Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


2241. Virág3
2008. jún. 2. 13:06
"Akár azt gondolod, hogy képes vagy valamire, akár azt, hogy nem, mindenképp igazad van."
2240. Adri N
2008. jún. 2. 13:04

Néha te vagy a szélvédő. Időnként pedig te vagy a bogár. /Mark Knopfler/


Te meglátsz valamit, és azt kérdezed 'Miért?'. De én megálmodok sosem volt dolgokat, és azt mondom 'Miért ne? (George Bernard Shaw)


Én is hibáztam, de soha nem követtem el azt a hibát, hogy azt állítottam, hogy nem hibáztam. (James G. Bennet)

2239. Adri N
2008. jún. 2. 12:57

Pilinszky János


Egy szenvedély margójára


A tengerpartot járó kisgyerek

mindig talál a kavicsok közt egyre,

mely mindöröktől fogva az övé,

és soha senki másé nem is lenne.


Az elveszíthetetlent markolássza!

Egész szíve a tenyerében lüktet,

oly egyetlen egy kezében a kő,

és vele ő is olyan egyedül lett.


Nem szabadul már soha többé tőle.

A víznek fordul, s messze elhajítja.

Hangot sem ad a néma szakítás,

egy egész tenger zúgja mégis vissza.

2238. era06
2008. máj. 31. 19:14

"Nem érthetjük meg a másik ember problémáját, ha nincs bennünk szeretet. Együttérzés nem létezik szeretet nélkül. Aki elfelejtkezik mások szívéről, a saját szívét veszíti el. Senkinek sincs joga belenyugodni egy másik ember szenvedésébe. Ez olyan, mintha ő okozná a szenvedést. Aki szeret, elenged, felejt és megbocsát. Aki mindezt elvárja másoktól, csupán önmagát szereti. Önmagunk elvesztésének legbiztosabb módja: a szeretet elvárása. A szeretet elvárása: önzés; legalább annyira, mint a szeretet elutasítása"

Tatiosz

2237. Adri N
2008. máj. 30. 12:31
"Azt,hogy hogyan éljek, mit tegyek,mind az óvodában tanultam meg. Az egyetemen a bölcsesség nem volt különösebb érték,az óvodában annál inkább. Íme,amit ott tanultam: Ossz meg mindent másokkal! Ne csalj a játékban! Ne bántsd a másikat! Mindent oda tegyél vissza ahonnan elvetted! Rakj rendet magad után! Ne vedd el a másét! Kérj bocsánatot ha valakinek fájdalmat okoztál! Evés előtt moss kezet! Húzd le a vécét! A frissen sült sütemény és a hideg tej nagyon tápláló! Élj mértékkel! Mindennap,tanulj,gondolkodj,rajzolj,fess,énekelj, táncolj,játssz és dolgozz egy keveset! Délutánonként szundíts egyet! A nagyvilágban óvatosan közlekedj:fogd meg a társad kezét és ne szakadjatok el egymástól!Ismerd fel a csodát!"
2236. Adri N
2008. máj. 30. 12:28

"Hát láss olyannak, amilyen valóban vagyok. Nem én hazudtam, ha szemed csak a részt látta bennem, és a jóban, mely részem, ismerni vélt engemet. Álmoddal mértél; én az álmodónak mit mondhatok? Ne légy a börtönöm! Csalódtál, de ne tarts engemet csalónak, amiért álmaidhoz nincs közöm."

Szabédi László



"S mert mindenütt ott volt, ahol kellett, soha nem látták. S mert mindig jókedvű volt, soha nem kérdezték, hogyan lehet jókedvű."

Márai Sándor



"Mit el nem mond egy mozdulat,

Ha kezeddel a búcsút inted;

Mit el nem árul mosolyod:

Azt mind kimondja egy tekintet!"

Szilágyi Domokos

2235. era06
2008. máj. 29. 16:47

Egy mosoly nem kerül semmibe, és nagyot visz véghez. Boldoggá teszi azt aki kapja, és aki adja, nem lesz szegényebb. Csak egy pillanatig tart, de emléke olykor örökké él. Senki sem elég gazdag, hogy nélkülözni tudná, és senki sem olyan szegény, hogy ne tudná adni. A barátság érezhető jele. A mosoly nyugalmat ad a fáradt embernek. Bátorságot önt a csüggedőbe.

Ha valamikor találkozol valakivel, aki nem adja meg neked a megérdemelt mosolyt, légy nagylelkű, és ajándékozd meg Te Őt. Mert senkinek sincs akkora szüksége egy mosolyra, mint annak, aki nem tud mosolyogni másra

2008. máj. 27. 08:14

Köszöntünk,kéz a kézben

Részemről mondjunk mancsot,

Hogy teljesítsük részben

Kérésed és parancsod,

Mely minket felidézett,

Mint mackóvágy a mézet

Róbert Gida meg Én

Egy lélek,két legény,

Egymást nagyon szeretjük

És együtt evégett

Ketten szeretünk Téged!


Micimackó

2233. @dri
2008. máj. 26. 19:44
Aki szeretne valamit, amije még nem volt, valami olyat kell érte tennie , amit még nem tett.
2232. @dri
2008. máj. 26. 19:40
Miért épp a rózsa képviseli a szerelmet? A rózsak mindig elhervadnak ...
2231. @dri
2008. máj. 26. 19:40
Ha azt kívánod, bárcsak másvalaki lehetnél, elpocsékolod azt azt embert, aki vagy!
2230. @dri
2008. máj. 26. 19:40
Vicces, hogy valaki mennyire össze tudja törni a szivedet,de te ennek ellenére még mindig szereted azokkal az apró darabokkal
2008. máj. 24. 21:28

Örülök,hogy tetszett!

Ma egy 37 éves motoros temetésén voltam,ott jutott eszembe ez a Radnóti részlet:


"Két karodban nem ijeszt majd

a halál nagy

csöndje sem.

Két karodban a halálon,

mint egy álmon átesem."

2228. Tömpike (válaszként erre: 2226. - 450f37fbfa)
2008. máj. 24. 15:59
Jujj, ez nagyon tetszik :))))
2227. Virág3
2008. máj. 24. 15:04

"Ha mindig csak elfutsz, sose találsz menedéket."


"A valóság egy kicsit mindig szomorú."

/Wass Albert/


"Az idő rohan, egy villanás, egy pillanat, s a jelen máris múlttá változik... Pillanatról pillanatra a jövő ott csillog az ember markában, ha nem ragadja meg anélkül hogy összeroppantaná, ha nem alakitja anélkül, hogy széttörné azt a pillanatfolyamot, semmi sem marad belőle..."

/Higgins, Jack/


"A lényeg az, hogy akkor sem állunk készen a nagy pillanatra, ha tudjuk, hogy előttünk áll. Senki sem kéri, hogy megváltozzon az élete, de az megváltozik. Ilyen tehetetlenek lennénk, bábok?! Nem! A nagy pillanat eljön, nem tehetünk ellene semmit. Az számít, hogy mit teszünk utána, akkor derül ki, hogy kik vagyunk."


"Megtanultam, hogy a hősök olyan emberek, akik azt tették, ami szükséges volt, szembenézve a következményekkel. Hogy a türelem rengeteg gyakorlást igényel. Hogy vannak emberek, akik szeretnek bennünket, de egyszerűen nem tudják, hogyan mutassák ki. Hogy olykor az, akire azt hinnéd, hogy megadja neked a kegyelemdöfést, ha már a földön fekszel, egyike azon keveseknek, akik segíteni fognak neked felállni. Hogy csak azért mert valaki nem úgy szeret téged, ahogyan te szeretnéd, ez nem azt jelenti, hogy nem szeret téged teljes szívével. Hogy sosem szabad azt mondani egy kisgyermeknek, hogy az álmok balgaságok: tragédia lenne, ha ezt elhinné. Hogy nem mindig elég, ha megbocsát nekünk valaki. Az esetek többségében te vagy, akinek meg kell bocsátani magadnak. Hogy nem számít, hány szilánkra tört a szíved: a világ nem áll meg, hogy megvárja, míg összeragasztod."

2008. máj. 23. 21:05

Én nem születtem varázslónak,

csodát tenni nem tudok,

És azt hiszem,már észrevetted,

a jó tündér sem én vagyok,

de,ha eltünne az arcodról

ez a sötét szomorúság,

úgy érezném vannak még csodák.



Mit tehetnék érted,hogy

elűzzem a bánatod,hogy

lelked mélyén megtörjem

a gonosz varázslatot.

Mit tehetnék érted,hogy

a szívedben öröm legyen?

Mit tehetnék áruld el nekem.



Nincsen varázspálcám

mellyel bármit eltüntethetek

És annyi minden van jelen,

mit megszüntetni nem lehet,

De,ha eltünne az arcodról

ez a sötét szomorúság

úgy érezném vannak még csodák.



Nincsen hétmérföldes csizmám,

nincsen varázsköpenyem,

S hogy holnap is még veled leszek,

sajnos nem ígérhetem,

De,ha eltünne az arcodról,

ez a sötét szomorúság

úgy érezném vannak még csodák.



Halász Judit: Mit tehetnék...

2008. máj. 22. 22:17

Ha napégéstől elveszted a látást,

magad okold, ne a nagy sugárzást.

2224. era06
2008. máj. 22. 19:58

"Ki a gyermek hitén mulat,

Gúnyolt lesz vénen s hant alatt."

2008. máj. 20. 17:35

"Az olyan parányi teremtményeknek,

amilyenek mi vagyunk,

a mérhetetlen teret csak a szeretet teszi elviselhetővé."


Carl Sagan

2008. máj. 17. 21:13

Nagyon kell vigyáznom magamra,mert belőllem csak egy van.

Mások többen vannak,így könnyebben pótolhatók.

2221. Tömpike
2008. máj. 16. 08:34
A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál. (Josh Billings)
2220. Tömpike
2008. máj. 16. 08:34
Az eb szerfelett meggondolatlan szerzet. Fittyet hány rá, vajon igazad van-e vagy sem, milyen magasságokba kapaszkodtál fel az élet szamárlétráján, nem kérdi, gazdag vagy-e vagy szegény, buta vagy bölcs, bűnös vagy szent. bárhogy is forduljon azonban Fortuna kereke, akár jó, akár rossz hírnek örvendj, lehetsz köztiszteletben álló polgár vagy a család fekete báránya - ő akkor is ragaszkodik hozzád, a végsőkig védelmez - és az életét is odadobja érted...” (Jerome K. Jerome)
2219. Tömpike
2008. máj. 16. 08:33
Egyetlen nap sem olyan, mint a másik, mert mindegyik tartogat egy csodát, egy mágikus pillanatot, amikor az univerzum összeomlik, és új csillagok születnek.
2218. Tömpike
2008. máj. 16. 08:33
Álmodj, amit csak akarsz, menj, ahova szeretnél, légy az, aki szeretnél, mert csak egy életed van, s csak egy lehetőséged, hogy olyan dolgokat csinálj, amit szeretnél!
2008. máj. 14. 15:32

"Boldogság gyere haza,késő van,gyere haza!

Honnan jössz ,nem érdekel.

Gyere haza csak ennyi kell!"

2008. máj. 14. 15:18

"Egy őrült világban a józanság őrület."

(Orbán Ottó)

2215. era06
2008. máj. 14. 11:53

Jól teszed, ha útnak indulsz; tűzz ki magad elé úti célokat, de mindenekelőtt érkezz el önmagadhoz.

Hogyan? - kérdezed. Haladj a bölcsességben, de legelőször is azzal törődj, hogy következetes légy önmagadhoz.

Ahányszor próbára akarod tenni, hogy elértél-e valamit, figyeld meg: ma ugyanazt akarod-e, amit tegnap akartál?

A célok változása azt mutatja, hogy a lélek hullámok közt sodródik: hol itt, hol ott bukkan fel - a szél járása szerint. Amit megalapoztak, amit jól rögzítettek, az nem imbolyog a szélben (Emberhez méltón élni... Seneca)

2214. era06
2008. máj. 14. 11:51

"Bízz embertársadban! De mindig emelj osztás után!

Bízz Istenben! De házadat mindig magaslatra építsd!

Szeresd felebarátiadat! De költözz jó környékre!

A versenyt nem mindig a leggyorsabb, a csatát nem mindig a legerősebb nyeri, de nem árt rájuk fogadni.

A helyes út valahol a "fordítsd oda a másik orcád" és a "na ebből aztán elég volt" között van.

A győzelemről : nem lényeges. Az a fontos, hogyan játszunk.

A vereségről. nem lényeges. Az a fontos, hogyan játszunk.

A játékról:azért játszunk, hogy győzzünk! "

2213. era06
2008. máj. 14. 11:46

“Bársony Nyuszi” (a hintalónak)


“Az, hogy igazi vagy, nem attól függ, hogy miből készítettek téged. Ez egy olyan dolog, ami csak történik veled. Amikor egy gyermek hosszú időn át szeret - nem csak játszik veled, de TÉNYLEG szeret téged - akkor válsz IGAZIVÁ… Ez nem egyszerre történik meg. Fokozatosan válsz azzá. Hosszú ideig tart. Ezért nem történik meg azokkal, akik könnyen megtörnek, érdesek vagy akikkel túl óvatosan kell bánni. Általában, mire VALÓDIVÁ válsz, a sörényed legnagyobb részét “leszeretik” rólad, kiesnek a szemeid, meglazulnak az ízületeid és nagyon elkopsz. De ez mind nem számít, mert amikor egyszer már IGAZI vagy, nem lehetsz csúnya, csak azok láthatnak annak téged, akik egyébként sem értenek meg semmit.”

2008. máj. 14. 11:11
Azt szertném amit nem lehet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook