Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


2124. ancsam
2008. ápr. 15. 12:29
„Csakhogy épp a gyenge tudjon erős lenni és elmenni, ha az erős túlságosan gyenge ahhoz, hogy a gyengének fájdalmat okozzon.”
2008. ápr. 15. 12:27

Ha az út, amelyen jársz, állandóan fájdalmat okoz neked, akkor az nem a te utad.

/Judith Sills/


Talán ez igaz?:S

2122. ancsam
2008. ápr. 15. 12:25
„A sors talán azt akarja, hogy sok nem megfelelő emberrel találkozz mielőtt megismered az igazit, hogy mikor ez megtörténik igazán hálás legyél érte.”
2121. ancsam
2008. ápr. 15. 12:24
„Légy jobb ember, és tudd, hogy ki vagy, mielőtt valaki újjal találkozol, akitől azt reméled hogy ismer téged.”
2008. ápr. 15. 12:21

"Azt viszont már réges-rég tudom, hogy ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az az is. Ha valaki pontosan azokat a csillagokat ígéri az égről, amikre vágyom, akkor hazudik."

/Laurell Kaye Hamilton/

2119. ancsam
2008. ápr. 15. 12:19

„...egyes dolgok nem többek önmaguknál, nem tartanak sokáig,

helyet foglalnak a szívedben és legközelebb okosabb leszel …

ha annyira fontos vagyok neked,

tiszteld az érzéseimet és éljük tovább a saját életünket!"

2008. ápr. 15. 12:17

Egy nőt el lehet dobni, mint egy gyufaskatulyát, mert valaki szenvedélyes, mert ilyen a természete, mert nem tudja egy nőhöz kötni magát, vagy mert magasra tör, mert eszköz számára minden és mindenki. Meg tudom érteni... Aljasság, de van benne valami emberi. De eldobni valakit szórakozottságból, ez több, mint aljasság. Erre nincs bocsánat, mert embertelen.

/Márai Sándor/

2117. ancsam
2008. ápr. 15. 12:09
Erőfeszítésünk, hogy ne szeressünk, gyakran kínzóbbak a szerelem szívfájdalmaitól.
2116. realface
2008. ápr. 8. 08:19

Tudod arra gondoltam, hogy az ember ott hibázhatja el, amikor elkezd keresgélni.


Érzi, ösztönösen jól érzi, hogy van valami, amit meg kell találni,


Csak az ösztöne azt nem súgja meg, hogy mi az, ami számára van elrejtve.


Ezért tévesen azt hiszi, hogy valami különleges kincsre kell rábukkannia.


Mikor kutat, mindig azt a másikat keresi.


Keresi a szépek közt, az okosok közt, és a jók között.


Mindig csak azt a másikat, azt a fénylőt, legkülönb másikat keresi.


S mert téved, mást keres nem azt, amit neki szántak,


Rossz az irány is, amerre keresi,


Ezért véletlenül sem találkozhat azzal, ami a sajátja.


Ahhoz, hogy egyszer jó felé induljon, ahhoz fel kellene adnia az ádáz keresést,


És rá kellene jönnie, hogy nem a szépek közt,


Nem az okosok közt, nem a jók közt kell keresgélni.


Amit meg kell találni az nem egy másik, hanem egy másikban saját maga.

2115. realface
2008. ápr. 8. 08:18

Egy emberért mindent vállalni kell. Egy helyzetért nem. Amíg számunkra egy ember fontos - addig mindent vállalnunk kell érte, és megéri. Ez igazi vállalás. Amikor nem az ember a fontos, hanem a helyzet megtartása: a lakás, a szociális és anyagi biztonság, a látszat, a környezet véleménye - akkor már megalkuvásról van szó. Ez is elvállalható, de csak őszintén, legalább önmagunk előtt. Ne csapjuk be magunkat ürügyekkel: a gyerekek érdekével, erkölcsi aggályokkal, a kímélettel. Gyávaságunk az újrakezdésre, félelmünk a változásoktól és az egyedül maradástól, nehézzé teheti az együttélést, de fenntarthatja. Azonban hazugságra nem lehet alapozni tisztességes kapcsolatot: biztosan összeomlik.


Popper Péter

2114. realface
2008. ápr. 7. 23:55

Szomorúak vagyunk tizenhat éves korunk szomorúságával, szerelmeink megtört vonala grafikonszerűen előttünk van, óvatosan örülünk a holnapoknak, nagyon távoli medvék bőrére iszunk, és tíz kilóméter körzetben meghallunk minden zajt...

...Nyár van, és intenzíven érzem, hogy tél lesz, fehér ruhás karácsony, amikor a tea különösen ízlik. Szeretnék korallszigetek zöld lagúnáiban hajózni... Mindent szeretnék, és vágyódásommal mindenben részes vagyok.

Ezek a napok, amikor valaki meg szokott halni.


(Szerb Antal)

2113. realface
2008. ápr. 7. 23:43

Elfelejtettem a belém oltott szeretetet, egyre halmozódó mocskos kis titkaim között lassan elveszek, és már rég nem találom önmagamban a fényt.

Most minden elvetélt gondolatommal, rosszkor kiejtett ócska szóval, viaskodhatok a sötétben.

Pedig azt mondják minden emberben benne van a mennyország, de ha ilyen a mennyország akkor én már a pokoltól sem félek.

(realface)

2112. realface
2008. ápr. 7. 23:40

Amiért könnyezünk, az magunk temetése.

Melléd ül egy angyal, de elmenekülsz buta érveléssel,

Félsz érinteni szárnyát, mert a múlt csontig égett.

Énekelsz, beszélsz, vitatkozol, mondod, csak mondod…

A fél krajcárt sem érő bölcsességet.

2008. ápr. 5. 15:32
“Egyre inkább az az érzésem, hogy az életünk egyetlen mondat, csak nem tudjuk kimondani, hogy mi az… A nagy találkozások, a lélekközeli pillanatok mindig azok voltak, amikor valakit megszerettem. Az igazi csoda a barátság, a valódi, emberközeli kapcsolat, amikor egyszer csak repül velünk az idő, és az az érzésünk, hogy mi már valahol találkoztunk. Néha egy pillanat többet ér, mint egy egész esztendő.” (Müller Péter)
2008. ápr. 5. 15:28

Barátom csak az lehet, aki a legmélyebb szinten együtt rezeg velem. Mert ez több mint a vérségi vagy bármiféle érzelmi kapcsolat. Ez valami olyan sejtelem, mintha egy helyről jöttünk volna, s ezért a barátom számomra világon a legismerősebb ember.


Müller Péter

2008. ápr. 3. 08:43
"Amíg nem szerettél senkit e világon, Szabad voltál, mint madár az ágon. De ha meglátsz egy fiút, ki szemét rádveti, Ha még nem szerettél, megtanulsz szeretni! Kínos nyugtalan lesz éjjeled, nappalod, Feléje fog szállni minden sóhajod. Bárhogy is szereted, nem fogod öt bírni, Ha öszintén szerettél, megtanulsz sírni. Mikor azt hiszed, hogy legjobban szeret, Szíve érted lángol és reszket, Akkor meglátod öt mással sugdolózni, Ha igazán szerettél, megtanulsz csalódni. Szíved ilyenkor marják az érzések, Kebled olyan, mint egy feldúlt darázsfészek. Bár csalódtál benne nem fogod feledni, Ha öszintén szerettél, megtanulsz szenvedni."
2108. zepp
2008. márc. 27. 17:39

„- Nem tőled félnek. Attól, amit az eszükbe juttatsz.

- Rólam csak az olló jut eszükbe.

- A szabadság is …

- Na és? Mindig arról dumálnak.

- Hát ez az. De más szabadnak lenni, és más beszélni róla. Akit adnak-vesznek, az nem lehet szabad.

De mondd a szemébe, rögtön nekilát gyilkolni, hogy megcáfoljon.

Csak beszélnek az emberi szabadságról, de ha meglátnak egy szabad embert, beijednek.”

2008. márc. 26. 08:07

"Nem akartam beléd szeretni, és nem hiszem, hogy Te is akartad volna. De amikor találkoztunk, mindketten éreztük, hogy nem tudunk tenni semmit az ellen, ami velünk történik. Egymásba szerettünk, minden különbözőségünk ellenére, és ezzel valami ritka és gyönyörű jött létre. Az én számomra az ilyen szerelem egyszer adatik meg az életben, ezért vésődött minden pillanata egyformán az emlékezetembe, s ezért nem feledem soha egyetlen másodpercét sem..."


/Nicholas Sparks/

2106. d541350465 (válaszként erre: 2105. - 1b515f8f6e)
2008. márc. 25. 13:29
:DDD tetszik:)
2008. márc. 25. 13:26
"Célozd meg a holdat! Ha elvéted akkor is a csillagok közt landolsz"
2008. márc. 24. 07:10

Tatiosz : Hinni kell...


Hinni kell... Hinned kell a boldogság lehetőségében, hogy csakugyan boldog légy. Az vagy, amit gondolsz, és csak azt tudod elgondolni, amiben hiszel. Ne gondolj a hanyatlásodra, mert bekövetkezik. Ne gondolj a veszteségre, mert veszteségek érnek. Ne gondolj a szomorúságra, mert lelked sötétségbe borul. Ne gondolj a rosszra, mert a mélybe taszít. A jó gondolat: ajándék, szárnyalás, magasba vágyódás, felemelkedés... Élni csupán a legtisztább vágyak szerint érdemes. Attól függően, hogy vágyaink keserűek vagy édesek, fanyar vagy boldog lesz az életünk. Képzeld el, amit kívánsz, és kívánd, amit elképzeltél. A boldogság vágy, a képzelet, hit, a cselekedet megvalósulás.

2008. márc. 23. 15:03

Tehetségünket a természettől nyerjük, de szerencse nélkül nem sokra megyünk vele.

(La Rochefoucauld)

2102. zepp
2008. márc. 20. 15:57

'Minden játéban benne foglaltatik a halál gondolata'


"Furcsa napok jöttek ránk

Furcsa napok szegõdtek nyomunkba

Furcsa napok furcsa óráiban egyedül vagyunk


A háziasszony vigyorog

a vendégei a bûntõl elanadalodva alszanak

Hallgasd, hogyan beszélek a Bûnrõl és

tudni fogod EZ AZ


Furcsa napok furcsa óráiban egyedül

bolyongunk

összezavart testtel,

rosszul mûködõ emlékezettel

Menekülünk a nappaltól

Egy furcsa részeg éjszakába"


J(I)M

2101. war
2008. márc. 16. 10:11
"Azt mondtam keveset tudok a szerelemről. Ez nem volt igaz. Jó sokat tudok róla, mert láttam. Hosszú évszázadokon át figyeltem, és csak ettől volt elviselhető, hogy a Földet néztem. Az a sok háború, hazugság, kín, gyűlölet. El akartam fordulni, hogy ne is lássam többet. De láttam, hogy mennyire tud szeretni az ember. Kutathatod a világűr legtávolabbi zugát is, de nem lelsz ennél gyönyörűbbet. És igen, jól tudom, hogy a szerelem feltétlen, de azt is tudom, hogy lehet kiszámíthatatlan, váratlan, irányíthatatlan is, és elviselhetetlen, és könnyen összekeverhető a gyűlölettel, és azt akarom ezzel mondani, hogy azt hiszem szeretlek. Olyan mintha a szívem nem férne meg a mellkasomban, mintha már nem is az én részem lenne, hanem már a tiéd, és hogyha szeretnéd én nem kérnék cserébe semmit. Nem kell ajándék vagy bizonyíték az érzéseidre, csak az, hogy tudjam, hogy szeretsz. A szíved kell, az én szívemért..."
2008. márc. 15. 18:37

Ha reggaet hallgatsz,és nem mozogsz,akkor valószinüleg halott vagy!


Bob Marley

2008. márc. 13. 18:17
“Ilyenek vagyunk, s akinek nem tetszik, hadd röhögjön!”
2008. márc. 13. 18:16
“Könnyebb találni sok embert, akik elég bölcsek ahhoz, hogy felfedezzék az igazságot, mint egyet, aki elég rettenthetetlen ahhoz, hogy mindenféle szembenállás ellenére is kiálljon érte.”
2008. márc. 11. 15:42
A szerelem azt jelenti két ember kettő és mégis egy.Két ember egyetlen angyallá olvad össze, ez a menyország.
2096. d541350465 (válaszként erre: 2094. - Caravell)
2008. márc. 10. 07:23

köszi,milyen igaz:))))

üdv:)

2095. caravell
2008. márc. 9. 16:54

,,Ha nincs olyan kicsiny dolog két ember kapcsolatában, aminek ne lenne jelentősége, ha az is fontos, hogy a másiknak nem kellett-e sokáig várnia a villamosra, és az új cipőjét már megszokta-e - akkor az a kapcsolat fontos és erős. Azt hiszem, az emberi kapcsolatokban csak az egészen kis dolgok fontosak, hogy el ne felejtsük, melyik a másik ember kedvenc párnája, melyikkel szeret aludni, akkor is, ha az az elnyűttebb, öregebbik párna."


/ Ancsel Éva /

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook