Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ismeritek, használtátok már a dermarollert? fórum

Ismeritek, használtátok már a dermarollert? (beszélgetős fórum)


119. brownie (válaszként erre: 117. - Bellavita21)
2011. márc. 4. 08:58
Bella, Te tényleg fakír vagy:))) Nekem a homlokom igenis fájt, a többi inkább kellemetlen volt. A bőröm pedig továbbra is pirul, de javulás is van, simább lett. Én most készülök a 2. kezelésre, kíváncsi vagyok nagyon a saját reakcióimra és az eredményre is. Már bevásároltam minden kelléket az otthoni betegápoláshoz:)))
118. brownie (válaszként erre: 116. - Lányka100)
2011. márc. 4. 08:54
Medhirud krém a legjobb, naponta 5 alkalommal, én előtte Octenisept bőrfertőtlenítővel is befújom. Legalábbis nekem ezek segítettek, de utcára így is csak a 4. napon mentem ki először. Most lesz a 2. kezelésem, de mind a mai napig vörösödik, ha erősen fúj a szél vagy hajat szárítok és éri az arcomat is. Az is igaz, hogy azóta csiszoltattam is a bőrömet és rendszeresen radírozom, tehát edzem rendesen. Erős (50-es) fényvédőt is használok, még ettől is kipirul, mikor felkenem. Nem vagyunk egyformák, mindenki másképp reagál.Szerintem csak akkor menj orvoshoz, ha begyulladna, arra viszont jó a Tetran kenőcs. Türelem, szépülni fog!:)))
2011. márc. 3. 23:43
Ma volt a 2. rollerezésem, 1,5 mm tűvel. A dokinő százszor is megkérdezte a kezelés alatt, hogy tényleg nem fáj-e, de tényleg nem fájt.Mondta, hogy ő még ilyen beteggel nem találkozott, mert már egy kis terület esetén is fájdalmat éreznek a betegek. Valószínűleg fakírnak készültem, lehet hogy munkát váltok :-) A dokinő kétszer is átment a területen, talán halványan látszik, h piros, de semmi extra. Kíváncsi vagyok, h ez mennyiben lesz jobb, mint az 1mm-es tűs kezelés. Lehet, h nekem 2mm-es való :-)
2011. márc. 3. 17:07

Sziasztok!Én most vagyok túl az első dermarolleres kezelésen..Érzéstelenítővel csinálta a kozmetikusom 1mmes tűvel.Anem fájt, ki lehet bírni, vérezni vérzett, bár Én azt nem láttam.Ez a harmadik napom, de Még mindig nagyon piros vagyok..Olyan mintha megégtem volna.

Folyamatosan krémezem, de semmi változás..Kicsit már kétségbeestem, hogy miért nem múlik el a pirosság.A hozzászólásokat olvasva, 1-2 nap után Mindenkinek szép.Én még nem mertem kimenni az utcára:S

Szerintetek mit tegyek rá?Vagy ez meddig fog tartani?Menjek el Vele bőrgyógyászhoz vagy várjak türelmesen?

2011. febr. 28. 17:06

Amúgy én tudom magamról, hogy saját magamnak nem tudnám megcsinálni. Ügyes vagy, hogy neked az orvosi dermarollerrel is sikerül és eredményes is.

Én sem bízom az 1 mm-nél kisebb eszközökben... Sajnos a látványos eredményhez kicsit több kell, mint simogatás. Bocsi a kozmetikusoktól.

114. b29a6bca0c (válaszként erre: 111. - Frankiboy1)
2011. febr. 28. 17:01
Nekem is tágabbak a pórusok, emiatt is szeretném, ill, hogy feszesebb legyen a bőr.
113. b29a6bca0c (válaszként erre: 112. - Brownie)
2011. febr. 28. 16:58

Pécsen voltam... de rendel Baján, Szegeden és Szekszárdon.

Narancsbőr kezelésem volt múlt héten és az már első kezelés után "csodát tett"

sajnos a 11-edikei dermaroller nem jön össze, pedig a 4 napos ünnep miatt gyógyulási időm rendben lett volna... sajnos mostanában nem tudok napokat áldozni a gyógyulásomra, ráadásul sokszor dolgozom poros helyen és erős napon, így marad a tél.

112. brownie (válaszként erre: 112. - Kaktuszkaaa)
2011. febr. 26. 15:33
Igaza volt a dokinak, már 1 kezelés is látszik ráncoknál. Az is igaz, hogy napokig vörös, de nagyon. Nekem 3 hete volt az 1. kezelés, de még néha most is bevörösödik. Jövő héten lesz a 2.beavatkozás, előtte kozmetikussal lecsiszoltatom a bőrömet, hogy hatásosabb legyen a beavatkozás. Az árakból és a doki szövegéből ítélve, szerintem egy helyre járunk:)))
111. Frankiboy1 (válaszként erre: 109. - Bellavita21)
2011. febr. 14. 21:26
Nekem nagyon szép az arcom most volt 1 hete a 6.kezelésem.Következő majd március elején.Szűkebbek a pórusaim sokkal.De viszont azt vettem észre ahol nincs csont a bőröm alatt ott kisebb a javulás.pl arcon oldalt tökéletes lett az orca részen is javult de nem annyit.Nekem 1,5-s rollerem van vaterás teljesen korrekt!!!!Nekem vérzik rendesen és be is dagadok utánna kicsit.
110. brownie (válaszként erre: 109. - Bellavita21)
2011. febr. 14. 07:54

Szia Bella!

Publikus részét ide, azt amiből a többiek is okulhatnak. Én 1 hetes vagyok jelenleg és hideg vagy meleg hatására (hajszárító, erős szél vagy csupán tisztálkodás) még mindig van színem. Viszont eredmény is van már egy kezelés után is. Olyanok is megkérdezték, hogy kivasaltattam-e az arcomat, akik nem tudják, hogy hová járok. Homlokom olyan, mintha botoxolták volna - persze a pici pórusok, hegek látszódnak - de az összkép sokkal jobb. Jobb oldali "nevetőráncom" teljesen eltűnt, bal oldalon mélyebb volt, az látszik is, de felületesebb. Ráncok szempontjából én szerencsés vagyok, mert szinte csak a szemem körül kezdődnek a szarkalábak és a nyakamon,így azokal nem sok gond lesz. Az egész arcom feszesebb, fiatalosabb, a hegek pedig olyanok, mintha valaki tűvel összeöltötte volna őket, csupán lazára hagyta a cérnát:)) Tehát elégedett vagyok, megérte szenvedni.

Bella, ne hagyd abba,de ne fogadd el, hogy "másnak jobban szokott vérezni". Fáj is, vérzik is, hurkás és vörös is mindenkinek, akinek normálisan csinálják!

109. Bellavita21 (válaszként erre: 108. - Frankiboy1)
2011. febr. 14. 00:34

Szia Frankiboy

Igen, mi is arra jutottunk Brownie-val, hogy nem cisnálta rendesen. Bár egy két pontban véreztem, de az semmisem volt. Másnap reggelre nyoma sem volt az egésznek, pedig direkt szabit vettem ki. A fájdalomküszöböm elég magas, picit éreztem, de nem volt különösebb fájdalom. Még egyszer elmegyek és megkérem, hogy nyomja oda rendesen, ne kíméljen....

AZon gondolkodtam, hogy a dekoltázsomat megkísérelem magam kezelni egy kisebb, kb.0,5mm es tűvel. Kicsit tartok a vaterás dermarollertől, de lehet, hogy végül az lesz. Eszközfertőtlenítőt és bőrfertőtlenítőt honnan és mit érdemes beszerezni? Érzéstelenítő lehet az Emla, nem?

Frankiboy, s te hogy alakulsz?

108. Frankiboy1 (válaszként erre: 102. - Bellavita21)
2011. febr. 11. 11:10
Ha nem vérzik nem nyomta rá rendesen.Az még fájdalomcsíllapítóval is fáj. Szerintem nem csinálta rendesen.Véreznie kell!
107. brownie (válaszként erre: 106. - Bellavita21)
2011. febr. 8. 20:36
Igen, ez volt az első és még a piros szakaszban vagyok, úgyhogy nem tudok nyilatkozni, hogy milyen is a bőröm. Az első után nem is sok eredményt lehet várni, azt is csak hetek múlva. A homlokom már majdnem normális árnyalatú, másutt még van színe.Duzzanatok már lelapultak. Természetesen feszül - ami várható volt -, így simábbnak tűnik, de valószínűleg hámlani fog. Kíváncsi vagyok reggel milyen lesz, holnap már dolgoznom kell:((
2011. febr. 8. 17:38
Húh, te tényleg alaposan utánaolvastál!:-)1mm-re vannak a kollagénrostok?Ezt nem tudtam.Nem hinném, hogy én egyedül más lennék, mint a többi ember:-) Ok, akkor keresek egy olyat, aki 1,5 mm-essel kezel!Akiknél még találtam ilyen kezelést, 25 ezerért kezeltek....ezért választottam ezt a doktorőt. Neked látszik már vmi eredmény? ez volt az első, ugye?
105. brownie (válaszként erre: 104. - Bellavita21)
2011. febr. 8. 17:27
Tökéletesen igazad van, hogy mindenki másképp reagál. Azonban a kollagénrostok 1 mm-re helyezkednek el és a tűknek azt bizony el kellene érni, erre pedig alkalmasabb a 1,5 mm-es tű. Ezt nem én találtam ki, orvos mondta és olvasható is több helyen. A vérzés sem egyforma, bár az én dokim előre figyelmezetetett rá, hogy lesz vér és mások is ezt tapasztalták. Te lehet, hogy egyedüli kivétel vagy:)) Majd látod, hogy van-e eredmény és ez alapján tudsz dönteni. Néhány beavatkozás után mutatkozni kell a javulásnak, ha jól végezték a kezelést.
2011. febr. 8. 14:01

Szia Brownie,

Bizonyára mindenki másképp reagál, nekem relatíve strapabíró a bőröm, node ha nem éri trauma, akkor nyilván nem lesz olyan jó az eredmény sem :-) Nekem most már semmi sem látszik, mintha nem történt volna semmiféle beavatkozás. Bár a dokinő is azt mondta, hogy általában jobban vérzik és jobban fáj mindenkinek, mint ahogy nekem...fene sem tudja...én egy szakirodalomban azt olvastam, h az 1mm jó az akne hegekre.... [link]


Needle Length

Uses


0.25mm

Increased penetration of skin care products into the skin and overall improvement of skin color and texture.

0.5mm

Wrinkles, anti-aging, light acne scarring, mild chicken pox or ice pick scars, also recommended for thinning hair.


1.0mm, 1.5mm

Deep stretch marks, cellulite and deep scarring — 1.5mm is also the maximum needle length recommended for use on your face


2.0mm, 2.5mm, 3.0mm

For more severe cases, deep scars and wrinkles, rejuvenation of ruined skin

103. brownie (válaszként erre: 102. - Bellavita21)
2011. febr. 8. 11:23

Szia Bellavita!

Nem vagyok szakember, csak "szenvedő" alany,ezért csak saját tapasztalatomat tudom megosztani a fórumozókkal. Az én bőröm 3. napos és még nem voltam utcán, mert nem akarom púderezni és sikerült itthon maradni. A homlokom már szép,de néhol véraláfutások látszódnak, az orcarész még "szoli" piros, a bajsziporta és az állam csúnya, ott volt varasodás is, ami mára lehámlott, tehát ismét vörös.A "hurkák" vagyis duzzanatok már elmúltak. Az enyém vérzett, bár nem nagyon nyitogattam a szemem, de egyszer sikerült megpillantanom a törlőeszközt, ezt kihagyhattam volna, nem javított a lelkiállapotomon.

Én a helyedben lehet máshol is próbálkoznék,ahol használnak 1,5 mm-es tűt is, mert az a hatásos. Egyénenként másképp reagálunk minden beavatkozásra - nálam az érzéstelenítés nem volt tökéletes, azon kell változtatni -, de azt mindenütt elmondják és leírják, hogy vérrel jár és másnap nem vagy szalonképes. Amit leírtál, úgy tűnik, hogy nem volt valami alapos kezelés és annak nem sok értelme van, hogy kicsit gereblyéznek rajtad jó pénzért és talán semmi eredménye nem lesz. Ez az én véleményem, lehet tévedek, de a szakirodalom is hasonlóan írja le a kezelt bőr állapotát, mint amilyen az enyém lett. Ne csüggedj, intézkedj! Sok sikert és szép vérző, hurkás, vörös arcot kívánok legközelebb!:))))

2011. febr. 8. 10:40
Szia Brownie! Tegnap megvolt az első kezelésem, Bp-en egy doktornőnél. Csak 1mm-es hengert használ. Nem fájt egyáltalán, bár kaptam érzéstelenítőt.Egyáltalán nem vérzett, csupán egy-két pöttyben. Ez tegnap este hétkor volt. Picit piros volt a bőröm,ma már semmi nem látszik. Eseteleg rövid nekem az 1mm-es tű? A dokinő nem javasolja az ennél mélyebb tűt.
101. brownie (válaszként erre: 94. - E3d1b97a8e)
2011. febr. 7. 22:07
Emla-t vegyél, nekem azzal csinálták. Valamivel jobb, mint a Lidocain. Így is voltak érzékenyebb területek, de túléltem. Igazság szerint fájdalmasabbra számítottam. Utána borzalmasan nézel ki, 2 nap szobafogság, ha csak nem akarod riogatni a szomszéd gyerekeket:)))
100. brownie (válaszként erre: 99. - Csaj18)
2011. febr. 7. 21:59
Saját tapasztalatom nincs, annyit olvastam róla, hogy jól lehet vele kezelni, teljesen sajnos nem tűnnek el a terhességi csíkok. Továbbá ki lehet egészíteni egyéb kezelésekkel, akkor hatásosabb. Próbálkozz más fórumokon is és kérd ki tapasztalt szakember tanácsát! Hidd el, megéri. Én is kutakodtam sokat - igaz, így elveszett néhány hónap - ,de alaposan végig kell gondolni, hiszen ezek az eljárások azért nem veszélytelenek. Elő is kell rá készülni, mert rollerezés után néhány napra kivonhatod magad a forgalomból, mert olyan, mintha leégett volna a bőröd. Nekem az arcomat kezelik, azt el se tudom képzelni, hogy ahol ruhával érintkezik a bőr, hogyan telik az első nap. Erre is biztos van megoldás. Olvass, érdeklődj mindenfelé! Sok sikert és szép, sima hasat kívánok!
99. csaj18
2011. jan. 31. 22:44
sziasztok....van olyan vki aki esetleg striára terhességi csíkokra használta a rollert esetleg otthon vagy dokinál mind1..de vmi tapasztalat?javult e..vagy ha vkinek van volt mélyebb striája....mennyire javult? vmint ha pozitív irányba változtak a dolgok akkor milyen hatóanyagokat juttatak be a bőre? várom a sok válaszolót:) !!!
2011. jan. 30. 00:35

Szia Brownie!


Köszi a jótanácsokat :-) Szerintem akkor inkább halasztok, nehogy azt higgye 1 hét influenzás betegség után, hogy most meg én nem akarok vele találkozni :-))

Lesz még erre alkalmas idő!

97. brownie (válaszként erre: 95. - Bellavita21)
2011. jan. 29. 09:18
Jó reggelt! Pasit felejtsd el kb. csütörtökig, szerintem.Addigre lenyugszik a bőröd, de úgyis látod majd, hogyan alakul. Keddre nyugodtan vegyél ki szabadságot, mert vörös leszel és nem kell mindenkinek tudni, hogy merre jártál. Ez biztos, még akkor is, ha mindenki másképp reagál a kezelésre. Ráncokra is használják, de kérdezd meg az orvosodat, hogy a Te esetedben mire lehet számítani. Sok sikert a szépüléshez!
2011. jan. 29. 01:16
Ja és még kérdezném, hogy a hegek gyógyulása mellett várható-e, hogy a ráncok (különösen a nasolabialis) is eltűnnek?
2011. jan. 29. 01:14

Sziasztok


Én hétfőn megyek kezelésre egy bp-i dokihoz. AZ lenne a kérdésem, hogy mire számítsak a kezelés utáni napokban, mennyire látszik a kezelés nyoma? Éppen egy induló párkapcsolatban vagyok, és nem szívesen sokkolnám a pasimat a 3. randin:-)

2011. jan. 28. 16:42
Köszönöm az infókat. Tovább kutakodom.
93. brownie (válaszként erre: 91. - Frankiboy1)
2011. jan. 28. 13:23

Hónapokig tart a bőr "épülése", úgyhogy utána még várható javulás. Az enyémet közepesen sérültnek minősítették, de majd kiderül, hogyan reagál a kezelésekre. Én annyira undorodok és félek az ilyen véres beavatkozásoktól - gyerekkoromban elég sokat "kínoztak" az orvosok - , hogy legszívesebben altatást kérnék, ha lehetne vagy valami műtét előtti koktélt:)))

A napsugárzásra visszatérve, 50-es faktorú fényvédővel ki lehet menni a tavaszi napra - persze nem napozni -, csak a nyári napsütést kell elkerülni. Ezt is rolleres tapasztalatokból szedtem és orvos is alátámasztotta. Nem volt még probléma az áprilisban végzett utolsó kezeléssel sem, csak nagyon óvatosnak kell lenni.

2011. jan. 28. 12:10
Pedig én azután rendesen megkínzom magam!Folyik össze a vér a sok apró mikroszúrásokból.olyan mintha minden totál vérezne.Jó rányomom.
2011. jan. 28. 11:57
Nekem most lesz a 6.kezelés és nem nagyon durva a problémám de még messze nem tökéletes.Én 1,5 mm -es hengerrel csinálom.Látok javulást de nem tökéletes.Persze lehet,hogy később fog látszani.
90. Frankiboy1 (válaszként erre: 89. - Brownie)
2011. jan. 28. 11:55
Én is így csináltam és bizony fájt úgy is rendesen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook