hanem ott lesz még egy asszisztens és az anteszteziológus is, professzionális csapatmunka lesz, nem nézelődés, hidd el :)

11. Greeneyed (válaszként erre: 3. - Bichi)
2023. máj. 10. 15:08

Nem pár perc, inkább 15-30.

Lehet kevesebb is, több is, a páciens anatómiai adottságaitól és a belei állapotától függ. Előbbitől függően fájhat is még az egészségesnek is, de akinek valamilyen bélrendszeri gyulladása van, annak pláne. Mivel a Fórumnyitónka tünetei vannak, ezt is számításba kell venni.

A helyében én is az altatást választanám.

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Sirga)
2023. máj. 10. 15:06

Nehéz nem foglalkozni vele mikor úgy néz ki mintha az egyik (számomra) "dobogós" jóképű pasi ikertesója lenne XD ...de majd igyekszem.


Kérhettem volna "csak" bódítást de nem akarok ebből az egészből érzékelni semmit, elég lesz majd a rossz hírekre felébredni , például hogy olyan állapotban vagyok belül mint egy 60 éves, elhízott, alkoholista férfi (pedig egyik se vagyok) Egyszerre fogják a gyomortükrözést is megcsinálni, az sajnos minimum egy refluxot találni fog (kb az összes refluxos tünetet produkálom)

9. Greeneyed (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 10. 15:03

Sajnos erre nem emlékszem.

De nyugodtan hívd fel a rendelőt, és kérdezz rá; gondolom, magánban mész, ott általában olyan veszi fel a telefont, aki tud válaszolni a kérdéseidre.

Én a hashajtással kapcsolatban telefonáltam (nem voltam benne biztos, hogy elég jó az eredmény, de megnyugtattak, hogy az).


Még annyi jutott eszembe (de gondolom, el is mondták), hogy ha tudsz, kísérővel menj, vagy taxizz haza utána. Nekem semmilyen utóhatása nem volt az altatásnak, nem szédültem és semmi ilyesmi, de biztos, ami biztos.

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Bichi)
2023. máj. 10. 14:57
Sajnos tünetes vagyok...a menstruációmból 3-4 nap nekem nem az alhasi görcsökről, hanem a gyomor és máj-tájéki fájdalomról és a durva puffadásról szól. Utána szelídül a dolog de nem tűnik el teljesen. Lesznek étel-intolerancia vizsgálatok is, csak a "rend kedvéért"
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Greeneyed)
2023. máj. 10. 14:53
Köszönöm a biztató szavakat ❤ Arra emlékszel esetleg, hogy mennyire volt magas a pulzusod? Mennyi lehet vajon az a vérnyomás érték ami felett valaki nem altatható ...🤔
2023. máj. 10. 14:42

" az orvos annyi idős mint én (hogy még kínosabb legyen a sztori, még jól is néz ki)"

Voltam már jóképű dokiknál (nőgyógyásznál is, többek között), de ezt el kell engedni. Ez a munkájuk, segíteni akarnak, nem a fenekedet stírölni.

5. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 10. 14:40

A dokival ne foglalkozz!

Nekem az első altatás/bódítás nélkül zajlott. Nagyon rossz élmény! Alig vártam a végét. (A főorvos elmondása szerint 5 és 25 perc közötti a vizsgálati idő - nekem ez utóbbi jött be, sajnos.) Mondjuk, alkati dolog is: nálam extrém hosszú és kacskaringós a vizsgálati terület, a hosszú eszköz sem volt elég. :/

Amikor évek múlva újra megnéztek, ragaszkodtam a bódításhoz. Jól tettem. :) Csak arra emlékszem, hogy rendkívül futurisztikus élmény volt, nem éreztem a vizsgálatból semmit. Úgyhogy nyugi, minden rendben lesz! :)

(Mindkét alkalommal vashiány miatt vizsgáltak, nem találtak semmilyen eltérést - úgyhogy a vizsgálat nem csak annak fájdalmas, akinek pl. aranyere van.)

4. Greeneyed (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 10. 14:38

Nekem van. Ne izgulj, a diéta és a hashajtás a kellemetlen része, magából a vizsgálatból semmit nem fogsz érezni. Kb. 2 másodperc alatt kiütött a szer (elvileg propofol), aztán 25-30 perc múlva kipihentem ébredtem, mintha aludtam volna egy nagyot.

Egyébként én is izgultam egy kicsit, és feljebb ment a pulzusom, de az anesztes nem aggódott, és nem is semmi gond.

3. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 10. 14:19

Ebből azt nem értem, hogy ha altatnak ha nem, az orvos ugyanaz marad. Egy tipikus olyan vizsgálat, amit csak a "beteg" érez kínosnak, hiszen az orvosnak ez tök normális.

Én egy ilyen miatt nem altatnám magam, és nem azért, mert félnék az altatástól, hanem mert pár perc, és mivel nem tünetes vagy, ezért nem is fáj. Annak tud fájni, akinek tényleg van valami már eleve fájdalmas tünete, durva aranyere, stb...

2. Borian (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 10. 14:14

Nem fogsz érezni semmit, ami tényleg jó, mert kb---túl tud fájni (nekem ébren volt, férjemnek évekkel később altatásban).


Ha fiatal vagy, valószínűleg nem lesz gond az altatással, ez csak egy könnyű altatás.

2023. máj. 10. 14:04
Már előre rettegek tőle pedig még hetek múlva lesz. Állítólag nem érzi és nem emlékszik rá az ember ha altatásban csinálják de mi van ha nem leszek altatható? Hallottam olyat, hogy valakinek annyira felment a vérnyomása az idegességtől előtte, hogy nem tudták altatni és "ébren" kellett megcsinálni a vizsgálatot. AZT biztos nem vállalom be...Akinek volt már ilyen vizsgálata altatásban, megírná a tapasztalatait? Tényleg szétvet az ideg... Nem elég, hogy fiatal vagyok még ehhez az egészhez (relatíve), az orvos annyi idős mint én (hogy még kínosabb legyen a sztori, még jól is néz ki) és sajnos nem bíztat sok jóval (családi halmozódás és "alarm" tünetek miatt kell megcsinálni a vizsgálatot ennyi idősen)
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook