Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jó dolog-e a bébikomp? Mi a véleményetek? fórum

Jó dolog-e a bébikomp? Mi a véleményetek? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
337. gerna
2008. aug. 8. 19:37

Mellette 55,

ellene 79,

nincs véleménye 65

336. gerna (válaszként erre: 333. - Raistlin Majere)
2008. aug. 8. 19:33

Nemcsak rólad van itt szó, ha már a "mellette" táborról beszélünk. A 295. hsz-t például minek neveznéd?


"Mászni nem mászott, nem érdekelte." Éppen ezért vannak azok a gyakorlatok, labdás, kéz-láb lenyomatos stb. hogy a gyereket "érdekelje" a mászás. Hidd el, hiányozni fog - ha éppen nem is a te gyerekednek, hanem másnak.

2008. aug. 8. 13:58
bocs 2-3 éves gyerekét:)
2008. aug. 8. 13:57

jó akkor azt irom hogy tisztelet a kivételnek:))

itt most nem arra értettem hogy aki kompot vesz lusta, csak sajna tényleg sok van aki képes beleültetni a gyereket csak azért mert neki igy kényelmes:))

mondjuk nem ide tartozik de láttam már én is olyan anyut aki a 2-3 gyerekét éves babakocsiba tolta mert nincs kedve futni a gyerek után, pedig ezzel többet árt mint használ, meg olyan ismerős is van akinek egy éves gyereke a járókában nő fel mert félti nehogy baja essen. és ezzel is sokat árt.

és ők tuti hogy nem biztos hogy lustaságból tették, de kézenfekvő volt az tuti.

333. Raistlin Majere (válaszként erre: 332. - Gerna)
2008. aug. 8. 12:33

Nem szancsezről van szó, nekem nagyon szimpatikus emberke. Itt a címkékről van szó és más véleményének az elfogadásáról, tiszteletben tartásáról.

Én letettem a voksomat a komp mellett, de mindig kihangsúlyozom azt is, hogy minden gyerek más és más. Nem szabad őket összehasonlítgatni. Itt a vélemények megnyilvánulásáról van szó. Úgy veszem észre, hogy akik a komp mellett vagyunk mi nem próbáltuk a másik táborra ráerőltetni a véleményünket. Pl. én nem írom le senkinek, hogy de vegyél kompot, mert ha nem veszel akkor olyan anya vagy, aki nem adja meg a gyerekének a választás lehetőségét, hogy egyáltalán eldöntse, hogy akar-e a kompban lenni vagy sem.... stb.

Ellenben a másik tábor, ördögtől való ősellenségnek kiáltja ki a kompot, és erőszakosan érvel amellett, hogy miért is ne használjuk, és kapjuk a címkéket, hogy lusta, felelőtlen stb...

Én azok közé a szerencsés emberek közé tartozom, aki mert addig válni a gyerekszüléssel, amíg "mindent" biztosíthat a gyerekének. Többek között azt is, hogy görcsölés nélkül otthon maradhattam vele 3 éves koráig, nem kellett a pénz miatt aggódni. És bizony össze is vásárolgattunk neki mindenféle hasznos és haszontalan holmit. A gyerek érdeklődése döntötte el, hogy mi lett a hasznos és mi a haszontalan. Voltak olyan játékok, amikre rá sem hederített. Viszont a komp tetszett neki, Ezért használtuk. Mint már lejjebb említettem 7-9 hónapos koráig, mert mikor elindult természetesen vezetgettem, akkor már nem akart a kompban ülni. Nagyon élvezte a kis manipulációs játékokat, és míg a földön fekve gyalázatosan éreztem magát, unatkozott, amíg főztem. (Mászni ugye nem mászott, nem érdekelte) Viszont a kompban üldögélve, eljátszogatott, amíg az ebéd elkészült. Ennyi.

Viszont a kompo

332. gerna (válaszként erre: 331. - Raistlin Majere)
2008. aug. 8. 12:08

Szancseznak ilyen a stílusa! tetszik, nem tetszik, ez van. Nála biztos a lustaság valami rossz dolognak számít. Én például annyira LUSTA vagyok, hogy már le se tagadom, ha meg más lustát látok, nem szoktam szóvá tenni ;-)


Mégis lehet valami ebben a lustaság-elméletben: sok helyen olvastam itt a fórumon, hogy anyukák "rémálma" az, hogy a kisgyereket kézenfogva vezetgetni kell majd. Nem tudom, miért olyan borzasztó ez... de sokan éppen ezért teszik a kompba. Ettől viszont veszélyesebb lesz a gyerek önálló járása.

331. Raistlin Majere (válaszként erre: 326. - Gerna)
2008. aug. 8. 11:36

Fölösleges vitázni róla, hiszen rögtön címkéztek, lásd alább szancseznél: Az az anyuka, aki megveszi a kompot a gyerekének lusta.

Miről vitatkozzak ezután? Bizonygassam, hogy nem vagyok lusta?

Ti jobban tudjátok.

330. be52089f0e (válaszként erre: 326. - Gerna)
2008. aug. 8. 11:30
:)
329. be52089f0e (válaszként erre: 327. - Gerna)
2008. aug. 8. 11:29

Fiamnak kötöttek voltak az izmai és azt csak szakember tudja helyrehozni és egy kicsit fáj is. De a gyerekem érdeke. Volt, hopgy én is sírtam vele együtt.

Természetesen adott otthoni feladatokat is, amikor már nem sírt.

328. be52089f0e (válaszként erre: 325. - Be52089f0e)
2008. aug. 8. 11:26
Ja és én egy kegyetlen szülő vagyok, mert hagytam, hogy a gyerekem végigordítsa (Egyébként nem csak az enyém) a gyógytornász kezelését. Vagy hagynom kellett volna az egészet és mostanra ki tudja, hogy járna e a gyerekem.
327. gerna
2008. aug. 8. 11:22

Gyógytornász: a gyerekek általában játéknak veszik a gyakorlatokat, ritkán kínzásnak. Van olyan fajtája is, de az nagyon-nagyon indokolt esetben. Azt meg mondtam már lejjebb, hogy pici gyereknek általában otthon használható gyakorlatokat adnak, meg tanácsadást, tehát - mindenki maga dönti el, csinálja-e vagy sem.

Nem erőszak a disznótor, meg a gyógytornász sem: általában inkább sorállás van az ilyen helyeken.

326. gerna
2008. aug. 8. 11:18

"Bébikomp - használsz, használtál?" szavazás állása eddig:

34 mellette (vmilyen módon)

45 ellene (vmilyen módon)

26 szavazónak nincs véleménye a témáról


Ebből azt szűrtem le, hogy van miért, miről vitázni. Inkább erről, mint az, hogy "mit főztök ma", századszor.

325. be52089f0e (válaszként erre: 320. - Nyau82)
2008. aug. 8. 09:26

Hidd el a gyógytornász nem azt nézi, hogy a gyereknek kedve van e hozzá. Azt nézi, hogy szükséges e a tornáztatás vagy sem.

De szerintem ez nem egy jó hozzáállás. majd ha a későbbiekben nem lesz kedve tanulni vagy csak egyszerűen összepakolni maga után, akkor nem erölteted? Az is és ez is az ő érdeke.

és ez nem rosszindulat.

2008. aug. 8. 09:05

én még mindig azt mondom , nem kell a komp.

felesleges.a gyerek anélkül is boldogul, csak anyuka lusta kissé

323. nyau82
2008. aug. 7. 22:53

a továbbiakban nincs mit hozzáfűznöm,én leléptem,vitázzatok csak nélkülem

mindenkinek szép napot

322. nyau82 (válaszként erre: 290. - Verka)
2008. aug. 7. 22:47
nem ciki,csak nem akarom feleslegesen húzkodni és kínozni szegényt
321. nyau82 (válaszként erre: 283. - Be52089f0e)
2008. aug. 7. 22:45
ebben igazat adok,az én gyerekem,és én így látom jónak
320. nyau82 (válaszként erre: 277. - Be52089f0e)
2008. aug. 7. 22:39
végezzük a gyakorlatokat,de csak annyira,hogy nem erőltetem.nagyon akaratos és ha nem akarja,akkor nem lehet rávenni.ezért nem hiszem,hogy egy gyógytornász rá tudná venni dolgokra.akkor inkább én.
319. nyau82 (válaszként erre: 275. - Verka)
2008. aug. 7. 22:30
az orvos is mondta,hogy adjunk időt neki,ez még belefér az átlagos fejlődésbe.
318. nyau82 (válaszként erre: 271. - Gerna)
2008. aug. 7. 22:29

onnan "szűrtem le",hogy nem kell neki gyógytornász,hogy eldöntöttem,adok neki időt magától fejlődni.érzem,hogy nincsen baja.vidám,egészséges,egyfolytában mozog,akkor miért erőltessem?érdekes,a szobatisztaságot nem szabad erőltetni.akkor a mozásfejlődést miért kell?mert a szomszéd gyereke már 6 hónaposan állt!?

biztos vagyok benne,hogy ő is megtanul majd és x éves korában senki nem fogja kérdezni tőle,hogy te hány hónaposan ültél,álltál,másztál,....!

2008. aug. 7. 20:23

Én alapvetően az ellenzők táborát gyarapítom , de találtam valamit ami szerintem jól összefoglalja az eléhangzottakat:


A bébikomp az a játék, amelyről megoszlanak a vélemények. Fórumok sokaságán egyesek egekig dicsérik, még mások nem győzik a negatív hatását sorolni.


Lássuk be nem könnyű eldönteni, hogy hasznos vagy haszontalan játékról van-e szó. De egy kis segítséggel talán objektív döntést tudunk hozni.

Előnye:


Mindent lehet rá mondani, csak azt nem, hogy nem szórakoztató. A babák többségét lefoglalják a tálcán található érdekes figurák, játékok és dallamok. Emellett a mozgás (járás) próbálgatása szintén új kihívást jelent a baba számára. De nemcsak a baba, hanem a mama kedvence is; 2 óra aktív sírásmentes pihenést jelent.

Hátránya:


Többek szerint egyáltalán nem segíti a gyermek fejlődését, azon kívül, hogy előbb indul el egyedül. Ellenzői szerint a lábfej deformálódik és a járásával is gondok lehetnek a későbbiekben. Többen úgy gondolják, hogy egy pár órás pihenés nem ér annyit, hogy a gyerek testi fejlődését kockára tegyék.

Nem árt néhány szabállyal tisztába lenni:

csak akkor helyezzük bele a gyermeket, mikor már stabilan tud ülni

ügyeljünk arra, hogy ne legyen benne huzamos ideig, mert nehezebben tanulja meg a járáshoz szükséges egyensúlyozást és csak később tanul meg járni

balesetveszélyes is, mert könnyen felborulhat a küszöbnél és szétszórt játékokon.

316. be52089f0e (válaszként erre: 314. - Gerna)
2008. aug. 7. 17:22

Köszönjük, hogy megosztottad velün ezt a titkot.:)

Ez is egy jó kis szakma!

2008. aug. 7. 16:58

:):)... Sokan szörnyülködnek és egyből rosszra gondolnak ha azt a szót hallják, hogy gyógytornász... pedig egy ilyen ember sokat segithet, tanácsokat, tippeket adhat és szerintem egyáltalán nem szégyellni való. Én már nagyon sok olyan kigyereket láttam akik nem voltak 10 hónaposak és már olyan egyenesen ültek, hogy csak na és saját erejükből nyomták vagy huzták fel magukat, hogy álljanak vagy négykézláb legyenek. Ez a felállás is olyan mint a beszéd. Van gyerek aki 3 éves korában sem beszél jol, sőőőt... de van olyan aki elég hamar elkezd beszélni. Igaz gyereke válogatja, és igazábol a szülő tudja és érzi, hogy a gyereke helyesen fejlődik vagy sem, de én biztos vinném gyogytornészhoz. Egy próbát megér... bár ki hogy fogja fel.

A komppal kapcsolatban csak annyit akarok irni, hogy régen sem volt minden gyereknek kompja és mégis elindult.... én személy szerint olyan gyereket láttam eddig kompban akik már tudtak járni. Ez csak egy pillanatnyi kisegitő volt az anyukának, amig megcsinálta a kaját vagy valamit gyorsan elvégzett... addig a gyerek nem mászkált össze vissza hanem a kompban várt, valamilyen szinten biuztonságban (nem esik le az ágyrol időközben...stb stb)Ilyenkor viszont jo a komp, de hogy ebben tanuljon meg a gyerek menni... kizért dolog. Meg kell fogni a két kezét, felemelni a kezét és ugy segiteni menni.Álljon a lábán hadd szokja, közben meg méssz a háta mögött és fogod a felemelt kezét.

Csak foglalkozni kell a gyerekkel és praktikusan megoldani a dolgokat, nem pénzt ölni termékekbe amelyek nem is olyan jók.

Szerintem...

Szép napot!

314. gerna
2008. aug. 7. 16:13
Kis kíváncsiak! Pedagógiai szakszolgálatnál pszichológus vagyok. Nálunk sokféle szakember van, úgyhogy tanulhattam hozzá még ezt-azt,
313. be52089f0e (válaszként erre: 308. - Gerna)
2008. aug. 7. 15:52
Engem is izgat:P
312. gerna (válaszként erre: 310. - Raistlin Majere)
2008. aug. 7. 15:48
A szabványos iskolaérettségi vizsgálatban nem mindig, a dyselxia-szűrő tesztekkel együtt valóban lehetséges az előjelzés.
311. gerna (válaszként erre: 310. - Raistlin Majere)
2008. aug. 7. 15:47
De itt nem(csak) rólad van szó! hadd ne hozzak ide ellenpéldákat.
310. Raistlin Majere (válaszként erre: 306. - Gerna)
2008. aug. 7. 15:02

A választott gyerekorvosunkhoz mentem, aki nagyon tapasztalt, lelkiismeretes hölgy. Maximális bizalmamat élvezi.

És bizony attól, hogy a kislányomnak kimaradtak mozgásfejlődési szakaszok az életéből, tökéletesen teljesített az iskolaalkamassági vizsgálaton, ahol ugyebár vizsgálják a dyslexia kialakulásának veszélyét, az agyféltekék összehangolt működését stb... Szóval minden ok. Igaz az én lányom 7 hónapos kora óta naponta kb 1 órát hintázott.

309. gerna (válaszként erre: 300. - Raistlin Majere)
2008. aug. 7. 15:01

Nem 1/2-1 órán vitatkozunk: mint lejjebb volt már róla szó, ez a rövid idő is "elveheti a motivációját" a korának megfelelő dolgoktól.


Azonkívül, az ilyen viták arra valók, hogy aki olvassa, az legalább elgondolkodik rajta.

308. gerna (válaszként erre: 307. - 14775640c4)
2008. aug. 7. 14:59
Egyik sem! valami hasonló ;-)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook