Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Inzulin rezisztencia! Mit tudtok róla, gyógyítható? fórum

Inzulin rezisztencia! Mit tudtok róla, gyógyítható? (tudásbázis kérdés)


342. muco28 (válaszként erre: 341. - Kunora8)
2011. jan. 16. 14:37
Szia!A Kaáliba kaptam ezt a gyógyszert,a Mensbe is azt mondták,hogy jó.Napi 3-at szedek.Én azt a kettőt nem ismerem,amit te írtál.Köszi,hogy így leírtad,elég jól megértettem az egészet.A mozgásnak megfelel a szobabicikli?Sajnos a munkahelyem miatt(3 nappal,3 itthon,3 éjszaka,3 itthon...) nehéz ez az egész,de tudom KELL!Megcsinálom!Éjszaka ugye nem lehet enni!?
341. kunora8 (válaszként erre: 339. - Muco28)
2011. jan. 16. 13:57
Szia! Azt a gyógyszert, amit te kaptál én nem ismerem, én csak a Metforalt és a Merckformint ismerem,de gondolom a tiéd is hasonló elven működik. Ezek önmagukban nem fogyasztanak, sőt igazán nem is hatnak, csak ha nagyobb az adag, (illetve itt olvastam, hogy valakinek önmagában a gyógyszer is elég volt), de nekem pl. nem elég az egy darab, hanem csak ha ÉS ITT JÖN A LÉNYEG: ÉLETMÓDOT VÁLTASSZ.Tehát a gyógyszer mellé tartani kell az inzulindiétát, és ugyan olyan fontos a minimum heti 3X 40-45 perc minimum mozgás. A mozgás nem csak azért fontos, mint a fittnessben, hogy fogyjál, hanem azért, mert az inzulin mértékét csökkenti az a tény, hogy a pulzusod több percen át megnő, szapora lesz. Tehát effektíve a mozgás gyógyít is téged úgymond. Az update diétádban az jó, hogy teljes kiőrlésű gabonát fogyasztasz, de sok minden nem egyezik az inzulin diétával. Az update diéta a kalóriát számolja szerintem, az IR-re való diéta viszont mellette a szénhidrát beviteli napi mennyiésgét is szabályozza. Neked most a cukrot kell kerülnod totálban, és a szénhidrátot meg lecsökkenteni nagyon nagyon. Ehhez napi 2x reggel és este ehetsz teljes kiőrlésű lisztből készült kenyérszeletet, zsöcit, ilyesmit, de ennyi. Uzsira, tízóraira is KELL ENNED VALAMIT, pl. korpás kekszet, biokölest és gyümölcsöt, zöldséget pl. sárga répa, soványsajtot almával, ilyesmi. Az ebéd elég sokminden lehet, de a sima (nem durum) tésztát és krumplit egyáltalán nem jó enni, tiszta szénhidrát. Az updateben szerintem nem emelik ki annyira, hogy rostot kell enni, azaz gyümölcs, zöldség, nagyon rozsos kenyér, ami szintén nem csak a fogyás miatt jó, hanem mert segít a többi anyagot, szénhidrátot, stb-t a szervezetnek jól feldolgozni. Fogyni úgy fogsz, ha tornázol, tartod a diétát, és gondolom a gyógyszer is segít. Muszály életforát váltanod, mert az egész pont erről szól, azért van IR-ed, mert rossz életvitelt folytattál. Nem mozogtál. (Olvastam itt egy kivételt, aki sportoló volt) de alapjáraton ez egy civilizációs probléma, gépesített közlekedés, sok túlóra ülőmunkával, semmi sport, sok mű kaja. Updattel kapcs.-ban ott vannak édesítőszeres cuccok, ilyesmik. nem jó, mert az is szénhidrát. Semmi cukor nem kell. Nézd meg a Paleo diétát a neten, ahhoz hasonló kaják jók, de azt hiszem, abban nincs hús, te ehetsz húst: pipit meg halat.Sokat írtam..oh...oh..
340. muco28 (válaszként erre: 335. - Opi1)
2011. jan. 16. 13:10
Köszönöm a választ!-)
339. muco28 (válaszként erre: 338. - Kunora8)
2011. jan. 16. 13:07

Nagyon köszönöm a választ!

Ez az eredményem tavaly októberi.Az elsőt 1 éve januárban csinálták.Akkor kaptam az adimetet.Ezekszerint nem jó a gyógyszer,vagy csak önmagában nem elég?

Köszönöm a diétát,megfogom nézni.Remélem lesz olyan amit eltudok sajátítani,mert sajna elég válogatós vagyok.

Az is eszembe jutott,hogy így tudok e fogyni,ha ennyit eszem?Mert én már 2 hónapja fogyózom(-10kg),Update-tel.Ezt a diétában alkalmazhatom?

338. kunora8 (válaszként erre: 332. - Muco28)
2011. jan. 16. 12:46

Szia!

Az eredményeidről. A 173 az írtó magas! És a 120 percesnél a 30,4 is nagy, mert nekem már a 26-ra is felírták a merckformint. Étrendhez a www.pco-szindroma.hu -t tudom ajánlani. Illetve, ha új neked ez az egész téma, akkor az egész honlapot tanulmányozd szerintem. Találsz még jó inzulin diétát, (itt a lényegét is leírják, hogy mikor milyen szénhidrátot ehetsz) az endostop.hu oldalon inzulindiéta címszó alatt. Az ijedelmedre: ne félj, ha betartod a diétát, tornázol, és szedsz bogyeszt is, akkor biztos, hogy fél év alatt sokkal jobb, babafogadóképesebb állapotba kerülsz. Inkább szerintem örülj annak, hogy kiderült az IR, mert valószínű ez a kulcs a zárba, és most lehet áttörés baba ügyben. Ne félj!

337. kunora8 (válaszként erre: 334. - Opi1)
2011. jan. 16. 12:41
Szerintem profin írtad le, és közérthetően. És valóban az egész terhelésest együtt kell nézni, én azért sem értem a sajátomat, amit picit lentebb beírtam, mert nektek mindnyájotoknak máshogy néz ki az egész terhelés képe, mint az egyém.
336. kunora8
2011. jan. 16. 12:39

Kedves Lányok!

Kérjek, hogy az én 15-i eredményeimet is nézzétek meg lentebb, és írjatok pár szót. Köszi szépen előre is! Jó tornát diétát mindenkinek!

335. opi1 (válaszként erre: 332. - Muco28)
2011. jan. 16. 10:38

az eredményed szerintem nem jó.


Magas a 0 perces inzulinod is. Ha jól tudom 10 alatt kellene lennie.


A 120 perces cukrod pedig kevesebb mint a 0 perces, ami így nagyon alacsony lett.

334. opi1 (válaszként erre: 333. - A2bbd13f84)
2011. jan. 16. 10:34

amit én tudok, hogy az éhgyomri nem sokat jelent. Ha valaki eszik, a szénhidrát glükózzá alakul át, ez a cukor szint. Azért hogy a cukor ne legyen magas, a hasnyálmirigy inzulint termel, ami azt lecsökkenti.

Az ir-es betegség lényege, hogy az inzulin nagy fröccsöt ad ki ha cukor emelkedést érez, és csak ez ami miatt a cukor szint nem magas. De az inzulin olyan mértékben felesleges, egyszercsak kimerül, és nem fog "termelődni. Akkor lesz valaki olyan cukorbeteg, hogy inzulinnal kellesz szúrni magát, mert anélkül a cukor szintje az egekben lenne. Olyankorra leáll az inzulin termelés.

Ha a 120 perces cukor kevesebb mint a 0 perces, az is azt jelenti hogy magas az inzulin jelenléte, tehát az is IR.

Tehát terheléses eredményeknél az egészet együtt kell nézni, hogy mi által mi az eredmény, a kiindulási értékekhez képest. Hiába vannak referencia értékek, tartományok, ha valaki már azt is "meglövi" akkor már gáz van.

Ha nagyon hülyeséget írtam akkor javítsatok ki.

333. a2bbd13f84 (válaszként erre: 330. - Opi1)
2011. jan. 16. 07:51

Így van, nekem egész alacsony volt az éhgyomri.

De attól még lehet, hogy az vagyok, nem?

332. muco28
2011. jan. 15. 22:47

Sziasztok!Én is csatlakoznék hozzátok.A héten derült ki,hogy valószínü IR-m van.A Kaáliba járunk,3 sikertelen inszem-en vagyunk túl,ami nagyon megviselt.Közben volt cukorterhelés,aminek az eredményei:

glukoz 0' 5.2

glukoz 60' 5.7

glukoz 120' 3.7

inzulin 0' 17.7

inzulin 60'173

inzulin 120' 30.4

A Kaáliban a dokim azt mondta,hogy jó,nem is küldött sehová.De engem nem hagyott nyugodni,elmentem a Mensbe.Ott közölték,hogy nagyon nem jó.Diéta,mozgás,adimet(már szedem régóta).Nagyon félek az egésztől.Segítenétek diétás étrendben?Szerintetek sem jó ez az eredmény?

331. opi1
2011. jan. 15. 17:27

nálam is van enyhe ir, de az orvos szerint teljesen egészséges vagyok :S

Keresgélek a neten, hogy mit mikor és mennyit lehet enni.

De így nagyon nehéz összeollózni a diétát. Ti mi szerint diétáztok?

330. opi1 (válaszként erre: 326. - A2bbd13f84)
2011. jan. 15. 17:21
egy éhgyomri vérvételi eredményen ha nem egetverően magas az inzulin érték, akkor általában alapból kizárják az ir-t. Sajnos ez van.
329. sidney_ke (válaszként erre: 324. - Bogi0212)
2011. jan. 15. 14:48
Biztos van köztük "kapcsolat", mint ahogy anno engem a nőgyógyászom első körben a Forgách Intézetbe utalt be (meddőségi klinika) de úgy döntöttünk, h épp eleget csengettünk már ki a TB-re, ideje ezt kamatoztatni, és mentünk a BMC-be (János kórház - Bp)...szóval ha azt vesszük, még én sem találtam meg "a nőgyógyászt" pedig most így jan vége-febr. elején lesz aktuális megint a cytológiám...akinek van jó tapasztalata, azt szívesen veszem! :) Köszi
2011. jan. 15. 14:44

Sziasztok!


Ezek szerint egyre jobban kezd elterjedni h 0 percest nézetnek meg csak a dokik? Az egy dolog, h a 0 percesnek is illő lenne 10 allatti értéknek lennie, dehogy 120 percest sem néznek, nos NO COMMENT! Tessék kiharcolni Lányok, mert azzal kaptok telesj képet, h IR van a dologban v sem! De ha rosszul tudom, javítsatok ki nyugodtan...én eddig 2x voltam, először magán oldalról (6400.-) pénzért, akkor is 0 és 120 percest néztek (glükóz, inzulin), másodjáűra meg államiba (ingyé) és ott ugyanez volt 0 és 120 preces...tehát ezért értetelenkedek, h Nálatok miért nem így csinálják???

Arról már énis hallottam, h vkinek félóránként nézik, vagyis össz 5 értéket kap....szerintem egy "érdeklődéses" IR vizsgálaton elég a 0, ill. 120 perces! De nem vok szakértő! :)

327. edica11 (válaszként erre: 326. - A2bbd13f84)
2011. jan. 15. 14:35
Én is igy vagyok sajna,Nekem is csak éhgyomorit csináltak,de az 10 lett nem tudom ha viszamegyek csináltat e terhelésest
2011. jan. 15. 13:39

Sziasztok!

Én hajhullás miatt látogattam meg az endokrinológust. A hormonok mellett megbeszéltük, hogy csinál nekem inzulin rezisztencia vizsgálatot is. A vérvételen viszont semmiféle italt nem kellett innom, csak az éhgyomrit nézték. Amikor visszamentem a papírokért, számon kértem az orvost, hogy miért nem nézett nekem inzulint. Azt felelte, hogy csak az éhgyomrit kell nézni... És a papírra rá is írta, hogy nem vagyok inzulin rezisztens.

Most akkor erősítsetek már meg: én úgy tudom, hogy ezt csak terheléssel lehet megtudni, nem??

325. kunora8
2011. jan. 15. 12:07

Sziasztok. Én is klubtagnak számítok azt hiszem. Sajnos, amit az orvosokról írtok, én is átéltem. Ezért is kérdezlek titeket a leleteimről:

0p vércukor: 4,6 refer: 3,5-5,5

60p vércukor: 6,2* refer: 3,5-5,5 ez ugye sok, meg is lett csillagozva

120p vércukor: 5 refer: 3,5-5,5

Op inzulin: 22

60p inzulin: 22,1

120p 26,7


Na most, én itt úgy látom, hogy nektek az inzulinnál nagyobb különbségek keletkeztek az egyes órák alatt. Nem tudom az enyémet hová rakni.

Dokim azt mondta, hogy enyhe inzulin rezisztenciám van, adott merckformint, de csak napi 1 db 500g-ost (remélem gramm, nem emlékszem, csak hogy 500).

Szedem hónapok óta, (5.hónapja) és nem nagyon tapasztalok változást, a diétát karácsony kivételével tartom,a tornában idén meg kellett újulnom, de régen is és most januárban is csinálom. Baba nem jött még össze.

FŐ KÉRDÉSEM: MOST LÁTTAM CSAK, HOGY NEKEM A CUKROMNÁL VAN A CSILLAG, AMI MAGAS 60 PERCNÉL. AKKOR ÉN NEM CUKORBETEG VAGYOK MÁR? dokinéni erről egy szót sem szólt. SZERINTETEK ELÉG EZ AZ EGY DARAB MERCKFORM. NAPONTA?

Mikor tartottam a diétát és mozogtam szupi 28 napos ciklusim voltak, mikor abbahagytam decemberben, sajnos pecsételés majdnem egy hétig, és késett menses nagy fájdalmakkal. /még annyi, hogy endometriozis gyanus is vagyok bizonyos értékek miatt, majd azzal is mennem kell,ha tudok kivenni szabit, a baba lehet, amiatt sem jön/

TI TOVÁBB NYOMOZNÁTOK A HELYEMBEN, VAGY EZ NEM CUKORBETEGSÉG?

Nagyon köszi, és annyira örülök lányok, hogy ittvagytok, így az ember nincs olyan egyedül a problémájával, és ha már a dokikra annyira nem számíthatunk, legalább mi tartsunk össze :-)

324. bogi0212 (válaszként erre: 317. - Sidney_ke)
2011. jan. 14. 19:35
Hát persze,hogy durva.Már majdnem cukorbetegség.Egy szemétláda.Bocsánat,h ezt írom,de ez a véleményem és nagyon dühös vagyok.Én azért mentem hozzá,mert állítólag egy nagyon jó doki.Mellesleg híres meddőségi szakértő.Szívem szerint leírnám ide a nevét,hogy senki se menjen hozzá ilyen problémával.De egyébként már rájöttem mi lehetett a baja:hogy nem a mensbe csináltattam meg az inzulin vizsgálatot,amit ő ajánlott.Biztos gondolta,ha jó nekem az állami kórház,akkor most is menjek oda.Hát így is fogok tenni és ott remélem már végre megkapom a gyógyszert ilyen magas inzulin értékekre :(
323. pqueen
2011. jan. 14. 19:22
ez így lesz:)
322. sidney_ke (válaszként erre: 321. - Pqueen)
2011. jan. 14. 19:14
Mindannyiunknak sikerülni fog!!!! :):)
321. pqueen
2011. jan. 14. 19:09

nah akkor hátha:D

remélem tényleg nagggyon hamar sikerül az a kettő sík:D

320. sidney_ke (válaszként erre: 319. - Pqueen)
2011. jan. 14. 18:55
nem írt fel végülis, hisz felére "letornáztam" a 120 percesemet! :):)
319. pqueen (válaszként erre: 315. - Sidney_ke)
2011. jan. 14. 18:50

semmi sem lehetetlen ez bizti:)

hát akkor el kell, hoyg menjek erre... de a diétával már egy ideje foglalkozom jah és a heti 2-3 torna eddig is megvolt:)

nah és neked siker a bogyó?:)

318. ilda00
2011. jan. 14. 18:37

Sziasztok!

Nekem a 120 perces inzulinom 49 lett. Ez már inzulinrezisztenciára utal? (A laboreredményen nem voltak határétékek).

317. sidney_ke (válaszként erre: 316. - Bogi0212)
2011. jan. 14. 17:10
Ez nagyon durva hallod, h ilyen eredményre nem ír fel, ez eszméletlen!!! Endos doki nem akar felírni???
316. bogi0212 (válaszként erre: 315. - Sidney_ke)
2011. jan. 14. 17:07

Szia! A o perces inzulin 21,9

30 perces 62

60 perces 120

90 perces 138

120 perces 85

Szóval magas.De a doki is megállapította,hogy ez IR.Viszont gyógyszert mégsem írt fel...Azt mondja menjek a lakhelyemhez legközelebbi állami kórházba,majd ott kezelnek.Jó mi?

315. sidney_ke (válaszként erre: 306. - Pqueen)
2011. jan. 14. 16:39

Szia Drágám!


Mindenképp nézess meg egy 120 percest, mert ez tényleg vajmi kevés, de igen én is egyre több helyről olvasom, ill. hallom h a 0 perces ha már 10-hez közelít, az nemigazán jó! :(((

És drukkolok Neked nagyon, de addig is már vágj bele a diétátba, és sport, hisz láthatod nekem milyen eredményeim lettek.... :)))) Tehát nem lehetetlen, tudod!!!

314. sidney_ke (válaszként erre: 297. - Bogi0212)
2011. jan. 14. 16:36

Szai Bogi!


Sajnálom ami Veled történt, mi ez ha nem lehúzás???? Basszus! :(


Amúgy milyen eredményeid vannak/voltak?

313. sidney_ke (válaszként erre: 300. - Mézgapaula)
2011. jan. 14. 16:35

hellóka!


Az h nem eszel minden étkezéskor husit az biztos nem baj, én se vok egy nagy húsos...de a zöldség és gyümi azért ha lehet legyen mindennapos, nah meg a sport is gyakoribb, heti 3x legalább, nah ez az ami nekem se megy még... :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook