Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » MR-t szoktak altatásban végezni? fórum

MR-t szoktak altatásban végezni? (tudásbázis kérdés)


1 2
42. Andesz75 (válaszként erre: 41. - Eandi78)
2014. júl. 17. 09:08

Olvastam valahol, hogy régebben Kistarcsán volt nyitott MR de az már nincs. Gondolom maradt a hagyományos.

Engem nem érdekel a vérvétel, EKG, röntgen. Most voltam mindene (3 hete) de megcsinálom az egészet még egyszer, ezen nem múlik.

41. eandi78 (válaszként erre: 40. - Andesz75)
2014. júl. 17. 08:53
Kistarcsán végeznek ilyet, de elég körülményes a sima vizsgálathoz képest. Belgyógyász stb. kell előtte.
40. Andesz75 (válaszként erre: 38. - Eandi78)
2014. júl. 17. 08:41
Kifejtenéd ezt bővebben? :) Merre, hol, ki keressek?
39. Andesz75 (válaszként erre: 37. - Regin_a)
2014. júl. 17. 08:24

Fülzúgás (fő ok), fejfájás és szédülés miatt kell mennem. És menni is fogok ha a fene fenét eszik is. Meg akarok gyógyulni mert így nem lehet élni! Bár lehet hogy meg se mutatja az MR az okot de akkor is túl kell lenni rajta!

Fóbiám az van, nem is kétséges. Pánik is lehetséges bár ezt így még senki se mondta ki, még én sem.

Neked volt valami megoldás a problémádra?

Ha létezik megoldás a fóbiákra az is érdekel. A hipnoterápiát nézegettem, ez érdekelne.

Nekem már az is jó ha adnak valami heppi gázt mint a fogorvosnál. :)

2014. júl. 16. 21:13
Létezik altatásban mr vizsgálat nálunk is. Talán ingyenesen is, de lehet az fizetős.
37. Regin_a (válaszként erre: 36. - Andesz75)
2014. júl. 16. 21:09

Miért is szeretnél MRI-re menni?

Ahogy leirod időnként a melléktüneteket, mintha pánikos, fóbiás stb.lennél

Ha ezt szeretnéd kivizsgáltatni, felejtsd el

Megcsináltattam mint pánikos és szintén kemény fejfájások esetén, semmi, negatív eredmény


Ha nem ezért, akkor bocs!

Ha másért akkor csak lehetne találni valahol, ha nem is altatnak, de szokás műtét elött adni valami "kéj injekciót" amitöl olyan minden mindegy lesz

Ennyit bzonyára könnyebb elérni mint a tényleges altatást

2014. júl. 16. 18:52

Sajna ezek a szép gondolatok és hasonlók nem jönnek be nálam. Nem tudom kontrollálni az izomgörcsöt ami ilyenkor jön. Két műtétemkor amikor nem altattak akkor is jött ez a görcs. Az egyik műtétet meg tudták csinálni (mindkettő 10-15 perc volt), a másik műtétet fel kellett függeszteni. Nekem tök mindegy volt, hogy beszéltek hozzám illetve beszéltettek de akkor is rosszul lettem. Pedig mindkét műtétre úgy mentem, hogy abszolút nem voltam ideges. 110 volt a vérnyomásom!

Kicsit úgy tudnám jellemezni ezt az egészet mint egy "roham". Jön és kontrollálhatatlan.

De nem akarok kifogásokat keresni.

Köszönöm az ötletelést mindenkinek. :) Aranyosak vagytok hogy szurkoltok nekem.

35. 72497ec515 (válaszként erre: 5. - Andesz75)
2014. júl. 16. 17:40
Esetleg nem megoldás ha zenét hallgatsz és becsukod a szemed??
34. agnes1219 (válaszként erre: 31. - Andesz75)
2014. júl. 16. 17:31
szia,szinten, nemrég,voltam,és,a gerincemre,kérték,a vizsgálatot,kérdéztem,medig,tart,15.perc volt,de, az a fülsüketitő,katokás,aragondoltam,meg kel,csinálni,becsuktam, szemem,valami,szép virágra,kondoltam. remélem,hogy,minden,rendeződik,sikerül. vigyázz,magadra.ha van,kedved,ir,hogy,mi vot.üdv ágnes
33. janos53 (válaszként erre: 31. - Andesz75)
2014. júl. 16. 16:01

Én nem rég voltam ,azt hittem nem bírom ki mert a bezártságtól félek.

Ott volt az orvos az üveg túloldalán, de az asszisztensnek, mikor mondtam , nem ment ki, félre ült a sarokba, és messziről beszélt hozzám,bár nem sokat hallottam belőle a zaj miatt..Már a tudat, hogy ott van segített,és kibírtam!De a kezemben volt a pánik gomb is szükség esetére. Te is kibírod, meglátod, mert muszáj, hogy legyen leleted!!

32. emagdi (válaszként erre: 31. - Andesz75)
2014. júl. 16. 15:38

a kontrasztanyagot beadja a nővér, azzal nem lesz gond:)


csak az lenne a megoldás, ha próbálnád magad fejben felkészíteni a dologra, és minden nap foglalkoznál vele tíz percet, amikor arra gondolsz, hogy végigcsinálod a vizsgálatot, nem leszel rosszul, sőt, jól fogod érezni magad közben, és minden oké lesz.

31. Andesz75 (válaszként erre: 29. - Ficánka5)
2014. júl. 16. 14:40

Nekem kontraszt anyagot is kell kapnom úgyhogy csak szúrkálni kell.

Én már nem tudom mit csináljak. Valahogy meg kell majd oldanom.

30. emagdi (válaszként erre: 29. - Ficánka5)
2014. júl. 16. 13:55

szokott lenni orvos, csak az az üveg másik oldalán ül (nem látod) és a monitort nézi :)


de az sem fog csak úgy beadni semmi nyugtatót, vagy erősebbet, az fix.

2014. júl. 16. 13:49

Én áprilisban voltam, magán rendelőben. Orvosnak nyoma sem volt, aki a gépet kezelte, az meg kijelentette, hogy ő sajnos vénást semmit nem adhat, de kezemben lesz a gomb, azonnal jelezzek, de biztos ki fogom bírni. Tényleg kibírtam agykontrollal, amihez időt kértem. Intettem és csak azután dugott be a lyukba. Ráadásul, még jó, hogy belefértem, pedig csak a koponyám kellett volna vizsgálni.


Ha a mindennapokban semmi technikád nincs, hogy a rohamot elkerüld, akkor mindenképp ragaszkodj a kábításhoz. Jobb félni, mint megijedni.

28. Regin_a (válaszként erre: 27. - Andesz75)
2014. júl. 16. 11:54

nkább itthon egy magán kórházban"


Csak hogy tudd

MRI-t csak magánkórházban illetve rendelőben végeznek Mo-gon

Az eü. fizeti, vagy magán alapon mész, ugynaz az elbánás

Nem gondolod hogy ott egy aszisztens majd bead neked valami

[link]

-t a saját felelősségére?

27. Andesz75 (válaszként erre: 26. - Regin_a)
2014. júl. 14. 21:50

A repülőt egész jól bírom. :) Ott lehet mozogni. :)

Találtam Angliában és Németországban is ilyen gépet. :) De akkor inkább itthon egy magán kórházban kiüttetem magam és ha fizetek talán még kedvesek is lesznek velem.

26. Regin_a (válaszként erre: 25. - Andesz75)
2014. júl. 14. 21:45

Válts egy rep.jegyet az USA-ba

MR kb 60ezer HUF nálunk, ott sem lehet több


De akkormeg ott a rep.téren a várakozás és a zárt repülő :)

Jobb választás a magyar MR

25. Andesz75 (válaszként erre: 22. - Regin_a)
2014. júl. 14. 20:43

Hogy én miért nem Amerikában élek?

Egyszer láttam egy műsorban, hogy valaki nagyon túlsúlyos volt és még akkor gondoltam is magamban, hogy ha egyszer MR kellene akkor nekem ez a gép lenne az álom masina. Gondolom pár évet még várni kell mire ideér hozzánk ez a technológia.


Ha valakinek volt már ilyen ájulós pánikrohama tudja miről beszélek ha azt mondom, hogy nem lehet megmagyarázni az agyamnak, hogy még 5 mp, még 5 mp. Egyszerűen kifordulnak a szemeim és vége van. Tényleg tapasztaltam már. Legutoljára 3 hete volt ilyen.

Kórházban. A nővérek azt se tudták hova rohanjanak. Egy nyomorult EKG nem volt azon az emeleten. Na mindegy, nem ragozom, szerintem látható, hogy nekem ez simán, minden nélkül nem megy akármilyen szép rétre is képzelem magam. :(

24. Regin_a (válaszként erre: 21. - Andesz75)
2014. júl. 14. 20:01

Igaza volt a dokinak, még ha nem is értek egyet vele

Neki meg kellene érteni ezt szemét tünetet

2014. júl. 14. 19:55
Ha nagyon indokolt, elaltatnak.
22. Regin_a (válaszként erre: 19. - Andesz75)
2014. júl. 14. 19:53

"Nem marhaság" ez a klau

Ezért fejlesztették ki azt a nyitott MR-t ahol áll a páciens és a gép járja körbe

Stand up MRI

[link]

Mo-gon azt hiszem nincs

De ne majrézz

Mond el a vizsgálaton hogy mi a gondod és meg fogják érteni

Kezedben egy labda egy gumicsővel, ha megnyomod kihúznak

De nem fogod megnyomni, mert kibirod

Mondd magadban hogy OK megnyomom, csak még 5 mp-ig próbálom tartani magam

Nem egyszer végigcsináltam én pánikosan, szintén szédelgősen, még ha nem is klausztrós

21. Andesz75 (válaszként erre: 20. - Emagdi)
2014. júl. 14. 18:40
Ma voltam az ideggyógyásznál pont ezért. Kedvesen kinevetett amikor azt mondtam, hogy Xanaxnál erősebb valami esetleg.... Azért is mentem mert azt olvastam, hogy ő be tud úgy utalni, hogy kapjak gyógyszert előtte. Nem jött be. Ezért keseredtem el ma és fordultam hozzátok.
20. emagdi (válaszként erre: 19. - Andesz75)
2014. júl. 14. 18:15

hú, azért vigyázz, hogy milyen gyógyszert v drogot veszel be, nehogy többet árts, mint használj!!!!

meg hát ha látják rajtad, hogy valamilyen gyógyszer befolyásoltsága alatt vagy, lehet nem is végzik el a vizsgálatot. szóval óvatosan!!


az ideggyógyásztól v pszichológustól kellene szerezned egy szakvéleményt, hogy nem bírod a zárt helyeket, és ha van ilyen papírod, akkor azt már muszáj lesz figyelembe vennie a másik orvosodnak is.

19. Andesz75 (válaszként erre: 18. - Emagdi)
2014. júl. 14. 18:07

Az orvosnak aki küldött elmondtam mindent. Ő volt az aki mondta, hogy ki kell bírni és kész. (Aki adta az időpontot kérdezte, hogy klausztrofóbiás vagyok: igen, akkor nem is ad időpontot)

Xanaxot kaptam azelőtt a műtét előtt amikor rosszul lettem. Az biztos hogy ennél erősebb dolog kell mert az meg se kottyant. Viszont erősebbet eddig senki akart adni. Az ideggyógyász is azt mondta, hogy ezt tudja felírni, mást nem.

Sajnos azt veszem észre, hogy az orvosokat nem érdekli ez az egész. Oldjam meg, őket nem érdekli hogy hogy de bírjam ki azt a fél órát. Én kibírom csak a pici agyam mondja be az unalmast. Mindezt erős izomgörcsökkel tehát még fáj is.

A másik problémám hogy ha becsukom a szemem és szédülök is. Sajna nem véletlenül kellene ez a nyamvadt vizsgálat.

Lehet hogy alakul valami ismerettségen keresztül és adnak valami olyan szert amitől fél órára a szivárványok és egyszarvúak világába röppenek. :) Csak összejöjjön!!!

18. emagdi (válaszként erre: 17. - Andesz75)
2014. júl. 14. 17:32

és ha egy "sima" nyugtatót kapsz, attól nem lesz jobb? várhatóan azzal sem tudnád magad kikapcsolni annyira, hogy ne arra koncentrálj, hogy zárt helyen vagy?

csak mert azért az altatás elég megterhelő, akárhogy is nézzük.


beszéld meg az orvosoddal (aki mr-re küld), és ő fel tudja mérni, hogy mennyire szükséges a vizsgálat, mik a kockázatok, te mit mondasz, mit viselsz el, és mit nem... és ő tud majd dönteni, hogy akkor mi is legyen, legyen-e vizsgálat, és ha igen akkor hogyan.

esetleg nincs papírod arról, hogy ilyen tüneteid vannak zárt helyen? csak úgy lehet, hogy jobban figyelembe tudja venni a másik kezelőorvosod is.

17. Andesz75 (válaszként erre: 15. - Emagdi)
2014. júl. 14. 17:09

Többször lettem rosszul olyan helyzetben amikor nem lehetett mozogni. Volt, hogy műtét közben lettem rosszul és ez a rossz tapasztalat bennem van. Ez a gond azt hiszem.

Már nem járok kozmetikushoz és moziba sem. Ahol nem lehet szabadon mozogni ott én nem vagyok jól. Tudom hülyeség... :(

16. neni1 (válaszként erre: 12. - Emagdi)
2014. júl. 14. 15:31
Én is pont így csináltam, és semmi gond nem volt.
15. emagdi (válaszként erre: 10. - Andesz75)
2014. júl. 14. 15:22

de miért állsz úgy neki alapból hogy ezt aztán nem bírod ki? pont ez miatt "nem bírod ki", hogy ezt magyarázod be magadnak.

szóval a hozzáállásodon változtass kicsit, mondogasd azt hogy már miért ne bírnád ki, és akkor nem lesz gond:)

2014. júl. 14. 15:21
Gyerekeket altatnak , ugyhogy lehet, csak dokit kell talalni hozza. Vagy elmesz maganban, es ott altatnak, de az min. felmilla mindenestol...
13. 549be03e80 (válaszként erre: 5. - Andesz75)
2014. júl. 14. 15:21
Miert nevetne ki? Nekem is van,pedig az erosebb nem vagyok,de a dokinak ez volt az elso kerdese.Adtak nyugtatot,es amig betolt a gep,behunytam a szemem,es benn a csoben mar kinyitottam,semmi baj nem volt.Pedig nekem meg a ket karom is hatrahuztak mivel nagydarab vagyok,es csak igy fertem be.A vallfajasom sokkal rosszabb volt,mint a klausztrofobia.De kibirtam es tuleltem!:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook