Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jó dolog-e a bébikomp? Mi a véleményetek? fórum

Jó dolog-e a bébikomp? Mi a véleményetek? (tudásbázis kérdés)


97. josey
2007. nov. 9. 10:54

Nekem tetszett,de annyi rosszat hallottam...

Kislányom laza csípős volt,így mi nem is vethetjük be.

96. lányom (válaszként erre: 95. - Mocori)
2007. nov. 9. 01:35
Ez mind csupa igaszság,és még mennyi rosszat lehetne felsorolni, amellett a kevés jó dolog mellett amiért sokan kedvelik. Szerintem érdemleges jó dolog , talán nics is, csak kényelmes. Nem kell annyit hajolni, hisszük, hogy így több az időnk, pedig ha jól belegondolunk ,ez sincs így!Legalábbis én igy gondolom, persze ez az én véleményem, tapasztalatom. Bár ahogy olvasgatom a topikot, sokan gondolják hasonlóan.
95. Mocori
2007. nov. 5. 10:07
Késlelteti a járás megtanulását, nem tesz jót a gerincnek.
2007. nov. 5. 08:37
Nem tartom jó ötletnek,nem is vettünk ilyesmit a gyereknek. Egyrészt ,mert nincs hozzá elég hely, a másik,hogy szerintem nem tartja rendesen a gyereket,vagy a gyerek nem jól helyezkedik benne...
2007. szept. 20. 00:58
Nem tartom jó dolognak.Balesetveszélyes, és elveszi azt a kapcsolatot a szülő és kisgyermekétől amik a sok szép pillanatok között az egyik legemlékezetesebb perceket jelenti. Az esetleges első önálló lépés öröme, a botladozással járó kacajok. Persze sajnos sokan gondolják, hogy több időt tudnak egyébb teendőikre forditani ha beleültetik csecsemőjüket.De a gyermekünk csak egyszer kezd el járni tanulni, lehet ennél fontosabb akkor? Tudom hogy nem könnyű kisgyermek mellett elvégezni a rengeteg házimunkát ..stb. Akkor is az a véleeményem meg kell tanulni -bár nehéz- beosztani az időt, és fontossági sorrendet felállitani!
2007. aug. 28. 21:17

Mi soha nem használtuk.

A gyerekeink nagyon hamar mászni kezdtek,igy oda jutottak, ahova csak szerettek .

91. birogaby (válaszként erre: 88. - Zazuka)
2007. aug. 14. 18:00

Szia!


Hozzád hasonlóan én is ugyanezekkel a gondokkal küszködtem,amikor a komp mellett döntöttünk.Igaz,akkor már Kata tudott ülni,meg állni,amikor a kompot megvettük,olyannyira,hogy kb.3 hét alatt megtanult kimászni belôle.Ezért kár volt megvennünk,de ez van.Szerencsére a konyha mellett az elôszoba olyan helyen van,hogy oda kihúztam a járókát,bele Katát,és amíg elintéztem a konyhai teendôket,onnan nézelôdött.Csak akkor volt gond,ha csengetett valaki,mert amíg a járókát félre nem húztam,én sem fértem az ajtóhoz kinyitani azt,nemhogy még be is jöjjön valaki.:-))))

Akkor kezdôdtek a gondok,amikor már a járókában sem volt hajlandó ülni.Igaz,közben megvettük az etetôszéket,azt meg szereti,így amíg a konyhában dolgoztam,abban üldögélt.Most már nincs gond szerencsére,mióta megtanult járni,hagyhatom nyugodtan szabadon.


Nincs esetleg olyan ismerôsöd,akinek van kompja,de már nem használják? Ha megtanul ülni a fiad,esetleg kölcsönkérnéd kipróbálni,hogy tényleg beválna-e,és nem megvenni fölöslegesen. Én is a barátnômtôl vettem át,így nem került sokba,szerencsére.

Akkor

90. DODICA
2007. aug. 14. 15:37

Zazuka,


ha a bátyus felnőtt nélküle, akkor miért kellene pont most venned egyet??


Írod a rámpázást is. Hát, szerintem nem veszélytelen, ha már te is úgy ítéled meg, hogy erre van szükség.

A két gyerek egyszerre van otthon? Ez se mindegy.... de bébikompot én akkor se vennék a helyedben. ;)

2007. aug. 14. 11:33
Nem jó dolog a bébikomp, egészség szempontjából. Anélkül voltunk.
88. zazuka
2007. aug. 14. 10:38

Sziasztok Bébikomp-tapasztalt Anyukák!:)


Kétségek között vergődve kerestem rá a témára, hogy kiderítsem ártok-e a gyerekemnek, ha veszek kompot, vagy netán még segítek is neki.

Elolvasva a fórumot tanácstalanságom még tovább fokozódott.

Szerintem az, hogy ki mikor tanult meg állni/járni tökéletesen független attól, hogy kompozott-e vagy sem. Az egyik fiam 6 hónaposan fölállt, a másik már 7 hónapos és még ülni sem tud.

Ezen kár versengeni, nem kompfüggő. Szerintem.


Viszont az tény, hogy ha olyan dolgom van, ami a gyerekre veszélyes (márpedig el kell látnom az ilyen feladatokat is, mivel nem csak ő van a világon, hanem van egy bátyja, van egy apja, akiknek enni kell, öltözni kell), akkor inkább raknám a csemetét olyan helyre, ahonnan lát. Akkor legalább nem ordít. Márpedig a kiságya a szobában van, a járókát meg a lakásban föl se lehet állítani helyhiány miatt (pláne nem a konyhában, ahol épp elég az étkezőasztalt kerülgetni), a szobába leterített plédről pedig pontosan 1 mp alatt lemászik, tehát nem tudom olyan helyre tenni, ahol lát, miközben én mondjuk a főzéssel ügyködök.


Mégiscsak jutottam valamire. Ha a bébikompban töltött időt nem órákban mérjük, akkor szerintem lehet a gyereknek használni, de csak és kizárólag akkor, ha már tud ülni. Tehát, a csemetémnek még várnia kell a lakásban való cirkálásra.

Ja, és olyan igazi küszöbjeink nincsenek, inkább félküszöbök. Csak a két helységet elválasztó szintkülönbségek vannak, azt meg áthidalhatom "rámpákkal", a hatalmas eséseket elkerülendő.


Köszönöm, hogy leírtátok a tapasztalataitokat :)

2007. júl. 31. 10:40

Az én fiaimnak nem volt bébikompja, de anno a hugomnak volt, de az még fából volt.

Öt unokámnak se volt, de a két kicsinek igen.

Manócska már 5 hónaposan kotort vele és 12 hónapos volt amikor elindult. Viki baba csak játszott vele.

Én jónak tartom, de csak addig amig a baba is szívesen kompozik.

2007. júl. 25. 11:11
Rólam vannak felvételek és nagyon szerettem, szerintem aranyos! :) Nálunk biztonságos volt, semmi következménye nem lehetett. Bár, néhány dolognak nekimentem, de ez egy babánál természetes.
2007. júl. 24. 18:44

Nekem mind a négy kompozott.Nem egész nap csak mikor volt kedvük.Nagyon szerették.Volt a negyedik gyereknek hálós járókája is,de üvöltözött benne ezért ő is csak kompozott.Volt amelyik 8 hónaposan tudott járni,és volt amelyik 13 hónaposan.Szerintem nem befolyásolja nagyon a járást.

Nagy segítséget jelentett a komp,főleg a "többedik" gyereknél.Muszáj volt elvégeznem a napi dolgokat (főzés stb..)

Addig jól elvoltak a kompban.

2007. júl. 24. 14:52
Nekem mindkét fiam kompozott.Soha nem is dőlt el vele egyik sem. Bár a miénk egy mérkás fajta nem a 3000.-os tescós.Azt nemrég néztem a tescóba azzal tényleg fel lehet borulni.A miénknek sokkal szélesebb az alsó része és ezáltal stabilabban, fixebben áll.Én sem hagytam soha őket úgy,hogy csak egyedül maradjanak a lakásban.De nem is szabad soha, olyan hamar megvan a baj.Én a drágább, jobbat ajánlom mindenkinek, főleg ha nem egy gyereket tervez.A miénk tiszta sima nincs a kis asztalkáján semmi kütyü-mütyü és a fiúk prímán elvoltak vele.Mindegyik időre elindult stb. Én semmi hátrányát nem éreztem.
83. vapi
2007. júl. 23. 09:39

Nekem nem volt, és 8 hónaposan már mentem. Lányomnak sem veszek,másszon csak a földön.Onnan nem esik le. Szerintem nem jó dolog használni.4 hónaposan meg pláne nem.Babám mellett mégis mindent meg tudok csinálni, ha nem, akkor majd meg vár a munka.Inkább vele foglalkozok.Ezt a kütyüt egyébként a beteg(csípőficamos,stb..)babáknak találták ki régen, hogy a lábukat "szét tartsa"egy egészséges gyereknek semmi szüksége rá.A mászás segíti a beszédet, a földön "nevelkedés" pedig segít a babának. Akkor csinálja azt amikor eljön az ideje.Amikor képes lesz rá,megerősödik hozzá. (fel áll,mászik,ül).

De ez szerintem is hülyeség,hogy valaki ez miatt, vagy a tv miatt szorulna felnőttként orvosra.

2007. júl. 16. 06:12
Szerintem labilis egy tákolmány. Lányomnak volt, de én csupa ideg voltam, amíg benne volt. Lehet, hogy most már jobbak vannak, mint 10 éve.
2007. júl. 15. 20:49
Az én gyerekemnek is volt ilyen szerkezet és óriásit esett vele, ráadásul úgy, hogy ott álltam mellette. Pedig még alig használta. Ki érti ezt? Utána gyorsan el is pakoltuk és a földön mászott. Leterítettem egy nagy pokrócot és azt uralhatta.
2007. jún. 20. 13:04
Én nem vettem a gyerekeimnek mert egy ismerős picibaba akkorát esett vele, hogy az első fogacskái kitörtek. Ez egy elrettentő példa de ez már jó néhány éve volt, azóta lehet, hogy már más felépítésű kompok vannak.
79. Belana
2007. máj. 14. 19:05
Én egyszer voltam kompos, akkorát zakóztam vele, anyukám többet nem tett bele, maradtunk a hagyományos verziónál.
78. FANO20
2007. máj. 6. 15:00

Ja és a kompot 7 hónaposan kaptuk tehát már bőven tudott állni meg lépegetni!Úgyhogy nálunk ezt nem a komp idézte elő4De én azért úgy gondolom aki helyesli használja aki meg nem az ne és akkor nincs vita!másban is biztosan eltérnek a nevelési szokásaink!(bár továbbra is aztmondom a pszihologusos sztori kicsit durva kizárt hogy akomp vagy atv okozta)!Tehát mindenki csak magára hallgasson és amegérzésekre!Köszönöm hogy elmondhattam a véleményem és remélem senkit nem sértettem meg!


Timi

77. FANO20
2007. máj. 6. 14:46

Hát én nem tudom mit mondjak!Mi hárman vagyunk lányok a tesóimmal és mindhárman "komponáltunk" senkinek semmi baja!Nekem a lányom kompozott és hat hónaposan már egyedül állt és 8 hónaposan simán ment, még a dokinő se akarta elhinni!Most három és fél éves és semmi baja!A nővéremnek két gyereke van mindkettő kompozik, mindkettő megy rendesen is!!!!Semmi bajuk nekem most kicsi a fiam de már megvan a kompja!Szerintemsenki ne mondja hogy kényelmi szempont mert a kompban pont annyira kell ügyelni a baba épségére mint amúgy pont a borulás veszélye miatt bár mi direkt olyan kompot vettünk ami jó széles e mellett jó a súly elosztása és nem borul!Tehát én aztmondom aki pszihologushoz került emiatt annak a szülei ne a kompban keressék a hibát hanem a neveltetésben!Tvt pedig mise nagyon nézünk nem is köti le őket kivéve az esti mese a lányomat ami este egy óra!A lányom csak most megy majd oviba de aztmondták nagyon okos és szuper a kifejező képessége!Tetejében letudja írni a keresztnevét rövödítve!És nem mi eröltettük hanem az ágya fölé volt írva és egyszerüen lemásolta(3 évesen)tehát ne keverjük a dolgkat mert minden gyerek más és más a kompnak és a tvnek nem mindig van köze szerintem ahoz amit írtatok ide néhányan van amelyik jobban kifejezi magát van amelyik kevésbé!Annak a hölgynek akinek a gyerköce pedig előre döl és emiatt ne tud járni üzenem hogy nincs elkésve semmivel egyrészt másrészt nem a komp miatt döl előre hanem ez egy összegömböjödött test tartás amit majd kinő!


Üdv mindnekinek:Timi

2007. ápr. 25. 14:38
Minden embernek más a vélemény,tapasztalata,és ez a fórum is erről szól,hogy mindenki a saját véleményét fejtse ki.Szia!
75. DODICA (válaszként erre: 74. - Badonyimariaeva)
2007. ápr. 23. 11:28

Nem haragszom. :)

A véleményedet el tudom fogadni (bár egyet ugyan nem értek vele), viszont olyan dolgokat jelentettél ki a komppal kapcsolatban, ami nem igaz. Én arra reagáltam.

2007. ápr. 21. 19:41

Neharagudj,de nekünk nagyon jó volt a komp,ahhoz,hogy a véleményem elmondjam,nem kell

végig olvasnom,hogy kinek,mi a véleménye,én a saját véleményemet írom le,mert ez ez oldal erről szól.

73. DODICA (válaszként erre: 72. - Badonyimariaeva)
2007. ápr. 21. 10:16

Sajnos abszolút nincs igazad. Lehet, előnyeinek ezt reklámozzák, de az igazság a másik oldalon van: ártalmas, veszélyes, teljesen felesleges dolog.

Szakemberek véleménye, s szerencsére egyre többen szólnak ellene.

Olvasd végig az elejétől a topicot, sokan leírták már a véleményüket, talán olyanok is, akiknek tudnál hinni.

2007. ápr. 20. 18:23

Nekem az unokám használta,és nagyon klassz dolog.

Erősíti a csontokat,izmokat,és ezáltal,hamarabb

megtanul járni a baba.Na persze, az anyuka is tudja a dolgát csinálni,nem kell idegeskedni,hogy hol a gyerek,mikor rántja le a terítőt pl,vagy valami mást.

71. win (válaszként erre: 69. - Birogaby)
2007. ápr. 19. 06:58

Arra már a fiam is rájött, mi mindent lehet a bébikomppal kezdeni.... ha mellette áll kívül.:)))

Azóta is tett kísérletet a család (mama, sógornőm), hogy beletegyék, de továbbra is csak üvöltés a reakció. Így nem kompozik a gyerek, amit én egyáltalán nem bánok.

2007. ápr. 18. 20:51
Hali. Nem tudom kinek mi a véleménye, de nekünk Svábhegyen kifejezetten ellenezték a használatát, mivel "kikíméli" a picit és nem megfelelően fejlődik .Ne haragudjatok, csak gondoltam le írom.
69. birogaby (válaszként erre: 68. - Win)
2007. ápr. 18. 08:27
Mi is azután tettük Katát a bébikompba,hogy már önállóan felállt.Ö sem jött rá egybôl,hogy ezzel haladni is lehet,de attól rövid ideig eljátszott benne.De aztán olyan hamar rájött,hogy mi mindent lehet a kompban kezdeni,hogy meg kellett válnunk tôle.Ugyanis pár hét altt megtanult kimászni,jobbanmondva felmászni rá,én meg attól féltem,hogy leesik.Így újra szabadon "garázdálkodik"a lakásban,ha meg nagyon kell,akkor a járókába teszem egy kis idôre.
68. win
2007. ápr. 5. 06:48
Kaptunk egy bébikompot ajándékba. A fiam már jó ideje magától feláll, és kb. 2 hete a bútorokba kapaszkodva eloldalazik. Néha kéri, hogy vezessük, olyankor megyünk is egy pár lépést. Ilyen előzmények után múltkor beletettük ebbe az ominózus kompba, hátha annyi időt hajlandó eltölteni benne, míg megvacsorázunk. OLYAN BALHÉT RENDEZETT!!!! Nem értette szegényem, ha teszi a lábát, mint eddig, akkor miért nem halad, ahogy szokott. Úgyhogy ennyit a bébikompról.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook