Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jó dolog-e a bébikomp? Mi a véleményetek? fórum

Jó dolog-e a bébikomp? Mi a véleményetek? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
367. anyuca66 (válaszként erre: 365. - 580dbd446c)
2009. febr. 21. 16:47
Az én lányom csak az utcán ment cipőbe. Mégis ludtalpbetétet hord...
366. trapiti (válaszként erre: 333. - Raistlin Majere)
2009. febr. 20. 15:49

Olvasgattam, mert máshol is felvetődött a téma...


Nagyon ártalmasnak tartom az ehhez hasonló hozzászólásokat. A komp, bizony akár tetszik, akár nem, ártalmas. Megakadályozza a gyereket abban, hogy a korának megfelelő mozgásformákat gyakorolja, túlterhelei a csontrenszerézt, izmait, ízületeit. Ugyanilyen káros egyébként a gyerek lelkes vezetgetése, akko amikor magától még nem tus menni. Nyilván nem véletlen, ha egy gyerek nem mászik - nem az érdeklődés hiányát jelzi, hanem a kényszerpályát.


Akinek egészséges gyereke születik, sokmindent elkövethet ellene látszólag következmények nélkül. Mi nagyon sokat küzdöttünk azért, hogy a lányom egészséges legyen, miközben reális esélye volt, hogy járni sem fog. Nincs az a divat, vagy kényelem vagy bármi aminek engedve kompot vettem volna, és nem is ajánlom senkinek. Amit viszont tiszta szívből tudok ajánlani, az az hogy teremtsük meg a gyerekeink számára a fejlődésükhöz ideális körülményeket, értelemesen végiggondolva, hogy mi az ami valóban a gyerek szükséglete, és mi az ami a szülő vágya. A kettő között tudni kell különbséget tenni.

2009. febr. 19. 07:53

Én is úgy olvastam, hogy nem jó. Nem a megfelelő pozícióban van a lába a járáshoz és csak kárt csinálhat. Nem jár benne, hanem legtöbbször a lábujjával hajtja magát előre.

Másik járással kapcsolatos dolog amit nemrég olvastam, hogy a cipő is ugyanolyan rossz, mezítláb kell , hogy legyen a baba minnél többet, ugyanis a babák először lábujjukat behajlítva (mindha kapaszkodnának) járnak, ami fontos, mert így alakul ki a talp boltozata. A cipő miatt van a sok lúdtalpas gyerek.

364. juccogo
2009. jan. 1. 23:00
A gyerekneurológusok és gyerekrehabosok általában nagyon nem szeretik a kompot, mert olyan pozícióba helyezi a babát amire még nem érett. Járatás, ültetés ugyanez. Akkor válik képessé újabb mérföldkő megtételére ha már csontozata, izomzata elég erős hozzá. Személyes tapasztalatom nincs, mi nem használtuk és nem is fogok venni a következőnek sem.
2009. jan. 1. 22:56
Nem volt nekünk,nem találtuk szükségét,így nem vettünk.Ezért nem tudom hogy jó-e de lehet hogy gyereke válogatja,és helyzettől is függhet hogy kinek válik be.
2009. jan. 1. 22:07
Nem olvastam róla pozitív dolgokat, ezért nem veszünk!
361. pmjudit
2009. jan. 1. 20:36

Nekünk nem volt. Teljesen felesleges. Miért kellene egy babának előbb állnia, mint magától képes rá?

Az én lányom 9 hósan kezdett mászni 13 hósan indult el. Tökéletes mozgása van, kézilabdázni, jazz balettra és mazsorettre jár, az egyik legjobb mozgású gyerek az óvodában.


Kisfiam is 9 hósan kezdett mászni és 14 hósan indult el. Semmiről sem maradt le, csak stabilabban állat a lábán.

2009. jan. 1. 19:43
szerintem nem jó, segíteni nem segíti a járást inkább eltolja
359. be52089f0e (válaszként erre: 358. - Danica16)
2008. okt. 28. 19:20

Na jó én arra értettem, hogy nem kell erőltetni a járatást, ugyanúgy, ahogy az ülést sem.


A fiam 1 éves és 1 napos volt amikor elkezdett járni, a lányom 15 hónaposan tette meg az első önálló lépéseket (azóta meg se állt).



Örülök, hogy egyetértesz velem.:)

358. Danica16 (válaszként erre: 357. - Be52089f0e)
2008. okt. 28. 18:06

én is hallottam ezt, de a 13hósom valószínűleg nem hallotta :p és jár vagy 2 hónapja, pedig tér volt biztosítva neki a mászáshoz :)


És szerintem nem hülyeség amit mondasz :)

357. be52089f0e (válaszként erre: 356. - 57e30dd35c)
2008. okt. 28. 16:12

Valahol nemrégiben azt olvastam, hogy az se jó a gyereknek ha hamar tanul meg járni. Minél később tanul meg, annál erősebb lesz a gerince.

Gondolom ezt is sokan hülyeségnek fogják tartani...

2008. okt. 21. 15:42
Nekünk bevárt volt szerintem csak az a lényeg,hogy ne korán tegyük belene 4 hónaposan mondjuk meg ne zenélős legyen mert akkor csak az veri a gyerek ja és túl sok időt se töltsön benne hanem le kell rakni a földre és ügyeskedjen maga is .Én mindkét fiamnál használtam 10 hónaposan elindultak maguk és szépen felfedezték a világot már akkor 2 lábon.
2008. okt. 21. 12:45
Az én fiam orvosa is megtiltotta a bébikompot. Pedig ő koraszülött volt s igenis magától kell, hogy megtanuljon minden mozgást. Második babámnál sincs bébikomp. 8 hónapos, feláll s pár lépést már tesz. Ha fogja az ujjam,nagyon szépen lépeget. Mindennek eljön a maga ideje, Bence persze később tanult meg mindent, mint más babák, hisz 2 hónap lemaradása volt.
354. be52089f0e (válaszként erre: 353. - 372f7e7275)
2008. okt. 21. 11:35

Ezzel én is egyetértek. Az biztos, hogy ha játékot viszek ajándékba, akkor az nem zenélős.

Egyébként meg a dallam miatt nem csak idegrohamot lehet kapni, hanem meg is lehet tőlük süketülni.

Én mindig azzal kezdem, hogy szétszedem és jól kibélelem a hangszórójánál.

2008. okt. 21. 11:27
Nos a zenélős játékok többségét azzal hallgattatnám mondjuk 24órában aki kitalálta őket:))Tisztelet a nagyon kevés kivételnek idegrohamot lehet kapni tőlük....
352. bb630e4e9d (válaszként erre: 350. - Zöldiii)
2008. okt. 21. 11:07
Szia zöldiii! Volt egy sejtésem, hogy orvosilag sem jó a gyereknek. Sajnos a kompon kívül még más zenélős játékok is vannak amik károsak főleg a hallásra.
2008. szept. 19. 20:07
Annyira divat szidni a kompot!Ha ninmcs túlzásba vive napi kicsi idő nem hiszem hogy ártana...kisebbik fiam imádta,persze nem sokáig és soha nem volt egyedül hagyva,soha nem azért került bele hogy "lerázzam",de egy darabig ezzel is elvolt:)mikor megunta játszott mással....sokkal de sokkal hamarabb elindult mint a nagytesója ki nem szerette a kompot...
2008. szept. 19. 17:46
Szerintem semmit igy a járás sem szabad eröltetni a gyerekeknél. A bébikomp valahol pedig ezt teszi kényszerit egyfajta mozgásra.A dokinöm szerint orvosilag egyáltalán nem javasolt mivel a csipöizületre abszolut nincs jo hatással és még számtalan más dolgot is tudnék emliteni.Szerintem hagyni kell hogy gyerekünk saját magátol kezdjen el bármilyen mozgást,és minnél késöbb áll ill. indul el annál jobb mivel a hátizmait addig is erösiti mászással kuszással stb.
2008. szept. 19. 15:57
Nekem kisfiam most másfél éves, neki is volt bébikomp. Nem sokat használtuk, csak addig amíg dolgom volt. De semmi baja nem lett tőle! Úgy vélem, hogy nem ártalmas! Nekem kisfiam nem sokkal 1 éves kora után már egyedül megtanult járni! Ezt is "köszönhetem" kicsi részben a kompnak!
348. Silver1
2008. szept. 3. 13:52
Ezt a lustaság dolgot nem értem, mert szerintem bébikomppal lehet csak igazán a gyerek után futkosni, nehogy a lakásba vmit magára rántson, meg át kell rendezni a lakást is, ne érjen el semmit. Én speciel azért gondoltam rá, mert annyira élvezte az unokaöcsém is. De nálunk van küszöb, úgyhogy valszeg akkor kihagyjuk.
2008. aug. 16. 14:38
Ha MEGFELELŐEN van kialakítva a lakás, nem veszélyes a kompi. DE szerintem csak ellustul a gyerek. Másrészt jó ha elesik, mert így tanul. Ez nem azt jeleni, hogy lökjünk rajta, ha a lépcsőnél áll!! (a félreértések elkerülése végett írtam példát) Egy ismerősöm, amikor a gyereke elesett, mindig megrántotta a kezét. Egyszer olyan jól sikerült, hogy kirántotta a helyéről.
2008. aug. 11. 19:38
Nem mondtam egy szoval sem, hogy ki a tökéletes anya és ki nem... itt valamit valaki félreértett. Jó vitázást :D:D
345. Raistlin Majere (válaszként erre: 344. - Nyau82)
2008. aug. 11. 13:37
Dehogy az. :-) Sztem gyereket még messziről sem látott... És én nem hiszek a TÖKÉLETES emberekben, a 100 %-os ANYÁKBAN, és aki ezt állítja magáról. Sokkal szimpatikusabb az, aki elismeri az esendőségét.
344. nyau82 (válaszként erre: 341. - 156a5eb9fd)
2008. aug. 11. 13:24
nem értem,hogy ezt mire írod.persze én sem vagyok tökéletes anya.te talán az vagy?
343. Raistlin Majere (válaszként erre: 342. - 56288d981e)
2008. aug. 11. 11:43

Az én unokaöcsém a saját lábaiban esett el, és úgy törte ki a küszöbön a fogait :-)

Nálunk a házban nincsenek küszöbök, beteg dolognak tartom. De előtte a lakótelepi lakásunkban is kiszedettem a küszöböket :-)

2008. aug. 11. 09:44
Nekem speciel egyoldalú tapasztalatom van, mivel gyerekem még nincs, viszont a szüleim elmondásai alapján nekem volt egy kisebb balesetem annak idején a szóban forgó bébikomppal. Nagyobb lehettem már, és rendesen száguldoztam a szobában a komppal. Egyszer csak paff, küszöb, és az első két fogamból kitört 1-1 darab. Fogváltásig úgy néztem ki, mint egy cápa :D De más bajom szerencsére nem lett. Gondolom üvöltöttem, de hát ugye ez a hátránya, ha valamit nem rendeltetésszerűen használunk. :DD Vagy a másik lehetőség, hogy el kell távolítani a küszöböket a lakásból :D Ezt leszámítva szerintem nem hülyeség.
2008. aug. 10. 22:55

Nyaunak:

Szerintem ha valaki gyereket vállal akkor legyen abban az emberben annyi önérzet, hogy biztositsa a gyereknek ami kell. És egy pici gyerekhez nem kell több mint türelem és idő. Azért vagy otthon vele évekig, hogy foglalkozz vele és nem azért hogy mikor mehetek már végre bulizni vagy kondizni, vagy a haverokhoz mikor tudok már elmenni. Ha gyerek van akkor sokmindenről le kell mondani hisz tudtad mit vállalsz. Foglalkozni kell a gyerekkel és ha kikéred mások véleményét, ha nem is fogadod meg akkor számits a negativ és pozitiv véleményekre is.

Nem tudom miért van a vita a komp körül...annyit tudok, hogy foglalkozni kell a gyerekkel, vezetni kell, lábra kell állitani, nem kell eröltetni hanem játékosan kell vele foglalkozni, olyan helyzetekbe hozni ahol ül vagy áll, persze fogni ha kell. Nem kell sajnálni, ez most hülyén hangzik.. de abban az értelemben nem kell sajnálni, hogy minden sirásra nem rohanással kell reagálni. Ha majd menni fog és elesik és elkezd sirni.... odaszaladsz,sajnálod... ő annál jobban fog bőgni...ha azt mondod...Nah hopp,nincs semmi baj... nem fog annyit bőgni és szivosabb lesz.

De ez ember függő... aki nem foglalkozik a gyerekkel mert fontosabb neki egyébb... hát az ne vállaljon gyereket... még Ne!

340. gerna
2008. aug. 9. 10:30

Bébikomp használatáról:


[link]

2008. aug. 9. 10:16
Az én doktörnöm sem javasolta a kompot,azt mondta a csipöizületnek káros, és a gyerek nem helyes testartást vesz fel benne.
2008. aug. 9. 10:08
Sziasztok! az én fiam koraszülött volt, ezért l éves koráig neurológushoz kellett vele havonta járni. Ő megtiltotta a komp használatát, mert az csak ellustitja a gyereket, olyan testtartásban van benne, ami nem természetes és nagyon káros a fejlődésére.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook