Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jó dolog-e a bébikomp? Mi a véleményetek? fórum

Jó dolog-e a bébikomp? Mi a véleményetek? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2008. aug. 4. 22:20
én már több gyerekorvostól hallottam, olvastam, hogy nem javasloják, mivel a gyerkőc félig ülő helyzetben van. Nem segíti járni tanulni, csak nehezíti megalálni az egyensúlyát. És az sem mellékes, hogy a gyerek nekem ne rodeózzon a lakásban! Az nem arra való. Nekünk nem lesz kompunk az tuti .-)))
246. gerna (válaszként erre: 245. - Roni24)
2008. aug. 4. 22:14
Bébikompba rakná, hogy ne fázzon meg a kövön. Ezért mondom, hogy szőnyeg, bébikomp helyett.
245. Roni24 (válaszként erre: 244. - Gerna)
2008. aug. 4. 22:11

De most a bébikompról volt szó!

Úgy értelmeztem, hogy ha beleülteti, a baba lába a földet éri, és akkor a talpa érintkezik a hideg kővel...

Bár lehet, hogy valamit félreértettem...

244. gerna (válaszként erre: 243. - Roni24)
2008. aug. 4. 22:07
Nyilván nem a lába fázna meg, gondolom kúszik vagy mászik. Szőnyeg!
243. Roni24 (válaszként erre: 241. - Virág666)
2008. aug. 4. 22:04
Húzz benti cipőcskét a lurkóra, vagy legalább egy zoknit! :)))
242. gerna (válaszként erre: 241. - Virág666)
2008. aug. 4. 18:31
Tegyél le szőnyeget.
2008. aug. 4. 17:29
sziasztok! olvastam amiket irtatok , én nagyon gondolkodom egy bébikompon pedig van mellette és ellene szóló érv, viszont nekünk a konyhában és a nappaliban is kő van igy még ilyen melegben is hideg van a földön, szerintetek mit csináljak??
2008. júl. 11. 07:56
három kislányom van, a két nagynál nem tudtam használni, mert kicsi volt a lakásban a hely, de a harmadiknál használtam... először azt hittem milyen jó, mert a kislányom nagyon jól el volt benne, de amikor járni próbáltunk, akkor csak pipiskedett, tolta előre magát mintha a kompban lenne.. ekkor elraktam a szekrénybe, és inkább hagytam szabadon felfedezni, és három héten belül a gyerek megtanult állni, és lépegetni!!! arra jó volt, hogy a baba szeretett ülni, és 7-8 hónaposan már oda ment ahova ő akart, de gátolta is a menés megtanulásában, úgyhogy az én véleményem az hogy az én kényelmi szempontomból jó volt hogy a gyerkőc elvolt egyedül, de a baba szempontjából kifejezetten rossz volt!!! Mérlegelj!!!
239. 14775640c4 (válaszként erre: 238. - Raistlin Majere)
2008. júl. 11. 07:19

én olyankor beraktam a kiságyba ha dolgom volt:)))

de amúgy lehet benne valami,amit te mondtál a kompról, hisz minden gyerek más. neked bevált, én meg sem próbáltam a két világot is felfedezni akaró állandóan jönni menni akaró gyerekeim mellett:)))

kiraktam őket a földre 3 hósan már az egész lakást "bejárták" :)))))

ha pedig hirtelen dolog akadt,kiságy.

2008. júl. 10. 17:37

Bocs, hogy így a vége felé bekpacsolódom. Saját tapasztalatomat szeretném leírni. Kislányom nagyon nyugis csecsemő volt. Nem izgatta magát a világ dolgain. Nem forgolódott amikor itt volt az ideje, nem mászott fél métert sem egész csecsemőkorában... Pedig nagy a nappalink és naponta több órára kitettem a padlóra, hogy hátha híja a tér :-) A doktornőnk nyugtatott nincs semmi baja, csak nyugodt kiegyensúlyozott idegrendszerű és nem izgága :-)

7 hónaposan kapott kompot, etetőszéket és szobahintát (nem gagyit Peg perego-t vettünk mármint kompot). Megmondom őszintén a védőnő ellenezte, de ellenezte pl azt is, hogy hetente többször adjak halat neki vagy, hogy csipet mézzel ízesítsem a főzelékét ha máshogy nem ízlett. Engem soha nem érdekeltek a szabályok, azt gondolom, hogy rendelkezem annyi "józan paraszti" ésszel, hogy ilyen horderejű dolgokat magamtól is el tudjak dönteni.

Szóval az én kislányom naponta 1-2 órát kompozott és imádott benne lenni. Nem esett ki az etetőszékből sem. 9 hónaposan állt fel és 11 hónaposan elindult magától.

A komp semmi kárt nem okozott a gyermek testi fejlődésében.

Persze szajkózzák az okosok, hogy azért van otthon az anyuka, hogy foglalkozzon a gyrerekkel. Ez így is van. De az ANYUKÁNAK is szüksége van néha, hogy elmenjen WC-re nagydologra :-), Vagy kiteregesse a ruhát, vagy behabarja a főzeléket és ezekben az esetekben bizony nagy segítség ezeknek az eszközöknek a megléte :-)

2008. júl. 10. 17:02
A kompot mikor kaptuk,volt legalább 10 hónapos. (Nem tudom meddig használtuk). Addig 2 paplan egymás mellé a parkettán, azon hempergett. Sokszor ott tettem tisztába. (Lehet hogy aludtunk is rajta, néha). Terpeszülésbe jól meg tudtam oldani. (Az etetőszéket pedig szerintem szanáltam). Chico széket szintén kaptuk, ahhoz volt asztalka, abba evett. Az már jobb találmány. Bocs. Egy kicsit eltértem a témától, de az etetőszék is lehet veszélyes...
236. 14775640c4 (válaszként erre: 235. - M_Marcsa)
2008. júl. 10. 12:30

akkor félre értettük egymást:)

igen én a bébikompról beszéltem.

235. M_Marcsa (válaszként erre: 233. - 14775640c4)
2008. júl. 10. 12:29

Ajajajj.

Te a bébikompról beszéltél, én az etetőszékről.

A bébikompot ellenzem.

234. 14775640c4 (válaszként erre: 232. - Maya80)
2008. júl. 10. 08:43

abszolút egyetértek..

egy gyereknek semmire nincs nagyobb szüksége mint felfedezni,mászkálni, hemperegni gurulni a földön, és jól összefogdosni mindent.

közben megtanulják használni a kezüket, lábukat, és egyéb érzékszerveiket.megtanulják mit szabad, mihez nem nyúlhat. nekem is igy volt. már nagyon korán megtanulták, ne piszkálják a dvd-t, a konnektort, igy nagyobb korban sem jutott eszükbe ezzel játszani,vagy más tiltott dologgal

233. 14775640c4 (válaszként erre: 231. - M_Marcsa)
2008. júl. 10. 08:40

nem tudom..

lehet nem vagyunk egyformák:)

én inkább kiraktam őket a földre már két-három hós korukban hadd játsszanak ott:)

nem volt szükség ilyen "csodákra"

és mellette megmozgatta az izmaikat a gurulás, mászás, kúszás stb...

míg egy bébikompba tényleg csak áll, vagy ül, de nem mozog..

232. maya80
2008. júl. 10. 08:39
Én is gondolkodtam, hogy legyen, vagy ne legyen. És nem lett. Nagyon komolyan utánajártam, elolvastam gyermekorvosi és védőnői szakvéleményeket, megkérdeztem szülőket... Sokan dícsérik, de az orvosok és védőnők többsége ellene van, mivel a baba se nem áll, se nem ül benne, hanem egy egészségtelen és természetellenes testtartásba kényszerül. Sokkal jobb, ha mászik.
231. M_Marcsa (válaszként erre: 228. - 14775640c4)
2008. júl. 9. 21:39

Biztonságosnak gondolom, be lehet kötni.

Hogy egészséges-e? Ül benne, máshol is ül.

230. M_Marcsa (válaszként erre: 226. - Anyuca66)
2008. júl. 9. 21:37
Én mindig mellette vagyok mikor eszik, ezért is kérdeztem, hogy érted.
229. anyuca66 (válaszként erre: 227. - Roni24)
2008. júl. 9. 12:42
Ráadásul használtan kaptuk a fából készített etetőszéket. De nem ez a baj. Hanem amikor a "nagy asztal" féle állításba volt, abba elég egy kis kihajolás.. ( elég sokminden kezd visszajönni ebből az időszakból, a 17 év nem is túl nagy idő :-D). Szerintem a mi "kifinomult hallásunk" azt is meghallja ami másnak nem is gyanús! 1,5 éves lehetett kb akkor a gyerek. most 20 lesz. Viszont sokára jött az akkor kiesett foga helyére a végleges. Elég szép most még....
2008. júl. 9. 11:28
én nem vettem, és nem is akartam.nem biztonságos, és nem túl egészséges.
227. Roni24 (válaszként erre: 226. - Anyuca66)
2008. júl. 9. 11:21

17 éve még nem valószínű hogy túlságosan odafigyeltek a biztonságra az etetőszékeknél, főleg, ha a fából készültre gondolunk, amit kisasztallá, és kisszékké lehet kinyitni, de azért manapság már elég biztonságos etetőszékek vannak!

Pl. a mienkénél a tálcát egész közel lehet tolni a babához, jobb etetőszékekbe viszont bele is lehet kötni a babákat, kihajolni se tud, merthogy jóval derék fölé érnek a tálcák, szóval, ha akarna se tudna kimászni, kiesni belőle a baba!

226. anyuca66 (válaszként erre: 225. - M_Marcsa)
2008. júl. 9. 11:07
Nálunk abból zuhant ki... És az apukája ott volt a szobába. Én hallottam a konyhába az ismerős "nyikorgást". Készitettem a lány kajájával még valamit. A következő pillanatba a koppanást hallottam. Én etettem, vele szembe ültem, nem asztallal szembe volt az etetőszék. Kihajolhatott és ezért bukott.... Ennyit a pasikról. 17 éve történt kb!!
225. M_Marcsa (válaszként erre: 223. - Anyuca66)
2008. júl. 8. 20:45

Miért veszélyesebb az etetőszék szted?

Én nem látom annak. Beleültetem, eszik, kiveszem, ennyi.

224. M_Marcsa (válaszként erre: 223. - Anyuca66)
2008. júl. 8. 20:43

Pl. azért forgalmazák, mert valakiknek megéri, pl. a gyártónak, a forgalmazónak, az eladónak.

Sok egyebet árulnak, ami nem jó. Van ilyen.

2008. júl. 8. 18:26
A vélemény kavalkád után meg kérdezném : Ha ennyire nem ajánlják az ortopéd stb orvosok, miért engedik forgalmazni? Az egy dolog hogy a hsznált "tárgyként" még kapható.... Az etetőszék veszélyesebb lehet, nem?
222. gerna (válaszként erre: 221. - Nyau82)
2008. júl. 4. 15:02

Szia! ezeket a gyakorlatokat naponta többször, ezen belül mindegyiket kb. 5 percig kell csinálni. Vagyis 1 alkalommal az úgy 20-30 perc. És igen, pelus nélkül (megvan a veszélye sajnos).

Ha egy mozgásformát már magától is csinál a gyerek, akkor lehet abbahagyni azt a gyakorlatot.

Vagyis, ha magától mászik már, nem mászatjuk, ha felül magától, nem kell az ültetés.

Tehát csak türelem és tornázni, naponta legalább 3-szor!

221. nyau82 (válaszként erre: 204. - Be52089f0e)
2008. júl. 4. 14:36
köszi,már valamiket ki is próbáltam,az ülés már egész jól megy neki,felüléskor húzza magát kicsit a kezével.
220. timcsa73 (válaszként erre: 218. - Gerna)
2008. júl. 3. 18:48
Nekem is meg van a saját tapasztalatom.Sőt!!!
219. timcsa73 (válaszként erre: 218. - Gerna)
2008. júl. 3. 18:46
Örülök neki:)))))
218. gerna (válaszként erre: 217. - Timcsa73)
2008. júl. 3. 18:31
A második jótanácsod szerint jártam el, sőt kezdettől fogva olvasom a topikot. Engem nem érdekel sem a te védőnőd, sem az orvosod véleménye, mivel megvan a saját tapasztalatom.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook