Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ismeritek, használtátok már a dermarollert? fórum

Ismeritek, használtátok már a dermarollert? (beszélgetős fórum)


89. brownie (válaszként erre: 86. - E3d1b97a8e)
2011. jan. 28. 08:50
Lidocain-os érzéstelenítésnél 30-40 percig kell elég vastagon felkenni a krémet és steril gézlappal lefedni, majd fertőtlenítés után lehet "gyalulni". Egyébként bárki, bármit mond: fáj, kellemetlen. Erre fel kell készülni.
88. brownie (válaszként erre: 82. - E3d1b97a8e)
2011. jan. 28. 08:44
Az én orvosom azt mondta, hogy a 1,5 mm-es rollerrel végzett kezeléseket 4 hetente tanácsos elvégezni. Gondold csak végig, hogy ez egy elég drasztikus beavatkozás és kb. 4 hét kell ahhoz, hogy némi eredmény is látszódjon. Ez alapján dönti el azt is, hogy összesen hány kezelésre lesz szükséged. A 10 -15 kezelésre is rákérdeztem, szerinte ez túlzás, legalábbis az ő tapasztalatai azt mutatják, ha rendesen, szakszerűen elvégzik és várnak néhány hetet, akkor ennek a fele is elegendő, a bőr állapotától függően. Neked azt ajánlom, hogy szakmai irodalmat - tapasztalt szakemberek írásait - is olvasd el, mindenütt megjelenik, hogy hónapokig várható még a javulás az utolsó beavatkozás után is. Miután engem megvizsgált és megcsinálta a próbát, úgy ítélte meg, hogy 4 alapos kezelés után meglátjuk, lesz-e szükség többre. Ja, férfiaknál és súlyosabb problémáknál általában 2-3 kezeléssel többre van szükség. Én most elfogadom az ő álláspontját, mivel jelentős számú beavatkozást végzett el néhány év alatt és van tapasztalata abban, melyik bőrtípus hogyan reagál, milyen eredménnyel. Legyen meg az ő akarata!:))) Még valami: olvass, olvass és olvass! Ne csak neten, orvosi lapokat, anatómia könyvet, stb. Hidd el, megéri!
2011. jan. 28. 07:26
Sajnos kenőccsel is fájni fog előre mondom.Én azért nem érzéstelenítem mert meg mondom őszintén nálam a kenőcs nem ért semmit(lidocain).Lehet,hogy mással jobb.Én inkább kibírom.
2011. jan. 27. 18:09
Gratulálok, nagyon ügyes vagy. Le a kalappal. Az 1.0-es dermaroller is kemény fájdalommal járt, nem tudom milyen lesz a 1.5-ös. Lehet, hogy a sima lidocain krém nem érzéstelenített hatékonyan nálam. Sajnos visszadobták a patikában a keverékemet, vényt kell szerezzek rá, így ma nem lesz semmi, de vettem egy lidocain 5%-os krémet, most ki fogom próbálni egy kis részen magamon mikor kezd el hatni.
85. Tempest (válaszként erre: 84. - Frankiboy1)
2011. jan. 27. 18:04
Szerintem meg nyugodtam adj csak tanácsot, sokan készülünk rá, hogy kipróbáljuk, ( én is) és sokat segít a tapasztaltak tanácsa. A kozmetikus véleményét meghallgatjuk, ha akarja elmondja, nyilván az a része igaz is, hogy körültekintően kell csinálni, alaposnak kell lenni a fertőtlenítésben, de azért az túlzás, hogy otthon ez nem kivitelezhető.
2011. jan. 27. 17:58
Nem merek már tanácsot adni itt senkinek mert a mérges kozmetikus és előbb utóbb majd orvos is lehurrog miatta.Nekem semmi problémám nem lett eddig.Itthon fogom csinálni ezután is.
83. Frankiboy1 (válaszként erre: 82. - E3d1b97a8e)
2011. jan. 27. 17:51
Szia!Nekem 1.5-s rollerem van és én eddig 2 hetente csináltam.Nem lett bajom.Most lesz holnap a 6.de most 4 hetente fogom csinálni.Nekem változott a bőröm jó irányban.Körülbelül március végén fogom az utolsót mert aztán jön a napsütés és akkor nem szabad mert maradandó foltosodás (pigmentáció)lehet a következménye az UW sugárzás miatt.Ha rendesen fogod csinálni szépen fogsz hámlani apró hámlásokkal a 4.nap körül.Szépen megváltozik a bőrkép kivülről is a kollagén réteg több hónap 3-4 hónap alatt alakul ki.Nekem a szemráncaim sokkal szebbek lettek.Sima az arcom.
2011. jan. 27. 16:09
Sziasztok, új regisztráló vagyok, nem biztos, hogy mindent most hirtelen végigolvasok itt. Lenne egy kérdésem. Valahol olvastam, lehet, hogy külföldi topikon, hogy a dermerollert hetente 3szor, de akár naponta /gondolom 0.5 alatti/ is lehet használni. Kicsit el vagyok bizonytalanodva, ha 10-15 kezelés hoz eredményt a havi 1 több mint 1 év. Az egyik túl sok, a másik kevés...lehet, hogy heti 1x majd 2heti1x reális lehet. Szerintetek? 1 hónapja volt, hogy először kozmetikus 0.5-össel, majd a múlthéten 1.0-sel meggyötört. Ma megjött a futár az 1.5-el, meg a fertőtlenítőkkel, szérumokkal, du. megyek a patikába a bekevert érzéstelenítőmért, aztán csinálnám magamnak először itthon, de még előtte gondoltam ezt felvetném, hátha van valaki, aki tudja biztosan.
81. Napholdtrigon (válaszként erre: 79. - Brownie)
2011. jan. 27. 09:41
Vörös volt és meggyötört. Másnapra is látszott kicsit.
80. Napholdtrigon (válaszként erre: 77. - Frankiboy1)
2011. jan. 27. 09:40
Oké, így fogom csinálni!
79. brownie (válaszként erre: 76. - Napholdtrigon)
2011. jan. 26. 14:52
Ha rendesen csinálják, ott vér is van, utána pedig vörös és "meggyötört" az egész felület. Másnap már jobb a helyzet, de látszik a nyoma.
78. Frankiboy1 (válaszként erre: 71. - Rubellit)
2011. jan. 26. 08:23
Az aranylapocskákat azért írtam mert itt írta Timky a 29-es hozzászólásban,hogy neki aranylapocskákat is raktak az arcára.Olvass vissza.Tisztelem a szakmai hozzáértésed ,valószínű jó szakember vagy.Én viszont biztos magamnak csinálni mert mükődik.Idővel veszek steril alapanyagokat is .Egyenlőre kipróbálom mi lesz a hegeimmel.Nem akartam feleslegesen beruházni addig mert kiderül jó lesz vagy sem.Természetesen aki nem bírja az menjen szakemberhez én is azt mondom.Biztosan nagyon jók a mezo gépek.Nekem is volt már tűs mezoterápia szemkörnyéki kezelés és csodákat művel.Sok szerencsét kívánok.
77. Frankiboy1 (válaszként erre: 76. - Napholdtrigon)
2011. jan. 26. 08:12
Arra figyelj,hogy az érzéstelenítő után fertőtleníts mert a kenőcs nem steril és ha bele rollerezed a bőrbe nehogy gond legyen.Ezt klinikákon is így csinálják.Különben jól csináltad.Valószínű jobban rá kell nyomnod mert nekem vérzik rendesen.Megértem mert fáj ,de egy idő után ha rányomod sem fog annyira fájni mert a szervezet termeli az adrenalint.Nekem nagyon szépül a bőröm.Most az utóbbi 2 hétben még jobban látom,hogy a jégcsaphegeim alig látszanak nem mélyek már ,emelkedik fel a heg alulról.Olyanok szinte már mint a tág pórusok.Meg vagyok elégedve vele.A szemem mellett a szarkalábak alig láthatók pedig jó erősek voltak.Én 5 kezelést csináltam eddig.Most 4 hetente csinálom eddig 2 hetente csináltam.Mindenki maga dönti el csinálja vagy nem.Nekem nincs gondom eddig.Sokkal szebb az arcom.Én biztos,hogy nem csinálom 1mm -nél rövidebbel, 1,5 milliméter az jó arcra de hosszabat ne .A kollagén réteget meg kell sérteni és ha nem éri el akkor nem indukálja a nevében van a kezelésnek.
2011. jan. 26. 07:38

Sziasztok!

Túl vagyok az első dermarolleres kezelésemen, pár nap és csinálom a másodikat. 1,5 mm-es hengerekkel, keskenyet a szemeim alá, szélesebbet pedig a többi felületre használtam. Eszközfertőtlenítés, bőr ledörzsölése, bőrfertőtlenítés, érzéstelenítés, rollerezés, hatóanyagok bemasszírozása, majd ismét bőrfertőtlenítés, utána eszközfertőtlenítés. Az érzéstelenítést Lidokainos krémmel végeztem dunsztkötés alatt 40 percig. A teljes eljárást a www.dermaroller.hu oldalon látható módon csináltam meg. Az eszközöket és hatóanyagokat a vateráról egy kozmetikustól rendeltem. Csak néhol tapasztaltam kivérzést, lehet hogy jobban rá kellene nyomnom a hengert? Pussszancs!

75. brownie (válaszként erre: 74. - Bellavita21)
2011. jan. 23. 08:18

Ez lemaradt a priviből: orvosok 4 hetente ajánlják. Azért gondold végig: 1,5 mm-es tűvel komoly roncsolást végeznek, aminek helyre kell jönni! A komolyabb oldalakon ezt le is írják, találtam olyan oldalt is, ahol kihangsúlyozzák, hogy leghamarabb 4 hét elteltével. Ha nem olyan súlyos a problémád - és nem sokáig halogatod - még nyár előtt javulás állhat be a bőröd állapotában. Nem én mondom - szakember vizsgálta meg a kezelendő területet, akinek tapasztalata van - tehát nem az én véleményem.

Sok sikert és indulj, ne várakozz!

74. Bellavita21 (válaszként erre: 70. - Brownie)
2011. jan. 23. 00:31
Köszi Brownie a segítséget,de én inkább maradnák BP-en. Te hol voltál dokinál? Milyen tapasztalatod van eddig? Fájt?
73. Rubellit (válaszként erre: 22. - Pkbetti)
2011. jan. 22. 23:19
Szia pkbetti! Végre Valaki aki reálisan látja ezt a kérdést. Kérlek írj máskor is, mert itt sajnos kevés a szakember és bárki bármit leírhat. Sajnos sokan készpéznek veszik ezeket a tanácsokat.
72. Rubellit (válaszként erre: 52. - Cc7c99674c)
2011. jan. 22. 23:09

Frankiboy!

Te egészségügyis vagy és szerinted én csak egy kozmetikus. Elárulnád, hogy az egészségügyben bőrgyógyászként vagy plasztikai sebészként praktizálsz, mert ebben a két esetben fogadom el, hogy "csak" kozmetikus. Bocs, de nem veszem észre, hogy tisztába lennél a szabályokkal. Nem véletlen, hogy csak a vaterán tudtad beszerezni. Azért ez elgondolkodtató!

71. Rubellit (válaszként erre: 51. - Cc7c99674c)
2011. jan. 22. 23:02

Frankiboy!

Mi kozmetikusok csak 1mm-nél rövidebb tűt használhatjuk, de Te otthon nyugodtan használhatod az 1.5-öst. Nem érzed ezt ellentmondásnak. Arról nem is beszélve, hogy mikrodermabrázióval kiegészítve használhatjuk és akkor már még sokkal hatékonyabb. Azt, hogy ki mennyiért veteti meg a rollert ezt nem tudom Neked megmondani, de mindenkinek van lehetősége tájékozodni, hogy hol mennyibe kerül. Az aranypakolásról szerintem itt ne, érdemes beszélni, mert nincs jelentősége a kollagén indukciós terápiában. Mivel nem sterik biztos, hogy nem ajánlanám senkinek rolleres kezelés után. Most az aranypakolással jösz a mások fórumban pedig a kőolajszármazékok voltak soron. Nem értem, hogy miért mosol össze kezeléseket, főleg ha meg sem kérdezed, hogy használok-e ilyet.

Lehet, hogy rossz tapasztalataid voltak eddig, ezt nagyon sajnálom. A roller is egy eszköz a mikrodermabrázió is az és a mezoterápia is. Az eszközök között nagy minőségi külömbségek vannak.

Amit vettél a vaterán arról miből tudod, hogy garantáltan eredeti? Azért mert rá volt írva? Ha valaki betartja a szabályokat tényleg nem lesz baj, csak a szabályok között az is ott van, hogy csak szakember használhatja előzetes képzés után. Most kiemeled a sterilitást közben pedig bőrfertőtlenítőt ajánlottál eszközfertőtlenítésre. Meg csapvízzel mosod le utána a rollert, elárulom Neked, hogy a desztillált víz sem jó, mert nem steril.

Nem azért írom le ezeket, hogy a Frankiboyt támadjam, de nem árt ha akik olvassák elgondolkodnak ezen. Lehet, hogy olcsóbb otthon kezelni magunkat, de ha valami nem jól sül el mennyibe fog kerülni, hogy egy bőrgyógyász rendbehozza? Valószínűleg sokkal többe, mint a kezelés került volna. Itt mindenki a bőrét viszi a vásárra és abból csak egy van!

70. brownie (válaszként erre: 69. - Bellavita21)
2011. jan. 22. 18:11

Kedves Bellavita!

Én ma voltam bőrpróbán, hogy el lehet-e a kezelést végezni az arcomon.Szép vörös folt díszeleg rajtam:)) Őt tudnám ajánlani, de látom budapesti vagy és elég nagy a távolság.De! A budapesti árlistákat tanulmányozva, nekem úgy tűnik némely orvos még akkor is drágábban csinálja, ha az útiköltséget hozzáadod az ottani kezelések árához. Mindent részletesen elmagyarázott, azt is, hogy az én esetemben - az eddigi tapasztalatai alapján - hány kezelésre lesz szükség. Ha gondolod és érdekel, priviben elküldöm az elérhetőségét és a tapasztalataimat.Másokat nem akarok hosszan fárasztani ezzel.

2011. jan. 21. 19:38

Sziasztok, Tudtok ajánlani valakit, aki bőrgyógyász, azaz mélyebben is tud rollerezni? A kezelést követő napon lehet használni alapozót?

Az mennyire probléma, ha nyár előtt csak 2 kezelést csináltatok, és utána ősszel folytatom?

68. brownie (válaszként erre: 67. - Nyuszika74)
2011. jan. 20. 10:33
Nem mindenütt szerepel kizáró okként, de ha jobban belegondolunk, jogos. Érdekes ez a hajlam kérdés, mert csak akkor tudjuk meg, ha egy műtéti beavatkozás után keloidos heg keletkezik a bőrünkön. Oka ismeretlen, genetikával magyarázzák. Hajlamosító tényező még a kreolosabb és erősen zsírosodó bőr. Nálam mindkettő adott, úgyhogy orvosi tanácsra van szükségem. Ezzel kapcsolatban azért felmerült bennem, hogy dermaroller előtt hogyan derül ki a hajlam, ahol nem végeznek próbát? 4-5 hét után, mikor már baj van és volt 2 kezelés és csúnyább lett a bőr, mint volt? Én se tudtam műtét előtt, hogy hajlamom van rá....Na, nem agyalok tovább:))) Továbbra is érdekelnek más megoldások! Szép napot!
2011. jan. 20. 09:43
En ugy tudom, kelloidra valo hajlam, kizaro oka a dermaroller alkalmazasanak...
2011. jan. 20. 09:42

Kedves Brownie!

Minden elismeresem, hogy a felelem mellett megis szeretned a kezelest!Kiprobalhatnad a tu nelkuli mezoterapiat az arcbor karbantartasara, fajdalom nelkul...

65. brownie (válaszként erre: 63. - Nyuszika74)
2011. jan. 20. 09:33
Gratulálok és további sikeres szépülést kívánok. Én most ismét kutatok más, hatékony eljárások után, mert a keloidtól igazán megrettentem. Erre vonatkozóan van valakinek tapasztalata? Ez ugye hetek múlva alakul ki az érintett területen és nem tudható előre. Csupán azok félnek, akik már megtapasztalták vagy a családjukban előfordult.
64. brownie (válaszként erre: 62. - Tempest)
2011. jan. 20. 09:29
Nekem fájt Lidocain mellett is. Úgy gondolom a félelem volt a nagyobb. Valószínű nem vagyok alkalmas az ilyen jellegű önsanyargatásra:)))Ha más csinálja, akkor lehet másképp reagálok. Van egy másik problémám, amiért nem csináltam végig és amiért orvoshoz fordulok: 20 éve volt egy műtétem, ami keloidos heggel gyógyult.Többször nem fordult elő velem - ott szerintem az orvos is hibázott, mert az egész beavatkozás borzalmas volt és be is gyulladt a terület - ,de az én esetemben inkább kikérem orvos véleményét, mielőtt valami visszafordíthatatlan történik.
2011. jan. 20. 08:03
En 8 kezelesen vagyok tul,az eredmennyel nagyon elegedett vagyok...Kozmetikuskent ilyen hatasos kezelessel meg nem talalkoztam!Termeszetesen be kell tartani a szabalyokat es szamolni kell némi fajdalommal, ami igazabol Lidocain-al elviselheto.Mindenkinek szep arcbort kivanok!
62. Tempest (válaszként erre: 61. - Brownie)
2011. jan. 19. 21:38

Mi volt a gond otthon, mi nem sikerült???

Nagyon fájt, vagy valamiért nehéz magadnak csinálni???

Én is elhatároztam , hogy kipróbálom, csak azért kérdezem.

61. brownie (válaszként erre: 58. - Julcsibulcsi)
2011. jan. 19. 10:02
Én megpróbáltam otthon,nekem nem jött be,inkább orvoshoz megyek. Szombatra kaptam időpontot, első alkalommal bőrpróbát fog csinálni. Saját tapasztalatom alapján azt javasolom, hogy egy orvosi konzultációra és legalább egyszeri beavatkozásra ne sajnáljátok a pénzt. Nem árt, ha szakember megnézi a bőrötöket, előfordulhat az is, hogy nem végezhető el rajta a rollerezés. Utána el lehet dönteni, hogy megéri-e? Vannak olcsóbb helyek, tapasztalt orvosokkal, neten találtok Székesfehérváron, Szegeden, Baján. Se rá, se le nem kívánok senkit beszélni, mindenki maga dönti el, mire vállalkozik. Tájékoztatlak benneteket a fejleményekről! Mindenkinek szép napot!
60. nyuszika74 (válaszként erre: 58. - Julcsibulcsi)
2011. jan. 19. 08:23
Romaniaban beszerezheto!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook