Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ismeritek, használtátok már a dermarollert? fórum

Ismeritek, használtátok már a dermarollert? (beszélgetős fórum)


269. 5e1c4ed8ef (válaszként erre: 268. - 5e1c4ed8ef)
2011. jún. 3. 18:06
suó=szó
268. 5e1c4ed8ef (válaszként erre: 267. - Bogci27)
2011. jún. 3. 18:05

Köszönöm szépen a részletes beszámolót, sokat segít, mert tudom mire lehet számítani, és mi normális ilyenkor.

Igazából én nagyon sokat olvastam utána a témának, és néztem videókat, nem bíztam a véletlenre, beszereztem mindent, ami szükséges(fertőtlenítők,érzéstelenítő....), csak azt kell megtanulni meddig mehet el az ember í kínzással.


Első alkalommal ezért voltam kíméletesebb, no meg a fájdalom miatt. Igazából most már tudom, hogy mire számítsak, így sztem legközelebb hatékonyabb leszek. Nem látok nagy változást, bár mintha a pórusok szebbek volnának, de lehet, hogy bemesélem magamnak. Nyár lévén, csak a homlokomat, és azokat a részeket hengerelem, amiket baseball sapival és napszemüveggel el tudok takarni, így ezek nélkül ki sem megyek. Máskülönben sztem is merész volna, hiszen az arc alsó részét, vagy orrot nem lehet eléggé védeni, csak egy csónakkal a fejeden!:)


Nagyon jól hangzik, hogy te ilyen jól reagálsz a kezelésre, kívánom, hogy mindenki ilyen elégedett legyen!

Kben jó, hogy leírtad a kozmetikusod nem használt szérumot, mert akkor én sem fogok, félek a c-vitamin szérumtól pattogzódott(létezik ilyen suó?:)) ki az arcom. Így lgbb le lehet ellenőrizni, jó ötlet, megfogadom, köszi!


Kellemes hétvégét mindenkinek!

267. Bogci27 (válaszként erre: 266. - 5e1c4ed8ef)
2011. jún. 3. 15:38

Szia!


Akkor a részletek: Az első alkalommal nem vérzett csak pár helyen, de akkor még egy picit light-osabban csinálta a kozmetikus. Akkor kezelés után még kellett 2 nap, hogy szépen elmúljon a pirosság. Néhány helyen maradt egy kis varasodás, de egyáltalán nem volt vészes. Második alkalommal már nem kímélt a kozmetikus, mert úgy látta, hogy nem reagált szerencsére túl érzékenyen a bőröm. Ja, az első kezelés után 2 nappal vissza kellett mennem, hogy lássa a bőrömet és rakott rá, nyugtató pakolást is. Elégedett volt az eredménnyel. A második alkalomnál már egy kicsit jobban fájt, de olyan jól el volt érzéstelenítve, hogy igazából rosszabbra számítottam. A fájdalomküszöböm egyébként egyenlő a nullával. A második alkolommal már több helyen vérzett, ez állítólag azért is van, mert vékonyodik szépen a bőr a kezelések hatására.

Maga a hengerezés nekem nem tűnt sok időnek, szerintem kb 10 perc lehetett. Előtte jól elérzéstelenítette a bőröm, ez kb 25perc. Hatóanyag koktélt nem rakott rám közben, mert úgy beszéltük meg, hogy az első 2 kezelésnél meglátjuk, hogy hogy reagál a bőröm a rollerre. Esetleg túlérzékenység fellép-e, mert akkor nem lehet biztosan megállapítani, hogy a roller vagy valamelyik hatóanyag nem tetszik a bőrömnek. Kezelés után rakott rám nyugtató maszkot 2 félét. Elég vörös fejjel mentem haza, mint akit bent felejtettek a szoliban. Nekem húrkáim nem lettek, lehet, hogy a nyugi maszk húzta le. :). Másnap is elég vörös volt a fejem, de azért nem úgy mint a kezelés után. 3. nap már simán mertem smink nélkül kimenni az utcára. ( A kedvesem szerint olyan egészségesen piros pozsgás volt az arcom.)Szerencsére meglepően jól viseli a bőröm a rollerezést. Az eredmény pedig magáért beszél. Szerintem ezt a kezelést nekem (is) találták ki!:)Otthon én nem merném csinálni, mert ahhoz szerintem béna lennék és a vér látványát se nagyon bírom. Egyébként aki bátrabb, annak tényleg nem egy nagy ördöngősség a kezelés, szerintem is lehet otthon nyugodtan csinálni, de szakemberrel azért jó konzultálni előtte és az elsőt legalább vele megcsináltatni.

Neked milyen tapasztalataid vannak? Szépülsz már? Ja azt nem írtam, hogy a köztes időszakban otthon használok egy cuccot, ami szintén javít a bőrömön. Az Av*nnak van egy 2 fázisú (AN*W)aszem mikrodermabráziós terméke,és azt használom hetente 2-szer. Olyan mint egy arcradír, csak hatásosabb. Ha érdekel otthon megnézem a pontos nevét. Szép napot!

266. 5e1c4ed8ef (válaszként erre: 265. - Bogci27)
2011. jún. 2. 16:39

Szia!


De jó hír, örülök, hogy kellemes tapasztalatokban is részesültél végre. Nevettem a "van saját rollerem" örvendezésen, mert olyan mókás, bár inkább szomorú, hogy ez új öröm számodra!

Mesélnél egy kicsit a kezelés menetéről, nagyon érdekelne minden mozzanat, hogy a kozmid hogyan végzi, illetve fájt -e, véreztél- e nagyon, milyen volt a bőröd közvetlen utána, majd másnap...etc....bocsi, de én itthoni rolleres vok, és gyűjtöm az infókat, sokat lehet tanulni a tapasztalatokból!


Köszi az infót!

265. Bogci27
2011. jún. 2. 15:05

Sziasztok!

Elég régen jártam már itt. Én voltam az a lány, akinek 0,5-össel kezelte a kozmi az arcát és közös rollert használt.

Azóta történtek változások, gondoltam megosztom veletek. Találtam egy másik kozmetikust, aki azonnal 1,5-sel vette kezelésbe az arcom. Na szóval 2 kezelésen vagyok túl (van saját rollerem :), és hihetetlen a változás. Nem azt mondom, hogy nem látszanak a hegek, de sokkal kevésbé és a bőröm összképe SOKKAL, DE SOKKAL JOBB! A tág pórusaim is húzódnak össze! :)

Szóval nagyon elégedett vagyok és nagyon örülök is neki. Képzeljétek, most éppen az irodában űlök és nincs az arcomon semmi smink!Se púder, se alapozó, se korrektor! Hát régen volt ilyen!Szóval tényleg biztatok mindenkit, hogy próbálja ki mert tényleg hatásos! Remélem nemcsak ideiglenesen. Ami még fontos, a kozmim azt mondta, hogy nem jó 3 hétnél sűrűbben rollerezni a bőrt, mert kell neki legalább ennyi idő, hogy regenerálódjon és jobb legyen a következő kezelés eredménye. Ezért úgy néz ki, hogy nekem is befejeztük a kezelést őszig, de ha lesz egy hosszabb esős időszak, még lehet, hogy csinálni fogunk egyet!

Vidám ,mosolygós napot!

264. brownie (válaszként erre: 259. - A5db3cecc0)
2011. máj. 31. 19:59
Én csak annyit tudok, hallottam róla, hogy használják arra is, de 100 %- osan nem lehet vele eltüntetni és 2 mm-es tűvel dolgoznak. Ki kell próbálni, ha már javít az állapotán, az is megéri.
263. brownie (válaszként erre: 262. - 5e1c4ed8ef)
2011. máj. 31. 19:57
Ugye milyen jó? Én barnát használok, már amennyit használok, így adott volt. Szerintem mindegy melyiket kened fel, a végeredmény a fontos. Egész testre is kipróbáltam, fantasztikus. Ez szépen be fog épülni a mindennapjaimba.
262. 5e1c4ed8ef (válaszként erre: 248. - Brownie)
2011. máj. 31. 17:01
Jaj, nem is írtam, hogy felbuzdulva a barna cukros radír ötletén, de barna cukor híján, fogtam egy marék kristálycukrot és leradíroztam vele a képemet, hát, nem semmi volt a változás, teljesen kisimult a pofim, szóval a kristálycukival is működik, de majd utána olvasok miért a barnát ajánlják. Igazából a barna cukor csak annyiban különbözik a fehértől, hogy melaszt adnak hozzá, lgbb is így tudom.
261. 5e1c4ed8ef (válaszként erre: 259. - A5db3cecc0)
2011. máj. 31. 12:31
Bocsi, Szia!
260. 5e1c4ed8ef (válaszként erre: 259. - A5db3cecc0)
2011. máj. 31. 12:30
Ez engem is érdekelne, nos?
2011. máj. 31. 12:21

Sziasztok!


Szeretném megkérdezni,hogy striáta használja valaki a rollert??Mik a vélemények,tapasztalatok?Én otthon szeretném végezni,ugyanis a kozmetikai kezelés nagyon drága.



Köszönöm,szép napot!! :)

258. brownie (válaszként erre: 256. - 5e1c4ed8ef)
2011. máj. 31. 12:07
A bajszimat nekem is kicsi rollerrel gyalulja a mágus:)) A szememet féltem, biztos beleszúrnék véletlenül, úgyhogy az marad ráncos bocskor. Edzél is , megéri a szenvedést, én ma vagy holnap nyomok rá Ilcsi "esemény előtti" pakolást, attól garantáltan leválik a fele képem. Szépnek kell lennem, ha már jóval fiatalabb pasival randizgatok:))
257. 5e1c4ed8ef (válaszként erre: 255. - Brownie)
2011. máj. 31. 10:56
De ez a kalapács, nem tudom megemészteni, azt hiszem rá is fókuszálok Youtube-on, bár nem tudom fel vok e készülve az élményre....
256. 5e1c4ed8ef (válaszként erre: 255. - Brownie)
2011. máj. 31. 10:54

A legtöbb videón oda is elkalandoznak, sőt én is ráhengereltem, persze akkor már nyápic üzemmódban, de az fájt a legkevésbé, tényleg.Csak nehéz odaférni ezzel a nagy hengerrel, viszont csak azért, hogy oda kirándulhassak, nem fogok venni egy vékonyat, mert akkor azzal is végig kellene zongorázni a fertőtlenítés folyamatát...blabla.


Legközelebb kegyetlenül végighengerelem ott is, max. többet nem lesz gondom a ráncokra, és a látásomra sem!:)Kben kitartóan edzem magam a következő bevetésre, főleg az érzéketlenségre gyúrok, amikor tükörbe nézek csak arra gondolok, legközelebb nem lesz kegyelem, elméleti és gondolati síkon már véresre tudom gyalulni magam....

255. brownie (válaszként erre: 254. - 5e1c4ed8ef)
2011. máj. 31. 08:57
A szem környékén csak a külső szemzugnál csinálja, alatta nem próbáltuk még, arra szerintem valami más módszer kellene, mert annyira vékony a bőr, hogy libero nélkül nem menne:)))Ezek a mosolygó ráncok meg már nem nagyon látszódnak, igaz minimális volt. Lehet, szem alá kéne benyomni a kalapáccsal:)))
254. 5e1c4ed8ef (válaszként erre: 253. - Brownie)
2011. máj. 30. 23:05

tűs kalapács...:))))Libabőrős lettem már a kifejezéstől is, nemsokára lehet, hogy igazi baltával esnünk majd a pofinknak!:)

A szem környékén hogyan dolgozik a doki, ugyanúgy rányomja, és görgeti, vagy ott kevesebb ideig és finomabban? Én nem nagyon tudtam, mertem arrafelé legénykedni, pedig szeretném, ha ott is beindulna a kollagén-boom!

253. brownie (válaszként erre: 252. - 5e1c4ed8ef)
2011. máj. 30. 22:46

Nekem oda-vissza görgeti és ahol sérültebb, ott több irányból és több ideig. Ahol mélyebb heg van és nem nagyon lehet görgetni, ott nyomják simán a bőrbe.

Egyébként van ilyen tűs kalapácsféleség is, a neve nem jut eszembe, de egyik oldalon már láttam.

2011. máj. 30. 22:14

Már végignéztem a Youtube-on egy sor kisfilmet a hengerről, és szinte mindegyik (nagyban vagy némileg)eltér egymástól, ami a technikát illeti.

Nektek hogyan görgetik a hengert a bőrötökön, oda-vissza, vagy csak egy irányban mindig? Mármint nem arra gondolok, hogy 4 irányból szükséges végig haladni minden területen, mert azt mindig betartják, én arra gondolok, hogy az eszközt oda-vissza húzogatják, vagy csak mindig egy irányban?Ilyet is, olyat is láttam, sőt az egyik videón nem csak görgették, hanem néha csupán nyomkodták a hengert a bőrbe...érdekes.

Tapasztalatok ez ügyben?

251. 5e1c4ed8ef (válaszként erre: 248. - Brownie)
2011. máj. 29. 14:48
Igen, ezt már én is hallottam, és terveztem, hogy kipróbálom, mert tényleg jól hangzik, én oliva olajjal és mézzel terveztem kikeverni, de sztem a bőrradírodat ilyenkor el is hagyhatod, bár te döntöd el, hogy milyen összetevőkkel dolgozol. Eredményes simulást!
250. Eszter1988 (válaszként erre: 248. - Brownie)
2011. máj. 29. 13:28
Jól hangzik köszi a tanácsot. Ki fogom próbálni. :)
249. Eszter1988 (válaszként erre: 247. - 5e1c4ed8ef)
2011. máj. 29. 13:27
Nem nem mi csak 1mm el csináljuk... Nekem ez is elég. :) Szerencsére...
248. brownie
2011. máj. 29. 13:10

Rollerező csajok!

Én most néhány nappal rollerezés után csináltam egy barnacukros radírozást! A hatás leírhatatlan. Mint a baba legfinomabb popója. Recept: hagyományos arcradírba egy kávékanál durva szemcsés barnacukrot beletenni és nyomás fel, néhány percig gyötörni, kicsit hagyni és lemosni. Első rollerezés után nem ajánlom, de a többi után néhány nappal kitűnő. Este megcsinálom tetőtől talpig. Száraz bőrűeknek olajjal kell keverni, ezt olvastam. Próbáljátok ki!

2011. máj. 29. 12:24

Kb. 1 hónap múlva, min. 3 hét, de utána egy percet sem fogok kalap nélkül a napon tölteni.

1,5 mm-es jószágot használok, gondolom neked is azzal végzik.

246. Eszter1988 (válaszként erre: 245. - 5e1c4ed8ef)
2011. máj. 29. 11:50
És mikor szeretnéd a következő kezelést elvégezni? Mekkora tűvel csinálod?
245. 5e1c4ed8ef (válaszként erre: 244. - Eszter1988)
2011. máj. 29. 11:29

Köszi, akkor kipróbálom majd újra Lidokain-nal, és meglátjuk...

Te nagyon fiatal vagy még (jejeje!), és megteheted, hogy 3 napig ne kenj fel semmit, de nekem nagyon száraz a bőröm,ha nem kenném be 15 évet öregednék 1 nap alatt, így bekentem, és sztem élvezet a jojoba olajat, én meg erre esküszöm!:)


Boldog gyereknapot mindenkinek!(magunknak is)

244. Eszter1988 (válaszként erre: 243. - 5e1c4ed8ef)
2011. máj. 29. 11:09

Az első pár napban nem tanácsolok semmit, hogy kenj rá. Én csak vízzel mosom le az arcom, a 3. napon kezdek visszatérni én is a rendes arctisztítási és kenceficés dolgaimhoz. Azért is szükséges mert elkezdek hámlani, és akkor leradírozom a bőrömet, persze nem keményen, csak kíméletesen. Utána, rászoktam kenni neogranormont, elősegíti a még jobb hámlást plusz nyugtat. Én erre esküszöm. :)

Azt viszont nem tudom megmondani neked, hogy milyen érzéstelenítős cuccot használ kozmetikusom, de ha legközelebb megyek megkérdezem tőle. Szerintem a következő alkalmad nem fog fájni egyáltalán... Csak tapasztalatból mondom, nekem u.azzal az érzéstelenítővel végezte az első kezelést is és a másodikat is. Volt a kettő között kül. nem is kicsi. :) A másodikat meg sem éreztem, csak a csontosabb részeken volt kicsit kellemetlenebb, de semmi extra.

243. 5e1c4ed8ef (válaszként erre: 242. - 5e1c4ed8ef)
2011. máj. 29. 09:42
Javítanám az előbbi HSZ-t, most, hogy lemostam a képemet, ég a bőröm rendesen, de most már kenhetek rá jojoba olajat, igaz?
242. 5e1c4ed8ef (válaszként erre: 241. - Eszter1988)
2011. máj. 29. 09:30

Megkérdezhetem téged milyen érzéstelenítő krémmel kennek be kezelés előtt?

Nagy a tanakodás nálam, vajon legközelebb, ha ismét Lidokain-nal csinálnám akkor is ugyanígy fájna, vagy jobb volna, hisz "tökösebb legényke" lett a bőröm?


Kben nekem már most alig látható a vörösség, vszeg nem bírtam úgy megkínozni magam, de legközelebb kegyetlen leszek, lgbb is ez a terv!:)

2011. máj. 29. 00:48
ezt nem lehetne kibírni érzéstelenítő nélkül... wáá :S mondjuk én az elején fél milissel kezdtem oda nem kellett... de az egynél már kentek arcomra. és így is első alakalom nagyon fájt, másodikat már alig éreztem hozzáedződött a bőr
240. 5e1c4ed8ef (válaszként erre: 239. - Brownie)
2011. máj. 28. 20:19

Oksa, köszönöm szépen, akkor a tanácsod szerint járok el. Én nem tudom, vki írta, hogy érzéstelenítő nélkül megy neki a projektnek, hát, sztem csak egy hivatásos fakír lehet az illető!

Majd jelentek, mik a fejlemények, és Te(Ti)is tudassátok, ha vmi érdemleges történik a pofikátokkal, olyan hasznos mások tapasztalata!

Én még biztosan jövök, és bombázlak titeket a kérdéseimmel, ismerem magam!


Kellemes hétvégét, épüljön csak bennünk a jó kis rugalmas kollagén-háló, jejeje!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook