Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ismeritek, használtátok már a dermarollert? fórum

Ismeritek, használtátok már a dermarollert? (beszélgetős fórum)


239. brownie (válaszként erre: 238. - 5e1c4ed8ef)
2011. máj. 28. 20:05

Ne kenj rá semmit! Csak fertőtlenítőt, holnap már tehetsz rá mást is. Na haragudj,de hangosan vihogtam, mert én is kipróbáltam már és tudom, milyen, a stílusod pont olyan, mint az enyém. Láttam magam előtt a műveletet:))Nálam mindenütt dől a vér, úgy szoktam kinézni, mint aki a baltás gyilkossal találkozott. Uhhh, a múltkor a bajszim nem zsibbadt el, majdnem lefordultam az asztalról, doki még utána is megkérdezte, hogy élek-e, jól vagyok-e? Vörös lesz még egy ideig, de nyugodj meg, ha nem nagyon vérzett, holnap már jobb lesz. Radírozást most felejtsd el az 1. után kb. 3 napig. A 2. beavatkozás után már jobban bírja a bőröd a kiképzést.

Kitartás! Ha begyulladna, Tetran kenőcsöt rá, az segít.

2011. máj. 28. 19:35

Túl vagyok rajta, hát ez valami bivaly kegyetlen fájdalom. 45 pecig hagytam az érzéstelenítőt, okklúziós kötést(fóliát)is használtam, érzetem, ahogyan tökéletesen elzsibbadt a pofikám, de amikor rányomtam a rollert, hú, anyám, azt hittem összeesek, de azért csak folytattam, sírás közeli állapotban. A homlokomon vérzett, de az orcákon nem nagyon, ez nálatok is így szokott lenni?

Ki fogom próbálni legközelebb az Emla-t, hátha az tényleg érezteti hatását, egy próbát megér.(persze csak ha túlélem, és nem kapok vérmérgezést..:)))Betartottam az előírásokat, eszközfertivel átfújtam a jószágot, majd a pofimra az érzéstelenítő után fertőtlenítőt fújtam, végül c vitamin ampulla, persze közben gumikesztű, és befejezésül újabb fertőtlenítős átfújás a pofimba)).Kérdéseim: Nagyon ég az egész képem, és vörösli, ez normális? Én nem használok krémeket, csupán jojoba olajat a bőrápoláshoz, nem gond, ha most is azt fogok rákenni, egyáltalán már most, közvetlenül kezelés után rákenhetem?

Holnaptól már a szokásos napi rutin folytathatom a bőrápolás tekintetében, mert én naponta radírozok egy finom géllel, ezt megtehetem már holnap is?

Hú, hát ez kemény menet volt!

Előre is köszi a válaszokat!

Vörösképű

237. Eszter1988 (válaszként erre: 236. - Eszter1988)
2011. máj. 28. 19:32
és 8- 10percig rollerez, plusz oxigén maszk utána még... fél és háromnegyed óra az egész kezelésem.
236. Eszter1988 (válaszként erre: 235. - Brownie)
2011. máj. 28. 19:30
Mi kb. csak 15percet várunk érzéstelenítővel. Nekem az is elég. :)
235. brownie (válaszként erre: 233. - 5e1c4ed8ef)
2011. máj. 28. 17:07

Csak utána ne ázzon órákat:))

Nekem is 60 perces az arcom, de 40 perc érzéstelenítés után már lehet tűpróbát csinálni. Ha bírja, akkor nem kell kivárni az 1 órát. Van aki gyorsabban zsibbad, de a hatás is gyorsabban múlik el.

Szurkolok!

234. Tempest (válaszként erre: 233. - 5e1c4ed8ef)
2011. máj. 28. 13:59
Nagyon drukkolok, és nagyon várom a beszámolót, én is tervezem a dolgot, de még nem szántam el magam.
2011. máj. 28. 13:32

Rollerezők!


Úgy döntöttem, ma délután megpróbálkozom életem első roller-hadműveletével, vettem Lidokain kenőcsöt, meglátjuk nálam lesz e hatása(majd megpróbálom 1 órát magamon hagyni), annyira be vagyok sózva, hogy vajon milyen hatása lesz, illetve, hogy egyáltalán végig bírom e csinálni.Remélem az nem baj, hogy előtte órákat az uszodában ázott a pofim. Majd beszámolok, ha érdekel vkit, de lehet, hogy akkor is, ha nem....:))

Vigyori napot mindenkinek!

232. brownie (válaszként erre: 231. - Eszter1988)
2011. máj. 28. 13:20
Én 42 éves leszek, de ilyen szempontból szerencsés vagyok, nekem is minimális, csak szemem alatt van néhány. Homlokom teljesen sima, a kezelés hatására még a ráncok árnyéka is eltűnt mindenhonnan. Én is úgy gondolom, hogy fél- egy évente elég ismételni.
231. Eszter1988 (válaszként erre: 230. - Brownie)
2011. máj. 28. 11:02
Ha nem is 3 havonta, de félévente biztosan eljárok majd... még hál isten nincsenek ráncaim :D
230. brownie (válaszként erre: 229. - Eszter1988)
2011. máj. 28. 10:03
A feszesség megőrzése és a ráncok miatt szerintem igen. Ha a hegek feltöltődnek , nem hiszem, szakirodalom ott véglegesnek mondja. Majd meglátjuk, csak tartanánk már ott:)))
2011. máj. 27. 15:58
Következő és egyben utolsó kezelésem június közepén lesz. Azt mondta kozmetikus, hogy 3 havonta célszerű egy fenntartó kezelést csinálni... ez valóban kell?
2011. máj. 27. 15:56
Én nem viszketek mindig, csak utána egy hétig kb. Már én is leradíroztam, de még mindig kopok. :)
227. brownie (válaszként erre: 226. - Eszter1988)
2011. máj. 27. 11:48

Igen, itt is beindult a "vedlési" folyamat, kilónyi alapozó + púder van rajtam. A viszketés egyébként azóta folyamatos, mióta a kezelésekre járok. Ez természetes, mert "dolgozik" a bőr.

Én este le fogom radírozni:D

226. Eszter1988 (válaszként erre: 225. - Brownie)
2011. máj. 26. 23:06
Ne is mond... Nekem is hétfőn volt a kezelésem és rettenetesen piros volt az arcom utána. Most meg nagyon kopok, ennyire még sosem és viszketek is elég rendesen. Neogranormonnal kentem be az arcom most. Szerencsére jön a hétvége, vasárnapig csak lekopok. :D
225. brownie (válaszként erre: 224. - Eszter1988)
2011. máj. 26. 21:47
1,5 mm-essel gyalul:)) Borzalmasan néztem ki ma, több helyen lila a képem és jó varas is volt egész nap. Este ez lejött a krémeknek köszönhetően, de fáj mindenütt, utcára ki se mentem, majd holnap.
224. Eszter1988 (válaszként erre: 223. - Brownie)
2011. máj. 26. 21:27
Kitartás! Biztosra veszem, hogy sokat javult neked is az arcbőröd és a végeredmény nagyon szép lesz majd. :) Mekkora tűvel csináljátok a kezelést?
223. brownie (válaszként erre: 222. - Eszter1988)
2011. máj. 26. 15:45

Gratulálok! Nekem tegnap volt az 5. kezelés, sajnos kell még, de az csak ősszel fog megtörténni.Azt nem tudom hányszor kell még mennem, traumás sérülésem is van, az pedig mélyebb. Sokat szépült a bőröm, a hegek azonban még látszódnak, igaz sokkal jobb a helyzet, mint korábban. Most marad az alapozó + púder.

Mindenkinek szép nyarat kívánok!

2011. máj. 26. 14:34

Megvolt a 2. kezelésem. :) Naagyon szép már most az arcom! :) Úgy néz ki, hogy tényleg elég lesz a 3kezelés! :) Vágjon bele mindenki, hajrá! Mindenképpen kozmetológussal csináltassátok, bízzátok rá magatokat szakemberre, igaz kicsit drágább, mint az otthoni kezelés, de megéri. Otthon bajóldhattok 10- 15kezeléssel. Nekem elég lesz 3... ez mivel is magyarázható? Talán a megfelelő szakértelemmel, odafigyeléssel, és a megfelelő hatóanyagok kiválasztásával. (igaz nem voltak nagyon mély hegek az arcomon, de rendesen látszódtak) most már alig látszik valami. :)

Eredményes szépülést kívánok mindenkinek!

221. 5e1c4ed8ef (válaszként erre: 219. - Brownie)
2011. máj. 24. 08:41

Oksa, köszi, várom a privit, bár szerintem itt mindenkit érdekel, hiszen erről szól a fórum.

Kben, én 1,5mm-es hengert vásároltam, csak vhogyan még egy 1mm-est is küldtek vele. Mindegy, majd mx. a testemen görgetem azt,ha már profi leszek, ártani biztosan nem fog.

220. brownie (válaszként erre: 218. - Hann:))
2011. máj. 24. 08:32

Szia hann:)!


Akkor valamit nem jól csináltak vagy nem megfelelő tűvel. Az is lehet, nem telt még el elég idő. Nekem is 4 kezelésem volt eddig és vannak mélyebbek is, de már van változás. Azt tudnod kell, hogy kezelés után még 3-4 hónapig épül újra a kollagénháló, tehát töltődik fel a bőröd. Ez látszik is , mert feszül és állandó vérbőség jellemzi. Nagy csodákat eleinte nem szabad várni, mert azok csak mesében vannak. Én rákérdeztem a hegekre, kezelésenként 0,1 mm-t javulnak átlagosan, tehát később fog látszani. Eleinte "csak" azt tapasztalod, hogy mindenütt feszesebb a bőr, a kitágult pórusok összeszűkülnek és eltűnnek, hegek pedig húzódnak össze, illetve felszínesebbek lesznek. Általában 4. és 5. kezelés után várható látványos javulás, változás. Ennek persze az a feltétele, hogy megfelelő nagyságú tűt használjanak és alaposan megcsinálják. Ott pedig a vérzésen és hámláson kívül kemény véraláfutások és hurkák is keletkeznek, valamint sebes is lehet bőr, a pirosság pedig napokig tart.

Sok sikert és szépülést kívánok!:)))

219. brownie (válaszként erre: 217. - 5e1c4ed8ef)
2011. máj. 24. 08:22
Mikor én néztem, kb. 3 ezer volt az Emla, Lidocain 1.200 körül van, ha jól tudom.1.5 - 2 mm-es az, ami hegekre jó, a többi felejtős. A fájdalomról, érzéstelenítés menetéről írok priviben, mert hosszabb és senkit nem akarok untatni vele.
218. hann:)
2011. máj. 23. 21:11
sziasztok,nekem nincsnek mély hegeim,alig észrevehetok,de zavarnak,voltam négy dermarolleres kezelésen elotte mikrodermabráziot is csináltak,de én nem látok semmi változást,pedig vérzett,piros volt s hámlott is!?!
217. 5e1c4ed8ef (válaszként erre: 216. - Brownie)
2011. máj. 23. 19:23

Ahogy nézem, csak neten lehet rendelni az Emla-t, de elég borsos az árra, többe kerül, mint a dermaroller (megjegyezném, én marha, véletlenül 2 rollert rendeltem, amiket ma át is vettem, és most van egy felesleges 1mm-es jószágom, ha esetleg vkit érdekelne, lehet velem bizniszelni ez ügyben. Bár nem is értem, hogyan rendelhettem, mert én csak 1,5mm-es tűvel nézegettem...mindegy...:)).

Ahogy néztem az Elma is ugyanannyi lidokaint tartalmaz, mint a Lidokain kenőcs, és az könnyebben beszerezhető, no meg olcsóbb is. Szerintem kipróbálom először vele, mit gondolsz?

Kben milyen típusú fájdalomra készüljek? Itt mindenki használ érzéstelenítőt, anélkül elviselhetetlen volna?

216. brownie (válaszként erre: 212. - 5e1c4ed8ef)
2011. máj. 23. 15:49
Emlat eddig egyetlen gyógyszertárban sem kaptam, több városban is próbálkoztam már. Egy helyen ígérték meg, hogy kutatnak utána, mert náluk se volt még soha. Ha tudsz lelőhelyet, kérném szépen:))
215. brownie (válaszként erre: 213. - 5e1c4ed8ef)
2011. máj. 23. 15:47

Jó kérdés, én mindig bekenem az arcomat fényvédővel, mióta a kezelés tart. Pedig nagyon nem kedvelem, mert hiába olajmentes, a zsíros bőrömre nem hiányzik, különösen nyáron, amikor egyébként is zsírosabban fénylik. Naponta kétszer használom, reggel és mielőtt indulok haza. Ki kell próbálni ezt a variációt, szerintem ez elegendő. Persze, ha ügyintézős napom van vagy úgy érzem, hogy autóban vagy irodában ég az arcom, akkor délben újra sminkelek.

Én júniusban is bevállalnám még, sőt egész nyáron, ha az időjárás úgy alakul. Ezt megbeszélem dokiva, ő mit gondol.

Sok mindent jósoltak már erre a nyárra, ha hűvös, esős hetek is lesznek, akkor minden további nélkül eljárok kezelésre. Strandon, illetve nyaralás alatt kalap + többszöri krémezés és arcot nem napoztatom, ennyi. Úgy gondolom erről le tudok mondani a szépülésem érdekében. Felnőtt, intelligens, fegyelmezett embereknél szerintem ez nem probléma.

214. 5e1c4ed8ef (válaszként erre: 213. - 5e1c4ed8ef)
2011. máj. 23. 10:52
vállalsz
213. 5e1c4ed8ef (válaszként erre: 211. - Brownie)
2011. máj. 23. 10:51

Köszönöm!Lehet ostoba kérdés, de a napfény kerülése kizárólag a közvetlen napfényt jelenti? Az ablakon át beszűrődő fény ilyenkor ugyanúgy káros lehet?

Én el tudom kerülni a fényt, és nem zavar, ha kalapban kell járjak egész nyáron, de pl. nem tudom, hogy az mennyire számít, ha egy olyan irodában ül az ember, ahol ablakok veszik körül, és utolérhet a napsugár?

Kben ez lesz a nyáron az utsó beavatkozásod, vagy vállasz még be?

212. 5e1c4ed8ef (válaszként erre: 210. - Brownie)
2011. máj. 23. 10:46
Köszönöm a választ, majd utánanézek ennek az Emla-nak.
211. brownie (válaszként erre: 209. - 5e1c4ed8ef)
2011. máj. 23. 09:11

Ki kell kerülni a pattikat és mindenféle növedéket (anyajegy, szemölcs). Nekem is szokott lenni néha, de megcsinálja doki a kezelést, ott nem rollerez. Én szerdán megyek az 5. nyúzásra:))Utána 1 nap sötétzárka, egész napos pakolásokkal, otthoni munkával. Aztán irány dolgozni, egész nap zárt helyen vagyok, nem fenyeget napsütés.

Sok sikert!

210. brownie (válaszként erre: 208. - 5e1c4ed8ef)
2011. máj. 23. 09:06
Várj meg egy esős, hűvös hetet! Utána nagyon erős fényvédő és kb. 9 - 15-ig kerüld a napsütést. Ez egyébként is ajánlott, de ilyen beavatkozást követően kötelező! Érzéstelenítőnek szerintem Emla a legjobb, leginkább Vaterán jutsz hozzá. Nekem Lidocain nem jött be, de ez nem jelenti azt, hogy másnak se. Ki kell próbálni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook