Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ismeritek, használtátok már a dermarollert? fórum

Ismeritek, használtátok már a dermarollert? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
5385. Nyulacska
dec. 4. 22:53
Sziasztok! Én 5 éve használom minden télen a dermarollert. Még anno a híres MaciLaci féle recepttel érzéstelenítek, nekem felírják. A nélkül meg sem bírnám csinálni. Amikor kezdem érezni, hogy már nem hat az érzéstelenítő, nekem is patakokban szokott folyni a könnyem. A kezelés gyakorisága nálam eddig a következő képpen alakult. 2-4 hetente csináltam péntekenként este, hogy hétfőre vállalható legyek. Nekem szinte semmi nem jött be utókezelésként, mert mindent felivott a bőröm és rettenetesen viszketett utána. Kozmetikus barátnőm csinálta az első 6 alkalomból álló kúrámat, hogy megtanuljam mit, hogyan kell végezni. Ő hozott nekem egy tégely kozmetikai krémet, amit kb 3 nap alatt elfogyasztottam, annyira viszketett a bőröm, hiába kentem rá. Utána itt a fórumon olvastam, h valaki oliva olajjal más kókuszzsírral kente az arcát. Én is próbáltam mind a kettőt, inkább a kókuszzsír vált be, mert az nem folyt bele a szemembe és jobban is tudtam kenni az arcomom. 2 napig max a család láthatott, mert folyton fénylett a zsír az arcomon, ha nem, akkor viszketett és máris kenni kellett. Hétfőtől elég volt a normál arckrémem is, de munkaidőn kívül még maradt a kókuszzsír. Úgy aludni is borzalmas volt. Viszont 5 év után idén találtam rá, teljesen véletlenül a számomra leg tutibb utókezelő kencére. Kozmetikai nagykerben vettem steril ampullát és azt kentem rá közvetlenül a rollerezés után. A botox kozmetikai alternatívájának is mondják ezt a hatóanyagot. 5ml-es ampullát vettem a felét masziztam kézzel a bőrömbe, ezzel a vért is eltűntettem az arcomról. Így nem az volt, mint régen, hogy megvártam a kritikus 1 órát, amíg bezáródnak a tű után maradt szúrásnyomok, majd vízzel lemostam az alvadt vért és utána kókuszzsíroztam, hanem egyből a hatóanyag bevitellel “meg is mostam” az arcom. Gondoltam addig nem mosom meg az arcom, amíg nem jön a szokásos égő érzés, maradjon csak rajta a hatóanyag. Nem törölgettem, nem piszkálgattam, mert annyira nem éreztem semmit az arcomon tőle, hogy nem akartam elrontani. Csak vártam, mikor kezd el viszketni, meg égni. 2 napig vártam. Úgy is aludtam. Nem volt fényes az arcom tőle úgy, mint a kókuszzsírtól, így most már teljesen mindegy melyik nap melyik szakában csinálom meg. Közvetlenül utána is elmegyek vásárolni. A kezelés menete nálam most a következő: Lefújom eszközfertőtlenítővel a rollerem 1,5-es. Gyógyszertárban vettem. Sajnos nincsen vapozonom, ezért hajat szoktam mosni a kezelés előtt, mert attól jól kiázik, felpuhul az arcbőröm. Egy durvább törülközővel jól átdörzsölöm a felpuhult bőr. Nem nyúzom meg magam vele, de azért nem csak felitatom a vízet az arcomról. Jó vastagon bekenem a gyógyszertában kikevertetett érzéstelenítővel az arcomat. Arra folpakk. Én levágok egy egész nagy darabot, h körbe tudjam tekerni a fejemen. A hajamat annyira megtörölgetem, meg felitatom róla a vízet, h ne áztassa el a felsőmet, beleteszek egy ilyen csíptetős hajcsattot és felfogom. A vízes hajamon is rajta van a folpakk. Gyorsan szoktam rá lyukat vágni az orromnál, h kapjak levegőt és utána vágom ki a lyukakat a 2 szememnek meg a számnak. Max 30 percig van a fólia az arcomon. Utána letekerem, lemosom sima csapvízzel az arcomat. Lefújom az arcomat bőrfertőenítővel, majd az 1ik kezembe is spiccelek jó sokat a bőrfertőtlenítőből ès úgy dörzsölöm össze a 2 kezemet. A bőrfertőtlenítőm is gyógyszertári. Majd fogom a már lefertőenített rollert és végigmegyek az arcomon. Amikor úgy érzem mindenhol kellően szétszurkáltam, leteszem a rollert és a steril ampulla felét rákenem. Nekem ennyi a roller. Utána fogkefével a csapból folyó víz alatt átsikálom a rollert, hogy az alvadt vért leszedjem róla. Száradás után lefertőtlenítve teszem el. Remélem van akinek tudtam segíteni. :)
júl. 27. 08:07
Akit érdekel van eladó 2 db új 540 tűs dermarollerem. Írjatok üzenetet a részletekért. Köszi :)
máj. 2. 14:21
Nekem olyan aggodalmam lenne, hogy mivel rosaceás a bőröm elvileg nem ajánlott dermarollerezni ilyen bőrön. Ronthatok így vajon a rosaceám állapotán? Eddig csak 3szor szántottam de nem merem folytatni emiatt :(
5382. vanvelsen (válaszként erre: 5373. - BOROS ÁGI)
ápr. 28. 11:25
Csodálatos lett a borod 😜😜😜én is használom Bar én csak kiegészítésnek
5381. medizona (válaszként erre: 5378. - Grizus)
febr. 27. 20:56
Miért nem irják fel?
5380. Cranberry (válaszként erre: 5375. - *bakancslista*)
febr. 21. 21:41
Ez engem is érdekel, Dermapent otthonra. Remélem ír valaki :)
5379. *bakancslista* (válaszként erre: 5378. - Grizus)
febr. 5. 10:58
Van decemberben felírt receptem, ha írsz priviben címet elküldöm, ha szeretnéd.
5378. grizus
febr. 5. 01:09
Üdv, főleg a régieket kérdezem: hogy oldjátok meg az érzéstelenítőt most hogy a Maci Laci-krémet vényre se írják fel? A jegelést kipróbálom, de rosszul tűröm. Menjek magán-bőrgyógyászatra jó drágán? Milyen más érzéstelenítőt ismertek? Köszi.
jan. 18. 11:39
Én most rendeltem meg egy 1,5 mm-es 192 tűs dermarollert az arcomon lévő aknés hegeimre. Az itteni tapasztalatok alapján választottam ezt a típust. Kiváncsi vagyok hogy fog hatni és mennyire bírom majd a fájdalmat. Remélem hatásos lesz majd. Csinálok majd előtte utána képeket is, hogy lásssam az eredményt :)
5376. fledev
jan. 7. 18:07

Valaki leírná a kezelés menetét egy atrófiás heges arcra?

Milyen hatóanyagot vegyek mellé?

Évek óta szenvedek, de most rábukkantam egy dermaroller kezelésre, és tényleg egy olcsó megoldásnak, hatékonynak tűnik!

Köszönöm előre is!

2017. dec. 27. 14:13

Helló mindenkinek!

Évek óta dermarollerezem,de most arra gondoltam, hogy beszerzek egy dermapent. Kérem, ha van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata (jobb, vagy nem) írjatok néhány sort. Esetleg, hogy honnan, melyiket érdemes beszerezni.

Köszönöm szépen!

2017. nov. 7. 21:50
FOTÓ AZ ADATLAPOMON
2017. nov. 7. 21:47
HÁTHA LÁTJÁTOK MÉG. ELSŐ DERMAPEN KEZELÉS 1 NAP KÜLÖNBSÉG. ELŐTTE UTÁNNA
5372. Tücsök69 (válaszként erre: 5371. - Csinoska2012)
2017. okt. 1. 17:25
Ezt szomorúan hallom. Hatóanyagokat is használtál?
5371. csinoska2012 (válaszként erre: 5370. - Tücsök69)
2017. aug. 11. 10:29
Sajnos nem én 1 éve csinálom kissé halványodott
2017. júl. 5. 20:49

Sziasztok!

A szemöldökök közti ránc (azt hiszem szigorú ráncnak hívják) valóban eltüntethető dermarollerrel?

5369. JanaW (válaszként erre: 5368. - Netci)
2017. máj. 1. 11:42
Koszi, megmezem
5368. netci (válaszként erre: 5367. - JanaW)
2017. ápr. 11. 21:28
Ezen a linken választ kapsz a kérdésedre! [link]
5367. JanaW (válaszként erre: 5366. - Schmetterling89)
2017. márc. 29. 16:58

Szia!

Orulok hogy leirtad a tapasztalatod!

Te mire hasznalod?

En is gondolkodom rajta, az arcomon borgyogyasz altal, mivel mar ugy latom, ereszkedik a borom es megjelentek a rancaim is.

Szerintetek erre hany kezeles kellene?

Koszi

2017. márc. 26. 14:38
Látom évek óta nem nagyon megy a fórum, de gondoltam azért leírom az én tapasztalataimat. Hetekig tartott visszaolvasni a többezer hizzászólást, de szerettem volna minél több információt megtudni, mielőtt belevágok. Én 0,5 es 1 mm-s hengereket vettem. Elsőre nem akartam nagyobbakat. A 0,5mm-t használom arcra, az 1mm-t a combomra és dekoltázsra striákra, illetve az utóbbin feszesítésre. Érzéstelenítőt nem használok. Arcon ma volt csak a 2. kezelésem, testen csak egy. Nekem a fel milis tűvel is nagyon fáj, a könnyem is folyt kezelés közben, nem győztem törölgetni. Nekem ezzel is vérzik, főleg a homlokom, a nevető ráncnál és szem alatt. Utána 1. nap nagyon piros és ég, 2. nap enyhül a pirosság, 3. nap már jó. Én a homlok ráncon egy kezelés után is láttam kis javulást, bár nem tudom mennyire tartós az eredmény, mert hetente tervezem folytatni a kezelést. Kb 4. nap kezd el hámlani. Míg ez be nem fejeződik, az amúgy nagyon zsíros bőröm alig zsírosodik, a smink se fényesedik át még estére sem. Combon az 1mm-től rengeteg vérző pőtty és véraláfutás lett, bár legtöbb a csíkok körül és nem bennük, gyanítom oda nem érnek le rendesen, magyobbat kell rájuk vennem. Itt os 2 napik piros, utána semmi, nem is hámlik, viszont 1 hét után nekem nagyon viszket a kezelt felületen a bőr. Nem a szárazságtól, mert folyamatosan hidratálva van. Láványra itt még nincs változás. Pár alkalom után még jelentkezem.
5365. netci
2017. márc. 13. 10:32
El kell felejteni a dermarollet, a dermapen ezerszer hatékonyabb, negyed annyi fájdalom, minimális vér,és rengeteg tűszúrás minimális időn belül, ja és nem kell semmi jegelés meg érzéstelenítő meg hasonló marhaságok!:D
5364. uborka7
2017. febr. 5. 21:10
Azt hiszem, tökélyre fejlesztettem a rollerezést :) Nem érzéstelenítőt használok, hanem jeget. Most próbáltam először és el vagyok ájulva. Következő képen: szokásos fertőtlenítés (eszköz, bőr) aztán kb. fél percig jég a rollerezni kívánt oldalon. Amikor már elkezd zsibbadni, akkor jég le, fertőtlenítő spray megint és jöhet a roller! Szinte semmit nem érzek belőle, ezért nem is sajnálom úgy magam (3mm-eset használok) és nem is vérzik úgy, mivel az ereket is összehúzza! Utána megint jöhet a jég, mert fantasztikusan megnyugtatja a bőrt, pirosság helyett csak rózsaszín a bőr és nem fáj annyira. Aztán C-vitamin koktél és Cicaplast. Ha ezt előbb tudtam volna, mindig így csináltam volna, mert így teljesen kibírható :) Arra vigyázzatok, hogy 1 percnél többet le ne legyen a bőrön egy huzamban, nehogy fagyási sérülést szenvedjetek! Az ebay-ről rendelt roller szerintem nagyon jó minőségű és olcsó. Fölösleges erre 40-50E Ft-okat kifizetni. A fertőtlenítés viszont fontos, arra nem szabad sajnálni. Eddig pecsételtem, de úgy látom, hogy a roller hatékonyabb - de el kell találni a tűmélységet is. Hegekre min. 2 mm-es kell, az éri csak el az irhát a kollagénrostos részt. 1 szó mint 100: jegeljetek!
5363. pimpo16
2017. jan. 12. 20:25
Sziasztok! Ebay-ről rendeltem két dermarollert 1mm-eset és 2,5öset. Utóbbi még nem érkezett meg de az 1mm-essel csináltam ma egy kezelést. Esetleg valaki itt hallott már a bio olajról? Azt mondják hogy nagyon jó striára. Illetve használtok valamilyen hatóanyagot amit bele rollereztek a bőrbe?
2016. nov. 20. 00:24
sziasztok. nekem 1.5mm a rollerem... nem börhibákra használom inkább csak megelözésképpen. nincsenek hegek az arcomon se pattanás nyomai de érdekes módon hiába rollerozom az arcom nekem nem vérzik csak 1-2 helyen kis vérpötty alakul ki, kipirosodik aztán annyi... nem lilul be, nem véraláfutásos. rosszul csinálom vagy mi a szösz?
5361. kamandi
2016. szept. 6. 11:23

Sziasztok!Hol van pontosan elolvasni,mit,milyen termékekkel kell csinálni?Már visszaolvastam jó pár oldalt,de nem találom.

Össze van szedve valahol?Kérlek,segítsetek.

5360. Maja34
2016. aug. 26. 19:29

Sziasztok!

Bárányhimlőm volt tavaly nyáron ( 33 évesen )és emiatt szeretnék ősztől itthon dermapent használni. Amúgy semmi bőrproblémám nincs, csak a betegségből megmaradt atrófiás hegek. Van olyan aki kezelt magán himlő után visszamaradt kis besüppedést? Örülnék pár jó tanácsnak ! Köszi!

5359. brownie (válaszként erre: 5358. - Lzsolt67)
2016. márc. 14. 06:33

Szia!

Mély ráncra is jó a roller, azonban minimum 1,5 mm-esnek kell lenni a tűnek. A 2 mm-es a legjobb :)

Sok sikert hozzá!

5358. lzsolt67
2016. febr. 22. 23:29

Sziasztok mély ráncra is jó a dermoroller?

Ha igen , akkor milyen tű jó hozzá

5357. uborka7 (válaszként erre: 5355. - Zofial)
2016. jan. 23. 13:34
Utána közvetlen Cicaplast (laRosche-Posay), másnaptól contratubex gél. Szemkörnyék, hmmm.....kemény vagy!
5356. grizus (válaszként erre: 5355. - Zofial)
2016. jan. 22. 02:29

aloe vera gél - ha keversz bele egy kis magolajat, kevésbé szárad, de újra is kenheted

szilicium gél is jó - Silicea gél

Ezeket már közben is kenem, ha egy területtel készen vagyok. Utána meg kikeverek agyagport tejföllel, kis olívával és ezt ráteszem mint egy maszkot. A következő napokban is erősen kell hidratálni, ekkor is sok aloe gélt használok a krém alá.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook