Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jó dolog-e a bébikomp? Mi a véleményetek? fórum

Jó dolog-e a bébikomp? Mi a véleményetek? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
217. timcsa73 (válaszként erre: 215. - Gerna)
2008. júl. 3. 18:21
Nem boltban vettem,hanem úgy kaptam:))).A másik jó tanács előbb olvasd végig az előzményeket utána reagálj!(SEM A VÉDŐNŐM,SEM AZ ORVOSOM NEM ESETT HANYATT A NAPI FÉL ÓRÁNAK,AMIKOR MÁR TUD ÜLNI)
216. be52089f0e (válaszként erre: 214. - Timcsa73)
2008. júl. 3. 17:49

na ja. a másik dolog a járatás.

De inkább csenden maradok.


További szép napot!

215. gerna (válaszként erre: 214. - Timcsa73)
2008. júl. 3. 17:48

HOL nem tiltották annyira? a boltban, ahol árulják?


Nézz utána, képességfejlesztő oldalakon (pl. Gekko). Egyetlen esetben javasolják: mozgássérült babáknak, KIEGÉSZÍTŐ gyakorlatként.

2008. júl. 3. 17:43
Nem én kezdtem a gúnyos megjegyzést,hogy "ja könnyebb belerakni ...." Hát nem azért mert könnyebb belerakni hanem,mert én is utána jártam és nem tiltották mint amennyire te előadod a dolgokat.Mind ha az nem lenne normális aki egy picit is beleteszi a gyerekét.Vagyis " kényelmi szempontból".A vélemény nyilvánítás még nem vitatkozás.Egy szónak is 100 a vége ki így ki úgy.Én azt sem ítélem el aki nem teszi bele a gyerekét ,mert....Nekem ez volt a véleményem ehhez a kérdéshez.
213. Roni24
2008. júl. 3. 17:07

Fölösleges ezen vitázni lányok, a kérdés az volt, hogy egy olyan 9 hónapos kislánynak, aki még nem tud se mászni, se ülni, se állni, hasznára válna-e a bébikomp!

Mindenki ellenezte, nem ösztönözné járásra, valószínű az ő helyzetében nem tenne jót neki és kész!

Ha már egy gyerek megtanult járni, totyorászik de még bizonytalan, napi 1-2 óra kompozás nem lesz káros hatással rá! Amúgymeg, úgysem bírnak a gyerekek olyan sokat a kompban, mert hamar elfáradnak, pláne aki most tanul járni!

2008. júl. 3. 17:05

De szerintem fejezzük is be ezt a vitát még mielőtt nagyon eldurvulna.

Te sem vagy meggyőzhető és én sem.

211. be52089f0e (válaszként erre: 210. - Timcsa73)
2008. júl. 3. 16:59

Én tudom, hogy mit írok.

De te írtad, hogy "Na hát akkor itt a probléma, sajnos hogy a gyerekeid MOZGÁSFEJLŐDÉSÜK miatt nem teheted bele és nem is javasolják."- Erre reagáltam.


Egyébként ezek a szakemberek az egészséges gyerekeknek sem ajánlják. És ha nem kellett volna járnunk dokihoz, én akkor sem ültettem volna bele, mert -mint már korábban írtam- már a gyerekek megszületése előtt utánanéztem a dolgoknak.


Szerinted mi az oka annak, hogy a dokik nem ajánlják?

210. timcsa73 (válaszként erre: 209. - Be52089f0e)
2008. júl. 3. 16:35
bocs nem én írtam,hogy gyógytornászhoz meg szakorvoshoz kellet vinnem a gyerekeimet.Amit még elfelejtettem,hogy az ülése is úgy van kiképezve mint a terpeszpelenkáké.Legalábbis amit mi használtunk.
209. be52089f0e (válaszként erre: 208. - Timcsa73)
2008. júl. 3. 16:21

Nincs itt semmiféle probléma!!!

A gyerekeim EGÉSZSÉGESEK!!!


Már a nagyobbik gyerek születése előtt körbenéztem a komp használatával kapcsolatban több helyen is. A többségében el is utasították.

A szakorvos és a gyógytornász pedig csak megerősített abban, hogy a kompot nem érdemes használni.

208. timcsa73 (válaszként erre: 206. - Be52089f0e)
2008. júl. 3. 16:11

Na hát akkor itt a probléma,sajnos hogy a gyerekeid MOZGÁSFEJLŐDÉSÜK miatt nem teheted bele és nem is javasolják.Én már 35.évembe járok és 8 évig művészi tornáztam,kézilabdáztam és ha eddig nem volt gerincproblémám valószinű nem is lesz ha meg lesz akkor nem azért ,mert drága jó szüleim beletettek a kompba.Lányom úgyszintén olyan egyenes háttal ül mintha karót nyelt volna.



Egyébként abszolút nem mindegy,hogy kínaiba vagy másikba teszed mert drágábbnak nagyobb a komfort érzete,sőt több fokozatba emelheted.Persze nem 1 hónaposoknak találták ki,hanem olyanoknak akik már tudnak ülni és nem egész napra.:))

207. o.andi
2008. júl. 3. 15:49
szerintem igeen....
206. be52089f0e (válaszként erre: 205. - Timcsa73)
2008. júl. 3. 15:32

Szia!


Nekem is van olyan orvos (tüdőgyógyász) ismerősöm, aki a gyerekeit belerakja a kompba.

Sőt védőnő ismerősöm is van, aki nem ellenezte az unokaöccsénél a használatát. Megjegyzem a gyereket gyógytornászhoz is kellett vinni.


Sajnos én azért vagyok jártas ezen téren, mert a gyerekeimet mozgásfejlődésük miatt szakorvoshoz és gyógytornászhoz kellett járatni. Ezek a szakemberek mondták, hogy egyáltalán nem ajánlott a komp.


Örülök, hogy neked és a gyerekednek sem lett baja tőle. Bár kitudja, hogy az évek mit hoznak ki.


Egyébként meg szerintem teljesen mindegy, hogy a gagyi kínaiba rakod be vagy a drágába. Az elve ugyan az, a gyerek se nem ül, se nem áll benne és a gyenge kis gerincének nem tesz jót.

205. timcsa73 (válaszként erre: 157. - Be52089f0e)
2008. júl. 3. 13:57
Bocs!!!!,DE!!!Érdekes nekem se a védőnőm nem esett hanyatt, hogy bele tettem,sem az orvosom nem esett le a székről amikor megkérdeztem tőle ,hogy mi a véleménye.PEDIG 3 gyereket nevel.És nem a kínai sz.... raktam bele.Gondolhatod, hogy van annyi felelőségem a gyerekem egészségéért,hogy rosszat nem akarok neki.Én is bele voltam téve a kompba és érdekes módon semmi bajom nincs se a gerincemnek se a lábamnak.:))
204. be52089f0e (válaszként erre: 203. - Nyau82)
2008. júl. 3. 13:54

ennek örülök.


Akkor a gyakolraltok.

Lebegtetve ülés: a csecsemőt arccal nekünk háttal ülőhelyzetben tartjuk úgy, hogy tenyerünket farpofája alá helyezzük, hüvelykujjunkat pedig a lágyékhajlatára szorítjuk. Így lebegtetjük, törzsünktől eltartva, míg a baba felegyenesedik ülő helyzetbe. ebben a helyzetben süllyesszük, emeljük, távolítsuk, közelítsük, járkáljunk vele. (Célszerű, ha fény vagy hangforrás felé visszük. Pl tükör elé vagy valaki beszél neki, hogy felfelé nézzen.:)


Először ágy felett próbálkozz vele és csak akkor kezdj el vele járkálni, amikor már magabiztosan csinálod.


Ülésbe húzás:

háton fekvő helyzetből két kezét megfogva, lassan ülésbe húzzuk és ott rövid ideig megtartjuk (fejét emelje!).



Ülésbe tolás:

háton fekvő helyzetben medencéjét a két combjára tett egyik kezünkkel az alaphoz rögzítjük, másik kezünket alá tesszük és annyit emelünk rajta, hogy a feje kissé lógjon. Várunk, míg az ingerre szakaszosan emeli a törzsét és a fejét és végül felül.


Félkaros felültetés:

fél kezét vagy ha ez még nem elegendő, fél karját az alapra szorítjuk, a másik kezét ülésbe húzzuk. Mindkét kezével elvégezzük a gyakorlatot.



Nekünk a doki mind a négy gyakorlatnál azt mondta, hogy pelus nélkül kell csinálni.


Remélem tudtam segíteni.


Szép napot!

203. nyau82 (válaszként erre: 201. - Be52089f0e)
2008. júl. 3. 11:28

köszi,az jó lenne.

a bébikomp jó darabig el lesz téve,talán el is adjuk.

inkább azt fogja fel nehezen a férjem,hogy nem szabad állandóan felvenni,ha egyet nyikkant a leányzó.

202. nyau82 (válaszként erre: 200. - Gerna)
2008. júl. 3. 11:25
köszi,megkérdeztem a gyógytornászt.nem is tudtam erről a topikról.
201. be52089f0e (válaszként erre: 197. - Nyau82)
2008. júl. 2. 18:49

Szia!


Ha szívesen veszed, akkor a felhúzáshoz hasonló gyakorlatokat szíves bemásolok.


Örömmel olvasom, hogy a doki sem ajánlja a bébikompot. A férjed mit szólt hozzá?


Tudom, hogy nagyon rossz a gyereksírás, főleg ha sajátgyerekről van szó, de most tényleg hagyni kell hagy erőlködjön.


Már korábban is akartam az egyik hozzászólásodra reagálni. Azt írtad, hogy tornáztatás közben beverte a fejét és elkezdett sírni. Ha megfigyeled ilyenkor arra játszik, hogy minél hamarabb felvedd. Hagyd egy kicsit hagy sírjon. ha nem komoly a baj - az úgyis látod- abbahagyja. Az én lányom is így próbálkozott nálunk. És most már elértem, hogy egy kisebb esést fel sem vesz.

200. gerna
2008. júl. 2. 18:40

Én is azt mondom, keresd meg a gyógytornászt, abból baj nem lehet.

Itt is van a fórumon egy topik:

[link]

kérdezd meg őt.

199. Verka
2008. júl. 2. 18:32

Szia!


Dehogyisnem! :) Én talán nem várnék még egy hónapot, hanem elvinném gyógytornászhoz. Hamar behozza a lemaradást és sokkal jobb lesz mindkettőtöknek. Ne keseredj el!!!

198. nyau82 (válaszként erre: 194. - Gerna)
2008. júl. 2. 18:03

elég sokszor el vagyok keseredve,vagy nincs elég türelmem.a sok baba sírástól nagyon fel tudom magam húzni.utálom is magam miatta.szedjek dilibogyót???

más nincs így ezzel?

197. nyau82
2008. júl. 2. 18:00

sziasztok!voltunk ma tanácsadáson,egy hónap haladékot kaptunk,hogy fejlődjön addig magától a bébi.ha akkor sem tud ülni támaszték nélkül,akkor kell mennünk szakorvoshoz.azt mondta a doki,az jó jel,ha forog,mert akkor csak el van késve kicsit a fejlődése,de nem lehet komolyabb baj.lejtőn kell hasaltatnom,hogy elkezdjen kúszni és fel kell húznom ülésbe meg vissza.

ja igen a legfontosabb NEM JÓ A BÉBIKOMP!!!

és nem szabad,hogy sokat kézben legyen,hát ez elég nehéz lesz.

szóval most nem tudom,hogy várjak a gyógytornásszal egy hónapot,vagy menjünk másik dokihoz?

196. Roni24 (válaszként erre: 188. - Nyau82)
2008. júl. 2. 14:21
Nincsmit, szívesen! Remélem minden rendben lesz, majd írd meg, hogy mit mondtak a tanácsadáson!
195. panna77 (válaszként erre: 193. - Nyau82)
2008. júl. 1. 19:48

Szia!


Szerintem is keressetek fel egy gyógytornászt! Hozzánk is járt, igaz más miatt, de nagyon hasznos volt a mozgására is.

194. gerna (válaszként erre: 193. - Nyau82)
2008. júl. 1. 19:46

Na EZT ne kezdd el! az önmarcangolással tényleg csak ártasz. Vidd el a tanácsadásra, de főleg a gyógytornászhoz - valószínűleg már a gyereked sem bírja ezt a sok tétlenséget.

Állóka is van? :(

193. nyau82
2008. júl. 1. 19:07

persze mi is jót akarunk a gyerekünknek és nem szeretnénk,ha a bébikomp miatt bármi baja lenne.

ma letettem a földre pléden és beütötte a buksiját meg a lábait és annyi volt,fel is kellett venni megvigasztalni.

lehet hogy a foga miatt nagyon nyűgös,de ma sem jutottunk semmire.kiságyban,állókában és a bébikompban is kb 2 percig volt el,utána bömbölt.akkor már feladtam,hogy ma valamit is fogok csinálni és leültem mellé játszani,de így sem volt el,csak sírdogált,az én türelmem meg fogyóban....

arra gondoltam,hogy pocsék anya vagyok és biztosan miattam nem fejlődik rendesen.:((((

2008. júl. 1. 16:03
:D:D:D... Hát igen, az önfejűség nagy Úr... akkor minek kéri ki az ember a másik véleményét, ha úgyis úgy cselekszik ahogy akar. Türelem rózsát terem, szokták mondani :)Ne csak a férjed legyen az aki dönt, te vagy az anyja. Vagy nem?
2008. júl. 1. 14:10
egy ismerősöm 7hónapos babája sem nagyon volt hajladnó semmit csinálni, ha hasra tették akkor ugyan a fejét felemelte, de nem tudta letenni, átfordulni egyáltalán nem tudott. Elvitték gyógytornászhoz és azóta átfordul, leteszi a fejét és nagyon szépen fejlődik. Állítólag túl kötöttek voltak az izmai.
190. be52089f0e (válaszként erre: 186. - Nyau82)
2008. júl. 1. 08:20

Örülök, hogy nem sértettelek meg. Én sem kioktatni akartalak. Csak tényleg nem értettem, hogy ha sokan azt állítják, -olyanok is akik a gyerekeiket vitték gyógytornára és dokihoz és ott tanácsolták nekik-, hogy nem ajánlott bébikompot használni, ti mégis úgy döntöttetek.

Ezt ne mutasd meg a férjednek: :)Akkor amikor nincs otthon a férjed, ne tedd bele a babót a kompba.


Én a második gyerkőcöt is eltudtam volna rontani, Nagyon nagy önfegyelem kell, hogy hagyd sírni. De én mindig arra gondoltam, hogy ez az ő érdeke.

189. nyau82
2008. júl. 1. 06:56
hú elolvastam a régebbi fórumot és ott is elmérgesedett a helyzet.nem gondoltam,hogy ilyen indulatokat vált ki az emberekből ez a bébikomp!
188. nyau82 (válaszként erre: 183. - Roni24)
2008. júl. 1. 06:44
köszönöm!végre valaki,aki nem akar kioktatni,csak tanácsot ad!
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook