Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fillikid bébikompról vélemények, vagy más kompok? fórum

Fillikid bébikompról vélemények, vagy más kompok? (beszélgetős fórum)


2011. szept. 23. 13:49

De nem kell leszúrni, amiért megtetszett, és nem vagyok felelőtlen, amiért utánajárok a témának.


Ja, és nincs lányom. :)

17. Remike98 (válaszként erre: 16. - Trapiti)
2011. szept. 22. 20:42
Nem akartalak meggyőzni a hasznosságáról, mint alább láthatod leírtam hogy nem egy létfontosságú dolog, és hogy nem tartom helyesnek stabilan ülni még nem tudó babák esetén, sem a napi több órás használatát. Ismerem a nézőpontokat amik ellene szólnak, és van amiben igazat adok de van ami szerintem kicsit fel van fújva. Ln sem bíztattam senkit a megvásárlására csak a "felelőtlen szülő" megjegyzésedet tartottam túlzásnak.
16. trapiti (válaszként erre: 15. - Remike98)
2011. szept. 22. 19:46

Pedig szerintem felelőtlenség, mert nem tudhatja előre hogy nem okoz vele bajt. Attól hogy Nektek nem volt gond, még másnak lehet.

Különösen hogy mostanra rengeteget vizsgálták a komp hatásait, amikről 10-20 éve még semmit nem lehetett tudni.

A helyzetünkből és a szakmámból adódóan elég alaposan körbejártam a témát - különösen hogy a családban is volt komp, ott sem tudtam jobb belátásra bírni a szülőket, ott lett is probléma belőle - és az biztos, hogy soha senkinek nem fogom ajánlani a használatát. Nem fogsz tudni meggyőzni a hasznosságáról!

15. Remike98 (válaszként erre: 14. - Trapiti)
2011. szept. 22. 19:41
Sajnálom hogy gondjaitok voltak, de azért kicsit erős "lefelelőtlenezni" egy szülőt mert vett egy bébikompot a gyereknek. Én is vettem anno, és abszolút nem érzem magam felelőtlen szülőnek, a gyerekeim sportolók, a fiam zenész is, kitűnő tanulók,kiegyensúlyozott udvarias és boldog gyerekek, tehát felelősségteljesen nevelem őket. Ja! Pedig engedtem hogy napi 20-30 percet száguldozzanak a bébikomppal. A lányom EB 4. helyen áll a sportban amit választott. Nesze neked mozgásfejlődés hátráltatása!
14. trapiti (válaszként erre: 11. - Bettiletti)
2011. szept. 22. 19:26

Hát, szerintem nagyon korai még biztosnak lenned abban, hogy a kislányod mit fog csinálni, lehet igyekezni de nincs ember a földön aki tökéletesen nevel gyereket :) Szóval szinte biztos lehetsz abban, hogy lesznek Vele harcok amikor az akaratát próbálja érvényesíteni.


A kompról: ha valamiről azt gondolom, hogy nem hasznos, vagy hogy árt, akkor mértékkel sem teszem ki a gyerekemet neki. Főleg hogy még nagyon kicsi, nem tudhatot, hogy mindig tökéletesen fog-e fejlődni. Szerintem jobb már az eéejétől hozzászoktatni magunkat és a gyermekünket is ahhoz, hogy megtaláljuk azokat a játékokat amelyek amellett hogy örömet okoznak hasznosak és értelmesek is. Persze nem mondom, hogy az elmúlt 4 évben nem fordult elő, hogy engedtem, de soha nem vettem meg olyasmit ami visszavetheti a fejlődését. Lehet hogy nekem ez azért olyan fontos, mert nagy hátrányt kellett ledolgoznunk, de épp ezért bosszant annyira amikor egészségesen a világra jött babák szülei felelőtlenek. Hidd el, sokkal nehezebb lesz korlátozni a használatát ha ott lesz a komp, mint most lemondani róla. Egyébként bármennyire tetszett Neki, mostanra tuti elfelejtette, itt nem a fél éves baba az aki nem tud lemondani...

Szerintem rangsorolni kell, mi az amiben lehet engedni és mi az amiben nem. Pl. nem engedek abból hogy egészséges cipő legyen a lábán, még akkor sem ha a rózsaszín flitteres csoda jobban tetszik Neki, de belementem pl. hogy legyenek pónijai. Mérlegelni kell, itt többen elmondtuk a véleményünket, ettől nyugodtan vedd meg a kompot, csak közben ne gondold, hogy ezzel jót teszel a gyerekednek!

Ja, és még valami:

Attól hogy árulják, még nem kell mindent megvenni. Egyébként egyre több országban a kompokon fel kell tüntetni, hogy használata ártalmas lehet a mozgásfejlődésre.

13. bettiletti (válaszként erre: 12. - Remike98)
2011. szept. 22. 18:33

Köszi, én is valami hasonló állásponton vagyok, bár én járatni nem szeretném a kompban, csak a szőnyeggel alul, játsszon.

Meglátjuk, még megkérdezem a gyerekorvosunkat.

Szerintem is mértékkel. Tényleg a gép előtt ülés is a szem romlását okozza a sz.gép is végülis, persze, ha sokat használod, napi 20-30p nem baj...

2011. szept. 22. 18:29

Szerintem mértékkel mindent lehet. Mi is görnyedünk itt a gép előtt.:)

Tény hogy a babáknak a gerincének megerőltető lehet ha a bébikomban ül úgy, hogy még nem is biztos az ülése. Viszont nem értek egyet azzal, hogy kizárja a mászást. ( hangsúlyozom, mértéktartó használat mellett)Az én gyerekeim imádták amikor kicsik voltak, és mindketten másztak is, a fiam 10 hónaposan elindult, a lányom 12 hónaposan. Úgyhogy nem befolyásolja a járást sem. Mára már 13 és 11 évesek, mindketten kitűnő tanulók, úgyhogy hosszútávon sem befolyásolt semmit. Akkoriban riogattak hogy mennyire balesetveszélyes, és jöttek a betört fejű gyerek- rémtörténetek, de nekünk egy picike balesetünk sem volt, pedig ahol akkor laktunk, voltak küszöbök. A gyerek a küszöb előtt: fék, megáll, bébikomp átemel és gáz.:)

Nem akarok bíztattni senkit bébikomp vásárlására, nem létszükséglet az biztos, de ha vesztek, akkor mindenképpen tartsatok mértéket a használatával kapcsolatosan!


Egyébként ki van már találva az úgynevezett jumperoo, ami úgy néz ki mint egy bébikomp, sok játék van rajta, már 4 hónapos kortól ajánlott. ( és nyilván nagyon drága) Na mi elmentünk megézni ( mert van egy 5 hónapos babám is):), mert nagyon jópofának tűnt. Aztán végülis csalódott voltam, mert azt gondoltam hogy valami speciális dolog amiért már ilyen piciknek is ajánlják, de nem. Ugyanolyan mint egy bébikomp csak kerekek nélkül, a baba leteszi a lábujját a földre és amikor hozzáér, akkor jobbra-balra ringatózik. ( egyébként a nagyobbaknak való formája, ami a plafonra vagy ajtófélfára szerelhető szerintem kifejezetten hasznos) Na ennek a jumperoonak aztán igazán semmi értelme és ha valami káros egy ülni még nem tudó babának, na ez az!

11. bettiletti (válaszként erre: 10. - Pan Dóra)
2011. szept. 22. 18:18

Köszönjük, ezek vannak már.


Nem azért kell, amiket írtál, és korábbihoz írom, hogy az én gyerekem tuti nem fogja magát földhöz vágni semmiért, annál jobban lesz nevelve... :)



A cigi felnőttcucc, más szerintem, azért a babadolgok nagyon ellenőrizve vannak. Szerintem.



Köszi a véleményeket, téma lezárva. :)

10. Pan Dóra (válaszként erre: 6. - Bettiletti)
2011. szept. 22. 17:06

A kisbabádnak még nagyon sok minden fog tetszeni, és idővel ennek hangot is ad majd! :) Lesz közte értékes dolog, de a legtöbb csillivilli vacak, amikért különböző címszók alatt a gyártók tetemes pénzeket vesznek ki a szülők zsebéből. Ezért kérlek, mindig mérlegelj! Valóban szükség van-e arra, ami éppen tetszik, vagy azért kell, mert a szomszéd gyereke már megkapta... elősegíti-e a Te gyermeked testi-értelmi-érzelmi fejlődését?! Nem státuszszimbólum-e? Kinek van rá szüksége: a gyereknek, vagy neked, hogy elmondhasd, én mindent megadtam neki...

Szóval, ha rám hallgatsz, elég egy jó minőségű játszószőnyeg vagy pléd a földre, egy biztonságos szoba, ahol eléri, ami kell neki, és semmit nem dönthet magára, hinta, labda, építőkocka, és természetesen a szülei, akik megtanítják, mit is kell kezdeni ezekkel :)

9. 432d0af620 (válaszként erre: 7. - Bettiletti)
2011. szept. 22. 16:55
a cigit miért árulják, ha káros? most komolyan :D
8. 432d0af620 (válaszként erre: 6. - Bettiletti)
2011. szept. 22. 16:55
megnéztem milyen, a lényegen nem változtat hogy szőnyeges...az meg, hogy tetszik neki és nehéz lemondani, hát eléggé meg kell tömni a pénztárcádat, ha már most megveszel mindent, ami tetszik neki. Még most szoktasd le magad erről, mert később nehezebb lesz nemet mondani, ha a földhözvágja magát, mert nem kap meg valamit.
2011. szept. 22. 16:51
Nem vitaképpen, de ha ilyen rossz a komp, miért engedik, hogy forgalomban legyen? Most komolyan.
2011. szept. 22. 16:42

Persze, én is úgy tudtam, nem jó, de ez a szőnyeges verzió sem?...erről sehol nincs írva, vagyis nem találtam.

Csak leírom, a válaszokra milyen ...szóval hogy az ellenérvvel szemben mi az érv...értitek...én sem akarok rosszat a babámnak, csak közben nehéz lemondani róla, mert úgy tetszett Neki.

5. Pan Dóra (válaszként erre: 13. - Bettiletti)
2011. szept. 22. 15:04

Amit most írok, semmiképp nem ellenségeskedésnek vagy kötekedésnek szánom!!!!!!!!!

Feltettél egy kérdést, amire gyakorlatilag egyöntetű választ kaptál - sok anyukától. Talán nem kellene védeni a saját álláspontod, hanem elgondolkodni azon, hogy ha már ennyien állítják ugyanazt, akkor valószínűleg nem neked van igazad.:)

4. Bcicus (válaszként erre: 2. - Bettiletti)
2011. szept. 22. 14:45
Mázlitok volt, de sok gyereknek lesz baja tőle, úgyhogy a szülők nem is tudják, hogy amiatt van. Én nem kocáztatnám.
2011. szept. 22. 14:30
Köszi
2011. szept. 22. 14:30

Nem tudom...még olvasgatok.


De nekem is volt, tesómnak is, nem lett semmi bajunk.

1. trapiti (válaszként erre: 13. - Bettiletti)
2011. szept. 22. 13:57
Hát... ha jól látom, még nincs 7 hónapos sem a babád, napi fél-egy óra bébikompban nagyon megfontolandó. Ha szerencséd van nem árt annyit hogy észrevehető következménye legyen, de ne gondold, hogy jót teszel vele.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook