Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ismeritek, használtátok már a dermarollert? fórum

Ismeritek, használtátok már a dermarollert? (beszélgetős fórum)


2011. máj. 20. 09:45
Jaj, még azt szeretném kérdezni a profiktól, hogy használhatom az eszközt akkor is, ha van 1-2 pattanás a bőrömön. Azért kérdezem, mert mindenhol azt olvasom, hogy a dermaroller használata ellenjavasolt, ha aktív acne vagy pattanás van a bőrön. Szerintetek?Nekem csak 1-2 pattim van néha, nem veszélyesek, de azért vannak.
2011. máj. 19. 20:21

Sziasztok Rock'n'Rollerezők!

Annyira belelovaltam magam a dermaroller általi lehetőségekbe, hogy hirtelen felindulásból rendeltem egy jószágot, hozzávalókkal(fertőtlenítők, c-vit ampi...etc),úgy határoztam bepróbálkozom egy-két kezeléssel, mert nem bírok őszig várni. Sztem veszek egy nagy karimájú kalapot, és egész nyáron abban rohangálok majd, úgy talán kivédem a pigmentációt.

Már csak az érzéstelenítő krém hiányzik, ti mit ajánlotok, ahogy néztem a Lidocain a legolcsóbb, az hatékony? Ki mit használ?

207. brownie (válaszként erre: 203. - Eszter1988)
2011. máj. 1. 19:41

Ugye milyen jó érzés? Szépen fog javulni, meglátod.Nekem a tág pórusok gyakorlatilag teljesen eltűntek mindenütt, a kisebb hegek összeszűkültek, ahol az üvegszilánk sértette fel az arcomat, ott pedig töltődnek fel szépen. Az egész arcom nagyon feszes, fiatalos, élettel teli. Mindenki azt hiszi, hogy rendszeresen szolizom, mert annyira szép színe lett. Doki azt mondta ez természetes szín és az állandó vérbőség okozza, folyamatosan épül a bőröm.Eszter,fényvédőt viszont használj, mert könnyen baj lehet és azt már nehéz korrigálni. Igazság szerint mindig kellene, mert annyira erősen süt a nap, hogy szükségünk lenne rá. Te még nagyon fiatal vagy, de én már látom az egész testemen, hogy sorban jönnek ki a kis barna "szépségpöttyök" a nap hatására, pedig nem vagyok világos vagy/és szeplős bőrű. Arcod pedig nagyon érzékeny lett most, ne kockáztass!

Gratulálok és további vidám szépülést kívánok!:))

206. brownie (válaszként erre: 204. - Bellavita21)
2011. máj. 1. 19:22
Ez a mondat nagyon tetszett:))). Ha ilyen lenne a nyár - amit nagyon nem szeretnék - ,mint a mai nap, akkor végig lehetne gereblyézni. Csiszolással együtt május végéig csináljuk is, erős fényvédővel. Ez a 4. kezelés volt eddig a legjobb, mármint eredményben, amúgy majdnem elájultam egy pillanatra, egyszer olyan éles fájdalmat éreztem. Túléltem, utána még levezettem 100 km-t és kuncogtam magamban, elképzeltem egy rendőri igazoltatást, ilyen fejjel:))
205. Frankiboy1 (válaszként erre: 203. - Eszter1988)
2011. máj. 1. 19:01
Biztos,hogy nem lesz elég a 3 kezelés.Hegekre biztosan nem.Nekem 10 volt már nem nagy hegekre de még kell szerintem vagy 10.
204. Bellavita21 (válaszként erre: 202. - Brownie)
2011. máj. 1. 13:42
Igen, a tavalyi nyár alkalmas lett volna rá :-) Ki tudja mi lesz idén nyáron....:-)Vannak jelek,hogy épül-szépül a bőröm, de nyilván ez idő. Egyébként kitartó vagyok, azzal nincs gond. Valahol olvastam, hogy egy doki egy szkeptikusnak azt tanácsolta, hogy ha úgy telik el egy év, hogy csinálod, akkor lehet, hogy csodaszép arcod lesz, de ugyanúgy eltelik az az egy év akkor is, ha nem csinálod, és akkor eredmény sem lesz. Tehát érdemes folytatni, én is amondó vagyok :-)
2011. ápr. 30. 17:49

Sziasztok!

Megvolt az első kezelésem az 1mm- es tűvel. (viszont nekem eléggé fájt, és rendesen meg is nyúztak) :) Nagyon szép lett már az első alkalomtól. Kozmetikusom mondta, hogy még két kezelés és több nem kell. Az egyik felén az arcomnak jelentős javulást látok már most. A másik felén vannak kicsit mélyebb hegek, de már azok is szépen kezdenek apadni. :) Nagyon hatásos. Ajánlom mindenkinek. Megéri befektetni rá. (nem használtam napvédőt) semmi probléma nincs belőle. Majd azért júniustól kenem az arcom.

A kezelés után fél nappal a pirosságom is eltűnt, nagyjából, utána meg halványan piros volt, mintha szoliztam volna. :) Pár véraláfutást kellet egy kis alapozóval eltüntetnem, de mára már azok is felszívódtak. Kedden csinálták a kezelést. Következő május vége felé lesz.

202. brownie
2011. ápr. 30. 14:43

Szia Bella!

Tavalyi nyarat végig rollerezhettük volna:))) Ezt viccnek szántam, de tényleg szakadt az eső állandóan. Ne add fel, az enyém most a 4. után nagyon szép lett. Többit leírom este priviben, most sajnos nincs időm.

Legyen szép napod!

2011. ápr. 30. 13:38

Én is azt javasolom mindenkinek, hogy először csináltassa meg szakemberrel, mert akkor tapasztalatot szerez. AMikor mindent jól kifigyeltél már, akkor lehet otthon kezdeni. Én először 0,5 mm-essel kezdtem, aztán mertem csak 1,5mm-essel rámenni az arcomra. Egyébként szignifikáns különbség nem volt az arcomon. Még gondolkodom, hogy két hét múlva be merjem-e vállalni a 1,5-eset. Szerintem nyáron is vannak olyan hetek, amikor tök szar, esős idő van, ilyenkor lehet rollerezni, csak figyelni kell az időjárást. Ahogy olvastam, csak az első 8 nap necces a kezelés után, addig ha kifog az ember egy esős nyári hetet, akkor meg lehet csinálni. Egyébként még arra kell ügyelni, hogy a fényvédő elvileg csak pár óráig véd, tehát napközben újra kell kenni, nem elég,ha reggel felkened!!!! Ezt nekem több bőrgyógyász mondta illetve a tubusokon is rajta van! Max 3 órát hat!

Én sem értem, hogy miért nem volt a 1,5mm-essel panaszom, pedig szerintem rányomtam. De majd még újra megcsinálom és egyre ügyesebb leszek. Nekem jót tesz a bőrömnek, tegnap is csináltam egy kezelést 0,5mm-essel.

200. Frankiboy1 (válaszként erre: 195. - Brownie)
2011. ápr. 29. 15:38
Az sem feltétlen igaz,hogy ha valaki keloidra hajlamos akkor nem szabad rollerezni.Én nagyon keloidos vagyok vettek le anyajegyet a nyakamnál háttúl hajvonalban nagyon széles heg lett.Kivágta plasztikai sebész és nem sokkal lett szebb.Aztán vettek le anyajegyet oldalt a nyakamon azt már sugarazták kis dózisban a munkahelyemen mert én is egészségügyis vagyok .Az csak egy kicsit lett szebb mert nem emelkedik ki olyan durván a heg de a babérlevél metszés ahogy kivágták az anyajegyet hiába szépen varrták össze teljesen kirajzolódik a bőr alatt van heg.Az aromon meg 10 roller után nincs semmi gond.Tehát ez nem feltétlen igaz.Én vagyok a példa.
199. GabciBSB (válaszként erre: 195. - Brownie)
2011. ápr. 29. 10:11

Kedves brownie!

Nagyon köszönjük a jó tanácsokat, én mindjárt ki is nyomtatom és lehet hogy ezen okulva mégis inkább ősz lesz belőle és nálam is inkább a szakember kezdje el. Ha már látom a létező vagy nem létező kockázati tényezőket, akkor döntök, hogy átvegyem-e, vagy maradjak a dokinéni kezei között.

Valójában ha az ember arcáról van szó, akkor a szépséget/csúfságot nem nagyon lehet pénzben mérni. Elég egyszer egy orbitális hibát elkövetni és egész életre kiható nyomai maradnak. Ahogy Frankiboy is írta, csak kétszer felejtse el bekenni az ember fényvédővel és tele leszünk napfoltokkal. Mit ér egy feszesebb és felületén simább arcbőr, ha tele van barna pöttyökkel, foltokkal.

Hmmm, én a mostanit már megszoktam, nehéz lenne megemészteni, ha valamit elszúrnék!

198. GabciBSB (válaszként erre: 193. - Frankiboy1)
2011. ápr. 29. 10:05
Köszi Frankiboy1! Otthonról megnézem a videókat.
197. 5e1c4ed8ef (válaszként erre: 195. - Brownie)
2011. ápr. 29. 08:11

Szia!


Igazad van, lehetséges első alkalommal egy szakember segítségét kérem, és ha már látom az eredményt, és elég erőt magamban, akkor majd átveszem az irányítást!

Köszi!

196. 5e1c4ed8ef (válaszként erre: 191. - Frankiboy1)
2011. ápr. 29. 08:09

Köszi a választ!


Igazad lehet, hallgatok a tanácsra, őszig csak infó gyűjtésre, és tapasztalatok olvasgatására korlátozódom e téren, sőt, lehet az első alkalommal szakemberhez fordulok majd....

Mindenesetre köszi az infót!

195. brownie (válaszként erre: 188. - 5e1c4ed8ef)
2011. ápr. 29. 07:53

Szia Réka!

Szerintem 1 még belefér, de csak úgy, ha szigorúan betartod az előírásokat. Úgy látom mindenki nagyon lelkes, de azt ne feledjük, hogy ez egy komoly beavatkozás. Rendelőben várakozva, módomban áll a többiekkel kommunikálni és orvossal is beszélgetünk. Néhány infot megosztok azokkal, akik otthon próbálkoznak: előfordulhat, hogy belázasodsz, nekem a nyaki nyirokcsomóim mindig megduzzadnak és kb. 3-4 napig fájnak is. Az állam és a felső ajkaim feletti rész hajlamos a gyulladásra, szép apró pattanások keletkeznek, amit Tetrannal kell kezelni.Ez lehet sokkal súlyosabb is, elég valami fertőzés - a legnagyobb odafigyelés és fertőtlenítés mellett is előfordulhat! - és begennyesedhet az arcod, annak viszont nyoma marad. A legfontosabb: egy kisebb helyen érdemes próbát csinálni, mert nem tudhatod, hogyan reagálsz rá.Normális orvosi rendelőben e nélkül hozzá sem kezdenek.Ha korábban volt valami műtéted vagy a gyerekkori védőoltások helyén keloidos heg ("vadhús") keletkezett, szigorúan tilos a rollerezés. Ez általában a kreolos, zsírosabb bőrű emberekre jellemző, de másnál is előfordulhat. A keloidról neten bőven találsz információt és olyan képeket is, ami szerintem kellően elrettent.

Ne feledd, az arcodról van szó, ez pedig egy komoly beavatkozás. Vannak visszafordíthatatlan dolgok és szerintem nem kívánja senki magának. Egészségügyben dolgozom + saját magam is sok tapasztalatot összegyűjtöttem már az évek során.

Most a 4. kezelés után bármikor megcsinálnám magamnak is,már nem félek, de úgy döntöttem, hogy nem kockáztatok. Az én gyenge női kezemmel nem is tudnám olyan alaposan és kegyetlenül megcsinálni:))Maximálisan megbízom a dokiban, látom az eredményt, ha valamit észlelek, rögtön felhívom az aggodalmammal és ez megnyugtat.

Azt mindenki maga dönti el, hogy bevállalja-e vagy sem.

Csak óvatosan és sok sikert kívánok!

2011. ápr. 29. 07:27
2011. ápr. 28. 19:47

[link]


Ez a videó a nővér közben kis rollerezés után rányomja az arcára a hatóanyagot és bele rollerezik.

2011. ápr. 28. 19:44
Bocs FekeBali.Rosszul írtam előbb.
191. Frankiboy1 (válaszként erre: 190. - GabciBSB)
2011. ápr. 28. 19:43

A youtubon vannak videók ha beírod,hogy dermaroller.Ott bele rollerezik a bőrbe egyik felvételen.Lehet így is úgy is,hogy utánna bele maszírozzuk.Az orvosi tisztaságú hatóanyag viszont nagyon fontos! Nem minden ampulla és krém,gél az még ha annak is látszik.Sok ampulla csak ultrahanghoz és elektroporózishoz való.


feketebali:Azért nyáron nem csinálnám még ha szuper jó fényvédőt is használsz.Elég ha egyszer kétszer nem tudod bekenni és egy életre maradandó foltosodást (pigmentáió)szedhetsz össze.Nekem van egy régi 4 éves a szemem sarkában és semmilyen kezelés nem tűnteti el teljesen csak jól halványítja de nyáron akkor is sötétedik.Szóval meggondolandó.

190. GabciBSB (válaszként erre: 189. - 5e1c4ed8ef)
2011. ápr. 28. 13:09

Ez engem is szerfelett érdekelne.

Én arra gondoltam, hogy biztosan nem kell ezeket az anyagokat berollerezni, hanem a kezelés végeztével kell a szérumot az arcra felvinni és bemasszírozni. Jó lenne többet megtudni erről! Kozmetikus barátnőmet ráugrasztottam a témára, így azért szakember is lesz a kezem ügyében.

2011. ápr. 28. 11:59
Jaj, még lemaradt egy kérdés: Ti milyen anyagot rollereztek a bőrbe? Találtam egy honlapot, ahol lehet rendelni(elvileg csak kozmetikusoknak, de amikor megpróbáltam interneten vásárolni, nem volt akadálya a fizetésnek...etc)szérumokat is az eseményhez. Sztetek mit érdemes? Én C vitaminra, és Hialuronsavra gondoltam, nem tudom ezek egyáltalán kombinálhatók -e?
2011. ápr. 28. 11:55

Sziasztok!


Nemrégiben szereztem csak tudomást a derma roller létezéséről,tervezem is a beszerzését, de előtte egy-két kérdést feltennék nektek, mint szakavatottaknak:

Ha vigyázok az arcbőrömre, nem megyek tűző napra fedetlenül,erős fényvédőt is használok, akkor elkezdhetem a kezelést a nyáron? Teljesen belelkesedtem,és nem szívesen várnék őszig a próbával....Mit gondoltok erről, inkább maradjon felejtős a "nyári projekt"?


Köszi a válaszokat!

Üdv,

Réka

187. Bogci27 (válaszként erre: 181. - Jenny84)
2011. ápr. 28. 09:41

Hát én is nagyon remélem! :(

Teljesen kiakadtam. Csak azt bánom, hogy korábban nem volt nyitva a szemem, de kozmetikusnál én autómatikusan becsukom, hogy nehogy valami kence belemenjen a szemembe.

Hát ebből is tanultam!:)

Szép napot Mindenkinek! És folyamatos szépülést! :)

186. brownie (válaszként erre: 182. - Frankiboy1)
2011. ápr. 27. 14:45
Köszönöm, akkor türelmesebb leszek. A 3-4 hónapot én is olvastam több helyen, csak kíváncsi voltam,hogy Te mit tapasztaltál.Nekem ma volt a 4. kezelésem, most pihenek itthon, szép dagadt és lilás - vörös vagyok. Ma is volt véráldozat rendesen:) Megbeszéltük, hogy csinálunk még májusban is egyet, mert eddig se volt baj. Ha kerülöm a napsütést és használom a fényvédőt, akkor lehet.
185. demmi
2011. ápr. 26. 23:04

sziasztok

nekem is az aestetikában csinálták először a kezelést, vagy 3 évvel ezelőtt és nagyon drága volt. ma már nevetek rajta, hogy annyi pénz kidobtam érte, de sebaj mert ez volt a tanuló pénz, azóta magamnak csinálom időnként, sőt másoknak is, persze mindenkinek van saját hengere, de valóban én is azt látom, hogy különböznek a reakciók, ahány bőr annyi féle biztos, de egy biztos mindenkinek jót tesz.

és a gyógyszertárban lehet venni, szinezett fényvédőt, ami 50+ -os, én mindig ezt használom, szerintem mindig kell a bőrnek a fényvédelem, a nap csak öregíti a bőrt. és ez a rollerezés után is megfelelő védelmet nyújt. 5000 ft körül van, de ez jó, és nem hófehér mint a többi erős fényvédő, és nem nézek ki úgy mint a meszelt fal.

184. Frankiboy1 (válaszként erre: 181. - Jenny84)
2011. ápr. 26. 19:56
Miért haragudnék rád?Ha csak így tudom elérni az eredményt akkor így csinálom.A 10.kezelés után ismerem a reakióit a bőrömnek és az emberi bőr csodákra képes nagyon jól regenerálódik.Persze mindenkié más tehát óvatosan!
183. Frankiboy1 (válaszként erre: 181. - Jenny84)
2011. ápr. 26. 19:52
Tessék itt egy kozmetikus akart kioktatni mikor ők meg úgyanazt a rollert használják mindenkinél tisztelet a kivételnek.Képzelem milyen szakember lehet a pénzre hajt.Itthon sokkal jobban megcsinálom magamnak és figyelek a sterilitásra.
182. Frankiboy1 (válaszként erre: 179. - Brownie)
2011. ápr. 26. 19:42
Én decemberberben csináltam úgy emlékszem az elsőt most nincs kedvem vissza nézni és sokáig 2 hetente csináltam.Az eleje óta 1,5-s tűvel.Tudom nem javasolják csak havonta de én bevállaltam a kockázatot mert nyárra eredményt akarok.Éppen,hogy szépen meggyógyult pár nap és újra csináltam.Most körülbelül 1 hónapja látszik igazán,hogy múlnak el a hegeim.Előtte is látszott de most úgy látom rohamosan indul be a fejlődés.Igazából az orvosok is azt mondják,hogy 3-4 hónap után látszik az eredmény igazán.Most jöttem ki a kádból mert leáztattam a hámlást nagyon hámlott.Halványan rózsaszín még az arcom most már bekentem hidratálókrémmel.Így szoktam.Pénteken este csináltam nagyon szép feszes a bőröm.Nem durva mehetek dolgozni 1-2 nap és nem is látszik.
181. jenny84 (válaszként erre: 180. - Bogci27)
2011. ápr. 26. 16:26

Te jó ég!!!!Nem találok szavakat.

Ugyanazt a rollert használja több embernél????

Szerencse,h nem lett semmi bajod,nem kaptál vmi fertőzést stb.


Frankiboy:

én ezt már egy kicsit brutálisnak tartom,amit a bőröddel művelsz,h nedvedzik,feldagad stb.,meg hogy ilyen gyakran ismételed a kezelést.

Én azért ezt másnak nem ajánlom,h így csinálja mint te.(remélem nem értetted félre,semmi rosszindulat nincs bennem,csak ezt gondolom)


én is kb.2 hete megcsináltam a 2. kezelést 1mm-es tűvel,csak ez a rohadt nap ne sütne ennyire :)))

180. Bogci27 (válaszként erre: 178. - Brownie)
2011. ápr. 26. 10:30

Kedves Brownie!


Köszönöm szépen a jó tanácsokat! Meg is fogadom!:)

Most eldöntöttem véglegesen, hogy nem megyek többé ahhoz a kozmetikushoz. Eddig soha nem láttam, hogy mit hogy csinál és honnan veszi ki a rollert. Utoljára megfigyeltem mindent jól és láttam, hogy nincs ráírva a nevem. Erre megkérdeztem Tőle, hogy honnan tudja, hogy melyik roller kié, ha nincs ráírva a nevem? Kiderült, hogy EGY!!! rollert használ mindenkire! Ha én utána olvastam és több helyen is olvastam, hogy tilos egy rollert használni, neki nem kellene alapból tudnia? Nagyon felháborodtam, hiába mondta, hogy jól le van fertőtlenítve, tehát nem lehet baj!Így többet nem megyek oda.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook