Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jó-e a 3 gyerek egy családban a mai világban? fórum

Jó-e a 3 gyerek egy családban a mai világban? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
1944. b-zs
2011. aug. 5. 11:46
Ja, amin felháborodok mindig! Már 4 éve fizetjük, de a tőkéből még semmi nem ment le! Csak a kamatot fizetjük! Ha történne valami isteni csoda, és egyben be tudnánk csengetni, az a pénz, amit idáig befizettünk, elmenne a lecsóba. Ha történne valami, el kellene adni a házat, szinte a teljes vételár a banké lenne. Ez annyira szemét dolog!
1943. Bonti74 (válaszként erre: 1942. - B-zs)
2011. aug. 5. 11:45
Akkor eddig mi vezetünk a 25 évvel és 4 éve fizetjük...
1942. b-zs (válaszként erre: 1940. - Timicicaanyuka)
2011. aug. 5. 11:44

Boldog ember! Csak 5 év?! Nekünk még 11 év van vissza! De így is csak 15-re vettük fel!

Jó készülődést! Biztosan jól fogjátok érezni magatokat. A barátaink is Telekiben nyaralnak, ma jönnek haza!

1941. b-zs (válaszként erre: 1939. - Bonti74)
2011. aug. 5. 11:41

Na látod! Nem kell mindig annyira borúsan látni a dolgokat! (mondom pont én:))

Remélem Luca már túl is van rajta. Tegnap voltunk mi is dokinál, bár semmit nem írt, de 6.000 Ft-ot otthagytunk a gyógyszertárban. Calcimusc, vitaminok, orrcsepp, meg egy antibiotikum, ha mégis kell, mert ő jövő héten nem lesz. De ma már jobban vannak. A doki azt mondta, az esetek 95 %-ban vírus okozza a nyavalyákat.

Mi is szeretünk bográcsozni! Örülök, hogy tudtatok egy kicsit dumálni a barátnőddel.

A rezsi+hitel nálunk is horror! Nem is tudom, mi lesz, ha gyest fogok kapni. Lehet muszáj lesz bölcsibe adni a legkisebbet és visszamenni dolgozni!

1940. Timicicaanyuka (válaszként erre: 1938. - B-zs)
2011. aug. 5. 10:23

Hű elég durva. Még én sem tudom mennyi most, majd aug. 15 körül vonják.

Az autó részlete decemberben lejárna, de a kamatkülönbözet miatt rá kell még fizetni jó pár hónapot.

A lakást meg még fizetjük 5 évig:(

Készülök ezerrel, takarítok, mosok vasalok. Nem mondanak jó időt jövő hét elejére. Mindegy, most már megyünk akármi lesz.

1939. Bonti74 (válaszként erre: 1938. - B-zs)
2011. aug. 5. 08:47

Ehavit nem tudom még.

A férjem rendezi, de kíváncsi leszek.

Nem fogok örülni ha még több lesz, mert már baromi magas így is. Mi havonta annyit adunk fel törlesztőre meg rezsire mint más család havi jövedelme...:(

Tegnap itt voltak a barátnőmék, debrecenben él, két fia van és most Siófokon nyaralnak. Kb. ált iskola 5. osztálytól vagyunk a legjobb barátnők!

Évente 2x találkozunk de semmit nem számít, mert tök egy hullámhosszon vagyunk.

Érdekes a gyerekeink is.

Bográcsolni akartunk, de ugye az idő nem engedte, nem baj megfőztem bent a marhapörit, így is nagyon ízlett nekik...:)

Jó volt kikapcsolódtam, hogy itt voltak, jót dumáltunk. Bár a Luca közben lázas lett, már vártam, a 15 hós oltástól!

Éjjel is lázas volt, ma már nem.

A gyerekek mennek a mamához, mert felhívtam anyut!

Ő kérdezett rá, hogy ugye akkor mennek?!

1938. b-zs
2011. aug. 5. 08:39

Bonti!

Hogy álltok a törlesztővel?? Nekünk 9ezerrel több, mint előző hónapban:(

1937. b-zs (válaszként erre: 1935. - Andurka85)
2011. aug. 3. 16:06

Végre hallani Felőled is!! Jól vagytok?? Cseperedtek??

Én már feladtam a boltba járást, képtelenség 3 ekkora gyerekkel. Vagy a férjem rendezi, vagy délután megyek boltba, miután hazajön.

Nálunk a középső terrorizálja a nagyot, a lányom meg fut előle, és sikítozik, meg kiabál, hogy anya-anya! Most mit is lehet tenni, állandóan én tegyek rendet?! A férjem, míg pár napot itthon volt, megunta a nagy nyávogását, és szólt neki, hogy álljon már ki magáért, ha bántja a kisebb, akkor menjen oda és csapjon neki vissza:) Így most lerendezik egymás között. Nem tudom, hogy pedagógiai szempontból jó-e ez a megoldás, de én is egyetértek abban, hogy álljon ki magáért, és igenis, ha kell, csapjon vissza. A másik meg tanulja meg, hogy amit ad, lehet, hogy vissza is kapja:)

1936. b-zs (válaszként erre: 1934. - Bonti74)
2011. aug. 3. 16:00

Kitartást! Én este, ha már nagyon ki vagyok, szoktam inni 1-2 kupica Jagert:)vagy egy pohár bort:) Remélem nem leszek függő, mire felnőnek.

Alvás terén ma már nálunk is kritikus volt a helyzet. Zsombort beteszem az ágyba, még ki sem érek, kijön a szobából, pedig ő volt idáig a minta gyerek, evett, utána alvás.. Ha 3-ból kettő nem akar aludni, akkor mit lehet tenni?? Idáig tudtam valamit csinálni, mert délben aludt mind a 3.

Napközi táboron nem gondolkodtatok még? Férjednek nincs szabija??

Hát gondolom téped magad anyukád miatt! Anyuval volt idő, amikor én is így voltam, hogy mindig csak én telefonáltam. Amióta nyugdíjas lett, meg már az idegesítő néha, hogy állandóan hívogat:) Szerintem vedd fel a telefont, hívd fel! Biztosan örül neki! Kérdezd meg, a gyerekek mikor mehetnek hozzá, mert már nagyon szeretnének menni! Ha meg úgy érzed, hogy elzárkózik, akkor meg maradnak veletek. Egy próbát megér.

1935. andurka85
2011. aug. 3. 13:32

Sziasztok!

Látom mindenkinek már a suli+ovi kezdés jár a fejében4 Nekem is! Jó lesz már,hogy a délelőttöm kicsit szabadabb,és halkabb.Nagyon unják már magukat a nagyok.Verekedés? Nah azt az enyémek is csinálják,amin ki vagyok akadva,nálunk ez nem volt divat mikor gyerekek voltunk,pedig mi is voltunk 3-an.

Enikő anyáskodik Dávid felett,amit Dávid azonnal el utasít,és odavág.De van hogy Enikő vádja arcon Dávidot...volt olyan reggelünk,hogy 11 re tudtam őket úgy össze szedni,hogy eljussunk legalább 1 kiló kenyérért a sarki boltba.Mire Vincét megetettem...és rendbe tettem,addigra az egyik amelyik közben nem volt éhes,és nem reggelizett,csak éhes lett,de annyira hogy félig éhen is halt már...mikor az befejezte..rájött a kakilás a másikra...nah ez így ment egész délelőtt...és végre majdnem bolt zárásra oda is értünk. :S

1934. Bonti74 (válaszként erre: 1932. - B-zs)
2011. aug. 3. 12:08

Tényleg, én nem is tudom, hogy nálunk mikor kezdődik az ovi!!!

Szerintem legkésőbb aug. 23-án. Lehet el is viszem. Viszont 24-én máris nem megy, mert kilégzés vizsgálatra kell vinni (tejcukor allergia).

Nem tudom anyuékhoz mennek-e nyaralni, mert nagyon hallgat, ha én nem hívom két hétig hát ő se. Ez a harmadik hét, hogy nem beszélünk.

Köszi mindkettőtöknek a bíztató szavakat!!!

Annyira fáradt vagyok, hogy napi 3 kávét kell innom, nekem aki max 1-et szokott.

A nagyok nálunk is elkezdtek verekedni, lány létükre. Mondjuk nem gyakori de a nagy annyira türelmetlen a középsővel, hogy félelmetes. Luca is akaratos lett, ezerrel hisztizik, nem akar aludni. Most aludt el az előbb. Szerintem lassan áttér az egy alvásra. Végül is örülhetek, hogy eddig kétszer aludt.

1933. b-zs (válaszként erre: 1931. - Timicicaanyuka)
2011. aug. 3. 12:03
Jó pihenést! Már amennyire 3 gyerek mellett lehet pihenni, meg nyaralni:)
1932. b-zs (válaszként erre: 1930. - Bonti74)
2011. aug. 3. 12:02

A beszámolót megírom, csak nekem is pár perc kellene:)

Takony, láz, torokfájás..4-re kellene mennem a bőrgyógyihoz a kezemmel, mert nem javul, de hogy oda érünk-e??

A szitu ismerős. Augusztus 16-tól lesz ovi, én még mondogatom, hogy szegény kislányt ne vigyük méég, erre a férjem, szó sincs róla, visszük és kész!! Egyébként úgyse sokat fog menni, max. egy hetet adok neki, újra beteg lesz úgyis.

Kitartást! Engem is kiakasztanak, halálos a három gyerek együtt, ráadásul verekszik a két nagyobbik. Zsombor meg rájött, hogy ha nem akar aludni, kimászik a rácsos kiságyából:) Így megette a fene a déli nyugalmamat is..

Barnus napok óta nálunk sem alszik, bújik a foga:(

Kitartást mindenkinek!! Szép az idő, végre süt a nap!!

1931. Timicicaanyuka (válaszként erre: 1930. - Bonti74)
2011. aug. 3. 10:26

Kitartás, már csak pár hét és kezdődik az ovi meg a suli. Na mondjuk az sem sokkal jobb, de legalább napközben nyugi van.

Hétfőn indulunk nyaralni:) Mármint ha azt a 3 napot annak lehet nevezni. Hanna miatt nem mertem többet bevállalni. Nem tudom hogy bírja az utat, meg mit fog csinálni idegen helyen. Az előbb akkorát esett mint egy ház. Nem megyünk messzire, csak Tapolcára. Bejárjuk a környéket ha engedi az idő.

Nekem is kell pár nap amikor nem kell a mosásra meg a főzésre stb. koncentrálnom.

1930. Bonti74
2011. aug. 3. 09:50

b-zs!

Hahó!

Várom az élménybeszámolód!

Rámférne valami jó hír, mert eléggé magam alatt vagyok. Sajnos nincs konkrét oka, valahogy minden idegesít, kimerült vagyok. Luca már vagy 3 hete minden éjjel sikítozik. Nem is sír... felvisít. Totál kivagyok már. Szerintem a szemfogai jönnek.

Éppen most hallottam, hogy egyik barátnőm gyereke júli végéig járt oviba. Nem semmi. Én meg a lelkiismeretes anya már júni végén kivettem, sőt közepén. Hagy pihenjen. Ja csak én vagyok már totál ki.

Neked biztosan ismerős a téma, de 5 percre nem tudok leülni egész nap. Most is éppen a wc-ből kiabálnak úgyhogy lépek is...

1929. Timicicaanyuka (válaszként erre: 1926. - Bonti74)
2011. aug. 1. 08:47

Szegény:( Jobbulást!

Na, akinek nincs gyereke, az csak ne adjon tanácsokat!

1928. Bonti74 (válaszként erre: 1927. - B-zs)
2011. aug. 1. 08:00
VÁRJUK!:)
1927. b-zs (válaszként erre: 1926. - Bonti74)
2011. aug. 1. 07:41

Húú, ez mellett nem tudok elmenni.. gyorsan írok, majd jövök, mert védőnőhöz megyünk, meg ezer a dolog.

Szóval a véleményem az, amit egy neves pszichológus is mondott, hogy a harmadik és negyedik gyerek a legkreatívabb, mert ott már nincs ideje a szülőnek állandóan a gyerek sarkában lenni, és így ki tud bontakozni a gyerek, sokkal nagyobb szabadsággal rendelkezik. Nem az az egészséges, ha a gyerekeknek ki van nyalva a feneke, szerintem. Sokan meg fogják szívni a mai hozzáállással, főleg úgy, hogy tök mindegy milyen okból, de egyre többen vállalnak csak egy gyereket. Nem a szülő, hanem a gyerek fog szívni, ez a véleményem.

Majd jövők, és tartok élménybeszámolót:) mármint a nyaralással kapcsolatban.

1926. Bonti74 (válaszként erre: 1925. - Timicicaanyuka)
2011. júl. 31. 17:15

Nekem is a nagy harmadikba megy!

Igen a mindenkire odafigyelés baromi nehezen megy.

Valaki sajna mindig háttérbe szorul, ezért az egyik fórumon le szar anyáztak is... Persze olyan akinek egy gyermeke sincs, nemhogy három.

Jobbulást nektek! Én izgulok a magas láz miatt, mert a héten kapott 15 hós oltást... Egyenlőre hasmenése van és eszméletlen piros a popója. Ez is épp elég.

1925. Timicicaanyuka (válaszként erre: 1924. - Bonti74)
2011. júl. 29. 18:31
Ugyanígy vagyok ezzel. Szívesen átélném még egyszer, de így is sokan vagyunk már a lakásban. Már 3 gyerekre odafigyelni sem egyszerű. Patrik most kezdi az iskolát, Adri meg harmadikba megy. Hanna beteg volt a héten, most meg üvölt amióta felébredt.
1924. Bonti74 (válaszként erre: 1923. - Timicicaanyuka)
2011. júl. 29. 16:34

Hát igen. Most megnéztem a Luca 4d-és uh-os felvételeit, nosztalgiáztam. Ilyenkor annyira vágyom, hogy ismét kismama lehessek, de 4 gyerek az már sok lenne.

Legalább is most per pillanat így érzem. Luca elkezdett menni, mindent pakol, akaratos stb..

A Blankával is azért még vannak gondok, bár már októberben 6 lesz, de még mindig vannak dolgai...

És hiába lesz 9 egy hónap múlva a legnagyobb vele sem mindig egyszerű. Dehát neked meséljem...

Hogy vagytok???

1923. Timicicaanyuka (válaszként erre: 1922. - Bonti74)
2011. júl. 29. 14:05
Csodálatos az a 9 hónap:)
1922. Bonti74
2011. júl. 29. 09:04

[link]


Csodálatos!

1921. Bonti74 (válaszként erre: 1919. - B-zs)
2011. júl. 26. 14:29

Mi nem régen jöttünk meg a 15hós oltásról.:((

Annyira utálom mikor megszúrják, tisztára leizzadtam, enni sem tudtam semmit délelőtt.

De most még aránylag jól is viselte, hamar megnyugodott.

11,3kg. Mondjuk tudom nem kevés, de az utóbbi 2 hónapban szinte semmit nem hízott.

1920. Bonti74 (válaszként erre: 1919. - B-zs)
2011. júl. 26. 14:27

Akkor jó pakolást, főzést, mosást!

Remélem jó időtök lesz!

1919. b-zs (válaszként erre: 1918. - Bonti74)
2011. júl. 26. 12:18

Vagy péntek, attól függ, hogy mikorra tudom összeszedni a motyónkat.

A mosógép megy ezerrel, tegnap semmit nem tudtam mosni, mert amit tegnap előtt kimostam, nem száradt meg:(

A kaján gondolkodom, mert valamit kellene vinni, főznöm, mert arra nem merek alapozni, hogy beülünk valahová menüt enni, mert a 4 éves még csak-csak, de a 2 éves annyira válogatós, hogy nem biztos megeszi, amit elé tesznek, és akkor még a legkisebb is ott van.

Fürdőruhát nem kell tenni, az tuti, de a rövidnadrágtól a dzsekiig mindent oda kell pakolnom.

1918. Bonti74 (válaszként erre: 1917. - B-zs)
2011. júl. 26. 11:16

Hát nem egyszerű a csomagolás. Bár én már olyan sokat csináltam, hogy kb. 20 percet vesz igénybe.

Jó csomagolást, pihenjetek jót!

És nagyon köszönöm, amiket írtál! Minden igaz!

Monjduk az, hogy nagyon hasonló a helyzetünk cseppet sem vígasztal, sajnálom, de így legalább tudom te megértesz... Még az is nagyon egybeesik,hogy a férjem is az anyós kifejezőkészségére szokott hivatkozni mikor valami bántót mond nekem. De azokat mégsem veszem fel, anyámtól sokkal rosszabbul esik,hogy a tesómat védi velem meg kötöszködik. De teljes mértékben úgy van, ahogyan leírtad, hogy a gyengébbet felkarolják, de attól még az erőssebbiket nem kellene nyírni. Bár sokszor érzek irígységet mögötte, amit egyáltalán nem értek meg egy anyától. Elképzelhetetlen számomra.

Hiányozni fogsz, amíg nyaraltok.

Csütörtökön mentek ugye?

1917. b-zs
2011. júl. 26. 11:05
Azt hiszem túlvállaltam magam. Nem is tudom, hogy fogom magunkat összecsomagolni nyaralásra..
1916. b-zs (válaszként erre: 1915. - Bonti74)
2011. júl. 26. 11:04

Pár hónapja, miután megszületett a Barnus, közölte anyósom, no ezt kapd ki: "Igazságtalan, hogy nektek 3 gyereketek van, a Szilvinek(sógornőm) meg egy sem, mert én annyira szeretném, hogy mind a két gyerekem boldog legyen!" No ehhez mit szólsz? (nem csoda, ha néha kiakaszt, ugye? A férjem meg rendszerint maszatol, hogy anyós csak mondja ezeket, nem tudja magát kifejezni, blabla..)

Szerintem itt van a kutya elásva, és lehet, hogy nálatok is. A szülő szeretné, ha a gyerekei egyformán boldogok és sikeresek lennének, és ha ez nem jön össze, akkor általában az "elesettebbet" pártolják. Én ezt látom a környezetemben, és tapasztalom is. És a másik tehet akármit, jó nem lesz. Nem tudom, miért van ez, vagy miből ered. Sőt, azt is észrevettem, azt a gyereket pártfogolják még inkább, amelyik felvette az ő viselkedési normáikat, átvette a családi szokásokat. Lehet innen ered.. Érdekes és elgondolkodtató dolgok ezek, én mindig félek attól, bár ez rajtam múlik, és nem lesz könnyű, de remélem én nem így fogok viselkedni.

Ja, és anyu kapcsán én ezt már végig asszisztáltam (nagyszüleimmel kapcsolatban). Sajnos, ez megváltozni nem fog, és nagyon fájó dolog.

1915. Bonti74 (válaszként erre: 1914. - B-zs)
2011. júl. 26. 08:27

Hát igen, ő is most válik éppen és elég sok lelki problémája van. Nem régen jött ki a szanatóriumból, ezért is nézek el neki sok mindent. Illetve hát mindent. De valahol, valakinek el kell mondanom, mert ugye anyunak nem lehet...

Az a baj, hogy én sok mindent megértek neki is és anyunak is, elnézem, nem szólok, ellenben ők a legkisebb problémámra, hangosabb szavamra, hibámra úgy reagálnak, mintha nem is tudom mit követtem volna el. Szóval én megértő vagyok, de tőlük egyáltalán nem ezt kapom vissza.

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook