Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyomortükrözés altatásban?! fórum

Gyomortükrözés altatásban?! (beszélgetős fórum)


1 2 3
86. JJnew
2016. nov. 9. 14:20
Mennyibe kerul a tukrozes altatasban vagy nelkule?
85. Hedi13
2016. nov. 9. 13:30
Sziasztok! Tudnátok ajánlani olyan magánrendelőt Bp-en, ahol altatásban is lehet kérni a gy. tükrözést? Esetleg orvost ajánlani? Olyan helyet, ahol normálisak a beteggel. Köszönöm szépen!
2016. aug. 17. 11:39

Én altatás nélkül voltam, hát nem volt kellemes, de kibírható, a szülés rosszabb volt.

:)

83. 8Erika
2016. aug. 17. 11:36
Sziasztok! Ma reggel voltam gyomortükrözésen. Nagyon féltem, de abszolút kibirható. Ha fejben ott vagytok,a lenyelésnél arra koncentráltok amit csinálni kell,akkor lennt is van,onnan hát..nem éppen kellemes,de nem fájdalmas. Nekem csak nyelési reflexek voltak ott éreztem a csövet,de semmi egyéb. Csukva volt a szemem és semmi egyébre nem koncentráltam csak a mély lélegzetvételekre. Mintavétel is volt,de azt sem érezni. Szóval hajrá mindenkinek,aki elötte áll. Higgyétek el nagyobb a félelem, azt le kell győzni.
2016. febr. 16. 13:03

vastagbéltükrözés: én itt jártam! Nálam altatásban történt minden.Sztem teljesen megbízhatóak, profi orvossal, és személyzettel.

Ha komoly a gond, ne érdemes halogatni a dolgot.


www.endo-kapszula.hu

2015. dec. 21. 13:34
Sziasztok! Csak megnyugtatásul írom le a mai élményeimet.Ma voltam gyomortükrözésen és maga az egész művelet 3 és fél perc volt.Óvatos volt a doktornő és nagyon megértő.Ha valaki szeretné,szívesen elmesélem részleteiben.Szép napot nektek!
2015. dec. 9. 18:50

Sziasztok!


Ha valakinek még aktuális a kérdés, van RENDES ALTATÁSBAN gyomortükrözés! Ma voltam, és minden gond nélkül meg tudják csinálni, persze ez magán volt, sztkn valószínűleg nem vállalják.


Felfeküdtem, bekötötték a kanült tettek rám egy maszkot, számolni kellett 3-ig és utána már csak arra emlékszem hogy ébresztgettek. Szóval nem csak sima bódítás volt és nekem abszolút nem volt semmi negatív élményem, ha valaki nagyon fél és megteheti pénzügyileg akkor ez egy humánus megoldás.

79. Dr.Szöszi (válaszként erre: 78. - Választott)
2015. jún. 14. 21:58

Szia!Én is nemsokára megyek tükrözésre,elvileg a jövőhéten tudom meg az időpontot. Nekem már egyszer volt 2002-ben ilyen vizsgálatom, akkor 15 éves voltam és annyira nincsenek borzasztó élményeim. Nem volt épp kellemes, de Anyukámat jobban megviselte, amíg várta, hogy kijöjjek!:) A dokim most azt mondta, hogy nem kell félni mert azóta még vékonyabbak a csövek... Én a lidokaintól parázok, mert azt nem kaptam a múltkor és félek, hogy bepánikolok, hogy nem kapok levegőt! Meg az egésztől félek azért kicsit...

Írd majd meg, ha túl leszel rajta, szorítok, hogy gyorsan és kellemetlenségek nélkül túl legyél rajta! :)

78. Választott (válaszként erre: 57. - Ms.Sesam)
2015. jún. 14. 19:30

Szia!


Én új vagyok ezen a fórumon.

Valószínű nekem is lesz tükrözésem a hét elején.

Nagyon félek. Mire emlékszel az egész bódításos vizsgálatból.

Én attól félek, hogy hogyan fogom bent tartani a levegőt és, hogy semmit sem szabad lenyelni.

Ez hogyan megy?

77. havlix
2014. febr. 17. 16:09
Van alternatíva a kapszula endoszkópia. keressetek rá. (az előző hozzászólásomat törölték, mert beírtam a weboldal címét - ELNÉZÉST KÉREK, nem reklámozni akartam, de létezik fájdalommentes endoszkópia.)
2013. máj. 30. 13:33
Nállunk úgy működött a gyomortükrözés hogy hárman lefogtak,az orvos könyökkel orrbavágott,leanyázott,és tövig nyomta a csövet:o
2013. febr. 6. 10:56

Sziasztok,


3 hete voltam a tükrözésen. Túléltem :-)

74. revi11 (válaszként erre: 72. - Vámpír)
2013. jan. 21. 17:54

Nem lehet pszichésen?Nekem is volt régen ilyen.Aztán elmúlt.

Nem jött levegő tükrözés után sehol.

Tényleg tíz perc sem volt.

Azelőtt nekem is puffadt a hasam,főleg ha reggel ittam gépi kapucsínót,de amióta fogytam és odafigyelek mit eszem, alig fordul elő.Kiderült,hogy epeköveim vannak,így fűszeres,csípős étel ritkán kerül az asztalra sajnos.

2013. jan. 10. 12:04
Ez egy élmény. A legjobb ha kapsz dormicumot és végig ébren maradsz...érdekes én így jártam. De pocsék érzés.
72. Vámpír (válaszként erre: 64. - Maya0024)
2012. dec. 17. 12:44

Én a torkomban érzek egy gombócot és egyre kellemetlenebb. Olyan mintha megakadt volna vmi és nem tudom legyelni. Voltam most gégészeten semmit nem találtak. Januárban megyek gasztro-ra de nemtudom mire számítsak. Valakinek vélemény?

Olvastam a gyomor tükrözésről, én a laktózérzékenységem miatt is püffedt a hasam és többet kell pukizni, de nem tudom hogy ha most megcsinálják a gyomortükrit, akkor csak a szájon át távozik a levegő, vagy pukizol is?

71. youlcsi (válaszként erre: 70. - Sybill13)
2012. aug. 14. 14:04

még kisvárosi kiskórházban is adnak dormicumot, HA ELŐRE lebeszéled a dokival. nagyobb kórházakban biztos van lehetőség ezt vizsgálat előtt is eldönteni.

mindenesetre én kiskórházban kaptam, nem volt a vizsgálattal semmi gond (nem is emlékeszem rá). klinikán nem kaptam, mert valahogy szóba sem jött, meg úgyis csak pár perc az egész... aztán azt hittem, ott halok meg. mondta is a doki, hogy a jövőben hanyagoljuk ezt a fajta vizsgálatot.

70. sybill13 (válaszként erre: 62. - Krisztike83)
2012. aug. 14. 13:38
Téged olvasva, megint félek, de magammal tolok ki, ha nem megyek el gyomortükrözésre. Ha nem is altatnak, de a lidocain mellé csak adnak olyan nyugtatót, ami segít.
69. sybill13 (válaszként erre: 64. - Maya0024)
2012. aug. 14. 13:34
Jó volt olvasni a véleményed, mert erőt ad. Évek óta időnként, de végtelenül kellemetlen hasi fádalmam van, így 2005 óta több UH lelet volt, mindegyik negatív. Így a panaszok idején bevettem az orvos által felírt epe-máj-emészésre való gyógyszereket. Aztán napok múltán 95%-osan rendbe jöttem. Most legutóbb hiába vettem be ezt, azt,olyan mintha lenyeltem volna egy bálnát, se. ki se be, se ülve, se állva, se fekve, se görnyedve nem volt jó. A lényeg, h megvan a beutalom, elsőnek a gyomortükrözésre, és ettől függően a vastagbélre is. Ez utóbbit a testvéremnek csinálták, és altatásban,mert amúgy rettenetes. Ismeretlenül kapaszkodom a hozzászólásodhoz, de mások is írták, h 15-20 perc miatt nem érdemes tovább szenvedni. Sajna, a CT nem mutatná ki, milyen jellegű betegség okozza a jobb oldali fájdalmat. vérleletek, tapintás, UH, a máj, epe rendben. Rossz betegnek lenni
68. revi11
2012. júl. 23. 23:11

Engem altatásban tükröztek,semmire nem emlékszem.Tíz perc sem volt az egész.

Azért akartam altatásban,mert nagyon fulladtam,akkor még nem tudták,mi bajom van,és pár nap múlva az intenzíven voltam,kétoldali tüdőgyulladással,volt egy nimfám,és elkaptam valamit tőle.

Így nem tudtam volna ébren végigcsinálni,mert akkor már a fulladás határán voltam,de azt mondták mindenhol,pszichésen fulladok.

Aztán kiderült,hogy nem.

Nagyon rendes orvosom van,bár az asszisztens hölgy rám szólt,ha ennyire félek a vizsgálattól,úgy nagyon nehéz lesz.

Féltem,persze,de nem tudtam lélegezni rendesen.

Szerencsére nem találtak semmit,refluxra is gyanakodott az orvos,de csak a gyomrom készült ki a sok antibiotikumtól.

Csodálom azokat,akik simán végigcsinálják,altatás nélkül,le a kalappal előttük!

67. Ms.Sesam (válaszként erre: 65. - Badonyimariaeva)
2012. júl. 23. 23:02

Hát igen, én is úgy éreztem, hogy ennél kiszolgáltatottabb és tehetetlenebb helyzetbe ritkán kerülhet az ember mint ez a vizsgálat. Ráadásul mindenkiből zsigeri ellenállást vált ki, amire még mindig nem teljesen jöttem rá miért, hiszen fájdalommal egyáltalán nem jár.

Viszont az is igaz, hogy a sok hasfájás és egyéb panasz sokkal rosszabb mint ez a pár perces dolog. Ráadásul az sem rossz stratégia ha minél hamarabb túlesik rajta az ember, mint hogy hetekig, hónapokig rettegjen. Inkább szembe kell menni azzal, amitől félünk! :)

66. youlcsi (válaszként erre: 65. - Badonyimariaeva)
2012. júl. 23. 14:42
sajnos nincs más mód... még ha pl röntgennel/ct-vel meg is lehet nézni (de ugye a sugárterhelés rosszabb, mint a tükrözéssel járó kellemetlenség), ha találnak valamit, a cső akkor is kell, hiszen a biopsziához a mintát nem lehet a gyomorból/bélből/nyelőcsőből kiteleportálni.
65. badonyimariaeva (válaszként erre: 59. - Ms.Sesam)
2012. júl. 23. 11:01

Nem hiszem, hogy ők kipróbálták már ezt.

Biztos van ennek a vizsgálatnak is könnyebben elviselhető lehetőségei, csak ezt nekünk ők nem ajánlgatják, mert sokkal költségesebb.

Ezt mi meg, nem érdemeljük meg!

2012. júl. 21. 16:24
Én is átestem tegnap a vizsgálaton. Személyes véleményem az, hogy felesleges dolog altatásban kérni a tükrözést. Mivel nagyon izgulós típus vagyok, előtte tejesen kivoltam idegileg. Először nem voltam hajlandó elmenni, aztán mégis rászántam magam. Elég rémisztőnek hangzik, hogy egy csövet vezetnek le a torkodon, de most így utólag azt gondolom, hogy ennél még egy hányás is sokkal rosszabb. Én egy kapszulát sem bírok lenyelni, azt hittem, hogy nehézkes lesz a cső lenyelése, de csak úgy masírozott lefelé! :)Fájdalommal nem jár, csak most fáj egy picit a torkom. Ez azonban egy pár napon belül elmúlik. A vizsgálat során egyedül az öklendezés, pontosabban a böfögés kellemetlen, mert a befújt levegő jön visszafelé. Éhgyomorral viszont öklendezhetsz, nem fog visszajönni az égvilágon semmi. Megfulladni pedig nem lehet. :) Egyáltalán nem kell megijedni, én sokkal jobban örülök, hogy ébren voltam!
63. _Dina_ (válaszként erre: 62. - Krisztike83)
2012. júl. 20. 08:40
Borzalmas vizsgálat lehet, ezért fogom szerintem altatásban kérni, ha tényleg szükségem lesz rá! De legalább túl vagy rajta! :)
2012. júl. 19. 21:10
Sziasztok ezt ugyérzem le kell írjam nektek ,én ma voltam gyomortükrözésen .Kezdeném 9 re volt idöpontom 11:30kor kerültem be ,beadták a Lydocaint a torkomba nagyon fura és rossz volt.Utána kezdödött a pánikroham azt hittem megfulladok olyan érzés volt mintha a torkomba egy labda megakadt.Nagyon féltem mikor megláttam a csövet mivel akarják csinálni kirohantam és sirva mondtam én nem engedem.Kijött utánam az aszisztenshölgy nagyon normális volt mondta menjek vissza csak néhány perc.Addig addig amig visszamentem ,de kezem lábam remegett ,kaptam vénába egy nyugtatot amitöl ,kicsit ugymond kába lettem ,és mire kész lett a doktor azt se tudtam hol vagyok.Én csak igy birtam ki ,viszont a nyugtatotol igen elkezdett fájni a fejem ,de legalább nem éreztem sok rosszat.Én azt tudom soha többet nem megyek ilyen vizsgálatra!!!
61. Ms.Sesam (válaszként erre: 60. - _Dina_)
2012. júl. 19. 18:45

Fura dolog ez, de az aggódást meg a rettegést az oldja a leginkább ha minél előbb túl esel rajta. Ráadásul mindenképpen jutalmad, hogy megtudod mi van. :)

Megértem, hogy rosszul vagy ha rágondolsz, nekem eleinte ilyen halálfélelemhez hasonlítható érzéseim voltak a gondolatától, lezsibbadt mindenem, na szóval nem ecsetelem, de én is iszonyatosan paráztam. Ne aggódj tényleg, mikor ott vagy erre nem is lesz időd olyan gyorsan zajlik le.:)

60. _Dina_ (válaszként erre: 57. - Ms.Sesam)
2012. júl. 19. 17:14
Jujj de jó neked, hogy túl vagy rajta! :) Remélem én is hamar túl leszek rajta, ha tényleg elmegyek! Ügyes voltál! Én is ennyire izgulós vagyok, ha csak rágondolok már rosszul vagyok!
59. Ms.Sesam (válaszként erre: 58. - Badonyimariaeva)
2012. júl. 19. 15:29

Koszi:)

Hat elhiszem, azert et nem olyan kellemes. Azon gondolkoztam, hogy a dokik vajon kiprobaltak hogy mit ajanlgatnak olyan eloszerettel?:)

58. badonyimariaeva (válaszként erre: 57. - Ms.Sesam)
2012. júl. 19. 13:17

Örülök, hogy túl vagy rajta.

Nálam már ez rutinnak számít én már nagyon sokszor voltam, de még én is "parázok" ha menni kell.

57. Ms.Sesam (válaszként erre: 56. - _Dina_)
2012. júl. 19. 12:38

Jaj Sziasztok! :) Szuper hirem vannak, tulestem rajta, epp onnan jovok es meg elek!:)

El kell mondanom, hogy annyira raparaztam erre a dolgora, mint szerintem a tortenelemben meg senki. Napok ota hasmenesem volt az idegbajtol, alig birtam nehany falatot enni, most ejszaka pedig egy hunyast sem aludtam. Pontositok, egyszer elaludtam 5 percre de akkor meg arra ebredtem, hogy levert a viz teljesen es mindenemen folyik. Arrol mar nem is beszelek, hogy ugy vert napok ota a szivem, hogy ulto helyemben betudhatok magamnak egy maratoni tavot.

Mindez persze nem volt indokolt ilyen vegletekbe menoen, dehat valljuk meg miutan 22 eve nem hanytam (es 23 vagyok) meg a gondolat is elborzasztott, hogy oklendezni fogok mikozben egy csovet nyelek.

A doki noci nagyon aranyos volt, vegul itt Becsben voltam ugyhogy meg a nemet tudasom is kicsit elo kellett vennem, azt mondta hogy elobb utobb meg kell csinalni, essunk rajta tul. Megigertem hogy igyekszem kooperalni, de tenyleg annyira gyorsan ment az egesz, szinte masfel perc sem volt, hogy mire eszbe kaptam mar az utcan battyogtam. Azt mondta a homlokom kozepen van egy akupunkturas pont, ott masszirozzam es osszpontositsak meg gondoljak a magyar gulyasra :)Hozzateszem meg el is sirtam magam elotte annyira feltem. Szoval nalam parasabbat nehez mutatni. Tenyleg azt mondom mindenkinek, hogy ne feljen, igy utolag meg buszke is vagyok, hogy ennyire stressz utan ilyen fasza voltam, haha XD

Nektek is nagyon koszi a biztatast, ha barkinek kerdese van szivesen valaszolok!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook