Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kolonoszkópia altatásban fórum

Kolonoszkópia altatásban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
165. gyöngy:) (válaszként erre: 162. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 20. 19:46
Hánytam többször, de csak vizet, viszont az összes kijött, amit aznap megittam. Szerintem nagyon sokat ittam, ez volt a baj, a hashajtónak elvileg nincs ilyen hatása.
164. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 163. - Ágio8405)
2023. máj. 20. 16:44
Nyilván nem azt mondom. Egyébként ha neadjisten tényleg úgy van, úgyis kimatekozzák, hogy az egészet én okoztam magamnak... bezzeg ők, akik soha nem járnak szűrésre, ők tudják a tutit. Szóval innentől nincs min aggódnom, a ciki, kellemetlen szituációk lehetőségén kívül.
163. Ágio8405 (válaszként erre: 157. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 20. 15:29
Pont ezért ne érdekeljen, és végképp ne mondj olyat hogy jobb is ha rákos vagy mert legalább bezzegelhetsz neki.
162. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 161. - Gyöngy:))
2023. máj. 20. 15:14
Szegény...nagyon megviselt akkor a tisztító "kúra" Ezek szerint hánytál is? Nem tudtam, hogy a picoprepnek ilyen hatása is lehet... Este 6-kor kell meginni a 2.adagot, másnap 13-kor lesz a vizsgálat. Nagyon nem szeretnék olyan állapotba kerülni, hogy telehányjam a vizsgálóhelyiséget...pláne nem azelőtt a pasi előtt...😥🤦‍♀️
161. gyöngy:) (válaszként erre: 159. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 20. 14:06

Nem tudom, hogy bódításkor mit adnak, jobban el tudom képzelni a bódult állapotot abban az esetben, mint altatáskor. A nevében is benne van, bódult leszel, lehet, hogy az ember tudata utána nem lesz tiszta egy rövid ideig. Az altatásnál meg teljesen öntudatlan állapotba kerül az ember, a propofol meg gyorsan távozik a szervezetből. Nekem semmi bajom nem volt utána, egy pici szédelgés még felöltöztem, aztán az is elmúlt.

Voltak már több órás műtéteim is, mély altatással, azután nem viseltem jól az ébredést, de hidd el ez nem olyan.

A hasam nem görcsölt a picopreptől, szerintem ez nem olyan hasmenés, mint egy vírusos megbetegedés esetén, utóbbi sokkal rosszabb.

Nagyon le voltam gyengülve, napok óta semmi tápláló bennem, a víz is mind kijött, alul-felül egyszerre nem kellemes, ájulásig gyengültem. A tükrözés nekem egy eseménytelen dolog volt ehhez képest.

160. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 156. - Gyöngy:))
2023. máj. 20. 12:11
Bocsánat, az előző kommentemet neked írtam :)
2023. máj. 20. 11:52

Amúgy a hashajtás része (picoprep-et írt fel az orvos) azért rossz mert fáj, görcsöl a hasad tőle vagy azért mert ha nem tartózkodsz a wc 2 méteres körzetében, nagyon nagy gondban leszel? Esetleg a kettő kombinálva? Még sosem használtam ilyen hashajtó gyógyszert...

Az asszisztensnő akivel beszéltem, azt mondta, nagyon változatosak az emberek altatás utáni reakciói, volt aki pl. rugdosta (...) az ajtót, hogy ő már menne...közben azt se tudta milyen rendezvényen van szegény :( Bár nem tudom, azt az embert lehet "csak" bódították.

158. globus (válaszként erre: 153. - Greeneyed)
2023. máj. 20. 11:06
Pontosan. Kolléganőm férje 5 évente megy vizsgálatra, ennyi elég annak, aki családilag terhelt.
157. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 155. - Ágio8405)
2023. máj. 20. 11:04
Sajnos az ilyen hozzáállás miatt halnak meg olyanok is rákban, akik még élhettek volna. Persze amikor ezt megemlíted a struccpolitika követőinek, kapásból ellened fordítják. Pedig nagyon nincs igazuk.
156. gyöngy:) (válaszként erre: 150. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 20. 10:27

Azért ez a kolonoszkópiás altatás nem olyan mély, mint pl. egy több órás hasi műtét esetén. Többségében propofolt használnak, az meg rövid hatású, nem jellemző a kábult állapot, hányinger, hányás. Nem kell előre bebeszélni magadnak, hogy majd nem leszel magadnál.

Én inkább 100X végigcsinálnám azt a napot, mint az előtte lévő hashajtósat.

155. Ágio8405 (válaszként erre: 154. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 20. 10:09
Nincs igazuk ezeknek a “kedves “ rokonoknak. Ne törödj velük. Ha tudod zàrd ki, de mindenképp lazits a kapcsolaton az ilyen mérgezö emberekkel.
154. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 153. - Greeneyed)
2023. máj. 20. 08:42
Az is ordítozott velem a telefonban, akitől a legrosszabbul esett, mert szerinte "bevittek az erdőbe" azzal, hogy felvállaltam egy ilyen "borzasztó és felesleges " vizsgálatot (azaz a kolonoszkópiát) Most már nem félek, ha kiderül, hogy rákos vagyok. Hozzászoktam, hogy nekem soha nem sikerül semmi, bármennyire is akarom, szóval szarabb már nemigen lehet a helyzet.
153. Greeneyed (válaszként erre: 152. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 20. 00:55

"Ez egyébként normális hozzáállás? Kötve hiszem"

Szerintem sem, mert a vastagbélrák gyógyítható korai felismerés esetén.

Egyébként pedig elég lassan fejlődik ki, szóval ha most (reméljük) az derül ki, hogy nincs rosszindulatú folyamat, akkor hosszabb időre megnyugodhatsz.

152. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 151. - Greeneyed)
2023. máj. 19. 23:08

Az jó lenne, legalább tiszta tudattal és "hallgatóság" bevonása nélkül tudnék vele beszélni, ha máskor nem, a vizsgálat után...


Egyébként elengedtem a ráktól való félelmet...Bizonyos, struccpolitika-párti családtagjaim már így is elküldtek a pokolba, hogy "minek mentél bele ebbe a hülye vastagbéltükrözésbe, nem kellett volna"


(Ez egyébként normális hozzáállás? Kötve hiszem)


Ha úgy sincs semmi bajom, akkor nincs, ha van, koppannak egy nagyot és talán meg is gyógyulok... Win-win.

151. Greeneyed (válaszként erre: 150. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 19. 22:57
A propofol után nagy valószínűséggel tiszta tudattal fogsz ébredni. Ahogy én is. Ne izgulj, tényleg a hashajtás a vizsgálat legkellemetlenebb része. (És még mindig úgy gondolom, hogy a tüneteid nem rákra specifikusak, úgyhogy könnyen lehet, hogy csak valamilyen gyulladásod van. De megértem, hogy félsz.)
150. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 149. - Greeneyed)
2023. máj. 19. 22:52
Nem mindegyik vizsgálat "hozta ki a figurát" sajnos, jó lett volna még tiszta tudattal megbeszélni, hogy most tulajdonképpen mi legyen. De nem hiszem, hogy akár ezt, akár mást figyelembe vesznek, hiába költöttem eddig vagy 100 ezret erre az egészre.
149. Greeneyed (válaszként erre: 148. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 19. 22:46

Ja, értem. Nekem nem volt akkor új vizsgálati eredményem, mert egy részét a rendelő intézte, és az orvos megkapta és meg is nézte az eredményt, a többit meg már egy korábbi alkalommal megbeszéltük.

Lehet, hogy ha van, akkor ezeket még meg tudjátok beszélni a vizsgálat előtt.

Ha neked ez fontos, jelezd bejelentkezéskor, szerintem figyelembe veszik, ha tudják.


"De közönségre nincs szükségem amikor vele beszélnék, szóval ez elmarad."

Az asszisztens és az anesztes is tudni, látni fogják, hogy milyen állapotban van a bélrendszered, ez egy ilyen műfaj.

Ezen fölösleges idegeskedni, ez a munkájuk.

148. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 147. - Greeneyed)
2023. máj. 19. 22:40
Végül is "csak" azt a pár vizsgálati eredményt beszéltem volna meg vele, ami már megvan... Kétlem, hogy megnézte volna az eeszt-ben. De közönségre nincs szükségem amikor vele beszélnék, szóval ez elmarad.
147. Greeneyed (válaszként erre: 146. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 19. 22:36

Előtte nem beszéltünk külön, csak a vizsgálat előtt közvetlenül, amikor már ott volt az asszisztens és az anesztes. Csak annyit, hogy vannak-e még tüneteim.

A vizsgálat utáni megbeszélés fontosabb.

146. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 144. - Greeneyed)
2023. máj. 19. 17:28
Arra esetleg emlékszel, hogy mikor megérkeztél a vizsgálatra, volt-e lehetőség beszélni a kezelőorvossal? Vagy már ott van az anesztes és az asszisztens és semmi esély nincs minderre?
145. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 144. - Greeneyed)
2023. máj. 18. 12:30
Ebben reménykedem én is. Csak a lelki részével tudjak valahogy megküzdeni... :/
144. Greeneyed (válaszként erre: 143. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 17. 21:36
Az talán a legjobb. Gyorsan hat, és az ébredés is gyors. Nem lesz semmi gond.
143. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 140. - Greeneyed)
2023. máj. 17. 21:23
Engem is Propofollal fognak altatni (ha sikerül) Bár anesztes konzultáció előtte nem kötelező. Bízom benne, hogy rutinosak már és abban is, hogy én is olyan állapotban leszek a vizsgálatok után mint te :) Azaz nem kell, hogy a "közönség" is végighallgassa az orvost, bárkikből is álljon (kísérő, anesztes doki, endoszkópos asszisztens)
142. Greeneyed (válaszként erre: 131. - 71ddaa07fa)
2023. máj. 17. 21:14

"De olyanról is hallottam, akinek nem ért semmit a bódító koktél, mindenre emlékezett."

Jó, de az bódítás, nem altatás. Gyomortükrözéshez bódítottak, abból én is mindenre emlékszem.

Vastagbéltükrözéshez altattak, kb. 2 másodperc alatt kiütött a szer, és 20-30 perc múlta kipihenten ébredtem.

141. Greeneyed (válaszként erre: 126. - 71ddaa07fa)
2023. máj. 17. 21:11
Nálam semmi ilyesmi nem volt. Propofollal altattak.
140. Greeneyed (válaszként erre: 121. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 17. 21:09

"Az a baj, hogy egyik szavukban még azt mondják, érkezzek kísérővel, a másikban már azt, hogy elég ha a kísérő csak az ébredésre érkezik meg..."

Odafelé igazából fölösleges a kísérő, szvsz. Legfeljebb az lehet a gond, ha még rádjön a vécézhetnék, de nekem ilyem sem volt, mire elindultam itthonról, kitisztultam.


"Nagyon nem szeretném azt se ha más végighallgatná amint az orvos VELEM közli a vizsgálat eredményét..."

A kísérő nem azért kell, hogy mindenhova bekísérjen.

Én csak az orvossal beszéltem utána, nem volt ott senki más.

Szerintem ezt te is megteheted; miután felébredtél, úgyis feküdnöd kell egy ideig, utána, amikor már jól vagy, bemész az orvoshoz egyedül.

139. Greeneyed (válaszként erre: 128. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 17. 21:05
Nem, semmi bajom nem volt. Simán hazatömegközlekedhettem volna, csak a becsület kedvéért hívtam taxit. De az alkalmazott altatószertől is függ.
138. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 136. - Léna123)
2023. máj. 17. 20:39
Állítólag gyorsabban is "kimegy" az általuk használt altatószer hatása mint 2 óra. Az egész történet érkezéstől távozásig olyan 3 óra lesz. Szerintem is érteni fogom mit mond a doki... ha valami kérdés marad, maximum foglalok egy időpontot kontrollra nála online.
137. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 135. - Icuska538)
2023. máj. 17. 20:34
Pont, hogy azt nem szeretem, ha hülyegyerekként kezelnek. Még csak jövő héten lesz a vizsgálat.
2023. máj. 17. 19:47
Ugyan kolonoszkópiám még nem volt, de volt màr többször olyan kisebb beavatkozásom, amihez altattak. Feltételezem ébredés utàn bent tartanak még 2-3 órát megfigyelésre. Addigra teljes mértékben magadhoz térsz, tehát érteni fogod mit mond a doki, és normálisan tudsz vele kommunikálni. Így, ha nem szeretnéd,hogy ott várjon valaki rád, elég ha érted megy. Ja és ne izgulj, ha elaltatnak tutira nem fogsz érezni semmit.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook