Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ismeritek, használtátok már a dermarollert? fórum

Ismeritek, használtátok már a dermarollert? (beszélgetős fórum)


299. brownie (válaszként erre: 297. - 5e1c4ed8ef)
2011. jún. 17. 21:38
Ezt történik akkor is, ha orvos végzi. Nekem az 1. után napokig volt lila, vörös, hurkás és több helyen sebes is. Aztán kifeszült és több helyen lehámlott. A homlokom például mindig olyan, mintha bringa keréknyoma lenne rajta:))) Sajnos 1 kezelés után még nem sok minden látszik a heges bőrön, max. feszesebb lesz egy kicsit. Ahogy telnek a hetek és hónapok, fokozatosan javul a bőr állapota. Nekem a 4. kezelés volt az, amivel valóban elégedett voltam. Persze előtte is javult a bőröm állapota, de ugye hosszú hónapok kellenek még az utolsó beavatkozás után is. Ami látványos: sokkal feszesebb a bőr és ha lassan is, a hegek kezdenek összeszűkülni, illetve feltöltődni,de ehhez sajnos sok idő kell. Persze ez attól is függ, hogy milyen mélyen roncsolódott a bőr. Ez egy türelemjáték és sokszor úgy érzi az ember, hogy semmi eredmény, néha meg hurrá, milyen szép. Most én is hisztis és elégedetlen vagyok + türelmetlen, hogy miért is nem lehet folytatni. Kitartás, engem már dicsérgetnek és biztos fiatalosabb az összkép, mert vadidegenek max. 35-nek tippelnek és hamarosan 42 leszek. Türelem...szép bőrt terem:)) legalábbis reméljük!
298. Eszter1988 (válaszként erre: 297. - 5e1c4ed8ef)
2011. jún. 17. 21:38
Igen! Ugyan ezeket tapasztalom én is, pirosság, kicsit duzzadt, gyulladt, feszül első két napban, aztán hámlás 2-3 napig, de én elég rendesen leszoktam hámlani. :D Utána visszaáll eredeti helyzetébe nekem is, de a hegek minden egyes kezelés alkalmával felszínesebbek lesznek és szűkülnek össze, kisebbek...
2011. jún. 17. 21:01

Rollerezők!


Írjátok már meg légyszíves, hogy a rollerezés utáni napokban, 2 hétben milyen változásokon megy át a bőrötök, mit tapasztaltok? Jó volna tudni, hogy mi történik ha egy szakember végzi, csak hogy tudjam én jól teszem e a dolgom. Nekem 2 napig vörös, lila, és puffadt volt, majd teljesen sima, végül kicsit hámlott, de nem nagyon, csak néhány kis fehér hámlás, homlokomon pl. nem, de utána visszaáll az eredeti helyzetbe, és nem látok olyan szédületes változást......ti igen? ...és pontosan mit is?

296. 5e1c4ed8ef (válaszként erre: 288. - Eszter1988)
2011. jún. 17. 20:58
Gratula, ezek szerint jól haladsz a fakírképzővel!:))
295. 5e1c4ed8ef (válaszként erre: 285. - Volpertinger)
2011. jún. 17. 20:57

Lehet, kipróbálom a kólás megoldást, köszi, főleg mert egészségügyisek ajánlották. Csak nem értek hozzá, hogy ezt ezzel a tűvel, amit a bőrömbe juttatok ugyanúgy megtehetem -e , mint ők a mentőautóval, ami nem érintkezik közvetlenül a beteggel.


Miután végeztem azonnal beáztattam, de tudo iszonyatosan hamar rászárad, mire végzel a kezeléssel már le sem jön. áztattam órákig, de semmi. Nem voltam itthon a héten, így ott száradt rajta a kicsike, de most megpróbálom újra beáztatni, és egyesével leszedni róla, és ha nem, jöhet a kóla...csak egy kicsit félek, hogy legközelebb ne legyen belőle gond, mert akkor inkább kidobom......

294. 5e1c4ed8ef (válaszként erre: 284. - Brownie)
2011. jún. 17. 20:52
Sztem én is rendelek egy kisebbet. Ma mondjuk arra jöttem rá, hogy azért már elég erős a napsüti a rollerezéshez, pedig én mindenhova viszem a sapimat,furcsán is néznek rám, amikor reggel 8kor kalapban feszítek a buszmegállóban, amikor a pofikámba sütne a nap.... szóval csak óvatosan!
2011. jún. 17. 10:42
Jó- jó, keresek előtte és utános képet is, mindenképpen. ;)
292. Volpertinger (válaszként erre: 291. - Eszter1988)
2011. jún. 17. 09:28

Neked is kellemes nyarat!

Előtte-utána kép kellene, úgy látszana igazán a változás.

Mindenképp tegyél fel majd képet, én ősszel tervezem a kezdést, és kell a motiváció :)

2011. jún. 16. 19:58

Szeptemberben utolsó kezelésem után töltök fel képet és megmutatom, az eredményt! :) Csak, hogy motiváljak mindenkit! :)

Igen, vigyázok az arcomra most még egy két hétig kerülöm a közvetlen napfényt. Utána viszont jöhet a hawai dizsi napfény (persze arcomra akkor is fokozottan figyelni fogok) :) Kellemes nyarat és kikapcsolódást mindenkinek!

290. brownie (válaszként erre: 288. - Eszter1988)
2011. jún. 14. 20:35
Ez így van, egyre kevésbé pirosodik be és gyorsabban gyógyul, ahogy telik az idő. Örülök neki, hogy ilyen jól megúsztad és van eredmény!:)) Napfénnyel viszont vigyázz, kend be erős fényvédővel, mert nagyon éget és könnyen befoltosodhatsz.
289. Volpertinger (válaszként erre: 288. - Eszter1988)
2011. jún. 14. 20:16

Ez jó hír, hogy a többedik alkalommal már kevésbé fáj.

Olyan lehet, mint a gyantázás vagy az epilálás, elsőre nagyon fáj, aztán egyre kevésbé.

2011. jún. 14. 19:24
Jelentem, hogy túléltem... nem vagyok olyan piros mint számítottam, nem is értem, pedig rendesen meglettem nyúzva megint, és ömlött is pofikámból vér... Lehet hozzá edződtem már. :) Szó- szó többet már a nyáron én sem megyek, majd szeptemberben, úgy néz ki, hogy kell még egy. Az már tényleg uccsó lesz. Sajnálom, hogy nem tudják azt már megcsinálni, most lesz egy 3hónapos kihagyásom. :(
2011. jún. 14. 11:07
Sziasztok! Ma megyek a 3. kezelésemre... délután 3kor, majd beszámolok. :D Szép napot!
286. Volpertinger (válaszként erre: 285. - Volpertinger)
2011. jún. 14. 09:58
Ja, és a lelegyszerűbb, ha nem hagyod rászáradni, rögtön használat után beáztatod, nem?
285. Volpertinger (válaszként erre: 283. - 5e1c4ed8ef)
2011. jún. 14. 09:57

Szerintem áztasd be kólába, az leoldja. Utána pedig megint fertőtlenítsd.

Mentős ismerőseim szoktak kérni a kólagyárból lejárt szav. kólát, nagyon erős sav van benne, azzal mossák ki a mentőautóból az odaszáradt vért, és utána fertőtlenítik.

Így leírva kicsit horror :)

De tényleg hatásos lehet.

284. brownie (válaszként erre: 283. - 5e1c4ed8ef)
2011. jún. 14. 09:39

Szerintem áztasd egy éjszakán keresztül, aztán fogkefével vagy körömkefével próbáld meg. Jobb ötletem nincs.

Én rendeltem egy normál méretűt és egy keskenyebb példányt a bajszimra.

283. 5e1c4ed8ef (válaszként erre: 278. - Brownie)
2011. jún. 13. 19:30
Hát, nem tudom, de nekem nem jön le a rászáradt vér a tűkről, a legtöbbhez hozzá sem lehet férni, hisz olyan közel vannak egymáshoz...ezek után lehet, hogy minden eseményhez újat rendelek, mert nem tudom elképzelni, hogy én ezzel még egyszer nem szántom végig a képem az biztos. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy a kozmetikusok, orvosok ezt hogyan oldják meg, mert le nem oldja a fertőtlenítő, és ujjal meg nem lehet hozzáférni. Vmi spec. kefét tudnék elképzelni...ha valaki tudja a megoldást ossza már meg velünk! Köszi!
2011. jún. 13. 17:41

Ha-ha-ha!!!

En is erzem az elvonasi tuneteket!

Azt hittem velem van a baj...

281. 5e1c4ed8ef (válaszként erre: 280. - Brownie)
2011. jún. 13. 14:56

Jaj, köszi, akkor megnyugodtam, nagyon gáz a képem, remélem holnapra javul a helyzet, sajna nincs itthon fekete nadálytő, de gézért elrohanok ügyeletre, és akkor lehet beszerzek egyet, de anélkül is elmúlik majd, igaz?

Kben azt kell mondjam, hogy jót tesz ilyenkor, hogy semmit nem kenek rá, még az arctejet sem, csak lemostam vizes szivaccsal reggel, és sztem még holnap is így járok el.


Jaja, a kínzás függőséget okozhat, ezek szerint....:))

Ha lesz egy kis pénzem, sztem beruházok egy Emla-ba én is, kíváncsi vagyok attól valóban kellemesebb -e az élmény, mert így gyilkos a "jármű", nem vitás! Nem is tudom, hogy bírtam magam így megnyúzni, hát miféle robot vagyok én???:))


Majd mesélj ám, ha van fejlemény!Kben mekkora jószágot vettél?

280. brownie (válaszként erre: 279. - 5e1c4ed8ef)
2011. jún. 13. 10:25
:DDD, teljesen normális, én is hurkás vagyok mindig.Igazad van, szemem körül nem csinálják, de másutt szép huris mindenütt. A véraláfutást és a hurikat fekete nadálytő vagy Medhirud kenőcs kiválóan csökkenti. Nem, nem lesz több orvosi kezelés, de elárulom, hogy már postán van a saját gyilkos szerszámom és 2 db Emla is:)) Figyu, elvonási tüneteim vannak, lassan egy hónapja nem kínoztak. Tudod, milyen szörnyű?:D
279. 5e1c4ed8ef (válaszként erre: 278. - Brownie)
2011. jún. 13. 07:05

Köszönöm szépen az infót, viszont ma reggel félelmetes arc köszönt vissza a tükörben, ááááá...teljesen fel vok dagadva szemkörnyéken, szted ezis normális, amikor nevetek, egy hatalmad hurka virít a szemem alatt, kben meg kb 1 cm-et feldagadt a terület. Tudom, hogy neked arra nem hengerelik, de mit gondolsz, ez is normális vajon?


Remélem te is szépülsz rendesen, neked már nem lesz újabb kezelésed őszig, igaz?Jobb is mert a végén még annyira megfiatalodsz, hogy a kis pulyád is öregnek tűnik melletted, és végül gimisek hívnak majd randizni!

278. brownie (válaszként erre: 277. - 5e1c4ed8ef)
2011. jún. 13. 01:27

géz a legjobb vagy valami törlőkendő, szerintem. Az, hogy lila vagy, teljesen normális:))) Én is szederfejű vagyok utána. Szerintem holnap - bocsánat ma - még csak tejet használj, ha ilyen jól sikerült a művelet.

Ügyes vagy, legközelebb már nem lesz ennyire vészes!

2011. jún. 12. 18:12

Még egy kérdés:

Már 1 órája áztatom a fertőtlenítőbe a rollert, de a tűkön mindenütt rá van száradva a vér, amit nem old le, ti, vagy a kozmetikusotok mit tesz ilyenkor, egyesével, tűként lekaparjam vmivel, de mi a megfelelő erre, nekem vattám van, de azzal nem ment, sőt, még rá is ragadt a vatta pihéje. sajnos nincs itthon géz, de sztetek az volna a megfelelő választás?

276. 5e1c4ed8ef (válaszként erre: 275. - Brownie)
2011. jún. 12. 17:26

Szevasz!

Áh, igazából nekem a napra alapból érzékeny, allergiás a bőröm, így az arcomat amúgy is mindig védenem kell, mert a napkrémeket meg nem bírja.

A pigment foltok lettek kissé erősebbek, de lehet nem is a roller miatt!


De, nem is ez lényeg, hanem az, hogy mekkora dilis vok, mert nem bírtam a véremmel, és ma 3 hét és az előző HSZ után volt képem neki veselkedni a pofimnak, és irdatlanul kegyetlen módon lerollerezni, mindenhol vérzett, amerre csak jártam, és akárki akármit mond, fájt, piszkosul, de én nyertem a csatát...lgbb is remélem!:))


Ezek után még a WC-re is sapiban megyek, de tényleg vigyázok majd rá, bár eddig sem voltam meggondolatlan e téren.

Kben mielőtt teljesen őrültnek néznétek, csak a homlokomat, szemem alatt, orcák felső részét hengereltem, pont ott, ahol biztosan takarja a sapikám, szóval tényleg csak az vágjon bele ilyentájt, aki tűzön-vízen át kitart a sapi viselés mellett, mert egy percre sem lehet levenni.


Viszont most nagyon ég a képem, sokkal jobban mint múltkor, és a szemem alatt egy kicsit be is lilult, ez ugye normális?

Még egy kérdés: Mi a bevett szokás, holnap reggel sima vízzel, vagy már lemosó tejjel moshatom, vagy pár napig csak vízzel kellene?


Köszi a választ(okat)előre is!

275. brownie (válaszként erre: 273. - 5e1c4ed8ef)
2011. jún. 11. 18:15

Nagyon sajnálom, hogy így jártál. Foltos is vagy egyöntetűen sötétebb? Azért kérdezem, mert nekem is jó színem lett, de doki szerint ez nem pigmentáció, hanem a vérbőség okozza, ami ilyenkor sokáig tart.

Ha nem foltos, hanem egyöntetűen sötétebb, akkor az el fog múlni.

Green peel-ről még eszembe jutott, hogy az egy 30 ezer forintos beavatkozás volt és az eredménye kb. annyi, mint Ilcsi néni hámlasztó pakolása 3 ezerért:))Azokat a masszákat én is beszereztem és itthon is használom most már. Néhány napig szebb tőle a bőr, de végleges megoldást nem nyújt.

Nem tudom felétek van-e Pingvin Patika, ott most akciós a Vichy mattító 50-es faktorú fényvédő. Ezek drágák, de nagyon hatékonyak, arcomra mindig ilyen erőset használok. Erről azt olvastam, hogy nagyon jó a pigmentálódott bőrre. Jövő héten kipróbálom, a Babe már fogyóban van.

274. 5e1c4ed8ef (válaszként erre: 273. - 5e1c4ed8ef)
2011. jún. 10. 21:54
brownie-szorri, álmos vagyok, fél szemmel gépelek!
2011. jún. 10. 21:53

Szevasztok!


Na, meg kell osszam veletek a tapasztalatomat. Ugye 3 hete rollereztem a képemet, és akkor tervezetem újabb nyári meneteket, de jaj, ne tegyem, de ne ám.....az eddig is is pigment foltos bőröm még erősebben bebarnult, pedig én aztán vigyázok a nappal főleg, hogy nap allergiám van, egyszerűen nem bírja elviselni az arcom. És mégis, attól a pár fedetlen másodperctől...

Szóval sztem őszig, de inkább késő őszig mindenki vegyen vissza a roller hangulatból!!!!!


Kben, ami a mikrodermabrázoót illeti, én is próbáltam többször, amikor annak idején, évekkel ezelőtt az államon el voltak szaporodva apattik, akkor csodákat művelt vele, de igaza van brownue-nak, csak felületi hatás, a pattikra tökéletes volt, és a fiatal bőrömre(akkor még fiatal:((), de ennyi nagy eredményt ne várjunk tőle, olyan , mint egy erősebb radír!


Kellemes Nyarat mindenkinek, ősszel nyomatjuk majd a témát ezerrel!:)

272. brownie (válaszként erre: 270. - Volpertinger)
2011. jún. 10. 21:33

Én már mindet kipróbáltam, amit írtál.

green peel szerintem azoknak való, akik frissíteni, fiatalítani szeretnék a bőrüket, kitágult pórusok állapotán kicsit javít, de elhanyagolható az árához képest. Mikrodermabrázio szerintem ugyanazt az eredményt hozza, mint a peel. Összképet javítja, kiegészítésnek nagyon jó a rollerezéshez.

Egy valamit tudni kell ezekről az eljárásokról, hogy csak felületi kezelések, a hegek pedig sokkal mélyebben kezdődnek. Én 5 igen alapos, orvos által végzett rollerezésen vagyok túl és nagyon jó eredményt értünk el vele. Sajnos a napsütés miatt most szüneteltetni kell, de ősszel folytatjuk. Az sem feltétlenül igaz, hogy nem tudsz emberek közé menni napokig. Az 1. után napokig nagyon csúnya volt, ott érdemes kivenni kb.2 nap szabit. A többinél már sokkal gyorsabban regenerálódik a bőr, én a 4. és 5. kezelés után másnap már szalonképes voltam. Igaz sok alapozóval és púderrel, de kimentem az utcára. Az más kérdés, hogy kivettem 1 nap szabit, hogy itthon kenegetni tudjam és pihenjek.

Még valami: a hegesedés adottság és nem feltétlenül a kozmetikus hibája. Sok ismerősömnek volt nagyon pattanásos a bőre kamaszként és szinte semmi nyoma nem maradt. Sok mindentől függ, leginkább attól, hogy milyen mélyen roncsolódik, gennyesedik és hogyan gyógyul a bőröd.

Én csak a saját tapasztalataimat tudom leírni, nekem eddig ez az egy használt, a többi felejtős. Ez az egy, ami látványos és maradandó, de csak akkor, ha 1,5 mm-es tűvel és rendesen csinálják.

271. Eszter1988 (válaszként erre: 270. - Volpertinger)
2011. jún. 10. 21:29
Szia! Egyáltalán nem kell szabadságot kivenned, nekem az egymilis tű után fél napig durván piros az arcom, pont ezért megyek mindig délután, de másnap már ugyan úgy csinálom a napi megszokott dolgaimat. Persze akkor is piros leszel, de nem vészesen, mintha picit leégtél volna szoliba. :) Semmi extra. Egy kis alapozó plusz korrektor és meg is van oldva a dolog. A korrektor szépen elfogja tüntetni az esetleges véraláfutásokat is. Ami előfordulhat a kezelés után. Főleg a homlok résznél, de ez sem vészes. Bár nem tudom, hogy ha belevágnál ti mekkora tűmérettel fogjátok csinálni. Max 1,5essel szerintem. Nekem csak az 1 milisről van tapasztalatom. :)Nem hinném, hogy a másikkal is durvább lenne a helyzet.
2011. jún. 9. 18:55

Sziasztok!

Heges a bőröm, pedig nem kaparásztam magamnak:( Néhány pocsék kozmetikus az oka szerintem, akik kis gyáva tini koromban félreraktak a gőzölés után, és akkor kezdték nyomkodni meg szúrkálni, amikor már rég kihűlt a bőröm, és összezáródtak a pórusok.

Na mindegy, ez van.

Rendszeresen járok kozmetikushoz, mert még 34 éves fejjel is sok mitteszerem van, pattanások már nincsenek. Csak a régi hegek.

Kb 2 éve valahogy hallottam a mikrodermabrázióról, el is kezdtem járni, voltam 3X, aztán a cégem elköltözött, az új hely közelében nem találtam olyan kozmetikát, ahol csinálják, így volt némi szünet.

Most hétfőn voltam egy új kozmetikusnál, hihetetlen jó élmény volt. Egyszerre csak egy emberr van, nem pattog ide-oda bajuszt gyantázni - nyomkodni - szemöldököt szedni stb., nagyon alaposan gőzöl, szinte fájdalommentesen nyomkod, és ő mondta, hogy jót tenne nekem a dermaroller. Én a green-peel-lel kapcsolatban kérdeztem a véleményét, mert azt néztem ki magamnak őszre, állítólag 10-12 mikrodermabrázió hatásával ér fel. Mondta, hogy ő is csinálja, meg dermarollerezik is, visszakérdeztem, h mi az, mert még soha nem hallottam.

Elmondta röviden, hogy mi ez, illetve most húzóra végigolvastam ezt a fórumot.

Ami nekem átjött:

- mindenkinél hatásos - EZ A LÉNYEG

- fájdalmas (ezt mondjuk lesz.rom, amennyit én már kínlódtam az arcommal...)

- kezelés után minimum 2, de inkább 4 napig nem jó emberek közé menni.Na ezzel van gondom. A munkám olyan, hogy adódhat helyzet, amikor nem tudok kivenni 1-2 nap szabit.


Van olyan esetleg, akinek volt green peel-je? Mert abban nekem az tetszik, hogy 1 hét a világtól elzárva, azalatt leesik az arcbőröm és újranő. Ezzel az 1 héttel tudok kalkulálni.

A roller viszont, ha jól értelmeztem a beszámolókat, sokszor 1-2 nap szabit jelent.


Előre is köszi a válaszokat!

És nagyon irigylem azokat, akik már kisimultak!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook