Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jó dolog-e a bébikomp? Mi a véleményetek? fórum

Jó dolog-e a bébikomp? Mi a véleményetek? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
187. nyau82 (válaszként erre: 179. - Gerna)
2008. júl. 1. 06:42
én azért nem látom a helyzetünket ilyen súlyosnak.
186. nyau82 (válaszként erre: 177. - Be52089f0e)
2008. júl. 1. 06:36

nem sértettél meg,sőt a férjem is elolvasta a hozzászólásokat....csak egy kicsit önfejű,veszekszünk is emiatt éppen eleget.de ha szerdán neki a szemébe mondja a doki,hogy NE használjuk,akkor ő sem fogja erőltetni.

éppen emiatt sem elég kitartó a babóca,hogy ha elkezd nyöszörögni ,vagy sírni,akkor mindjárt veszi is fel az apja vagy nekem kell felvenni.egy kicsit elrontottuk a dolgokat.első gyerek...

2008. júl. 1. 01:49
Szerintem csak babaőrzőnek jó.
184. Hoxa
2008. júl. 1. 00:40
A 3 bébikompos kérdést összevontam ide (ez volt a legrégebbi).
183. Roni24 (válaszként erre: 176. - Nyau82)
2008. jún. 30. 23:57

A férjed lehetne kicsit türelmesebb! Attól, hogy bébikompot vesztek neki, lehet, hogy nektek kényelmesebb, mert csak beleteszitek, aztán próbálkozzon, de ő nem fog előbb megtanulni sem ülni, sem állni, sem járni, mivel a komp semmilyen olyan izmot nem fog stimulálni, ami ezekhez szükséges!

A baba, teljesen magától kell, hogy felfedezze ezeket, szép sorjában.

Alapból a hátán fekszik, aztán megtanul átfordulni, majd mikor hasra tud már fordulni, akkor elkezdi használni a lábait, kezeit, ahhoz, hogy megtanuljon kúszni, mászni. Négykézlábazik, és egyszercsak felül a popsijára. Aztán rájön, hogy négykézláb odamegy a szekrényhez, ágyhoz, felkapaszkodik és egyszer csak feláll, majd egyszer csak elkezd totyogni, először kapaszkodva, aztán már egyedül.

Átlag esetben ennek ez lenne a menetrendje, ez babánként eltérő, van akinek több, van akinek kevesebb idő kell hozzá, de természetesen előfordulnak VAD, EXTRÉM helyzetek, pl. hogy a baba már 6 hónaposan feláll az ágyában, vagy van olyan kisgyerek, aki törökülésben közlekedik pöttöm korától kezdve, 3-4 éves koráig, van olyan is, aki 4 éves koráig meg se szólal...... megtörtént esetek, a szülők általában ilyenkor kétségbeesnek de mindegyikük teljesen normálisan és egészségesen fejlődött és "felnőtt", attól függetlenül, hogy másképp fejlődtek!


Szóval azért nem kell kétségbeesned, lehet, hogy a te picid kicsit lustibb az átlagosnál, de szerintem inkább úgy próbáljátok meg mozgásra késztetni, ahogy annak "normál" esetben zajlania kéne, ne pedig úgy, ahogy ti gondoljátok, hogy jó neki! Mert nem biztos, hogy jót tesz neki... Nem kellene sürgetni, azért, mert kétségbe vagytok esve! Nem kell, neki lehet, hogy több idő kell, mint más babáknak, viszont lehet hogy bizonyos dolgokat az átlagosnál előbb fog megtanulni!


Na mindegy, én nem vagyok tanácsadó, remélhetőleg ott okosabb emberek, okosabb dolgokat fognak majd mondani nektek, ami megnyugtat titeket!

Később, ha a babó már totyorászik, kompozhat nyugodtan amennyit akar, de a mostani helyzetében szerintem egyátalán nem használna neki!

Inkább tedd hasra őt, és ne ijedj meg attól, ha nyöszörög és elkeseredik, mert elsőre nem sikerül neki! Bíztasd, beszélj hozzá, dicsérd meg! Muszáj lenne minél többet próbálkoznia, és ezzel ártasz neki a legkevesebbet, mert minden baba így fejlődik! És próbáld ki a gyakorlatokat amiket BVDT leírt, mert biztos, hogy használnának!


Sok sikert! Pláne türelmet, egészséget, és kitartást! :))

182. M_Marcsa (válaszként erre: 176. - Nyau82)
2008. jún. 30. 22:11

Tedd le a földre, elindul valamerre kúszni.

Egyébként neked is van beleszólásod.

181. Verka
2008. jún. 30. 21:27
Ezekszerint, bébikomp - igen, sajnálom...
180. be52089f0e (válaszként erre: 179. - Gerna)
2008. jún. 30. 20:54
Láttad mit írt. A férjét nem érdekli, hogy mit mondanak, mi jó a gyermekének.
179. gerna
2008. jún. 30. 20:10

Reméljük, hogy a tanácsadáson másképp lesz... tanácsot nem csak kérni, hanem elfogadni is tudni kell.


Egyébként nekem 2 gyerekem is "rászorult" a habilitációs tréningre, ez napi 6x30 perc!

És ha egy 9 hónapos gyerek "fekszik egész nap", azon nem bébikomppal kell segíteni.

178. böbe83
2008. jún. 30. 20:09
Szerintem nem lesz nagy baja a bébikomptól, legalább is a legtöbb babának nem baj. Csak ha nem tudja tartani magát akkor gerincferdülése lehet. Meg a sok vele a baleset valamiért. A tanácsadáson majd mondják mi a jó.
177. be52089f0e (válaszként erre: 176. - Nyau82)
2008. jún. 30. 19:36

Én nem akartalak megsérteni, csak sajnálom, hogy hiába "beszéltünk".

Sajnálom azt is, hogy a férjed nem ad a többség véleményére, mégha azok szakemberektől hallották.


Az egyik hozzászólásodban azt írtad, hogy a babó hamar feladja és elkezd nyöszörögni.

Pont ez a lényeg. Hagy küszködjön, azzak erősödik és rávan kényszerítve, hogy igenis próbálkozzon.

Tudom nagyon jól, hogy rossz hallani, de ez a gyermek érdeke!!!! (Ugyanúgy, mint ahogy az is, hogy nem szabad kompot használni.)

176. nyau82 (válaszként erre: 173. - Be52089f0e)
2008. jún. 30. 19:11
valóban az én gyerekem és meghallgattam a véleményeteket.de a férjemet sajnos ez nem érdekli túlságosan,hogy sokan ellenzik.egyébként nem fog benne lenni egész nap,csak már nem nagyon tudok neki mit kitalálni,hiszen egész nap fekszik szegény.
175. gerna
2008. jún. 30. 19:02

Leloptam a Babanet-ről ezt a leírást:



"A csecsemő átlagos mozgásfejlődése a 3. hónaptól a következő:


3.hónap: hason fekve a fejét emeli,

4.hónap: a fejét jobbra, balra, forgatja, valamint ülő helyzetbe húzva tartja, emeli. Ügyesen megfog tárgyakat, azokat a szájához viszi.

5-6 hónaposan akaratlagosan oldalt átfordul, általában előbb hasról hátra. A tárgyakat már egyik kezéből a másikba átrakja. Ekkor a baba már ülő helyzetből álló helyzetbe húzható, lábai megtartják. Sok baba önállóan ül, sokszor persze támaszkodva.

7 hónaposan a baba hason eléri a kívánt tárgyat, vízszintes síkban elfordul.

9-10 hónaposan ügyesen kúszik, mászik.

8-9 hónapos korban segítéség nélkül felül a csecsemő és szép egyenes háttal képes üldögélni. Ebben az időben feláll és kapaszkodva megáll.

10. hónap körül kapaszkodva, vezetve szívesen lépeget.

6.hónapos kor után kezével csipeszszerűen fog, hüvelykjét emberi módon használja. Ha kérik tőle a tárgyat, akaratlagosan el tudja engedni.


A fentiek tehát egy átlagos mozgásfejlődésű babára érvényesek. Ettől természetesen mindkét irányban lehetnek eltérések, valamint előfordul, hogy a baba előbb áll, mint ül önállóan."

174. panna77
2008. jún. 30. 18:58

Sziasztok!


A kompról eddig én még jót nem hallottam... Mi is kaptunk, de én a garázsból még felhozni sem vagyok hajlandó. Nem fogom használni.

173. be52089f0e (válaszként erre: 170. - Nyau82)
2008. jún. 30. 18:50

Ne haragudj, de most egy kicsit kiakadtam.


Sajnálom, hogy "a topik címe már felesleges". Hiába pofáztuk itt egy páran, hogy a komp sokkal több kárt tehet, mint amennyit használ, te mégis beletetted.


"egész pofás és nem is volt drága" - nekem ha fizetnének, akkor sem raknám bele.


A te gyereked, azt csinálsz, amit akarsz!

172. nyau82 (válaszként erre: 159. - Be52089f0e)
2008. jún. 30. 18:42
ja igen,szerencsére forgolódik már rendesen,ezért gondolom, nincs nagy baj.
171. nyau82 (válaszként erre: 166. - Verka)
2008. jún. 30. 18:38
én is próbálom ösztönözni játékokkal és azt is megérti,ha mondom neki,hogy-gyere ide-,látszik,hogy nagyon akarja,mert kalimpál rendesen,és vagdalja magát.de hamar rájön,hogy nem megy neki és elkezd nyöszörögni,elmegy a kedve tőle.
170. nyau82 (válaszként erre: 159. - Be52089f0e)
2008. jún. 30. 18:34

köszi majd megpróbálom,de előbb megvárom,hogy mit mondanak tanácsadáson.szerdán megyünk.

felülni nem tud még,a fejét emeli kicsit.nem is ezzel van igazán bajom,hanem hogy nem is tartja meg magát ülésben,hanem fogni kell és nem is húzza ki magát,hanem össze van görnyedve és úgy ül.

ha megfogom a két kezét,akkor kicsit húzza magát fel.

amúgy a topik címe már felesleges,mert a férjem ma vett neki kompot....egész pofás és nem is volt drága.beletettük,tetszik neki,de persze nem igazán érti a lényegét,csak a játékokat nézi rajta,meg tetszik neki,hogy tologatom.

biztos nem ebben fog megtanulni mászni meg ülni...:)a járástól meg még elég messze van.

169. be52089f0e (válaszként erre: 168. - Verka)
2008. jún. 30. 17:20

Márcsak azért is érdemes elvinni szakemberhez, mert az én gyermekemnek ezek a gyakorlatok segítened, de a tiédnek nem bitos.

De azért szerintem ártani biztos nem árt.

168. Verka (válaszként erre: 166. - Verka)
2008. jún. 30. 17:08

Ezzel a hozzászólással azt szerettem volna mondani, hogy szerintem nagyon jók amiket bvdt a 27-es hozzászólásában írt.

Azért szerintem is megéri szakember véleményét kérni. A tanácsadáson mit mondanak?

167. be52089f0e (válaszként erre: 145. - Nyau82)
2008. jún. 30. 17:00

És a lényeget még nem is írtam.!

Az én kislányom most 11 és fél hónapos. - na neked nem ez a lényeg:)


Én mindent írok, így pontosan megtudom neked mondani, hogy 9 hónapos és 4 napos volt, amikor először felült. Tehát nem kell olyan nagyon aggódni.

Ettől függetlenül mindenképp megmutatnám gyógytornásznak, mégha felesleges is.

Van egy táblázatom, amit a védőnőmtől kaptam, már 15 éve használja.

Ebben az áll, hogy félig felülni 9-10 hónaposan ül fel az átlag, teljesen felülni pedig 10-13 hónap között.

De mind a két esetben 3 hónap + még belefér.


Tudom, hogy ez a táblázat már 15 éves és, hogy minden gyerek más és más, de úgy gondolom, hogy azért ez az idő még beleférhet.

166. Verka (válaszként erre: 159. - Be52089f0e)
2008. jún. 30. 16:59

Szerintem is ösztönözni kell a gyermeket, én nem a komppal.

Én 3 hósan tettem először a földre, hason volt és kúszott a játékokért, mert meg akarta őket fogni. Persze nem messze raktam és aminek hangja volt az még jobban érdekelte. 4,5 hósan mászott, majd 5 hónaposan felült, mert akkor már "szüksége volt a kezére" a játékhoz.

165. be52089f0e (válaszként erre: 161. - Anyuca66)
2008. jún. 30. 16:47

Nem bizony. A jegyzetet, amiből kimásoltam 1989-ben írták a Debreceni Orvostudományi Egyetem Gyermekklinikáján.


Nem tudom, hogy ez lehet e az oka, azért én ennyire nem vagyok benne. De mivel se nem áll és se nem ül benne a gyerek nagyon megterhelő a gerincnek, ami nem biztos, hogy azonnal jelentkezik.

164. M_Marcsa (válaszként erre: 154. - Roni24)
2008. jún. 30. 16:44
Mert pl. nehéz , a derekam nem bírja. Mert megtanul jéárni, ha ott az ideje. Én nem siettettem.
163. böbe83
2008. jún. 30. 12:54
egy kicsit az is a baj a bébikomppal, hogy balesetveszélyes. de melyik gyereknek mi használ azt nem tudom. Az én fiam nem akar kézenfogva menni, helyből feláll, de menni nem akar, csak négykézláb, de a térde sosem éri a földet. És nagyon gyors, még kicsit fut is így. Fenn van a feneke, így olyan, mint egy ki majom :) De nem kell nagyon aggódni, mindegyik gyerek máskor tanul meg ülni, állni. Aztán egyszercsak élszalad előled.
162. gerna (válaszként erre: 159. - Be52089f0e)
2008. jún. 30. 12:39
Az ám, de az ő gyereke már 9 hónapos. Mindenképpen gyógytornásznak kell megmutatni.
2008. jún. 30. 12:32
27. bvdt! Hát ezt nekünk nem ajánlották! Pedig bizonyára nem "2" éve ismeretes. Nekünk volt bébikomp, kaptuk. Nem tudom naponta mennyi időt ült benne. Viszont talpbetétet kell hordjon, gerinferdülést is mondtak rá. Lehet hogy ezért van ilyen baja??
2008. jún. 30. 12:06

Azt hogy az orvosok mit ajánlanak,azt hadjuk.Szerintem a mai kor betegségei azért vannak mert mindentöl féltik a gyereket."Tejérzékenység" a mi korunkban nem is ismerték,mert felestejet ittunk.

Hiperaktív a gyerek,persze mert nem csinálhat semmit,mert a szülő dolgozik-sok a meló inkább nézzük a tv.(régen egész nap az utcán bandáztunk,bunkerokat épitettünk stb.Hol van ez most? Elesik a gyerek már kérdőre vonják az anyát,mert felelőtlen.


Bocs nem ide tartozik csak kikivánkozott.

159. be52089f0e (válaszként erre: 145. - Nyau82)
2008. jún. 30. 11:59

Szia!

Az mit jelent, hogy nem tud egyedül ülni? Nem tud még felülni, vagy nem tudja magát megtartani?


Habilitációs tréning csecsemők részére I.

(0-6 hónapos kórban)


Kúszatás fejemeléssel és talptámasszal:

A hason fekvő csecsemő fejét állánál fogva úgy emeljük, hogy arca előre nézzen. Talpait tenyerünkkel támasztjuk. A kettős ingerre kúszómozgásokat fog végezni.


Kúszatás a melle alá tett kézzel:

hason fekvő babát a melle alatt lévő kezünkkel lassan előrehúzzuk, miközben a másik kezünkkel két lábát összefogjuk és kissé felemeljük. Kezeivel kúszik előre.


Lejtőztetés: 45 fokos lejtő

a, aljáról fel-,

b, tetejéről lemászatjuk

a lejtőn hason fekvésben ráhelyezett csecsemőt.

Ha nem mászik megpróbálhatjuk az inger fejemeléssel, talptámasszal vagy mindkettővel.


A hasa alá tegyél egy labdát és próbáld előre hátra himbálni.


Ha hason van, akkor kemény legyen a felület, próbáld meg csillogó-villogó zenés játékokkal csalogatni.


Ne add fel hamar, türelem kell hozzá.


Ha gondolod megírom a felültetéshez is a gyakorlatokat.

Hasra és vissza forog már?

158. Mokka78
2008. jún. 30. 11:56

AZ én fiam nem látott soha kompot, nem is vezetgettem ,csak az elindülása elött 2 hétig! Gyakorolt ő a szekrény ,fal stb. mellett!


SZóval NEM :)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook