Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jó dolog-e a bébikomp? Mi a véleményetek? fórum

Jó dolog-e a bébikomp? Mi a véleményetek? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2008. aug. 7. 09:28

Feleslegesen pofázunk itt. Hiába támasztjuk alá szakértőkkel, hogy a komp "ártalmas a normál fejlődésű gyerekekre nézve".

Ők tudják.


Nyau82!


Nem vérremenően vitázunk! Én is azt vallom, hogy minden gyerek más és más, de azért nem az a szokványos, hogy egy 10 hónapos gyerek még csak hátrafelé mászik, bocs kúszik. És szerintem pont az ilyen gyerkőcöknél kellene jobban vigyázni.

Ha jól emlékszem, akkor neked írtam le a különböző gyakorlatokat. Pont azért, mert ezek a gyakorlatok sokat segítenek. Végeztétek?

És lenne még egy kérdésem. Miért nem kellett gyógytornász? Doki mondta?


És még egy:ismét

A gyermeke fejlődése szempontjából káros hatású eszközt semmilyen időtartamra nem érdemes használni. Éppen azért, mert rövid távú haszna miatt növeli a felegyenesedési reakciók iránti érdeklődést, eltereli a figyelmet a jelenleg valóban fontos teendőktől, pl. ülésben való manipulációtól

276. 14775640c4 (válaszként erre: 275. - Verka)
2008. aug. 7. 09:19
nem véletlen van a gyógytornász:))
275. Verka (válaszként erre: 270. - Nyau82)
2008. aug. 7. 09:13
Szia! Azt írtad "szerencsére" nem lett gyógytornász, miért gondolod, hogy az rossz lenne a kislányodnak??? Ő, csak segítene.
274. 14775640c4 (válaszként erre: 263. - Be52089f0e)
2008. aug. 7. 09:09

és ebben teljesen egytértek.

itt a lényeg:



"

A bébikomp hasznos eszköz mozgássérült gyermekek járástanításához, ugyanakkor ártalmas „normál” fejlődésű gyermekekre nézve. Indokolatlan statikai terhelést eredményez, akadályozza a járásbiztonság kialakulását, eltereli a figyelmet a szenzitív időszaknak megfelelő funkcióktól. "



a frnacnak.

nekem két gyerek van semmilyen eszközt nem alkalmaztiunk mégis időben mindent megtettek.

egy dolog ami segit,ki kell rakni arra a padlóra ha lehet minél előbb akár két hónaposan, és mindent szépen megtanul majd magától. hozzászokik ahhoz hogy arra menjen amerre akar,bejárja a lakást és tapasztalatokat gyűjt hogy mit lehet mit nem.

ennél nagyobb segitség nem kell. a többi csak fölösleges

273. 14775640c4 (válaszként erre: 270. - Nyau82)
2008. aug. 7. 09:05

egyet nem értek.

minek?

miért kell mindenáron az a hülye komp?magától nem tud felállni?felülni a gyerek?a gyerek akkor tanul meg redesen mindent ha bármit amit tanul a maga erejéből teszi, és nem külső segitséggel. a bébikomp másra sem jó mint hogy gátolja az egészséges fejlődésbe.

ha a kompba fel tud állni nem lábujjhegyen, akkor feláll majd komp nélkül is.

te jól éreznéd magad egy olyan küzyübe ahová be vagy téve és nem tehetsz amit akarsz?

272. Raistlin Majere (válaszként erre: 271. - Gerna)
2008. aug. 7. 09:03
És miért kellene? Általában a gyerekek minden mozgást hátrafelé kezdenek el, aki kúszik hátrafelé az 1-2 héten belül előre is fog :-)
271. gerna (válaszként erre: 270. - Nyau82)
2008. aug. 7. 08:57
Nem kekeckedésből, de ha 10 hónapos korban hátrafelé kúszik stb., miből szűrted le, hogy nem kell neki gyógytornász? arról nem beszélve, hogy ilyen kicsiknél a gyógytornász általában az otthoni "gyakorláshoz", játékokhoz ad tanácsot, az pedig inkább hasznos, mint káros.
270. nyau82 (válaszként erre: 262. - Be52089f0e)
2008. aug. 6. 23:54

na szóval,már régen jelentkeztem.szerencsére nem lett gyógytornász a dologból.mostanra tud ülni a kislányom.10 hónapos.hátrafelé kúszik és kinyomja magát néha négykézláb.ennyire jutottunk idáig.bébikompban kb napi 10 percet tölt és nem lábujjhegyen áll,hanem pár másodpercig fel tud állni benne,utána visszaül.

szerintem nem kéne azért vérre menően vitázni erről a dologról.minden gyerek más és más,valakinek beválik,valakinek nem.nekünk félig-meddig bevált,de nem is vártam ettől többet.enélkül is megtanul majd járni.

269. Raistlin Majere (válaszként erre: 268. - Be52089f0e)
2008. aug. 6. 17:27
:-D Nagyon helyes, az ember nem lehet elég körültekintő :-)
268. be52089f0e (válaszként erre: 265. - Raistlin Majere)
2008. aug. 6. 16:46

:D

Én voltam aki a 2 és fél éves gyerekének ÉRDEKLŐDÖTT az ülésmagasító használatáról. Csupán csak érdeklődtem, mivel hamarosan úgyis vennem kell egy másik ülést a lányom miatt.

(Egyébként még nem volt időm odaírni, hogy meggyőztetek, most már biztos, hogy ülést fogok venni, nem pedig magasítót.)


De vissza a komphoz. Az internetről merített forrásom bizonyítványát nem láttam, de egy szakmai oldalról van szó.

És mint már írtam a gyermekem fejlődésneurológus orvosa és gyógytornásza is ugyanezeket mondta. Én hittem nekik, bár a bizonyítványukat nem kértem el. De szerintem az is elég, hogy a gyógytornászunkat nemrég kitüntették a munkája miatt!!!

267. gerna (válaszként erre: 265. - Raistlin Majere)
2008. aug. 6. 16:06
A forráskritika elvével kapcsolatban: a legjobb, ha mindenki felkeresi fejlődésneurológus orvosát, gyógytornászát, és személyesen kikéri a véleményét. Természetesen az illető szakember mutassa be a végzettségét igazoló okmányokat is ;-)
266. gerna
2008. aug. 6. 16:02

Akkor itt egy "megbízható" összefoglaló az internetről, a csecsemő mozgásfejlődéséről:


[link]

265. Raistlin Majere (válaszként erre: 263. - Be52089f0e)
2008. aug. 6. 15:53

Mint mondtam, nem lehet általánosítani. nekünk nagyon bevált. Biztos van, akinek nem. Most olvastam egy másik topicban, hogy van olyan is, aki a két és fél éves gyerekét ülésmagasítóra ültetné gyerekülés helyett. Mindenhez lehet ideológiát gyártani... Az interneten fellelhető információk 70-80 %-a megbízhatatlan éppen ezért a forráskritika elvét kellene alkalmaznunk mindig. Láttad a szakértőd bizonyítványát? Tudod hol dolgozik? Milyen orvos? stb., stb

Én tapasztalati forrásból tudok merítkezni, de mint mondottam ez az én tapasztalatom, az én gyerekem, másnál biztosan máshogy van.

264. gerna (válaszként erre: 262. - Be52089f0e)
2008. aug. 6. 15:44
Igen, már rájöttem, hogy Hoxa egyesítette a topikokat.
263. be52089f0e (válaszként erre: 261. - Raistlin Majere)
2008. aug. 6. 15:33

Szia!


Egy másik oldalon a következőket olvastam. Egy hozzáértő írta!


A bébikomp hasznos eszköz mozgássérült gyermekek járástanításához, ugyanakkor ártalmas „normál” fejlődésű gyermekekre nézve. Indokolatlan statikai terhelést eredményez, akadályozza a járásbiztonság kialakulását, eltereli a figyelmet a szenzitív időszaknak megfelelő funkcióktól.


A gyermeke fejlődése szempontjából káros hatású eszközt semmilyen időtartamra nem érdemes használni. Éppen azért, mert rövid távú haszna miatt növeli a felegyenesedési reakciók iránti érdeklődést, eltereli a figyelmet a jelenleg valóban fontos teendőktől, pl. ülésben való manipulációtól.


És az én saját véleményem. Jó dolog a bébikomp, igen, arra, hogy az anyuka nyugodtan végezhesse a dolgát. De nem ez a legfontosabb!!!!

262. be52089f0e (válaszként erre: 258. - Gerna)
2008. aug. 6. 15:25

Én voltam az első, aki ebben a témában topikot nyitott. Aztán többen is és ezeket Hoxa egybe rakta.


Ugyanúgy ahogy Nyau82-nek, nekünk is voltak gondjaink a mozgásfejlődésünkkel.

A doki és a gyógytornász akikhez járunk egyértelműen ellenzi a komp használatát. De nem csak a beteg gyerekeknél, hanem az egészségeseknél is.

261. Raistlin Majere (válaszként erre: 258. - Gerna)
2008. aug. 6. 15:02

Vitaindító kérdés: "Jó dolog-e a bébikomp?" :-D

Sztem jó. És ha elolvastad volna az előző hozzászólásomat, abból láthatnád, hogy nem minden gyerek mászik és forog, vannak akiknél ezek a mozgások kimaradnak. Nem kötelező a kisgyerekeknek egymformán viselkedniük... Míg nem lett meg a kompunk a lányom nem volt hajlandó semmit sem csinálni. Őt így lehetett mozgásra serkenteni :-)

nem lehet általánosítani, minden gyerek más és más.

260. gerna
2008. aug. 6. 14:03
Itt van a 132-nél, amire gondoltam, de tényleg volt egy másik is :(
259. gerna (válaszként erre: 258. - Gerna)
2008. aug. 6. 13:50
Bocsi! az egy másik bébikompos topik... hol is van?
258. gerna (válaszként erre: 256. - Raistlin Majere)
2008. aug. 6. 13:47

Nyilván nem a KOMPTÓL lesz a gyereknek mozgáskoord. baja, hanem attól, hogy kiesik az életkornak megfelelő kúszás-mászás. És ebből a szempontból napi 1-2 óra is sok.


Ha nyitottan, kockafej nélkül elolvasod a topikindító kérdést, látni fogod, hogy éppen egy olyan kisgyerekről van ott szó, akinek minden perc kúszásra, mászásra, speciális gyakorlásra van/volt szüksége.

257. supin
2008. aug. 6. 13:16
Inkább csak szőnyeg.
256. Raistlin Majere (válaszként erre: 251. - Gerna)
2008. aug. 6. 10:52

Ez vica versa igaz, Mert lehet valakinek mozgáskoordinációs hibája akkor is, ha messziről sem látott kompot. Én mellette vagyok. 7-9 hónapos koráig használta a gyermek napi 1-2 órát. De ha nem tetszett volna neki 5 percet sem bírt volna ki benne. Sztem kis dózisban semmi sem árt. Nálunk a tv sem volt tiltott, ördögtől való dolog. Mégsem lett tv őrült a gyerekből. 2,5 évesen a számítógépre kattant rá 1-2 hónapra, hagytuk, és már az sem érdekli jobban mint az átlag kölköket.

Nyitott, jól kommunikáló, okos, boldog kisgyerek lett belőle.

Nem szabad mindent olyan kockafejűen nézni, nyitottnak kell maradni minden dologra. Úgyis a gyerek személyiségétől, temperamentumától stb függenek ezek...

255. gerna (válaszként erre: 254. - Anyuca66)
2008. aug. 6. 05:55
Akkor már ki lehet hagyni a "kerítést", sőt, akkor már a bébikomp sem kell ;-)
2008. aug. 5. 20:41
Gáz ha már át bír mászni...
253. gerna
2008. aug. 5. 20:35
Amikor én veszélyes folyamatban voltam, a gyereket bennhagytam a szobában mászkálni, a járókát meg az ajtó elé toltam. Amíg nem tudott rajta átmászni, addig működött a dolog.
2008. aug. 5. 19:55
Vélemények keveréke folyamatosan. Nekünk volt, de akkor már a lány közel 1 éves volt. Addig a szőnyegre tett paplanon csúszott mászott. Kezdem azt érezni, naponta csak nagyon rövid időre kellene használni. Értem ilyenkor mikor főzünk, és igen veszélyes folyamatba vagyunk... Esetleg a gyerekágy a legjobb. Nem kell pénzt kidobni feleslegesen járóka, bébikomp stb-re... De ezt mindenki saját maga tudja.
251. gerna (válaszként erre: 250. - Virág666)
2008. aug. 5. 16:07

Úgy látom, még vívódsz a szőnyeg, kutya és bébikomp ügyben.


"Nem lett baja tőle": nem tudom, mennyi idős a nagyfiad, nem mindig a járásnál jön elő a baj, inkább arról van szó, hogy a mozgáskoordináció fejlődésénél hiányzik a kúszás, mászás. És mivel mozgás és látás, kézmozgás összehangolása az alap a beszédhez, olvasáshoz, íráshoz, néha csak itt jelentkezik.


Persze nem mindenkinél lesz baj! csakhogy nem lehet előre kiszámítani.

2008. aug. 5. 13:01
Igen mászik négykézláb, de azt nem irtam nektek hogy van egy kutyánk is ezért nincs szőnyeg a kövön! De inkább úgy döntöttem nem kell bébikomp, a nagyfiam imádta és nem volt baja töle! 10 hónaposan már egyedül ment rendesen talpon!
249. Roni24 (válaszként erre: 246. - Gerna)
2008. aug. 5. 11:27
Ja, vagy úgy! Hát akkor inkább szőnyeg...
248. be52089f0e (válaszként erre: 247. - 1eb84e4bad)
2008. aug. 5. 09:00
helyes!!! :)
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook