Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ismeritek, használtátok már a dermarollert? fórum

Ismeritek, használtátok már a dermarollert? (beszélgetős fórum)


179. brownie (válaszként erre: 177. - Frankiboy1)
2011. ápr. 26. 08:39

Gratula!


Egy kérdésem lenne: a hegeknél hány kezelés vagy inkább hány hónap után tapasztaltad azt, hogy látványos a javulás? Tudom, hogy hónapok és több kezelés szükséges, csak ha rossz napom van, akkor türelmetlenebb is vagyok. Igaz, olyan alapozóval, amit színészek is használnak, szépen le tudom fedni, de jó lenne minél előbb csak púdert használni. Dicsér mindenki, meg már több barátnőmet is "megfertőztem" ezzel a beavatkozással, mert 40 felett nagyon gyorsan romlik a bőrük állapota és szeretnének újra feszes bőrt.

Még valami: beszéltem egy "gyógyulttal", neki még májusban és június elején is volt kezelése, erős fényvédő mellett és semmi baja nem lett a bőrének. Természetesen nyáron állandóan kente az arcát és napozáskor takarta.Ő azt állította, hogy a nyári, késő délutáni napfény még jót is tett neki. Tehát kivételek is vannak, most már szép sima a bőre.

178. brownie (válaszként erre: 175. - Bogci27)
2011. ápr. 26. 08:26

Szia Bogci!

0,5 mm-essel ne is várj eredményt, mert nem lesz. 1,5 mm-es kell a problémás bőrre. Én holnap megyek 4. kezelésre dokihoz, havonta csinálja. Köztes időszakban kozmetikus gyémántfejes csiszolással segíti a javulást. Fertőtlenítőnek Octeniseptet használunk, érzéstelenítő: Emla, regenerálásra pedig Medhirud kenőcs. Másnap lehet vízzel tisztítani, én collagén, C-vitamin, hyaluronsav és organikus silícium ampullákat vásároltam, azokat tettem hidratálóba + kezelés után pakolásként is használom ezeket a szérumokat. Foltosodás ellen pedig Babe olajmentes, 50-es faktorú fényvédőt használok. Eddig semmi gond, nincs foltosodás, feszesebb a bőröm, tág pórusok összehúzódtak, a hegek - igaz lassan - pedig töltődnek fel. Most egy kicsit türelmetlen vagyok, de ha azt nézem, hogy február elején volt az 1. kezelés, még nincs 3 hónapja, hogy elkezdtük. Kitartás és ne add fel, csak türelmesnek és ügyesnek kell lenni!

2011. ápr. 25. 19:17
Én pénteken csináltam a 10. kezelésem még most is hámlok rendesen,holnap ugrok a vízalá és leáztatom mert szerdán dolgozom.Még piros is halványan és rózsaszínes.Kettő hete meg csak a szemem körül csináltam meg úgy,hogy utánna a bőrömből folyt a sárga nedv mikor letöröltem a vért a végén és bedagadtam.Véraláfutás is szokodt lenni a szememnél.
176. Frankiboy1 (válaszként erre: 176. - Bellavita21)
2011. ápr. 25. 19:09
Vérzett az arod rendesen mikor csináltad?Mert ha nem akkor és szerintem biztos az a gond,hogy nem nyomod rá rendesen.Az 1,5-s tű sem hatásosabb mint a 0,5-s ha a tű nem megy bele a bőrbe.Szóval elhiszem,hogy nagyon fáj de jó brutál erősen nyomd rá a hengert és fel le hengereld mint az őrült.Nekem tiszta alvadt vér szokodt lenni a henger a végére alig tudom letisztítani.A vastag bőr sem lehet olyan sokkal vastagabb mint másé hiszen emberek vagyunk van egy határ.Az 1,5-s tűnél vérezni kell és meg kell duzzadni vagy nem nyomod rá erősen és keveset hengerelsz.Én 40x is végig görgetem egy helyen.Tudod mennyit változott a bőröm?Elmondhatatlan.Ja és napokig piros és hámlik erősen.
175. Bogci27
2011. ápr. 20. 14:59
Sziasztok! Én még új vagyok itt.:) Lelkesen olvasgatom a hozzászólásaitokat, és reménykedem, hogy nekem is ez a kezelés lenne a tökéletes. A gondom csak az, hogy már túl vagyok 4 kozmetikus által végzett kezelésen 0,5mm-es tűvel és nincs eredmény.:.((decemberben kezdtük, havi 1 alkalommal és azt hittem, hogy ilyenkorra már lesz javulás) Őszintén én nem is látok semmi változást a tág pórusú, sajnos heges bőrömön.:((((((( Talán feszesebb lett, bár lehet, hogy ezt csak beképzelem. Kissé meg is rendűlt a bizalmam mostmár, mivel összesen vagy 2-szer 3-szor szokta végig görgetni a bőrömön a hengert egy kezelés alkalmával, és utána nem is nagyon lesz piros. Mostmár erőteljesen gondolkodok rajta, hogy nekem kellene kezelésbe venni a bőrömet, csak ettől azért kicsit félek. Ti milyen fertőtlenítőket használtok? Valaki leírná nekem, hogy hogy szokta otthon csinálni? Köszönöm!
174. nicoboy
2011. ápr. 20. 09:14

Sziasztok!


A rollerezést én is magamnak csinálom, de azért az alapvető dolgokra mindenképpen oda kell figyelni. Ami a legfontosabb, az a sterilitás. Sajnos az Aesthetica szépségklinikán én is jártam, és óriási csalódás volt. A rengeteg érdeklődő embernek nem mondják meg a fórumon, hogy egy kezelés minimum 60 ezer forintba kerül, mindig a sablon válasz: ezt egyénileg tudja orvosunk megmondani. Miután nem mentem vissza a második kezelésre 1 hónapon keresztül zaklattak telefonon. Magamnak már megcsináltam a hatodik kezelést, és óriási a javulás.Senki ne adja fel, mert akinek vastagabb a bőre, nehezebben reagál a kezelésre, vagyis csinálni kell kitartóan, és egyszer csak hirtelen akkora lesz a változás, hogy magad sem fogod elhinni.Szóval kitartást mindenkinek, és mély jégcsákány hegekre valóban minimum 2 mm-es tű kell, jól rányomva a bőrre, had vérezzen rendese! :-))))

173. brownie (válaszként erre: 170. - Frankiboy1)
2011. ápr. 8. 19:27
Ügyes vagy! Valóban meg kell rendesen nyúzni és akkor van eredmény. Nekem 3 elég tisztességes kezelésem volt, köztes időben csiszoltatom. Február elején volt az 1. és nagyon sokat javult a bőröm állapota. Feszesebb, simább lett és a hegek is töltődnek fel, a kicsik pedig szűkülnek össze. Nyugodtan kijelenthetem, eddig ez az egyetlen, ami látványos javulást hozott. Egyik barátnőm mikor meglátott a 2. kezelés után, rögtön mondta, hogy ősszel ő is megcsináltatja. Egyébként érdekesek a hegek, sok csak erős fénynél látszódik a tükörben, sima nappali fényben már alig. Különben is vannak nagyon gonosz tükrök és jóindulatúak. Próbafülkében vannak a legutálatosabbak, a legapróbb cellulitisz is látszik bennük:)))
2011. ápr. 8. 18:27

[link]


Itt a régi blogja mikor ír róla.Azt írta nem volt piros utánna.Na ez már nekem furcsa.Azt ne is mondjam de több tízezerért csináltak egy kezelést neki.Szerintem nem nyomták rá neki a hengert ez a baj az orvosoknál is szerintem.

2011. ápr. 8. 18:23
Szóval ez volt nekem a 8.kezelés 1,5-s tűvel.Mindig nagyon erősen rányomom,roppan a bőr.Vérzik ,összefolynak a szúrásból a vérzések.Olyan mintha ömlene az arcomból.Letörlöm steril gézzel és folytatom tovább.Aki 1mm-nél rövidebbel csinálja szerintem nem sok értelme van.Mondhatja nekem bármilyen kozmetikus nem érdekel.Ha a rövidebb tűt meg nem is nyomják rá az meg még kevésbé hatásos.Totál pénzkidobás akkor több ezret kifizetni.Nekem az is furcsa ennyi tapasztalat után,hogy az aktív videójában Mujahid Zoli arca egyáltalán nem vérzik mikor csinálják sött alig piros utánna.Írtam neki és azt mondta a legnagyobb arcra való tűvel csinálták neki de nem tudja mekkorával.Ő is az Aesthetica klinikára járt és ő neki sem használtak vitamin koktélokat.
170. Frankiboy1 (válaszként erre: 169. - Brownie)
2011. ápr. 8. 18:14
Sziasztok!Tegnap rollereztem mégis csak egyet még,de ez az utolsó tényleg meleg van már erős a nap és azért még napvédővel is rizikós ilyenkor.Nem szeretnék befoltosodni.Csütörtök este megcsináltam mert csak kedden megyek dolgozni arra nagyjából rendbe jön.Nagyon megnyúztam magam megint,jó dagadt vagyok.Most főleg a még problémás részekre mentem rá,jól vérzett.Főleg akkor látszott nagyon mennyit csökkentek a hegek mikor lemostam fertőtlenítővel a tükörben az erős fényben nagyon szép volt már az arcom.Nyáron kíváncsi vagyok mennyit fog épülni.
169. brownie (válaszként erre: 162. - Frankiboy1)
2011. ápr. 6. 15:14
Hogy alakul az arcod, Frank? Befejezted már a kezeléseket?
168. brownie (válaszként erre: 165. - Melicu)
2011. ápr. 1. 20:46

Szia Melicu!

Szerintem 2 kezelés még belefér 3-4 hét szünettel. Persze csak akkor, ha el tudod kerülni az erős napsütést és használod a magas faktorú fényvédőt. Nyáron pedig épül, szépül a bőröd és ha szükséges, ősszel lehet folytatni a kezelést.

167. brownie (válaszként erre: 166. - B29a6bca0c)
2011. ápr. 1. 20:42
Nagyon sajnálom:((( Én holnap megyek a 3. kezelésre és még lesz 1 nyár előtt. Nekem a hegek inkább kifehéredtek és felületesebbek, az arcom pedig sokkal feszesebb, mint volt. Már mindenki észrevette, hogy történt valami. Én állandóan kenem fényvédővel és déli órákban rejtőzködő életmódot folytatok:))Hétfőn még mikrodermabráziót is csinált a kozmetikus, jól kivörösödtem tőle, de ez is elmúlt már. Hagyományos tisztítás helyett most ezt csinálja és ez is javít az összképen.
166. b29a6bca0c (válaszként erre: 164. - Brownie)
2011. ápr. 1. 13:54

Nekem picit befoltosodott a heg, ugyanúgy, ahogy előjöttek a megszokott napfoltjaim is... igaz nem használtam fényvédőt.

Szóval nekem ugrik a rollerezés :((((

Fennáll a veszélye, hogy az egész arcom ilyen lesz.

165. Melicu
2011. márc. 31. 22:08

Sziasztok!

A héten voltam bőrgyógyásznál és ezt a kezelést ajánlotta. Jókat olvastam róla, de látom, hogy mindenki befejezi már a kezelést az erősödő nap miatt.

Van valakinek tapasztalata a tavaszi kezelésekkel kapcsolatban? Nem értem, ha tényleg nem szabad ilyenkor, a bőrgyógyász miért ajánlotta? a fényvédőkrémet és a napozás kerülését mondta.

164. brownie (válaszként erre: 163. - Tempest)
2011. márc. 24. 23:10
Igen, lehet. Legutóbb volt dokinál egy hölgy, neki a nyakát kezelte a ráncok miatt.
163. Tempest
2011. márc. 24. 22:48
Bocsi ha hülyeséget kérdezek, de ezt lehet használni máshova is pl. nyak, dekoltázs, és kézfej
162. Frankiboy1 (válaszként erre: 161. - Brownie)
2011. márc. 23. 19:39
Igen nekem is nagyon viszket!Megörülök néha úgy. Gyógyul és változik a bőr belül is azért.
161. brownie (válaszként erre: 159. - Frankiboy1)
2011. márc. 23. 08:06

Tökéletesen igazad van, ez látszik is az arcon. Nekem még csak most lesz a 3. kezelésem, de már most sokkal jobb a helyzet, pedig csupán 6 hét telt el az első óta. Tegnap találkoztam egy régi kedves barátnőmmel, aki január végén látott utoljára (még kezelések előtt) és rögtön azzal kezdte, hogy mi ez a kisimulás és hihetetlen. Nem puncsolós típus, azt is megmondja, ha nem vagyok formában. Ami nekem kellemetlen, hogy folyamatosan viszket, de ez is a gyógyulás jele. Én rendszeresen radírozom és éjszakára Ilcsi néni Naspolya krémjét használom, ami kötőszöveterősítő, valamint halványít is egy kicsit.

Mindenkinek csak javasolni tudom a rollerezést, akinek heges a bőre.

2011. márc. 22. 11:30
Azt hiszem még egyet majd csinálok 3 hét múlva de csak a szám mellett meg a mimikai részeken.Itt a tavasz nem szeretnék foltosodni.Igaz,hogy vannak napvédő krémek de azért óvatosan mert nem lehet állandóan oda figyelni arra sem pláne vidéken a kertben stb .Nagyon sütni fog a nap.
2011. márc. 22. 11:26
Megcsináltam a 7.kezelést pénteken este.Jó be voltam dagadva.Még mindig piros kicsit de ma már dolgozom.Én tegnap este beleugrottam a kádba és leáztattam a bőrt a fejemről annyira hámlott.Utánna bekentem a szokásos hidratáló krémmel.Semmi bajom dolgozom.Most már nagyon kezd sima lenni a börőm.Még tükörben is látszik a változás ha még egy tükröt tartok és megnézem minden irányból.Ez az első ami tényleg használ.Nekem a szemem mellett is javult.Én 1,5-s használok hiszen az az ami tényleg felsérti a kollagén réteget és újítja a bőrt mélyen.Most 34 éves vagyok de az új 21 éves kollegám azt mondta nem hiszi el ő azt hitte kb annyi vagyok mint ő.Bár mindig fiatalabnak néztem ki a koromnál.
158. jenny84 (válaszként erre: 157. - Eszter1988)
2011. márc. 20. 17:46

Szia,


én 3800 ft-ért vettem a dermarollert,vettem még még pár vitaminkoktélt,meg maszkot(ezek mindenagyon jó minőségű tiszta alapanyagúak),érzéstelenítőt,eszköz,-bőr fertőtlenítőt,és így volt összesen 15000 ft(rollerel együtt),amivel 5 kezelést tudok magamnak csinálni itthon.

Nekem kozmetikus barátnőm rendelte.

Szerintem sokkal jobb,ha magamnak csinálom,mert sokkal alaposabban tudom megcsinálni,egy klinikán meg lehet pikk-pakk végeznének velem és 20 000ft egy kezelés.

Írtad,h 0,5-el csinálja a kozmetikusod,szerintem az csak pénzkidobás.

Ennyi erővel otthonra is vehetnél egyet,mert a 0,5mm-el aztán tényleg nem nagy tudomány végig rollerezni a bőrön.

vitaminkoktélt is lehet már venni 1000ft körül(kis ampullában van)

2011. márc. 19. 20:01
Mennyi a költség, ha otthon magadnak csinálod?
2011. márc. 18. 23:14

Sziasztok!

Megvolt a 3. kezelésem a 0,5-ös tűvel. Nah ez most már tényleg használt valamit.

A hegeim nekem szerencsére nem mélyek, de láthatóak. Ezért csináljuk a 0,5-tel.

Most viszont konzultálok egy dr. nővel is jövőhéten. Ő kifejezetten erre specializálódott, megnézi az arcom, és eldöntjük, hogy kell-e az 1mm- es tű. Nem biztos... :)

Még 3 kezelésem van. Mindent lefogok írni.

Szép estét és kellemes hétvégét!

155. jenny84 (válaszként erre: 154. - Brownie)
2011. márc. 17. 14:48

Szia Brownie,


nagyon szépen köszönöm a válaszodat.

Akkor úgy látom tényleg mindent jól csináltam :)

Akkor jól gondoltam,h azért min.4 hetet nem árt kihagyni,h regenerálódjon a bőr.

jövőhéten bele is vetem magam a 2.kezelésbe,már várom :)

Legközelebb,ha új hengert kell majd vennem,lehet megbróbálkozom a 1,5 mm-es tűvel,de ez még odébb van.

Addig is mindenknek sok-sok szépülést kívánok :)

És írjuk le minél többen ide tapasztalatainkat,észrevételeinket.

154. brownie (válaszként erre: 152. - Jenny84)
2011. márc. 17. 14:23

Szia Jenny!

2 hetente általában a kozmetikusok javasolják, mert kisebb tűvel dolgoznak. Orvosok általában 4 hetente, mert elég nagy a sérülés és a bőrödnek kell egy kis pihenő, legalábbis a 1,5 mm-es tű eléggé roncsolja.Figyeld a bőröd és ha úgy látod, hogy rendben van, akkor kezeld 3 hetente:))Szerintem jól csináltad, kb. ennyi ideig tart az is, amit orvos csinál. Nézd meg az orvosi videokat, youtube-on és hasonlítsd össze a tiéddel.

Napfényre azt mondta doki, hogy kb. 2 hétig kell jobban kerülni - fényvédő kötelező -, aztán már nem kell annyira vigyázni. Áprilisban még csinálhatod, nekem is akkor lesz az utolsó.

153. DIK12
2011. márc. 17. 13:36

Köszönöm szépen a biztató szavat.


Ha megcsinálta az orvos, leirom az "élményt"

152. jenny84
2011. márc. 17. 13:23

Sziasztok,


én 5 hete csináltam meg magamnak ezt a kezelést az 1mm tűvel.Nekem tágpórusú,kissé heges(régen sokat piszkáltam a bőröm)bőröm van.

Nekem már egy kezelés is szebbé tette a bőrképemet.

De lenne pár kérdésem:

-most akkor mennyi időt kell kihagyni a kezelések között ha 1 mm-es tűvel csinálom a kezelést?

Mert olyat is olvastam,h 2 hét,meg olyat is,h 2 hónap szünetet kell tartani.

Én jövőhéten csinálom meg másodszor 6 hét kihagyással(nem mertem előbb)

-mennyi ideig rollerezik/rollerezitek az arcotokat?

Én múltkor 15-20 percig rollereztem.

És én most azt sem értem,h akkor egy területen hányszor lehet pontosan átmenni?

Én múltkor úgy csináltam,h egy területen belül 3X6-ot görgettem.(vízszintesen,függőlegesen és átlósan is 6-6 alkalommal)

Lehet ennél többször is?

Mert kicsit attól félek,ha mégjobban megnyúzom az arcom,az már inkább káros lenne,mint hasznos.

-és az utolsó kérdésem az lenne,h mennyire kell komolyan venni a nap tilalmat?

elég 2-3 hetet is kerülni,vagy tényleg be kell tartani a 6 hetet?

Április végén még nem gáz csinálni egy kezelést?(a nap miatt)


A válaszokat előre is köszönöm

151. brownie (válaszként erre: 150. - DIK12)
2011. márc. 17. 10:16

Kedves DIK12!


Én már 3 alkalommal voltam nála kezelésen és nincs semmi bajom. Valóban jó szakember. Ne aggódj, próbát is csinál és a félelem szerintem nagyobb, mint a fájdalom. Persze fáj, meg kellemetlen, de a 2. kezelés után már sokkal gyorsabban gyógyul is és nem vettem olyan tragikusan, pedig nagyon meggyötört.

Nincs maradandó sérülésem és folyamatosan szépül a bőröm. Vágj bele, ne aggódj!

Sok sikert!

150. DIK12
2011. márc. 17. 07:57

Kedves Fórum!


Napok óta olvasgatom a hozzászólásokat.

Most szeretnék tanácsot kérni Tőletek.


44 éves vagyok, az arcomon közepes mennyiségben és szinben vannak májfoltok.

Most hallottam a dermalorrel kezelésről.

Az orvos akinél csináltatom (Baja) azt mondták nagyszerű szakember.


Nem a kezeléstől félek (szerintem azért mert el sem tudom képzelni mennyire fog fájni és milyen ronda lesz) hanem attól hogy a kezelés miatt esetleg valami maradandó sérülésem lesz.


Tudjátok, mikor azt mondják "te voltál a századik"

Az olvasmányokban azt irták nincs olyan eset ami ezt igazolná, de én a TI véleményetekre vagyok kiváncsi, és remélem hogy az majd megerősit hogy menjek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook