Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jó dolog-e a bébikomp? Mi a véleményetek? fórum

Jó dolog-e a bébikomp? Mi a véleményetek? (tudásbázis kérdés)


127. silvie30 (válaszként erre: 124. - Krizsanevi)
2008. ápr. 2. 21:15
Ha nem így lett volna minek írnám?
2008. márc. 31. 21:18
Szerintem nem feltétlenül szükséges. Nekünk is van, de lényegileg nem is használtuk. Főleg nem arra, hogy járni kezdjen a lányunk. Amúgy is nagyon hamar elkezdett menni :)
2008. márc. 31. 21:15

Sziasztok!

Én eddig ugy voltam Vele,hogy lesz,mert a családban is mondogatták.Hát ezek után meggondolom,hogy legyen e a kisfiamnak bébikompja!

124. krizsanevi (válaszként erre: 122. - Silvie30)
2008. márc. 31. 21:10
".A kompnak köszönhetjük hogy járni kezdett." Jesszus, ezt komolyan gondolod?
123. drnéni
2008. márc. 31. 21:06

Gyerekortopédusok, gyerelneurológusok és pszichológusok egybehangzó véleménye: a komp nagyon káros. Természetesen nem lesz minden kompos baba diszlexiás, szorongó vagy gerincbeteg, csak épp sokkal nagyobb rá az esélyük, mint akik nem használták. Sajnos nagy a "hozzászokás" veszélye: sokan határozzák el, hogy csak napi pár percet használják, a végén gyakran órák lesznek belőle, hisz olyan klényelmes, hogy nem kell cipelnünk a gyereket! A szakma folyamatosan küzd a betiltásáért, de Mo-n a gyártók lobbija ezt rendre megakadályozza.

Nelem eszembe se jutott használni.

2008. márc. 27. 01:10
A párom vett a gyereknek egyet,tök jól elvolt benne,ide-oda gurult vele matatgatott a világitó sipoló gombokkal.A kompnak köszönhetjük hogy járni kezdett.Egyetlen hátránya volt hogy eleinte lábujjhegyen járkált mint a balett-táncosok,de már nem és ugy fut,mint a kisnyúl.Aztán már nem fért bele és odaadtam az utcánkba egy családnak akiknek nem igazán volt rá pénzük.Nekünk bevált a komp,szerencsére.
121. lily3
2008. márc. 26. 18:40
Mi sem használtuk.Ellenzem a használatát a lentebb írtak miatt.Persze itt is megoszlanak a vélemények,mindenki döntse el maga ,hogy használja-e.Én biztos mindig a gyereket lestem volna,mikor fog felborulni.Jól megvoltunk nélküle is.
120. _kleo_
2008. márc. 25. 13:45
A legveszelyesebb gyerekjatek a bebikomp. Eleg ha egy gumikacsaba rosszul akad be es maris kesz egy klassz koponyatores. Ortoped orvos mondta, hogy ki kellene tiltani a bababoltokbol es a haztartasokbol. Egy kisgyereknek tenyleg masznia kell es onallo mozgasformakat gyakorolnia, nem kerekeken gurulva fuggolegesen 'jarnia'. Nem tesz jot se az izuleteinek, se a csontosodasnak, se az izomzatanak. En nagyon ellene vagyok, egyik gyerkocom sem hasznalta.
119. madul
2008. márc. 24. 22:01
Szia! Mi nem használtuk, az én fiam mászott mindenhova. Azt mondta a védőnő hogy max napi 20 perc még nem árt. A talpizom fejlődésére is kihatással van: nem telitalpon tipeg hanem lábujjheggyel tolja magát. Láttam olyat hogy a kisgyerek emiatt járt szinte lábujjhegyen.
2008. márc. 23. 18:46
Mi rengeteget használtuk, és a gyereknek semmi baja nem volt. Mindenben pont úgy fejlődött, hogy mint kortársai. Én viszont egyenesen imádtam. Nem kellett állandóan ölben cipelni magammal, és nagyon élvezte ő maga is, hogy "önálló", arra megy, amerre akar. Ja és bébikomp nélkül sem vágódott hanyatt, mint ahogy Tia75 írta...
117. 0c97fbb607 (válaszként erre: 116. - Tia75)
2008. márc. 23. 18:34
Nekem 3 gyerekem van,de egyiknél sem tapasztaltam ezt,sem a többi "kockázatot és mellékhatást".
116. Tia75
2008. márc. 23. 18:03
Veszélyes!A gyermek,amikor járni tanul,nagyon sokszor elesik, általában a popsijukra huppanak.Ha viszont a bébikompban vannak, megszokják, ha borulnak,van ami megfogja őket. Mikor aztán bébikomp nélkül totyognak, és elesnek, úgy vágódnak hátra, mint egy darab fa.Láttam rokonomnál. Sokszor úgy beverte a fejét a földbe, csak úgy koppant. Több országban be is tiltották.Szóval többek között ezért is veszélyes.
115. Dézsa (válaszként erre: 112. - Gerna)
2008. márc. 23. 10:54

Sziasztok!


Többek között azért nem javasolt ez a járgány, mert ha sokat van benne, nem gyakorolja kellően sokat az éppen aktuális mozgást, legtöbbször a mászást. Ezért nincs elég ideje fejlődni a megfelelő idegpályáknak. Ez az iskolában üthet vissza, az olvasás tanulásnál.

114. Rea69 (válaszként erre: 111. - LoLiNa)
2008. márc. 23. 09:30
Nálunk is ez volt a fő szempont, hogy ne sirdogáljon ráccsal elválasztva a szobából, mig én a konyhába vagyok.Igy legalább ez megolddódott, de annak ellenére nem az egész napot tölti benne, csak amig én főzök.
113. Mokka78
2008. márc. 23. 07:18
Én nem használtam ! így is jól elvoltunk
112. gerna
2008. márc. 23. 06:11
Pár perc, egy óra még elmegy, de a gyereknek MÁSZNI kell, amíg nem tud járni. A mászást nem szabad kihagyni, lerövidíteni.
111. LoLiNa
2008. márc. 23. 06:05
én mindig is ellene voltam. 7 hónapos se volt a bébim, felállt mindenhol. Ma 10 hó-s, nem indult még meg, de kapott egy kompot.. napi egy órát tölt benne, míg én a konyhában vagyok. tudok főzni úgy, hogy nem ordít a barikád mögül :)))
110. Rea69
2008. márc. 23. 05:54
Mi is használjuk kb. 2 hete, szerintem azóta van 2 perc nyugi, igaz mindent el kellett pakolni a keze ügyéből, de nagyon vidám benne, és a kompban már feláll.Nekünk is azt mondták, sokkal később tanul meg járni, de én nem igy látom :)
109. RLindi
2008. márc. 22. 17:45

Mi is használtuk,sokak szerint nem gészséges..nekünk azt mondta agyerekorvos nyugodtan. Ugyis pár hónapról an szó csak. S nem jött be az sem,h. emiatt később tanult meg menni. 10 hónaposan elindult. Ja akompot akkortól használtuk amikor már stabilan ült 6,5 hónapostól.

Aranyos volt ahogy azzal közlekedett a laksában nagyon élvezte,na meg persze tudott pakolgatni...

2008. márc. 22. 17:42

Én imádtam.

Pár percnyi fellélegzés,víg kacajok kiséretében,zene volt füleimnek:)))

107. Rea69
2008. márc. 22. 17:36

Sziasztok!

Nektek mi a véleményetek a bébikompról?

9 hónapos a lányom, és elég eltérőek a vélemények.

Kiváncsi lennék a tiétekére is.

106. vviki2
2007. dec. 11. 16:43
Én úgy tudom, hogy nem egészséges! Se nem ül, se nem áll benne... nem jó a gerincének. Szerintem a járni tanulást sem segíti elő. A kislányomnak volt, használta is egy darabig. Aztán 5 évesen diagnosztizálták a gerincferdülését! Azóta fűzőt visel, úszik, gyógytornára járunk. (Persze nincs rá bizonyíték, hogy a komptól lett neki ferde!) A kisfiamnak már nem vettem kompot... Így is megtanult szépen menni és remélem a gerincének sem lesz baja!
2007. dec. 11. 14:42

A gyermekorvosunk sportorvos is, megkérdeztem, és egyértelműen ellenezte.

Így mi nem vettünk.

104. melin76 (válaszként erre: 102. - Mystrea)
2007. dec. 11. 11:55

Jó hamar ült már!

Egyébként én is úgy tudom, hogy a komposok hamarabb járnak.

103. M_Marcsa (válaszként erre: 102. - Mystrea)
2007. dec. 11. 11:43
Ált. a komposok hamarabb elindulnak.
102. Mystrea
2007. dec. 11. 11:24

Üdv.


Ahogy itt olvasgattam leginkább negatív dolgok lettek a bébikompal kapcsolatba felsorolva.

A lányom kb. 4,5-5 hónapossan már biztosan ült, a bébkikompba valamikor 6 hónapos kora után került bele, változó volt, hogy mikor mennyi idő töltött benne. Egyedül igaz kapaszkodva 8 hónaposan állt fel, s nem sokkal ezután már kapaszkodva oldalazva lépkedett... Nem töltötte még be a 11 hónapot és már jár, ha éppen huppanna, akkor tudja hogyan kell kivédeni, hogy ne üsse meg magát. Bár igaz, hogy mióta jár azóta a komp sem kell Neki :)

A férjem kompozott annakidején, és ő sem volt még 1 éves, hogy elindult. Én nem kompoztam, de már elmúltam bőven 1 éves mikor elindultam.

A lényeg a lényeg, hogy az, hogy a baba elkezdjen járni ahhoz nincs köze, hogy kompozott-e, ez teljesen adottság kérdése az egész.

2007. dec. 6. 18:14
A mi orvosunk azt mondta, max akkor használjuk, ha már tud járni, akkor meg már minek? Nem is vettünk!
100. lily3
2007. dec. 6. 17:17
nem.én nem vettem
2007. nov. 12. 23:28
Szerintem a jó dolgokat , túlszárnyalják a rossz tapasztalatok! De ez az én véleményem! Tehát: döntse el mindenki tapasztalatból, az lesz a legmeggyőzőbb!!!
2007. nov. 9. 16:42

eszembe ágába nem volt kompot venni, de kaptunk egyet és ha már kaptuk kipróbáltuk. A fiamnak nagyon tetszett, tetszik. persze mi is megkaptuk, hogy micsoda szülők vagyunk, mert ez mennyire ártalmas és különben is...

Erre is igaz az arany közép út efekt, azaz mindent csak mértékkel. A fiam sem tölt benne órákat, és mellette sokat játszunk vele kúszik-mászik stb. De néha nekem is és NEKI IS jól jön a komp, mert önállóságot ad és azért lássuk be máshogy fest a világ hason csúszva és máshogy egy kicsit feljebbről...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook