Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kolonoszkópia altatásban fórum

Kolonoszkópia altatásban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
195. Regin_a (válaszként erre: 194. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 21. 14:33

Na dehát azért írt ki mindenféle vizsgálatot hogy majd a kolonosszal együtt kiértékel. Elötte nyilván elpanaszoltad a bajod

Nem értem most mi a gondod és miért szövettanizol előre látatlanban

Még "kis" polip esetén sem volt szövettani

Utána átbeszéltek majd mindent, nem eresztenek el szó nélkül. Nyugi!

194. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 193. - Regin_a)
2023. máj. 21. 13:45

Egyes embereknek szenvedélye az áldozathibáztatás, de már immunis vagyok rá.


Ami történt: az első konzultáción elmondtam a tüneteimet, erre az orvos előírt egy csomó vizsgálatot, azzal a kommenttel, hogy rám bízza melyiket veszem előre, de ahhoz, hogy pontos képet kaphasson arról ami történik, az összesre szükség lesz. Főleg az endoscopiákra (fogyás, családi terheltség miatt) Nyilván beparáztam és azonnal foglaltam az időpontot a tükrözésekre. Azóta sem tudtam az orvossal beszélni csak a magukat istennőnek gondoló nővérkékkel akik még rendesen kommunikálni se tudnak, nem hogy érdemi tanácsot adni. Igazából a sajnos rosszabbodó tüneteimet akartam vele megbeszélni amiket itt most nem részleteznék...

Magánorvosi rendelő azért kellett, mert az államiba 2 hónap múlva kaptam volna időpontot első konzultációra. Itt 2 hónap múlva legjobb esetben az összes vizsgálaton túl leszek, beleértve a szövettant.

193. Regin_a
2023. máj. 21. 13:21

Látom csak sorra került a témaindító ekézése is :)


Azt nem értem hogy

besétáltál egy magánkórházban és kérted a hashajtó adagodat, és tükrözzenek meg

Az még magánban is úgsy megy hogy beszél az ember az orvossal, elpanaszolja a bajait és az orvos is úgy látja hogy szükséges akkor elmondja kmit hogy szedjél elötte, kiírja a vizsgálat időpontját

Utána vagy a kísérőnek mondja el mi a helyzet, merthogy te bódult vagy, és vagy vissza kell menni a vizsgálati eredményért vagy ott helyben megirja és átadja?


Mi az ami egy csili-vili helyen nem igy történik?

Mi az amit még meg akarsz beszélni a doktorral?

Miért kellett magánkórház, olyan súlyosak a tüneteid?


Az meg hofy a témaindító majrézik, inkább nyugtató kommentek kellenének mint ekézés

192. Ágio8405 (válaszként erre: 184. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 21. 12:14
De mit szeretnél vele ennyire előtte beszélni? Egyébként a beavatkozás előtt szerintem fogtok találkozni.
191. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 188. - 71ddaa07fa)
2023. máj. 21. 12:04
Te beszélsz hülyeséget. Hogy lehet olyan embert szűrni aki el sem megy a szűrővizsgálatra? Még mammográfiára se, hiába kap meghívót?
190. globus (válaszként erre: 188. - 71ddaa07fa)
2023. máj. 21. 10:50
Vasárnapi hiperaktivitás 🙃
2023. máj. 21. 10:49
fehér porcelán lovon:DDDD
188. 71ddaa07fa (válaszként erre: 185. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 21. 10:49

Megint csak hülyeséget beszélsz. Őket is szűrik, és mindenhol azt hangoztatják, 40 éves kor után panaszmentesen is menjen el mindenki egy tükrözésre.

Amennyiben minden negatív, úgy azt 5 évente bőségesen elég megismételni, mert ez a fajta daganat lassan fejlődik, nem egyik évről a másikra.

De szerintem jobban tudod, mint mi, csak a bolondodat járatod velünk.

187. globus
2023. máj. 21. 10:48

Orvos feladata a vizsgálat és leletezés. Olyan adminisztratív dolgpkat, mint az előkészités elmondása, rábízza alkalmazottakra. Ha ők azt mondták, hogy a betegtájékoztató irányadó, akkor náluk ez a bevált gyakorlat. Nem te vagy a legelső páciensük.

Nem is értem, miről szeretnél külön előre konzultálni. Ha attól rettegsz, hogy leégsz a jóképű orvosnál, akkor ne hívd fel magadra külön a figyelmet.

2023. máj. 21. 10:45

Miért szerinted más naponta hívta az orvosát?

Nekem 2-3 héttel a tükrözés előtt felírta receptre a keserűsó oldatot. Egy héttel a vizsgálat előtt elvittem a gyógyszertárba, ahol az összetevők alapján megcsinálták a nedűt.

De én az orvossal aztán nem beszéltem. Csak a vizsgálat után, de arra csak foszlányokba emlékszem. A feleségemmel ( aki a kísérőm volt) beszélt meg minden lényeges dolgot, milyen gyógyszerből mennyit és hogyan szedjek.

Illetve 2 hét után érdeklődhettem a szövettan iránt, mert látott egy kis vérbő területet a doki, és gyulladásra gyanakodott, de szerencse ez is negatív lett.

Szóval senkinek nem adnak naponta új és új instrukciót. Azt az eljárásrendet kell követni, amit az utolsó vizsgálatnál elmondott.

2023. máj. 21. 10:41
Nem, azért, mert ők soha semmilyen szűrésre nem mennek el, mégis megélték a nyugdíjas éveiket. Sőt szerintük másnak is felesleges ilyenekre járni.
184. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 182. - Gyöngy:))
2023. máj. 21. 10:38
Magánban lesz a vizsgálat, tipikus nagyvárosi orvosi centrum, csillog-villog, hipermodern, porszemnek nyoma sincs, csak éppen az orvossal nem tudsz két szót se váltani...az a baj, hogy itt mindegyik hasonló helyen erre "számíthatsz"
183. gyöngy:) (válaszként erre: 178. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 21. 10:11
Dehogy betegszel meg!
182. gyöngy:) (válaszként erre: 178. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 21. 10:10

Ez milyen orvos? Tb alapon vagy magánban lesz a vizsgálat? Bocs, ha már volt róla szó.

Sajnálom, ha lecarnak, velem nagyon készséges volt mindenki, ha hívtam őket, még két hasmenés-hányás között is beszéltem a doktornővel és instrukciókat adott.

181. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 180. - Aszparagusz)
2023. máj. 21. 09:53

Fuss neki még egyszer annak amit leírtam mert úgy tűnik, nem értetted meg.

ENGEM küldtek el a pi...ba bizonyos rokonok, amiért KI AKAROM DERÍTENI hogy mi bajom van, amiért részt akarok venni a vizsgálaton. SZERINTÜK felesleges a vizsgálat.

De ok, Nálam van a baj a toronyban...

180. aszparagusz (válaszként erre: 154. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 21. 09:44

Nem is kell, hogy kiderüljön, hogy bármi bajod van.

Jobb tudatlanul meghalni.

Szerintem neked a "toronyban" van baj...

179. aszparagusz (válaszként erre: 178. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 21. 09:42

Ha óránként megiszol 250 ml folyadékot (176. hsz), akkor ó óra alatt 2 litert iszol meg.

Ettől nem lesz semmi bajod, főleg úgy, hogy alul jön ki mindent.

178. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 175. - Gyöngy:))
2023. máj. 21. 09:35
Sőt, az is az én hibám hogy nem hagyják, hogy az orvossal beszéljek, ugye? Majd követem a standard előírásukat, aztán lehet, hogy megbetegszek a 8 óra alatt megivott 4 liter folyadék miatt....
177. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 170. - Regin_a)
2023. máj. 21. 08:31

"Bódításnál meg Dormicumot adnak injekció formájában, ami szerintem felesleges"


Szerintem is, engem altatni fognak.

176. globus (válaszként erre: 170. - Regin_a)
2023. máj. 21. 08:21

Kicsit lejjebb ugyanitt:

Azért, hogy a szervezetében kialakuló folyadékveszteséget pótolja, fontos, hogy a Picoprep-pel végzett kezelés alatt egészen a bélmozgások megszűnéséig bőséges mennyiségű üres folyadékot fogyasszon. Általánosságban óránként igyon meg egy pohár (kb. 250 ml) vizet vagy más üres folyadékot mindaddig, amíg a Picoprep hatása tart.


Ha kiürül az egész bélrendszer, az több liternyi veszteség. Óránként egy pohár = 8 óra alatt két liter.

175. gyöngy:) (válaszként erre: 173. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 21. 08:21
Akkor igyál a belátádod szerint. Nekem normális orvosom volt, nemcsak elmondta az utasításokat, hanem külön le is írta.
174. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 170. - Regin_a)
2023. máj. 21. 08:19

Mivel az orvossal ugye nem beszélhetek, azt veszem alapul amit a honlapon leírnak a hashajtásról.

Nyilván nem a Picoprepet kell 2 liter vízzel leküldeni. Azt 2 dl-ben kell feloldani, az UTÁNA lévő órákban pedig összesen 2 liter vizet/teát/almalét kell fogyasztani. Azaz este 10-ig összesen 4 liter folyadékot. Remélem nem betegszem bele...

173. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 171. - Gyöngy:))
2023. máj. 21. 08:15
Az orvosom konkrétan semmit nem mondott...Utoljára majdnem 3 hete tudtam vele beszélni... 😣😕
172. Regin_a (válaszként erre: 171. - Gyöngy:))
2023. máj. 20. 23:43

Amikor Pricopettet javasolt az orvos nem mondott adagolást, a betegtájékoztatót olovastam el

Keseró+dormicum estén sem mondott bővebbet, csak vegyem a béltisztító "egységcsomagot" a patikában

Szerntem a betegtájékoztató a mérvadó, mert hallottam három orvostól két véleményt már

Saját tapasztalat a keserüső és a Pricoprep adagolása is

Most voltam kórházban pár napot, ellentmondások többsége volt az orvosoktól vizitkor és a nővérektöl is

Saját maga döntse el mindenki kinek/miben hisz, mit tesz adott esetben. Ők sem istenek

171. gyöngy:) (válaszként erre: 170. - Regin_a)
2023. máj. 20. 22:51

Szerintem nem a betegtájékoztatót kell követni, hanem amit a saját orvosa előír.

Benne is van a tájékoztatóban, hogy "A Picoprep-et mindig a kezelőorvosa által elmondottaknak megfelelően alkalmazza".

Engem nem érdekelt mi van a leírásban, úgy tettem, ahogy az orvosom előírta, az pedig nem két normál pohár volt.

Szerintem FI is tegyen úgy, ahogy az orvosa javasolta neki.

170. Regin_a (válaszként erre: 166. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 20. 22:39

Milyen 2x2 literröl beszélsz Picoprep esetében?

Két normál pohár az adag és narancsízű

[link]

Bódításnál meg Dormicumot adnak injekció formájában, ami szerintem felesleges

169. Ágio8405 (válaszként erre: 164. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 20. 22:17
Hanyagold őket….
168. andi6020 (válaszként erre: 159. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 20. 21:40
Én nem görcsöltem tőle
167. Greeneyed (válaszként erre: 159. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 20. 21:30

Nekem nem görcsölt a hasam (más szertől állítólag lehet, erre nem jellemző), és hányingerem se volt.

A legrosszabb a sok víz/folyadék volt, mert mert ennél jóval kevesebbet szoktam inni, meg az, hogy korán kellett kelnem, hogy bevegyem a második adag hashajtót. (Délután volt a vizsgálat.)

166. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 165. - Gyöngy:))
2023. máj. 20. 20:44
Egy decivel se fogok többet inni mint az előírt 2x2 liter 3 illetve 4 óra alatt. (az is nehéz lesz mert sose iszom annyit) Nagyon utálok hányni, szinte rettegek tőle :(
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook