Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jó dolog-e a bébikomp? Mi a véleményetek? fórum

Jó dolog-e a bébikomp? Mi a véleményetek? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
7. 5bbbcb438b (válaszként erre: 5. - DODICA)
2006. okt. 17. 17:34
Dodica! Le a kalappal előtted! Bár minden szülő így gondolkodna! Kevesebb gyereknek lenne mozgásproblémája!
2006. okt. 17. 17:31
Óvónőként azt mondom, felejtsétek el azt is, hogy létezik! Az a gyerek, aki nem tanul meg esni, mert egy ilyen vacakkal flangál a lakásban, később sokkal rosszabbul mozog, kiszolgáltatottabb, mert nem tudja védeni magát, ha baj van. A felálláshoz, járástanuláshoz hozzá tartozik az elesés komoly sérülési lehetőségeinek kivédése is, ezt is meg kell egyidejűleg tanulni. Az ügyetlenül mozgó gyereket később mindig sokkal nagyobb baj éri, az önbizalma is csökken, ráadásul a mozgásfejlődés és az értelmi fejlődés szoros összefüggése miatt az értelmi képességei is csorbát szenvednek. Szakemberekkel is konzultáltam róla: ÁRTALMAS!!!
2006. okt. 17. 13:52

Nekünk se volt, s sok utánajárás után az a véleményem, hogy nem is hasznos, sőt árthat is. A baba nem magától tanul meg bizonyos mozdulatsorokat, hanem ki van szolgálva. Ráadásul nem a saját erejét kell használnia pl. a járáshoz, egészen másképp van az izomzata megterhelve, ami nem jó egyik életkorban sem.

Szerintem nélküle is tökéletesen fel lehet nőni, s nem veszélyeztetjük a gyereket különféle deformált lábak-csípők kialakulásával. (Már láttam olyan kicsit, akinek miatta lett irtó görbe a lába.)

Alapelvem volt minden gyerekemnél, hogy csakis akkor csináljon bármilyen mozgást, ha már megért rá, ha magától sikerül neki. Néha nagyon hisztisek tudtak lenni a kudarcok miatt, de pl. akkor se ültettem fel soha őket a babakocsiban, amíg azt maguktól stabilan meg nem tanulták.

2006. okt. 17. 11:22

Nekünk nem volt,mert azt hallottam, hogy nem jó.És a küszöbök miatt külön felhivták rá figyelmem.

Szóval mi nem használtunk ilyet,anélkül is felnöttek.Viszont nagyon jó a járóka,egész délelött elvoltak benne:)

2006. okt. 16. 19:28

Nekünk nem volt bébikompunk, mert azt hallottam, hogy nem tesz jót a baba csípőjének. Végülis igaz, hogy az a fél óra nem árt, persze ha a félóra csak fél óra marad.

Az tény viszont, hogy a bébikompot használó ismerőseink gyerkőcei később kezdtek önállóan járni, és mászni sem nagyon másztak, mert ugye a komppal mindenhova eljutottak, és kicsit ellustultak.

Szerintem egy küszöbös lakásban elég veszélyes, a sogornőmék babája elég nagyot esett, mikor nekiszáguldott a küszöbnek, és fejjel beesett a konyhába. Na ők akkor szabadultak meg tőle.

2006. okt. 16. 17:19
Nekünk nagyon bejött. Sokan ellenzik, de szerintem csak addig nem szabad belerakni a babát, ameddig stabilan nem ül. Utána viszont az a 20 perc, félóra nem hiszem, hogy árthat. Viszont mindenhová el tud jutni a lakásban, ami miatt nagyon szeretik a babák. És addig az anyuka is kap egy kis levegőt :)
2006. okt. 16. 16:48
Jó dolog-e a bébikomp?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook